Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2014., 15:31   #181
Iskreno, imam i ja sličan slučaj, dakle, osobu koja mi dužna novce, poruke di smo si izmjenjivali, di je pisao kako će mi vratiti, no, jedino što mi rekli i na policiji i na sudu je da mogu novce tražiti jedino PRIVATNOM tužbom. Da nikakve poruke ne dolaze u obzir kao dokaz tj. da se preko toga pokreće neki sudski proces, osim da sama ne potegnem privatnu tužbu. A za to nisam imala novaca...no, isti je mene tužio, da ga uznemiravala na poruke, jer sam ga molila da vrati novce, i nije odgovarao. Bilo je sad još tu nešto, al neću pisati jer prati me svuda posvuda pa moram pazit šta pišem..uglavnom, ja dobila kaznu zatvora zbog uznemiravanja njega, ha, lopova sam uznemiravala da mi vrati moje novce...no, ne bi on to samo tako dobio, već je naveo tj. iskoristio je djete i izmislio priču na sudu kako on sumnja da ću ja njih sve ubiti i djete..mada za to nema nikakvi, ali nikakvi jebeni dokaz, nit usmeni, nit pisani, nit preporučeno da po kome glasine poslala, dakle, laž, čista prokleta ljudska laž...ne tiče me se ni djete ni itko, samo moja lova koju je zdimio i moj tablet koji mi ukrao iz stana...i za sve to imam dokaze, koje na sudu priložila, da su moji, al uzalud...ja dobila kaznu ne on..Al ne bi to tako bilo da on nije neko ime a ja nitko i ništa...dakle, korumpirano sudstvo....

Zato je sve moguće u ovoj šugavoj HR, prešugavo sudstvo...

No, da dobi ovrhu samo tako, bez ikakvog naloga, suđenja, malo čudno...jer se mora ustanoviti preko suda čiji je mobitel, tko ga koristio i potpisat izjava za iskaz...Ja sam potipisala da sam nedužna i nevina, i da nisam nikome ništa prijetila...al izmjenili iskaz..i 2 god. se tužim s svima njima..ne popuštam, jer neće mene neki tamo lopov i lažov i svi njegovi gledat ko kriminalca a on nevino siroče koje je zaboravilo vratit dug i glumi gospodina pravednika...

Borite se...
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:35   #182
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Iskreno, imam i ja sličan slučaj, dakle, osobu koja mi dužna novce, poruke di smo si izmjenjivali, di je pisao kako će mi vratiti, no, jedino što mi rekli i na policiji i na sudu je da mogu novce tražiti jedino PRIVATNOM tužbom. Da nikakve poruke ne dolaze u obzir kao dokaz tj. da se preko toga pokreće neki sudski proces, osim da sama ne potegnem privatnu tužbu. A za to nisam imala novaca...no, isti je mene tužio, da ga uznemiravala na poruke, jer sam ga molila da vrati novce, i nije odgovarao. Bilo je sad još tu nešto, al neću pisati jer prati me svuda posvuda pa moram pazit šta pišem..uglavnom, ja dobila kaznu zatvora zbog uznemiravanja njega, ha, lopova sam uznemiravala da mi vrati moje novce...no, ne bi on to samo tako dobio, već je naveo tj. iskoristio je djete i izmislio priču na sudu kako on sumnja da ću ja njih sve ubiti i djete..mada za to nema nikakvi, ali nikakvi jebeni dokaz, nit usmeni, nit pisani, nit preporučeno da po kome glasine poslala, dakle, laž, čista prokleta ljudska laž...ne tiče me se ni djete ni itko, samo moja lova koju je zdimio i moj tablet koji mi ukrao iz stana...i za sve to imam dokaze, koje na sudu priložila, da su moji, al uzalud...ja dobila kaznu ne on..Al ne bi to tako bilo da on nije neko ime a ja nitko i ništa...dakle, korumpirano sudstvo....

Zato je sve moguće u ovoj šugavoj HR, prešugavo sudstvo...

No, da dobi ovrhu samo tako, bez ikakvog naloga, suđenja, malo čudno...jer se mora ustanoviti preko suda čiji je mobitel, tko ga koristio i potpisat izjava za iskaz...Ja sam potipisala da sam nedužna i nevina, i da nisam nikome ništa prijetila...al izmjenili iskaz..i 2 god. se tužim s svima njima..ne popuštam, jer neće mene neki tamo lopov i lažov i svi njegovi gledat ko kriminalca a on nevino siroče koje je zaboravilo vratit dug i glumi gospodina pravednika...

