Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2012., 23:06   #41
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da božanska milost nije postojala prije kršćanstva?
Spasenje po milosti kao dar nije zasigurno osim u gnostičkim krugovima tajnih škola.
Ja pričam o manifestiranom globalnom nivou gdje je ugledalo svjetlo dana..

Quote:
To je samo iscijeđeno iz Novog zavjeta, kao što se da iscijediti moglo nešto drugo u njemu... a mnošto štošta osim milosti baš i je
.
Cjeli svjet je spoj nije jednoličnost..

Quote:
Imaj na umu da se kršćanstvo razvijalo, znači nije ostalo na onome što je bilo u početku, dok se drugi nisu mogli razvijati (teološki).. osim ako su bili u dalekoj Indiji pa su tamo mogli razvijat bhakti pošto kršćanska milost nije ošla dalje od Goe
.
Pa ja i pričam o razvoju a ne faksiranom dokumentu od boga iz raja.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 23:31   #42
[QUOTE=EliEliLama;38124621

.
Pa ja i pričam o razvoju a ne faksiranom dokumentu od boga iz raja.[/QUOTE]

A je li moguće da Bog cijelu knjigu faksira
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 23:56   #43
Da nastavim s ikonografijom... danas je na redu aureola/halo/nimbus/ono-oko-glave

Buddha



Apolon, Helios, Dioniz



Ra, Sekhmet



Krišna (navještaj/rođenje), Durga



I, naravno, Isus... kao mali i veliki..
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 01:55   #44
Zdravo!

Kršćanstvo jest nastalo iz "poganskih" vjerovanja. Ne vidim jasno postavljeno pitanje u tvojoj temi stoga ne mogu dati mnogo odgovora jer nikako ne želim pisati o nepoželjnim stvarima.

Svakako pohvaljujem tvoje primjećivanje.

Pozdrav
abraksas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 15:20   #45
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da božanska milost nije postojala prije kršćanstva?

To je samo iscijeđeno iz Novog zavjeta, kao što se da iscijediti moglo nešto drugo u njemu... a mnošto štošta osim milosti baš i je.Imaj na umu da se kršćanstvo razvijalo, znači nije ostalo na onome što je bilo u početku, dok se drugi nisu mogli razvijati (teološki).. osim ako su bili u dalekoj Indiji pa su tamo mogli razvijat bhakti pošto kršćanska milost nije ošla dalje od Goe.
Imas li povjesne dokaze za to? Ovo da su Zeus i Isus jedan te isti zato sto su im kipovi slicni se svodi na to da su Ivo Sanader i Wesley Snipes jedan te isti zato sto obadvoje nose tamna odijela.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 18:04   #46
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Imas li povjesne dokaze za to? Ovo da su Zeus i Isus jedan te isti zato sto su im kipovi slicni se svodi na to da su Ivo Sanader i Wesley Snipes jedan te isti zato sto obadvoje nose tamna odijela.
Ti pored zdravih očiju ne vidiš... ikonografija je ista, stavljao sam arheološke nalaze, a i početna teologija nije puno bila različita od okruženja u kojem su se našli. 2000+ godina je dovoljno za kompleksno razvijanje iste.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 19:43   #47
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Ti pored zdravih očiju ne vidiš... ikonografija je ista, stavljao sam arheološke nalaze, a i početna teologija nije puno bila različita od okruženja u kojem su se našli. 2000+ godina je dovoljno za kompleksno razvijanje iste.
....a ja sam te pitala za povjesne dokaze ove tvrdnje. A ja arheoloske nalaze nisam vidjela na ovoj temi, iskljucivo slike. To nije isto
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 10:33   #48
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
....a ja sam te pitala za povjesne dokaze ove tvrdnje. A ja arheoloske nalaze nisam vidjela na ovoj temi, iskljucivo slike. To nije isto
Nisam za sve pisao točnu godinu no većina "slika" su arheološki nalazi koji datiraju pr.n.e. Pa nisu valjda kršćani prije Isusa radili mozaike i kipove nekršćanskim bogovima.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 15:15   #49
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Nisam za sve pisao točnu godinu no većina "slika" su arheološki nalazi koji datiraju pr.n.e. Pa nisu valjda kršćani prije Isusa radili mozaike i kipove nekršćanskim bogovima.
Jos uvijek cekam povjesne dokaze za tvoju raniju tvrdnju

