Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2007., 14:02   #1
Lilith (Dark moon)

Može li netko reći nešto o tome?
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 01:53   #2
kaže dupor - mjesec koji se ne pokorava zakonima nebeske mehanike - bliži je od mjeseca, a zemlju obilazi triput sporije.

od Lilith potječe istočni grijeh, ona inficira intelekt erotikom, podžiže tijelo, budi podsvijest, gura u razuzdan život i perverzije koje prijete uništenjem civilizacije and so on and so on....

njome se bave oni koji proučavaju crne znanosti, demonologiju, razoran seks,...

uglavnom, moja je u 12. kući - "voli tajnu ljubav iako je svjesna da to vodi u skandal" so true uf uf....
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 02:30   #3
lilith, to sam ja

imam je u 1. kuci u egz. trigonu sa suncem, jos jedan razlog zasto imam problema s muskarcima.

Quote:
cherryblossomgirl kaže: Pogledaj post
od Lilith potječe istočni grijeh, ona inficira intelekt erotikom, podžiže tijelo, budi podsvijest, gura u razuzdan život i perverzije koje prijete uništenjem civilizacije and so on and so on....

njome se bave oni koji proučavaju crne znanosti, demonologiju, razoran seks,...
bullshit, cijela je biblija krcata mizoginije pa normalno da su tu bijesnu lilith ocrnili do daske. a zena jednostavno nije htjela u svemu slusati adama i prakticirati uvijek misionarski polozaj kad ih ima kolko oces, i to jos puno zabavnijih. adam joj se vjerojatno cinio glupljim od nje i svaki put kad bi ga poslusala bi izvukla deblji kraj. pa joj je malcice dopizdilo.... ne sjecam se tocno sto je napravila ali znam da su joj se gadno osvetili pa se ona jos gadnije osvetila, ubijala mu djecu i slicne gadarije. s tim njenim postupcima se ne slazem

ostalo sve 5, bravo, lilith
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 11:00   #4
Ja je imam u Lavu, u 8 kući. Nije li to kuća seksa?
Kakav bi bio njen utjecaj ovdje? Vjerojatno prilično znakovit.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 11:19   #5
link

http://universaldivinefeminine.tribe...5-31364b14f03f

(na dnu je Lilith u znakovima i po kućama..)
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 15:12   #6
par pitanja:

1. kako nađem gdje mi je lilith u natalnoj

2. koja j razlika između lilith black moon i lilith dark moon (u tekstu koji nam je mrtva pusa linkala postoji razlika u ta dva naziva

3. i kad smo već kod mjesecova u kartama, tražeći lilith na astro.com, iščeprkala sam neku skroz detaljnu kartu, tj tablicu
i tamo naša da imam true node i mean node i zanima me što je to?
za true node sam mislila da je sjeverni mjesečev čvor, a što je pak sad mean node?!?
i u konjukciji su mi u raku u 4. kući, kaj to znači?

e i 4. mislila sam da su mi svi planeti direktni, a sad vidim da kraj tog true node piše D, znači da je stacionaran
chiron je R, ali on je valjda uvijek retrogradan, jel tako?
i jel se to računa kao da su mi svi planeti direktni?

please, baš sam glupson, molim neku dobru dušu da se pozabavi ovim mojim nejasnoćama hvala
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 17:20   #7
S ovog linka od mrtve puse:

"In a man's chart, Lilith reveals what type of woman he 'fears' & the type of woman that can drive him over the edge, often to despair. She may also represent hidden power struggles & unresolved issues with women in his life."

recimo da jedan tip ima lilith na osi 7. kuce. je se on tog tipa zene boji ili mu se svidja, posto je to 7.?
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 22:23   #8
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
S ovog linka od mrtve puse:

"In a man's chart, Lilith reveals what type of woman he 'fears' & the type of woman that can drive him over the edge, often to despair. She may also represent hidden power struggles & unresolved issues with women in his life."

recimo da jedan tip ima lilith na osi 7. kuce. je se on tog tipa zene boji ili mu se svidja, posto je to 7.?
mislim da za tip žene koja ga privlači više govori znak u kojem se nalazi Lilith ... a polje govori o odnosu 'sa njom'.

ona je kakti njegova 'femme-fatale'.. a u takvim odnosima je tanka granica između ljubavi i mržnje..

Nisam baš proučavala utjecaj lilith-a niti na muškarce niti žene.. niti sam baš sigurna u bitnost njezinog utjecaja... pa ako neko ima primjer iz života pa da me razuvjeri .