Borite se...
treba sa time javno u novine, cemu strah? ako ste u pravu, lijepo u novine, ispricati pricu i tocka.
Komisarrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:36   #183
pa ovrhe danas pokrece javni biljeznik, ne sud
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:39   #184
Quote:
Komisarrex kaže: Pogledaj post
kuzim. al zalosno da danas sve ovisi o sreci, dal ces naletiti na dobrog doktora, mehanicara, odvjetnika...

imam ja jos jedno pitanje, al je vezano uz drukciji slucaj (molim da moderator kaze ako treba nova tema), pa sad... ne zelim previse tema otvarati, al radi se takodjer o ovrsi.

moj tata je jednoj poznatoj osobi posudio dosta novaca (bivsi pjevac, propao, alkohol/droga, ali dobiva nakladu od ZAMP-a). covjek nema svoj stan, kucu, nekretninu, vec iskljucivo zivi sa bivsom (bar mislim) zenom u stanu koji je dobio od grada Zagreba na koristenje. tata je sudski pokrenuo parnicu protiv njega (lik je potpisao da duguje taj iznos novaca). e sad, lik nema od kud vratiti lovu (a mislim da je prevario podosta ljudi). dal je moguce da mu se sudski sjedne na prihode od ZAMP-a i/ili jos da mu se uskrati pravo boravka u tom stanu zbog pocinjenja prijevare?
Može mu se sjesti na račun temeljem pravomoćne sudske presude-ako je parnični postupak okončan. Možete pokušati pokrenuti kazneni postupak zbog prijevare temeljem kojeg on eventualno može biti osuđen, ali ne vidim način da mu se uskrati pravo boravka u stanu.
Ovrha je, nažalost, izrazito mukotrpna za ovrhovoditelja (iz mog iskustva) jer se jako teško naplatiti, a posljedica za ovršenika nema
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:53   #185
Quote:
Komisarrex kaže: Pogledaj post
treba sa time javno u novine, cemu strah? ako ste u pravu, lijepo u novine, ispricati pricu i tocka.
Nije meni uopće nikoga i ništa strah, nisam ja dužna nikome ni lipe, ja ponosno mogu dić i nos i glavu dok šetam gradom...no, slučaj je takav kakav je, sad čekam rešenje od 2 žalbe, 2 slična slučajeva, ista osoba, i najavila u žalbi da ako mi ovaj puta ne povuku presudu i krivnju da idem u drugi grad ih tužiti i žaliti se i na cjelo sudstvo i da to ime i prezime (ovaj koji me tužaka, lopov) negdje ne predstavlja ništa, nije nitko i ništa van svog sela...mjesta...sad ću vidjeti šta će mi poslati...Al ne dam im se dolje, ne dam da me lažima gaze..nisam nikoga ni dirnula niti prijetila nit vrijeđala, samo tražim svoje novce i to riječima: Molim, vrati....mada, davno odustala i od traženja jer vidim da od kriminalca s dosjeom kao obiteljski nasilnik ne možeš dobit vračeno ono što je dužan...(tip ima inač e kaznu za nasilništvo u obitelji, nad bivšom ženom) i zanimljivo, kako se to sad nikoga ne tiče....kuverte lete ispod stola očigledno...ili veze i vezice, kad u ovom usranom selu svak svakog zna od rođenja.
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 16:25   #186
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pa ovrhe danas pokrece javni biljeznik, ne sud
Ovrhovoditelj pokreće postupak.

Na temelju vjerodostojne isprave (račun, mjenica..) rješenje donosi javni bilježnik, a na temelju ovršne isprave (pravomoćna sudska presuda...) rješenje o ovrsi na pokretninama/nekretninama donosi sud.

Uz to, FINA blokira bankovni račun temeljem pravomoćne presude po prijedlogu ovrhovoditelja.

Niti sud niti javni bilježnik ništa ne rade sami od sebe, za sve je potreban prijedlog ovrhovoditelja.
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 10:47   #187
Posudba-Zajam

Unaprijed se ispricavam od moderatora ali nisam znao gdje treba postaviti post. Pa vas molim da ne obrisete i premjestite na mijesto gdje bi trebalo biti.