Sto se tice arheologije, ne trebam valjda objasnjavati da je arheologija znatno vise nego iskapanje starih viljuska i lonaca po kojem se zakljucuje da su najvjerojatnije jelo ribu. To bi bilo kao da ja kazem kako je rijec "christos" 5000 godina stara te da je po tome bilo krscana 5000 godina unazad.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 16:28   #50
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Jos uvijek cekam povjesne dokaze za tvoju raniju tvrdnju
Povijesni dokazi se nalaze na postanim slikama.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 17:19   #51
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Povijesni dokazi se nalaze na postanim slikama.
Vec sam ti objasnila zasto je to u znanstvenom smislu glupost (i tu sam se blago izrazila). Upadno je da na niti jedno pitanje nisi odgovorio nego samo ponavljas sto si rekao u svojim ranijim upisima. Moguce da time sebe uvjerajes iz bilo kojeg razloga, u razgovoru se to sigurno nece primiti ozbiljno.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 20:14   #52
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Vec sam ti objasnila zasto je to u znanstvenom smislu glupost (i tu sam se blago izrazila). Upadno je da na niti jedno pitanje nisi odgovorio nego samo ponavljas sto si rekao u svojim ranijim upisima. Moguce da time sebe uvjerajes iz bilo kojeg razloga, u razgovoru se to sigurno nece primiti ozbiljno.
Čekaj malo!! Ti tražiš dokaze za auroel Arheološke dokaze? ??
Izvini al gde si ti učila skolu? I ja sam postavljao nekada slike o Auroel
i to OVDJE

a ako si baš zapela za arhelogyjom izvoli googlaj malo: KLIKNI OVDJE


@PIPBoy 2000
Kao kršćanin kažem ti super si ovo uradio...nastavi tako
Mene lično zanimaju one stvari u vezi: Čovjek-Bog tj poluBog poluČovjek
grčkih, rimslih mitologija ai drugih naravno ako imaš nešto postavi i nebrini netreba arheološki dokazi i to smo učili u školi
__________________
Pitanje za trinitarijance Isus je Bog??Lakše je napadati tuđu neg branit svoju osobnost,vjeru,naciju,....
haArec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 12:32   #53
Quote:
haArec kaže: Pogledaj post
Mene lično zanimaju one stvari u vezi: Čovjek-Bog tj poluBog poluČovjek grčkih, rimslih mitologija ai drugih naravno ako imaš nešto postavi i nebrini netreba arheološki dokazi i to smo učili u školi
Ideja bogočovjeka nije nastala u kršćanstvu. Sama inkarnacija je vrlo stara ideja koju nalazimo na području čitavog starog svijeta. Imamo grčke bogove koji su se inkarnirali ne samo u ljude već i u životinje, koji su na taj način općili sa smrtnicima i imali potomke polubožanstva (heroje). U Egiptu su sami faraoni smatrani bogoljudima ili ovozemaljskom inkarnacijom boga Ra ili Horusa. U Indiji imamo razne inkarnacije (avatare) vrhovnog božanstva Višnua, npr. kao Rame ili Krišne, a ne treba reći da je bogočovjek Rama ili Krišna datira prije Isusa. Kršćanski mit o inkarnaciji tako nije ništa posebnija od ovih gore navedenih.

Kao što nije niti uskrsnuće. Mit o umirućem bogu koji kasnije uskrsnuje je zapravo stari mit koji je zasigurno nastao kada su prvi ljudi promatrajući prirodu kroz njezina doba (zima kao smrt, proljeće kao novi život) primjenili to na sebi u obliku mita. Baal, Orfej, Adonis ili Tamuz su sami neki od mediteransko-bliskoistočnih bogova ili bogoljudi koji su uskrsnuli.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 19:15   #54
Quote:
haArec kaže: Pogledaj post
Čekaj malo!! Ti tražiš dokaze za auroel Arheološke dokaze? ??
Izvini al gde si ti učila skolu? I ja sam postavljao nekada slike o Auroel
i to OVDJE

a ako si baš zapela za arhelogyjom izvoli googlaj malo: KLIKNI OVDJE
Nisam: jasno sam gore boldirala za sto trazim povjesne dokaze. A to da se u (religioznoj) umjetnosti rabe slicne tehnike samo po sebi ne znaci puno: u hinduskim slikama su naprimjer mudre najvazniji element. A u teoloskom kontekstu slicne tehnike pogotovu ne znace puno.