"Navodno" osobe (pogotovo žene) sa konjunkcijom Lilith-a sa Suncem, Asc. , Mjesecom ili Mc-om su iznimno magnetične i neodoljive...
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 22:28   #9
Quote:
1. kako nađem gdje mi je lilith u natalnoj
Odi opet na Astrodienst... free opcije... Extended chart selection.. u donjem lijevom uglu ćeš vidjeti Additional objects.. klikneš na Lilith, pa onda na Click here to show the chart u desnom donjem uglu i to je to.
Quote:
2. koja j razlika između lilith black moon i lilith dark moon (u tekstu koji nam je mrtva pusa linkala postoji razlika u ta dva naziva
nikakva... isti k drugo pakovanje.
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 10.12.2007. at 23:12. Reason: quote
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 23:00   #10
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
2. koja j razlika između lilith black moon i lilith dark moon (u tekstu koji nam je mrtva pusa linkala postoji razlika u ta dva naziva
Priroda Lilitha je slojevita. Postoje "tri Lilith":

1. Asteroid Lilith
2. Tamni mjesec Lilith - ne zna se što je to točno (neka maglica? )
3. Crni mjesec Lilith - matematička točka u putanji mjeseca

A u nekoj literaturi se i Algol naziva Lilith.

Naravno da zbog svega ovoga nastaju nejasnoće, jer u tablicama nije posebno naglašeno koja Lilith od ove tri. U biti, trebalo bi uzeti sve tri i složiti. Međutim u astrologiji se obično tumači crni mjesec Lilith (u softwareu i onaj iz astro.com-a)

O slojevitoj prirodi Lilith-a

Tri Lilith
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
3. i kad smo već kod mjesecova u kartama, tražeći lilith na astro.com, iščeprkala sam neku skroz detaljnu kartu, tj tablicu
i tamo naša da imam true node i mean node i zanima me što je to?
za true node sam mislila da je sjeverni mjesečev čvor, a što je pak sad mean node?!?
Mjesečevi čvorovi
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 00:35   #11
Quote:
mrtva_pusa kaže: Pogledaj post
mislim da za tip žene koja ga privlači više govori znak u kojem se nalazi Lilith ... a polje govori o odnosu 'sa njom'.

ona je kakti njegova 'femme-fatale'.. a u takvim odnosima je tanka granica između ljubavi i mržnje..

Nisam baš proučavala utjecaj lilith-a niti na muškarce niti žene.. niti sam baš sigurna u bitnost njezinog utjecaja... pa ako neko ima primjer iz života pa da me razuvjeri .


"Navodno" osobe (pogotovo žene) sa konjunkcijom Lilith-a sa Suncem, Asc. , Mjesecom ili Mc-om su iznimno magnetične i neodoljive...
o ima ona bitan utjecaj samo treba imati malo bitniji polozaj u natalu. samo sto bi se najvise trebala manifestirati u intimnim vezama, pogotovo tajnim odnosno neprihvacenim, pa tu lako dodju i pitanja djece odnosno unistavanja potomstva kroz abortuse npr.

ako ima utjecaj u horoskopu onda je on jako mocan tj. kako si sama rekla te osobe su vjerojatno magneticne. najvjerojatnije je to seksualni magnetizam i to neki mracni. imaju prejaku volju i problema s dominacijom nad njima. ovisiti ce o aspektima hoce li osobe iskoristiti pozitivno ili negativno seksualnu moc koju imaju. zanimljivo da je lilith odletjela kad ju je adam htio prisiliti na nesto.

evo jos mi jedna prijateljica ima lilith na osi 7. kuce a sjetila sam se i bivseg koji ju nije imao na osi vec u konjukciji sa saturnom koji mu vlada 7. nevjerojatno! ja i ta frendica smo imale dosta duboku vezu i najvise nas je vezivalo to sto smo bile dosta "oslobodjene" za sredinu iz koje potjecemo. da ne govorim da bi ili moj ili neki njeni tipovi imali jake, neprijateljske reakcije na ovu drugu i nastojali su nas razdvojiti. mislim da ta lilith stvarno funkcionira ko neki vrag i da samo jako kontrolirane osobe mogu to drzati u nekim normalnim okvirima. a ja sam jako kontrolirana osoba, bar seksualno. usprkos tome sam i dalje za vecinu nenormalna, kod konzervativnijih muskaraca i zena (oni koji se istinski furaju na ono sto se kao seve furala dok je jadna jos mogla, gospe, tvoja glupava mala koja te ceka u nasem malom mistu, crkveni brak pa slatka djecica itd.) izazivam prilicno negativne emocije, strase me se ko vjestice

i u sinastriji mora da ima gadan utjecaj: bivsi je tu konjukciju saturna i lilitha imao na mojoj veneri. i unistio mi tu veneru totalno. doslovno ju je demonizirao ovaj tip za kojeg sam pitala prije sto ju ima na dsc ima sunce i marsa na mojoj lilith. ne zelim pricat sto je bilo al bila je oba puta zestoka barufa. osim toga tip ima veneru u trigonu s lilith. bas me zanima jesam li i njemu bila gadna, ucinilo mi se da jesam

necu dalje....
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 00:52   #12
meni je lilitka u raku, 9.kuća. pretpostavljam da nisam mračno seksualna.
 
