Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2011., 08:21   #21
Quote:
Kumerle kaže: Pogledaj post
A kakvo mišljenje imate o ovoj gumi?(Mazgov)
http://imageshack.us/photo/my-images/708/oriflame.jpg/
Maxxis Oriflame 26 x 2.00
Je li bar slična Schwalbe Hurricane?
Imam je na bajku, pa me zanima da li bi što postigao ako bi je zamjenio sa Schwalbe Hurricane ?
imao sam serijski na bikeu oriflamea, kao prvo guma je vrlo široka za jednu 2.0 gumu, daje dojam da je bar 2.2 ili čak 2.3.
Vozio sam ju od rujna evo sad do svibnja i tu je došla sredina već lagano do kraja, nemam ciklokomp da vidim koju sam kilometražu napravio, ali računam negdje oko 1500km, vožnja je uglavnom bila po asfaltnoj podlozi (90% vremena)
uvijek je pumpana na oko 3 bara
Hapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 10:23   #22
Litrenka, požuri sa reviewom, gume su mi se pohabale, pa si planiram piknut te iste
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 10:30   #23
Quote:
dJ_rush1 kaže: Pogledaj post
Litrenka, požuri sa reviewom, gume su mi se pohabale, pa si planiram piknut te iste


no problem...danas napisem kak se ponasaju na standardnoj ruti grad>jarun, a za vikend planiram s njima malo ozbiljniju voznju
ali vec nakon jucerasnjih prvih par km mogu reci tko razmislja o prelasku na ovakav tip gume sa full mtb guma nece sigurno zazaliti..
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:52   #24
eto napravio đir danas do Zaprešića i natrag, nekih 22km...
Ukratko sve sto sam napisao jucer stoji i danas. Guma se ponasa super na cesti, klizi ne stvara nikakav otpor i daje bitno bolje prosjeke brzine nego ripnjace (jucerasnje brojke su ipak bile malo krive - danas sam ponovo podesio ciklokomp). No recimo da prosjecnu brzinu sigurno mogu ocekivati cca 4km/h vise, a na ravnici mogu napedalirati preko 35km/h sto je sa starim gumama (meni) bilo nemoguce.
U Zapresicu sam naletio na nekakvo gradiliste, pa sam se odlucio zaletiti malo po blatu i soderu i feeling je cisto pristojan ako imas na umu da su ovo ipak prvenstveno cestovne gume. Gripa ima po blatu radi postranicinih ripni jedino na soderu treba pripaziti da ne "pobjegne".... Na losoj cesti (dio rinzola uz aleju bolonje na potezu nakon tunela i prije ulaska u zapresic) odraduje jako dobro... Mislim da cu ih jos malo napumpati (sada su na 3.0/3.8), a deklarireane su do 5 bara, pa zasto ne iskoristii to. Eto...ne znam kaj da vise pisem osim da za 150kn ce se tesko naci bolja all around semi slick MTB guma. Sve ostalo (cak i od istog proizvodaca) da zadovoljava navedene kriterije kosta barem 250kn po komadu.

ps: ako nekoga zanima nesto specificno neka pita
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:29   #25
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
ps: ako nekoga zanima nesto specificno neka pita
ako je tako,imaš PM..
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:36   #26
Quote:
Mr.Cipelić kaže: Pogledaj post
ako je tako,imaš PM..
Odgovoreno
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:44   #27
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
Odgovoreno
ah,šta reći..
zahvaljujem na trudu..lijepo od vas..
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:58   #28
Quote:
Mr.Cipelić kaže: Pogledaj post
ah,šta reći..
zahvaljujem na trudu..lijepo od vas..
No problem
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 14:17   #29
Ako ovo nisu bili dogovori za neke kave, izlaske i sl. (u što se naravno ne petljam) bilo bi bolje da su upiti i odgovori javni. Više bi ljudi imalo koristi...
__________________
X
adventure is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 14:23   #30
Quote:
adventure kaže: Pogledaj post
Ako ovo nisu bili dogovori za neke kave, izlaske i sl. (u što se naravno ne petljam) bilo bi bolje da su upiti i odgovori javni. Više bi ljudi imalo koristi...
Slazem se, no sve sto sam Cipelicu poslao na PM pise i u zadnja dva moja posta Detaljniji review napisem ovdje nakon sto ih posteno provozam...
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 14:34   #31
Evo da i ja napišem svoje dojmove možda nekome pomognem u izboru nove gume. Neke osnovne stvari: prednju pumpam na 2.3-2.5, a zadnju na 3 bara; vožnja po makadamu, kamenjima koja su neprijatelji guma jer ih režu, ali i po cesti jer ipak treba doć do tih kamenja i makadama.
Maxxis ignitor (prednja i zadnja, 2.1, 620 grama, 160kn- solidna guma, relativno nizak otpor kotrljanja po cesti jer je samo središnji dio u doticaju s cestom, vijek trajanja prilično dug, ako se pumpa malo slabije vrlo lako dođe do snakebitea, po makadamu solidno drži, po mokrome nije baš dobra ali koja guma je! Sve u svemu prilično dobra guma!
Hutchinson iguana (zadnja 2.0, 690 grama 130kn)- osobno nikad više, po cesti katastrofa jer je cila površina gazna (i na 3.5 bara), vrlo brzo se potrošila, vanjske ripne se nakon 300-tinjak km uništile, jedino je soldina po rasutim terenima (dok je još nova i ripne čitave). Kako san reka na početku nikad više!
Geax saguaro (prednja 2.2, 810 grama, 180kn)- najbolji opis gume bi bija , po cesti famozna, ripne drže odlično čak i kad se previše nagne bicikla, kad se i prokliže guma vrlo brzo uhvati ponovni kontakt, definitivno najbolja guma šta san ikad ima, kolko će trajat ne znam ali za sada se dobro drži nakon cca 500km, treba pazit na veličine jer je 2.2 dosta široka. Mana je velika masa ali ima i lakših izvedbi. Dok ovo nisam proba nisan zna da guma može bit ovako dobra!
Da napomenem da je ovo samo moje mišljenje i ispričavan se na ne stručnom izražavanju.
triger-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 16:33   #32
Dvije stvari koje mi se kod Schwalbe Huricane nisu svidile... Cijena naravno kao i kod svih njihovih modela i malo neujednačena ripna tj. prelaz sa središnjeg grebena na bočne ripne. Čini mi se da bi tu moglo biti malo osjećaja gubitka kontrole dok ripne ne uhvate ali to je žrtva brzini.