Quote:
@PIPBoy 2000
Kao kršćanin kažem ti super si ovo uradio...nastavi tako
Koliko sam shvatila, ti si Jehovin Svjedok.Bez uvrede, ali Jehovini Svjedoci uglavnom sebe smatraju krscanima, krscani ih tako ne gledaju.

Quote:
Mene lično zanimaju one stvari u vezi: Čovjek-Bog tj poluBog poluČovjek
grčkih, rimslih mitologija ai drugih naravno ako imaš nešto postavi i nebrini netreba arheološki dokazi i to smo učili u školi
Krscanstvo ne smatra Isusa polu-bogom.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 19:30   #55
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Ideja bogočovjeka nije nastala u kršćanstvu. Sama inkarnacija je vrlo stara ideja koju nalazimo na području čitavog starog svijeta. Imamo grčke bogove koji su se inkarnirali ne samo u ljude već i u životinje, koji su na taj način općili sa smrtnicima i imali potomke polubožanstva (heroje). U Egiptu su sami faraoni smatrani bogoljudima ili ovozemaljskom inkarnacijom boga Ra ili Horusa. U Indiji imamo razne inkarnacije (avatare) vrhovnog božanstva Višnua, npr. kao Rame ili Krišne, a ne treba reći da je bogočovjek Rama ili Krišna datira prije Isusa. Kršćanski mit o inkarnaciji tako nije ništa posebnija od ovih gore navedenih.
Inkarnacija nije isto kao bog koji uzme oblik smrtnika, a to da se vladare smatralo bogovima je bila vrsta legitimacije vlasti. Prvo i drugo nisu povezani.

Quote:
Kao što nije niti uskrsnuće. Mit o umirućem bogu koji kasnije uskrsnuje je zapravo stari mit koji je zasigurno nastao kada su prvi ljudi promatrajući prirodu kroz njezina doba (zima kao smrt, proljeće kao novi život) primjenili to na sebi u obliku mita. Baal, Orfej, Adonis ili Tamuz su sami neki od mediteransko-bliskoistočnih bogova ili bogoljudi koji su uskrsnuli.
Ovisi sto se podrazumijeva pod uskrsnuce. Orfeju je samo uskrsnula glava ( ), a Baal uskrsne kako bi se ponovo mogao kockati s bralom ( ). Da ne spominjem da se ovom zadnjemu davale ljudske zrtve (djecje).
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 23:03   #56
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Inkarnacija nije isto kao bog koji uzme oblik smrtnika
E vidiš, bilo je i toga... bogočovjeka Krišnu je usmrtila strijela. Dok je meditirao u šumi prišao mu je lovac Jara i zabunom pomislio da je je jelen, ispalio je strijelu i smrtno ga ranio. Krišna je kasnije uskrsnuo, oprostio lovcu, i vinuo se u nebo. Njegova smrt se označava kao početak novog doba, kaliyuge koja je zadnje i najlošije doba. Ne zvuči li ti priča poznato? Jer, Isus je isto tako smrtno skončao nakon što je bio razapet i proboden kopljem, uskrsnuo je, oprostio je Longinusu koji ga je probo (kasnije je postao svetac), vinuo se u nebo, sam Isus je označio početak novog doba, a kako je njegov dolazak blizu uz sve one grozote iz apokalipse izgleda da se radi o najlošijem dobu. Eto, kratka komparacija.

Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Ovisi sto se podrazumijeva pod uskrsnuce. Orfeju je samo uskrsnula glava ( ), a Baal uskrsne kako bi se ponovo mogao kockati s bralom ( ). Da ne spominjem da se ovom zadnjemu davale ljudske zrtve (djecje).
I Jahvi su bili prinosili ljudske žrtve, vjerojatno dok je bio tek jedan od bogova politeističkog Judaizma. Iako to ne postoji tako očito u Bibliji, prežitak toga se vidi gdje Abraham žrtvuje Izaka. Žrtvovanje prvorođenoga sina je bilo uvriježeno ne samo u biblijskih naroda već i u Moabaca i Feničana.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 16:47   #57
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
E vidiš, bilo je i toga... bogočovjeka Krišnu je usmrtila strijela.
Kao sto sam rekla, bog koji uzme smrtni oblik nije isto kao Inkarnacija, sto ljudi uglavnom ne shvacaju jer gledaju na pojam "avatar" kroz kristolosku perspektivu. Ali avatar nije isto kao Inkarnacija, niti je Krishna bogocovjek, nego bog. Krishna je avatar boga ( Vishnu-a).

Quote:
Dok je meditirao u šumi prišao mu je lovac Jara i zabunom pomislio da je je jelen, ispalio je strijelu i smrtno ga ranio. Krišna je kasnije uskrsnuo, oprostio lovcu, i vinuo se u nebo. Njegova smrt se označava kao početak novog doba, kaliyuge koja je zadnje i najlošije doba. Ne zvuči li ti priča poznato?
Kao sto sam gore vec napisala, Krishna je avatar, i to osmi, od vladara Vishnu-a. Vezano uz njega ima dosta toga i to da je bio ranjen sa strane lovca dok je sjedio i meditirao je povezano uz krscanstvo koliko uz skandinavsku mitologiju.


Quote:
Jer, Isus je isto tako smrtno skončao nakon što je bio razapet i proboden kopljem, uskrsnuo je, oprostio je Longinusu koji ga je probo (kasnije je postao svetac), vinuo se u nebo, sam Isus je označio početak novog doba, a kako je njegov dolazak blizu uz sve one grozote iz apokalipse izgleda da se radi o najlošijem dobu. Eto, kratka komparacija.
Ovo nije nauk ortodoksnog krscanstva.

Quote:
I Jahvi su bili prinosili ljudske žrtve, vjerojatno dok je bio tek jedan od bogova politeističkog Judaizma. Iako to ne postoji tako očito u Bibliji, prežitak toga se vidi gdje Abraham žrtvuje Izaka. Žrtvovanje prvorođenoga sina je bilo uvriježeno ne samo u biblijskih naroda već i u Moabaca i Feničana.
Abraham upravo nije zrtvovao sina, osim ako neki imaju posebne Biblije. O ranom judaizmu je jako malo poznato, to drze ovi koji su taj teren ozbiljno istrazivali. Ova teza o kao sto je gore napisana je uglavnom spekuliranje.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."

Zadnje uređivanje Spot Perdita : 01.03.2012. at 16:54.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 23:30   #58
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Kao sto sam rekla, bog koji uzme smrtni oblik nije isto kao Inkarnacija, sto ljudi uglavnom ne shvacaju jer gledaju na pojam "avatar" kroz kristolosku perspektivu. Ali avatar nije isto kao Inkarnacija, niti je Krishna bogocovjek, nego bog. Krishna je avatar boga ( Vishnu-a).

Kao sto sam gore vec napisala, Krishna je avatar, i to osmi, od vladara Vishnu-a. Vezano uz njega ima dosta toga i to da je bio ranjen sa strane lovca dok je sjedio i meditirao je povezano uz krscanstvo koliko uz skandinavsku mitologiju.
...
povezano je i te kako sa kršćanstvom jer mnogi kršćani nisu tad još vjerovali da se i jahvin sin utjelovio u žene poput grčkih ili rimskih sinova božjih rođenih od smrtnica ili djevica dioniza, herkula, esklapija, romula, već im je jahvina riječ jednostavno opet samo preuzela duhovno tijelo kao što je to jahvin sin(logos) i inače običavao još od početka svijeta i vijeka kad bi razgovarao sa adamom u raju, mojsijem na sinaju i ostalim prorocima (po vjerovanju svih tadašnjih kršćana ili židova poput filona aleksandrijskog koji su tad vjerovali u jahvin logos po kojem nam dolazi spasenje i spoznaja).

