Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2015., 11:12   #4681
Asklepije8 i DEBELKURAC, vaši upisi premješteni su na pdf Alternativno liječenje i trenutno se nalaze ovdje.

Još jednom podsjećam, ovdje nije dozvoljeno pisati ni o čemu što nije zasnovano na medicini utemeljenoj na dokazima pa tako ni o "zakiseljavanju želuca" kao medtodi liječenja GERB-a i sl.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 14:20   #4682
pozdrav stigao mi nalaz biopsije stoji sljedece: u komadicima sluznice zeluca korpusnog i antropoličkog tipa epitel foveola pokazuje reparatorne promjene sa podrucjima povrsinske disocijacije a i lamini propriji se nalazi u korpusnom komadicu povrsinski a u antropiloričkom difuzni rijetki upalni infiltrat u kojem prevladavaju mono nukelari,HP-

dg:gastrits vrs

sto je to vrs?

meni je lose sta god pojedem naoticem povracam imam proljeve ,stolice jako smrde i ono sto povratim smrdi na pokvarenu hranu,kiselina me ubija vec mj dana sam na na nexiumu i tekucoj prehrani i jos mi je gore tj od tada imama i proljeve sluznice me bole od kiseline.
Tinchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 21:47   #4683
bok, sutra idem na tu užasnu gastroskopiju :/ zanima me kolika je mogućnost zaraze nekakvom bolesti preko crijeva tog što ulazi u usta ....?
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 21:57   #4684
Quote:
vesela djevojka kaže: Pogledaj post
bok, sutra idem na tu užasnu gastroskopiju :/ zanima me kolika je mogućnost zaraze nekakvom bolesti preko crijeva tog što ulazi u usta ....?
Zanemariva.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 12:44   #4685
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Zanemariva.
hvala! evo vratila sam se, nije baš super bilo :/ uglavnom ako mi netko može reći, ja sam upućena na gastroskopiju zbog boli kod pupka , područje dvanaesterca,svakodnevne cca već tri mjeseca , drugih simptoma žgaravice nisam imala, malo mučnine i napuhanosti. inače imam 27 godina, prije 6 mj operiran lijevi jajnik-dobroćudni tumor, sve proteklo ok. ali od tada ti bolovi.
inače sam zdrava, uzv abdomena rađen tri puta i sve je ok kao i žuč.

gastroskopija nalaz-sve je uredno, ali sam imala obilno žuči u želudcu-nitko mi ništa nije to objasnio šta znači, niti mi je dana terapija. što s tim? i rekla mi je da imam spušten želudac??
za 8 dana ću imat test na HB nalaz....

hvala na pomoći

Zadnje uređivanje vesela djevojka : 20.01.2015. at 13:05.
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 15:46   #4686
Pijem ortalox već skoro mjesec i pol, na trećoj sam kutijici, je li moguće da je prestao djelovati?
Kad sam ga tek počela piti, kiselina mi se jako smanjila skoro pa su svi simptomi nestali i mogla sam jesti hranu koja mi je prije smetala,
no sad je opet sve po starome, kao da sam ga prestala piti.
Na gastroskopiju sam naručena za 6 mj. , tako da ću vjerojatno kod privatnika jer ne mogu čekati toliko.
Ima netko savjet što da si uzmem na svoju ruku u apoteci a da nije peptoran jer mi on ne pomaže.
castella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 18:13   #4687
soda bikarbona , mala čajna žličica
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 20:11   #4688
I hrana se treba birati, puno ovisi o hrani i prilično je individualno.
Maltretator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 21:30   #4689
Danas sam bila na gastroskopiji, neću vidjeti doktora do ponedjeljka pa ako mi može netko pomoći s razumjevanjem ovog nalaza bila bih veoma zahvalna.
Ezofagoskopski: prolaps želučane sluznice, hiperemija suprakardijalno, nema ulceracija
Gastroskopski:elongiran želudac, izrazito pojačani nabori, hiperemija i erozije antralno, nema ucleracija
Bulboskopski:hiperemija sluznice, nema ulceracija
HP:negativan

Propisao mi je manera a 40 mg
spanjuleti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 02:32   #4690
Quote:
spanjuleti kaže: Pogledaj post
Danas sam bila na gastroskopiji, neću vidjeti doktora do ponedjeljka pa ako mi može netko pomoći s razumjevanjem ovog nalaza bila bih veoma zahvalna.
Ezofagoskopski: prolaps želučane sluznice, hiperemija suprakardijalno, nema ulceracija
Gastroskopski:elongiran želudac, izrazito pojačani nabori, hiperemija i erozije antralno, nema ucleracija
Bulboskopski:hiperemija sluznice, nema ulceracija
HP:negativan