Pozdrav svima. Da ukratko objasnim situaciju.
Dolazim iz Osijeka, 87. godiste. Zivim sam u stanu koji sam iznajmio prije mjesec dana. Od tada sam trazio posao po internetu i oglasima i evo prije par dana uspio se zaposliti no od tada je vec proslo mjesec dana i moram ponovo platiti stanarinu i rezije od 800kn ali sam bez novaca, ono malo sto sam imao od povrata poreza je bilo dovoljno da iznajmim stan i sto je brze moguce nadem posao. Ostatak mi je bilo da izdrzim nekako do zaposlenja. Posto mi je rok za stanarinu 20.09 a nemam kako ga platiti te vlasnik ne zeli cekati, nego ako nebudem mogao platiti, izdaje stan drugome. Nazalost nemam od koga posuditi novac niti nacina da dodem do novca makar da stanarinu rijesim. Zanima me dali itko zna nekoga u Osijeku tko bi posudio iznos od 1000kn na mjesec dana kako bih mogao platiti stanarinu i s ostatkom izdrazao do place. Novac bih odmah vratio na placi, dao sve podatke i ako treba sklopio ugovor kod biljeznika o posudbi uz rok 30 dana. Pa eto ljudi molim vas za bilo kakve informacije,broj telefona, bilo sta ako znate. Pretrazivao sam sve na internetu i nista nisam nasao pa niti kreditara u krajnjem slucaju. Jednostavno vise neznam sta bih, nije veliki iznos novaca i duzan ne bih ostao nikome. Ako itko nesto zna ili moze pomoci molim da mi posalje poruku. Unaprijed Hvala
anoniman7reven is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 11:13   #188
ja ću pomoći savjetom. pa zamoli stanodavca nekako da te pričeka, daj mu u jamstvo nešto. ako nejde, prodaj mobitel, kompjuter... samo pazi da ne uletiš kakvom kamataru pa da 1.000 kn odjednom postane 2.000. sretno
neznamništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 12:52   #189
banka?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 16:49   #190
Obećanje ludom radovanje :)

Dovela sam se u jako glupu situaciju i sad razbijam glavu kako je riješiti pa bih molila vašu pomoć.
Uglavnom, dignula sam nenamjenski kredit od 7000 E s kojim je moj sada bivši dečko uzeo automobil. On je imao prometnu i napravio je totalku na svom autu pa mu je trebala pomoć oko kupnje drugoga. S obzirom da smo živjeli zajedno dogovorili smo se da ja dignem kredit i da ga zajedno otplaćujemo s obzirom da bi ga oboje koristili. Kredit je isključivo na moje ime a auto glasi na njegovo ime i nema nikakvih dokaza da je tim kreditom plaćen taj automobil jer je tražio da novce podignem u cjelosti kao gotovinu.
E sad, nakon prekida uz tešku muku je postignut dogovor da mi on isplaćuje ratu kredita svaki mjesec dok ga ne otplati jer je odlučio da auto ostaje kod njega.
Prvotni dogovor je bio da autobobil ide meni, ali s obzirom da sam ja inicirala prekid puno toga se promjenilo.
E sad, on je prestao plaćati mjesečne rate i ne javlja mi se na poruke niti na pozive.
Imate li neki prijedlog kako da riješim ovu situaciju tj kako da dobijem novce nazad?
Rate koje mi je dosad isplatio su bile uplaćene meni direktno na tekući račun od njega tako da imam dokaz da je par mjeseci plaćao za auto.
Može li se to nekako iskoristiti?

Hvala svima na odgovorima.
scarlett2154 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 10:02   #191
samo tužba, ako imaš sreće pa prizna ako ne još duži proces....
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 14:26   #192
mogu li povezana poduzeća davati jedni drugima beskamatne pozajmice?
i
sova003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 13:26   #193
dugovanje

dragi forumasi

pomozite sa vasim savjetima.

ukratko posudila sam novac koji sam morala utuziti.dobila sam sud(zupanijski),ali u meduvremenu duznik je umro i nasljedila ga njegova kcer.ona se nalazi u inozenstvu,na njenom racunu koji je sada od mog odvjetnika biokiran,nema nikakvih prihoda. dali postoji mogucnost napraviti ovrhu na nekretnine koje je u medu vremenu prepisala na svoju majku koja je kako doznajem isto od polovice nasljednica.svaki savijet bi mi dobro dosao puno vam u naprijed hvala.
nili is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 15:09   #194
Ne znam zašto to pitanje ne postavite svom odvjetniku, jer ionako nećete sami moći ništa posebno učiniti...

Ako je kćer darovala svojoj majci neke svoje nekretnine i na taj način onemogućila da se vi namirite od njene imovine, moguće je u roku od 3 godine podići tužbu radi pobijanja dužnikovih pravnih radnji, na koji način bi to darovanje prema vama i u iznosu koji vam duguje izgubilo pravnu snagu.