Quote:
Hapi kaže: Pogledaj post
imao sam serijski na bikeu oriflamea...
Vozio sam ju od rujna evo sad do svibnja i tu je došla sredina već lagano do kraja, nemam ciklokomp da vidim koju sam kilometražu napravio, ali računam negdje oko 1500km
Kao što sam i pretpostavio! Kak sam pametaaaaaann...


Quote:
triger-st kaže: Pogledaj post

Geax saguaro (prednja 2.2, 810 grama, 180kn)- najbolji opis gume bi bija , po cesti famozna, ripne drže odlično čak i kad se previše nagne bicikla, kad se i prokliže guma vrlo brzo uhvati ponovni kontakt, definitivno najbolja guma šta san ikad ima, kolko će trajat ne znam ali za sada se dobro drži nakon cca 500km, treba pazit na veličine jer je 2.2 dosta široka. Mana je velika masa ali ima i lakših izvedbi. Dok ovo nisam proba nisan zna da guma može bit ovako dobra!
Da napomenem da je ovo samo moje mišljenje i ispričavan se na ne stručnom izražavanju.
Pohvala za cijeli review!! Vrlo dobro opisano.
Što se tiče Hutchinsona nisam vozio Iguana model već samo Piranha. Meni se pokazala kao vrlo brza mtb guma. Troši se srednje brzo. Solidno drži na svim podlogama i iznenađujuće je tiha na asfaltu uz svoj dizajn. Uz cijenu oko 100 kn i težinu cca 600 g meni se pokazala kao dobra guma. Sitni im je nedostatak bočno držanje na terenu tj. u jednom trenutku imaš osjećaj da malo gube grip ali ustvari samo prelaziš na bočnu ripnu i ona onda drži. Naravno treba imati u vidu da to držanje na terenu i boku nije ekstremno ali zato postoje gume za tu namjenu. Ne postoji guma koja je super brza, savršeno drži, ne troši se, lagana i jeftina. Nema takve!

Geax Saguaro sam osobno imao i za njih mogu također potvrditi da su odlične gume. Vrlo su brze i imaju superpredvidljivo ponašanje.
Imao sam ih na rezervnim kotačima koje sam prodao ali gume mi još imam iako ih ne korisim. Ako nekom trebaju dam ih jeftino jer sad imam cijelu kolekciju guma doma. Na PM!

(riječ je o 26x2.0 modelu i to tubless, folding-nemaju žicu u okviru pa su lakše i mogu se složiti. Ovako nešto samo skuplji tubless model: Saguaro
Vožene su tako da zadnje ima 65 % a prednja 90 % profila. Na poklon dam tubless mlijeko: klik! )
__________________
X
adventure is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 12:55   #33
Pozdrav,
evo da ne otvaram novu temu kada ova postoji i priča se o gumama

znači vak, mene zanima jedna stvar, a to je, kolika je razlika između mtb guma (26x2) i nekakvih poluslick/slick gradskih guma sličnih dimenzija (26x1.8-1.9)/moze i trekking guma al sam vidio da su one podosta drugacije od ovog navedenog..
znači mislim na razliku u vožnji, koliko je lakse pedalirat i slično.
Npr kada se vozim rekreacijski nije mi bitno jel su mi gore mtb gume ili neke slick i slicno jer se rekreiram, znači želim se ubit od vožnje a ne stić negdje brzo..
ali kada želim ići negdje, tipa vožnje po zagrebu, odlazak do v. gorice (17km) i slicne rute... zanima me koliko bi dobio na vremenu (ako idem u prosjek 20km/h )..
i da, kako se gume ponašaju po makadamu (ne nikakav žešči makadam i dulje relacije nego ono tipa savski nasip, puteljci izmedju kvartova i sl) i silazak i uspinjanje na rinzol