taj jahvin logos je tad naravno u očima mnogih pogana i židova bio isto što i zeusov logos jer je bog jedan pod raznim imenima kao što su odavno poistovjećivani i ostali bogovi i sinovi božji npr. kao što nam piše herodot za dioniza i ozirisa ili plutarh za izidu ili npr. školovani židovi iz aleksandrije kad poistovjećuju biblijskih likove i egipatske stoljećima prije naše ere.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=27946761&postcount=1341
https://www.forum.hr/showpost.php?p=24641417&postcount=95
https://www.forum.hr/showpost.php?p=30843223&postcount=39

Quote:
Abraham upravo nije zrtvovao sina, osim ako neki imaju posebne Biblije. O ranom judaizmu je jako malo poznato, to drze ovi koji su taj teren ozbiljno istrazivali. Ova teza o kao sto je gore napisana je uglavnom spekuliranje.
tu se jahve samo malo našalio on je više volio miris iskupljujuće janjetine, ali na drugom mjestu kaže da je naređivao žrtvovanje djece da zastraši krivovjerne tvrdokorne kanance.

mojsije i jošua su mu u holokaustu prinijeli milijune kananskih klinaca, žena i staraca kao žrtvu paljenicu osim pokoje djevice koja bi se odvojila za jahvu a jahve bi im zaustavio sunce i mjesec da mu dečki vide sve poklat i spalit.

mučenička smrt sedam sinova za makabejaca mu je bila dovoljna da oprosti grijehe židovima(barem nakratko za dva stoljeća) i da njih i majku digne sebi na nebesa a dva stoljeća kasnije dovoljna mu je bila i žrtva jednog sina ako ne računamo onih oko milijun ubijenih i raseljenih židova koji su nadahnuti mučeničkom žrtvom sedmorice sinova i majke također tako pokušali zavrijedit život vječni poput njih.

17 Antiochus and his officials couldn't believe these nine had the strength to endure such torture. 18 God rewarded them, and so they will live forever with God. 19 Moses said, “God protects everyone who is faithful to him.” 20 That's exactly what happened to these nine persons. They remained faithful to God, and he honored them with life that never ends.
God has blessed us because of them. Our enemies no longer have control over us, 21 King Antiochus was punished, and our entire country is once again pure. These nine who willingly died in our place took away the sin of our nation! 22 They suffered as a sacrifice to God, and because of their death, he rescued Israel from horrible abuse.
http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...s=0&set=3&l=en

evo što kaže majka koja je iskupila izrael sa svojim sinovima gledajući njihovu pasiju
http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...s=0&set=3&l=en

https://www.forum.hr/showpost.php?p=36081767&postcount=219

Zadnje uređivanje ursamajor : 02.03.2012. at 01:00.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 01:43   #59
sedmorica sinova i majka su tako su zavrijedili život vječni i iskupili izrael od grijeha odbijajući svinjetinu sina božjeg(zeusovog), odbijajući vjerovanje u sina božjeg i njegove svetkovine, odbijajući prestanak obrezivanja, držeći jahvinu subotu itd.

nažalost mnogi židovi od atene do jeruzalema i aleksandrije tada dva stoljeća prije naše ere i nisu bili toliko jaki kao majka i sinovi i prestali su obrezivat sinove i držat se subote, počeli su vjerovat u božjeg sina(zeusovog), papat svinjetinu i sudjelovat u svetim blagdanima i svetim otajstvima sinova božjih od atene do aleksandrije poput npr. asketskih dionizijevo-orfičkih.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=33216489&postcount=645

nadam se samo da će se jahve i sin smilovat i tim židovima i njima podarit život vječni jer je uskoro ionako svima dozvolio neobrezanu ćunu, papanje svinjetine, rad na subotu a vjerovanje u otajstva sina božjeg postala obaveza i glavni uvjet za život vječni.