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 02:59   #13
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
S ovog linka od mrtve puse:

"In a man's chart, Lilith reveals what type of woman he 'fears' & the type of woman that can drive him over the edge, often to despair. She may also represent hidden power struggles & unresolved issues with women in his life."

recimo da jedan tip ima lilith na osi 7. kuce. je se on tog tipa zene boji ili mu se svidja, posto je to 7.?
Mislim da je kombinacija jednog i drugog.
Jer kao sto kaze - woman he fears&woman that can drive him over the edge.

Plasi ga upravo to sto ga neopisivo privlaci, meni se cini.
Sto bi mogao izgubiti kontrolu samo tako.
Ljudi teze rade onaj korak kad su svjesni da ih vodi u stanje slabije kontrole, ili bez kontrole, tamo gdje ne znaju sto ih ceka.
Kad te ludo privuce netko da se naprosto bojis prepustiti jer imas osjecaj da bi nakon potpune predaje, postao ovisan o tom filingu. Jer osjecas da bi bilo izvan svih dosadasnjih iskustava. A strah te da dobijes malo i onda to nestane.
Ali neosporivo je da ga privlaci.

I s obzirom da mu je u 7. - ne gine mu jedna takva.

Moja je Lilith npr. u 7. mog dragog (njegova na mom AC-u)
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 16:38   #14
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mislim da je kombinacija jednog i drugog.
Jer kao sto kaze - woman he fears&woman that can drive him over the edge.

Plasi ga upravo to sto ga neopisivo privlaci, meni se cini.
Sto bi mogao izgubiti kontrolu samo tako.
Ljudi teze rade onaj korak kad su svjesni da ih vodi u stanje slabije kontrole, ili bez kontrole, tamo gdje ne znaju sto ih ceka.
Kad te ludo privuce netko da se naprosto bojis prepustiti jer imas osjecaj da bi nakon potpune predaje, postao ovisan o tom filingu. Jer osjecas da bi bilo izvan svih dosadasnjih iskustava. A strah te da dobijes malo i onda to nestane.
Ali neosporivo je da ga privlaci.

I s obzirom da mu je u 7. - ne gine mu jedna takva.
hvala na objasnjenju koliko me tip nazivcirao zadnji put, zelim mu jednu pobjesnjelu, demonsku lilith a mogo je super proci sa mnom, ja sam kad se sve zbroji i oduzme jedna dobrocudna lilith

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Moja je Lilith npr. u 7. mog dragog (njegova na mom AC-u)
pa rekoh ja da ima ta lilith posebnog utjecaja na sinastriju. bas ljepo pridonosimo znanstvenoj astroloskoj misli u hrvata

i, je ima gadnih barufa?
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 16:47   #15
Imali netko neki link ili nesto o Lilith kroz kuće?
Inače meni je Lilith u 6. kući u jarcu zajedno sa Saturnom, Uranom i Neptunom.
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 18:50   #16
meni je 27°16' strijelac 6. kuća

imal neko da to pojasni =)=)
Dynamite is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 19:16   #17
što ta lilith voli 6 kući! I meni se tu ugnjezdila. ali u škorpionu a to mi zvuči kao prilično gadna lilitih, plus trigon sa saturnom i opozicija marsa... i kad uzmeme sve na čisto jesam pomalo zločesta
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 20:44   #18
meni se nalazi na južnom čvoru u jarcu, u 5 kući, a najbolje što mi je u kvadratu s mjesecom...e pa ako to nije neka loša karma...užasssss
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 21:29   #19
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
meni se nalazi na južnom čvoru u jarcu, u 5 kući, a najbolje što mi je u kvadratu s mjesecom...e pa ako to nije neka loša karma...užasssss
a pogle si avatar, ista lilith
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 12:32   #20
Quote:
Orodiel kaže: Pogledaj post
Imali netko neki link ili nesto o Lilith kroz kuće?
Evo nekih linkova:

Brzinski izračun Lilitha

Lilith - Astro-art.Net forum

Famoust people - Lilith in house

Famoust people - Lilith in sign
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.