Ovisno gdje se ona nalazi i da li u inozemstvu ima kakve imovine ili je zaposlena, moguće je napraviti i europski ovršni nalog...
goliath is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 19:00   #195
Quote:
nili kaže: Pogledaj post
dragi forumasi

pomozite sa vasim savjetima.

ukratko posudila sam novac koji sam morala utuziti.dobila sam sud(zupanijski),ali u meduvremenu duznik je umro i nasljedila ga njegova kcer.ona se nalazi u inozenstvu,na njenom racunu koji je sada od mog odvjetnika biokiran,nema nikakvih prihoda. dali postoji mogucnost napraviti ovrhu na nekretnine koje je u medu vremenu prepisala na svoju majku koja je kako doznajem isto od polovice nasljednica.svaki savijet bi mi dobro dosao puno vam u naprijed hvala.
Quote:
goliath kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto to pitanje ne postavite svom odvjetniku, jer ionako nećete sami moći ništa posebno učiniti...

Ako je kćer darovala svojoj majci neke svoje nekretnine i na taj način onemogućila da se vi namirite od njene imovine, moguće je u roku od 3 godine podići tužbu radi pobijanja dužnikovih pravnih radnji, na koji način bi to darovanje prema vama i u iznosu koji vam duguje izgubilo pravnu snagu.

Ovisno gdje se ona nalazi i da li u inozemstvu ima kakve imovine ili je zaposlena, moguće je napraviti i europski ovršni nalog...
puno vam hvala na odgovoru,ali po mome odvjetniku trebala bi cekati dok nesto nesjedne na giro racun ustvari nesposoban,sto se tice darovanja dali smije za vrijeme trajanja druge parnice to uraditi,drugo kako sam dznala i majka i kcer su po pola nasljednice pa mislim da bi obadve bile odgovorne za pokojnikov dug salo mi je do vaseg misljenja hvala
nili is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 14:39   #196
Svi nasljednici odgovaraju za dug ostavitelja do visine naslijedjene imovine, ukoliko je vaseg duznika naslijedila i njegova zena, a ne samo kcer, najjednostavnije bi bilo od nje traziti tu isplatu, tim vise sto ista ima imovinu na kojoj se moguce naplatiti!
goliath is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 06:40   #197
Quote:
goliath kaže: Pogledaj post
Svi nasljednici odgovaraju za dug ostavitelja do visine naslijedjene imovine, ukoliko je vaseg duznika naslijedila i njegova zena, a ne samo kcer, najjednostavnije bi bilo od nje traziti tu isplatu, tim vise sto ista ima imovinu na kojoj se moguce naplatiti!
puno hvala naodgovoru
nili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 21:23   #198
Htio bih posuditi novce prijatelju za školarinu, pa bih se htio osigurati ugovorom o zajmu da me ne zafrkne.
Iznos školarine je 4760 kn, nije to mala svota.
Dogovarali smo se oko kamate, zanima me kolika ona može maksimalno biti u ovom trenutku? Je li to 12% godišnje? On bi to meni trebao otplatiti do ljeta, pa ne znam kako se to gleda jer je zajam kraći od godine dana. Kolika bi to kamata bila mjesečno?

Kako da ne olihvaram prijatelja a da ipak pokupim nešto ekstra novca jer sam ja zarađivao dok se on zafrkavao?
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 14:46   #199
UGOVOR ILI NEKI PRAVNI AKT O POSUĐENOM NOVCU

Molim znalce da mi napišu kako sastaviti ugovor ili akt ili nešto slično koji će biti ovjeren kod javnog bilježnika a radi se o ovome , bratić mi pozajmljuje 7000 eura na rok od 2 god. i traži jamstvo za tu posudbu u smislu njegove trenutne uknjižbe na moje suvlasništvo u stanu u kojem živim ,inače ja sam suvlasnik tog stana u 7/10 a ostala 3 brata od 3/10 ,dakle molim znalce da mi napišu u kojoj formi i što sve treba točno napisati i navesti da bi se on mogao upisati na moje suvlasništvo u stanu a mogao naplatiti svoj posuđeni novac sa kamatama u slučaju da se meni nešto nepredviđeno desi a da to ima za njega pravovaljani učinak da nebi ostao izigran od moje braće.Mislim da sam bio jasan da mi netko od vas napiše što sve treba stajati u takvom dokumentu da bi kao takav bio pravovaljan za njega i mene , molim vas HITNO jer u ponedjeljak moram to ovjeriti kod javnog bilježnika da bi mi on mogao posuditi novac.Stan se vodi kao vanknjižno vlasništvo iako imam sve dokumente za upis svog dijela suvlasništva u gruntovnicu , sa braćom nisam u dobrim odnosima ali svatko može svoje suvlasništvo upisati samostalno bez obzira na ostale suvlasnike.
HITNO.Hvala.
zagonjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:51   #200
Da li kao zajmodavac mogu "bez razloga" jednostrano raskinuti ugovor o zajmu zajmoprimcu, fizickoj osobi, i traziti isplatu preostalog dugovanja u nekom roku, tipa 15 dana?
RR's is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.