Zadnje uređivanje ursamajor : 02.03.2012. at 03:13.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 14:59   #60
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
povezano je i te kako sa kršćanstvom jer mnogi kršćani nisu tad još vjerovali da se i jahvin sin utjelovio u žene poput grčkih ili rimskih sinova božjih rođenih od smrtnica ili djevica dioniza, herkula, esklapija, romula, već im je jahvina riječ jednostavno opet samo preuzela duhovno tijelo kao što je to jahvin sin(logos) i inače običavao još od početka svijeta i vijeka kad bi razgovarao sa adamom u raju, mojsijem na sinaju i ostalim prorocima (po vjerovanju svih tadašnjih kršćana ili židova poput filona aleksandrijskog koji su tad vjerovali u jahvin logos po kojem nam dolazi spasenje i spoznaja).

taj jahvin logos je tad naravno u očima mnogih pogana i židova bio isto što i zeusov logos jer je bog jedan pod raznim imenima kao što su odavno poistovjećivani i ostali bogovi i sinovi božji npr. kao što nam piše herodot za dioniza i ozirisa ili plutarh za izidu ili npr. školovani židovi iz aleksandrije kad poistovjećuju biblijskih likove i egipatske stoljećima prije naše ere.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=27946761&postcount=1341
https://www.forum.hr/showpost.php?p=24641417&postcount=95
https://www.forum.hr/showpost.php?p=30843223&postcount=39



tu se jahve samo malo našalio on je više volio miris iskupljujuće janjetine, ali na drugom mjestu kaže da je naređivao žrtvovanje djece da zastraši krivovjerne tvrdokorne kanance.

mojsije i jošua su mu u holokaustu prinijeli milijune kananskih klinaca, žena i staraca kao žrtvu paljenicu osim pokoje djevice koja bi se odvojila za jahvu a jahve bi im zaustavio sunce i mjesec da mu dečki vide sve poklat i spalit.

mučenička smrt sedam sinova za makabejaca mu je bila dovoljna da oprosti grijehe židovima(barem nakratko za dva stoljeća) i da njih i majku digne sebi na nebesa a dva stoljeća kasnije dovoljna mu je bila i žrtva jednog sina ako ne računamo onih oko milijun ubijenih i raseljenih židova koji su nadahnuti mučeničkom žrtvom sedmorice sinova i majke također tako pokušali zavrijedit život vječni poput njih.

17 Antiochus and his officials couldn't believe these nine had the strength to endure such torture. 18 God rewarded them, and so they will live forever with God. 19 Moses said, “God protects everyone who is faithful to him.” 20 That's exactly what happened to these nine persons. They remained faithful to God, and he honored them with life that never ends.
God has blessed us because of them. Our enemies no longer have control over us, 21 King Antiochus was punished, and our entire country is once again pure. These nine who willingly died in our place took away the sin of our nation! 22 They suffered as a sacrifice to God, and because of their death, he rescued Israel from horrible abuse.
http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...s=0&set=3&l=en

Quote:
evo što kaže majka koja je iskupila izrael sa svojim sinovima gledajući njihovu pasiju
http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...s=0&set=3&l=en

https://www.forum.hr/showpost.php?p=36081767&postcount=219


sedmorica sinova i majka su tako su zavrijedili život vječni i iskupili izrael od grijeha odbijajući svinjetinu sina božjeg(zeusovog), odbijajući vjerovanje u sina božjeg i njegove svetkovine, odbijajući prestanak obrezivanja, držeći jahvinu subotu itd.

nažalost mnogi židovi od atene do jeruzalema i aleksandrije tada dva stoljeća prije naše ere i nisu bili toliko jaki kao majka i sinovi i prestali su obrezivat sinove i držat se subote, počeli su vjerovat u božjeg sina(zeusovog), papat svinjetinu i sudjelovat u svetim blagdanima i svetim otajstvima sinova božjih od atene do aleksandrije poput npr. asketskih dionizijevo-orfičkih.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=33216489&postcount=645

nadam se samo da će se jahve i sin smilovat i tim židovima i njima podarit život vječni jer je uskoro ionako svima dozvolio neobrezanu ćunu, papanje svinjetine, rad na subotu a vjerovanje u otajstva sina božjeg postala obaveza i glavni uvjet za život vječni.
Ovo se zove non sequitur
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.