Propisao mi je manera a 40 mg
Želučana sluznica ti je prolapsirala u dvanaesnik, vjerojatno zbog neke upale. Usto imaš ranice po želucu što upućuje na problem s kiselinom, zato ti je dao Emaneru da ti smanji kiselinu dok ranice ne zacijele. Nemaš helicobacter.
Saphi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 10:48   #4691
Pomaze li dumbir kod gastritisa? Negdje citam da pomaze, a negdje da jos vise potice lucenje kiseline.
roleta8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:03   #4692
Meni je pomagao kad sam imala užasne mučnine zbog gastritisa. Preliješ mali komad kipućom vodom i pustiš par minuta, kao čaj. Nije jako, a mučnina nestane ili se značajno smanji. Bar je meni tako bilo, so
Saphi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 17:39   #4693
Imam problem da nakon svakog jela moram podrignut. Što god da stavila u usta, makar to bila samo voda i dok to ne obavim imam takav osječaj napuhnutosti u želucu i dok ne izbacim taj zrak .... taj osječaj je grozan ! Makar uzela koricu kruha ! Pazim što jedem ali ništa ne pomaže. Je li itko imao sličan problem u u čemu je bila stvar??
Imala sam problem s gastritisom prije i dala sam za helio bak. Da napomonem da me želudac ne boli i ne diže mi se kiselina. Jedino to da moram podrignut nakon svakog jela i taj neugodan osječaj !
lodi11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 10:57   #4694
Zadnjih godinu dana imam problema sa želudcem. Želudac me uglavnom ne boli, a ako me i boli to je jako rijetko te je bol zanemariva, isto tako, rijetko mi se dogadja da osjetim kiselinu u grlu. Ono sto je problem kod mene je da mi iz zeludca izlazi jaki smrad koji ja ne osjetim, ali drugi osjete. Pio sam u vise navrata Zoprax (jednu tabletu dnevno) i bilo mi je bolje, ali se smrad uvijek vratio mjesec dana nakon prestanka uzimanja tableta. Izbacio sam kavu, zeleni caj, lisnato tijesto, a sada i cokoladu (koju inace jedem u velikim kolicinama), alkohol ne pijem, ne pusim. Što bi mogao biti problem? Imam 10 kg viška. Analiza stolice je pokazala da nemam heliobacter.
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 09:04   #4695
bok

prema preporuci tu postavljam pitanje
naručen sam sljedeći tjedan za gastrokopiju. pa ako bi mi mogli reći iz vašeg iskustva kakav je pregled, na što treba paziti i tako koliko traje. dal kaj boli i sl .?
i nešto sam naučuo da treba nešto progutati ?

puno hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 10:04   #4696
Ovo za bol sam ti odgovorio na GERB temi, a progutati?!
Hm.. Pa cijev endoskopa. Ovaj, ne progutas je nego ti je gurnu. Prolistaj temu sve je pojasnjeno xy puta
Garant ima na yt cijeli pregled snimljen od strane nekog indijca pa mozes i tamo istraziti.

Edit, evo kao što sam i rekao pun yt tih videa. Gledaj i "divi se".
__________________
.I. .II.

Zadnje uređivanje yucatan : 12.03.2015. at 11:21. Reason: dodan link
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 13:26   #4697
To ti je sve dosta individualno. Dečka koji je bio prije mene nisi uopće čuo, nit se nešto mučio. Taj je najnormalnije gutao cijev i kratko je trajalo. Ja sam pak imala jako osjetljivu sluznicu i konstantno sam imala refleks za povraćanje tak da ni disat nisam mogla kako spada. Tokom pregleda ne boli, samo imaš neugodni osjećaj stranog tijela u grlu. Nastoj duboko disati i kad gurne cijev ti progutaj, to nekako ublažava refleks. Kad ti dođe do želuca i počne upumpavati zrak, budeš sigurno počeo podrigivati nenormalno, ali to je normalno. E sad, ako rade biopsiju: neki kažu da nisu ni osjetili kad su im uzeli uzorak, mene je taj dio zabolio, kao da me netko uštipnuo iznutra (opet individualno). To sve skupa traje par minuta, ali nije ugodno pa ti se čini duže. Poslije te cijeli dan boli grlo, ali to je za očekivati kad ti neko gura cijev par minuta kroz njega.
Moj savjet ti je da ovo sad spremiš negdje u podsvijest, nastaviš normalno sa svojim životom, spavaš normalno i ne stresiraš se oko toga dok ne dođe vrijeme za to. :P
Saphi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 13:31   #4698
hvala svima na odgovorima

baš sam malo pogledao ovo na youtube....
ovo u usta stave da ne zatvaraš usta ? i kak je najbolje disati kroz nos ili usta ?
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 18:02   #4699
evo obavio sam danas pregled, dobro nije tako strašno. samo kaj se stalno podrigivao čovječe ali svaki put kada sam se podrignuo osjetio sam olakšanje
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 15:46   #4700
Pozdrav!
Prije tjedan dana bila sam na gastroskopiji i od tada stalno osjećam laganu bol u želucu i neki pritisak, kao da sam se prejela, a nisam. Je li to normalno stanje nakon gastroskopije i biopsije ili su mi nešto zeznuli?
Dijagnoza mi je: Insuff cardiae oesophagi. oesophagitis. Gastritis. Biopsio facta.
Dobila sam Acipan 40mg do PHD nalaza LOM mi je umjesto Acipana dala Zoprax.

Do gastroskopije nisam osjećala apsolutno nikakve probleme sa želucem i sad me već poprilično brine konstantna bol.

Pijem još i Colospu R 2x1 tabletu.
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.