nadam se da ste shvatili moje pitanje
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 14:08   #34
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
(17km) i slicne rute... zanima me koliko bi dobio na vremenu (ako idem u prosjek 20km/h )..
:
mada će ti se svi kuniti da su se sa slik gumama preporodili i da im bicikl ''leti'' , ja ću ipak reći ne
razlike istina postoje , ali su one tako male pogotovo na tako malim (17 km ) dionicama i na tako malim brzinama (20 km /h )
na biciklu se sve meri u vatima i svaki dobiven vat puno znači , ali dam vat nije toliko drastična razlika da bi se bitno primjetio
na većim udaljenostima , preko sto km , i puno većim brzinama , tada se vat po vat nakupi i u konačnici se osjeti dobitak
moja preporuka , vozi s tim gumama koje imaš i kad ih potrošiš tad razmišljaj o drugima i o eventualno o promjeni tipa gume
u pravilu se ima više pari guma , te se mjenjaju ovisno o uvjetima i načinu vožnje pred samu vožnju
naj bitniji faktor u cijeloj toj priči su mišići i njihova nabildanost , a i srce je bitan mišić
vozi , što više i što češće , dobro se i pravilno hrani , paš' vidit , kako i ''ripnjače'' melju
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 14:21   #35
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
mada će ti se svi kuniti da su se sa slik gumama preporodili i da im bicikl ''leti'' , ja ću ipak reći ne
razlike istina postoje , ali su one tako male pogotovo na tako malim (17 km ) dionicama i na tako malim brzinama (20 km /h )
na biciklu se sve meri u vatima i svaki dobiven vat puno znači , ali dam vat nije toliko drastična razlika da bi se bitno primjetio
na većim udaljenostima , preko sto km , i puno većim brzinama , tada se vat po vat nakupi i u konačnici se osjeti dobitak
moja preporuka , vozi s tim gumama koje imaš i kad ih potrošiš tad razmišljaj o drugima i o eventualno o promjeni tipa gume
u pravilu se ima više pari guma , te se mjenjaju ovisno o uvjetima i načinu vožnje pred samu vožnju
naj bitniji faktor u cijeloj toj priči su mišići i njihova nabildanost , a i srce je bitan mišić
vozi , što više i što češće , dobro se i pravilno hrani , paš' vidit , kako i ''ripnjače'' melju
tak će i bit..
dok ne dodjem do nekih para pa si kupim set kotača samo za gradsku vožnju (a to si trenutno ne mogu priuštit),
a do onda dok sam u besparici i "ripnjače" valjaju
glavno da se vozi
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 19:07   #36
Po meni, najvažnija i najprimjetnija stvar kod slik guma je ta što bolje od ripnjača prijanjaju za cestu, dakle ne proklizavaju pri kočenju i zavojima (ripne se savijaju)(opet, trebaju imati i neke žljebove za mokru cestu)...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 23:37   #37
Kakav je proizvođač Bontager (mislim da se tako piše) što se tiče guma? Isplati li se to kupovati?
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 01:29   #38
Bontrager -renomirani proizvođač guma (između ostalog)... ali prvo treba gledati na namjenu; nema smisla s vrhunskim gumama za meke terene voziti se po asvaltu...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 12:11   #39
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Bontrager -renomirani proizvođač guma (između ostalog)... ali prvo treba gledati na namjenu; nema smisla s vrhunskim gumama za meke terene voziti se po asvaltu...
A Continental? Tamo di inače kupujem izgleda da nema više Bontager-a pa bi ako je dobar uzela Continental. Vozam se pretežno po asfaltu, ali na puno dijelova ima dosta neravnina, grba, uzbrdica grubih, dakle, nije onaj mekani fini asfalt za one uske gume. Ajd ako ti nije bed preporučiti mi nešto od ovoga. http://www.rog-joma.hr/osobna_brandovi.asp?sif=1029

Do sada sam imala nešto na ovu foru (takav oblik):http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1502
međutim bolje mi se pokazalo nešto na ovu foru (takve sam imala prije njih): http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1511

Ne kužim na što treba gledati kod odabira Do sada su mi proizvođači ponudili, ali ovaj zadnji izbor nije nešto, pa od sada sama istražujem i konzultiram se van trgovine. I nakon koliko prosječno km se trebaju mijenjati? Meni se sad počelo događati, ne znam koliko km (dosta već) da je guma kao prazna, nekako se lijepi previše za asfalt pa kao da koči, a nije prazna. Zato bih i mijenjala i uzela nešto bolje. Btw, ove gume su neki lijevi proizvođač.
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 13:21   #40
Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post

Ne kužim na što treba gledati kod odabira
pa , izgled , boju i zvučno ime

tebi trebaju polu slick gume , to što si linkala su ripnjače i to za mekane terene , još samo neznam dali kvalitetno otpuštaju blato

voziš po asfaltu , možeš uzeti i čiste slick , ali kako vidim očito želiš biti malo kul pa naginješ gumama sa ripnama
idi na stranicu schwalbe guma i traži neku koja ti se sviđa
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.