Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2008., 15:48   #681
@propELa ja sam dobila na recept rojazol vaginalete i kremu. Za vaginalete sam nadoplatila 10 kn. ne znam koliko koštaju bez recepta. Ima ih sedam i moraju se sve iskoristit u terapiji, piše u uputama čak i ako imaš menstruaciju.
__________________
Tko želi nešto učiniti, naći će načina, tko ne želi, naći će izliku.
************************************************** ************************
amelie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 21:16   #682
zahvaljujem na informacijama..

sad reci jesi koristila shta prije njih ili su ti one prva terapija..i jesu li ti pomogle..
propELa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 12:13   #683
Quote:
propELa_ kaže: Pogledaj post
zahvaljujem na informacijama..

sad reci jesi koristila shta prije njih ili su ti one prva terapija..i jesu li ti pomogle..
Koristila sam canesten3. Pomoglo dok sam koristila. nakon toga se opet vratilo. Sad sam završila sa terapijom rojazola i opet to nije to. Bože sačuvaj imat odnos, boli i peče. I smeđi iscjedak. Mislim da mi nema spasa.
__________________
Tko želi nešto učiniti, naći će načina, tko ne želi, naći će izliku.
************************************************** ************************
amelie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 22:32   #684
Smeđi iscjedak? Hm, jesi li sigurna da imaš kandidu?
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 22:55   #685
Quote:
amelie7 kaže: Pogledaj post
Koristila sam canesten3. Pomoglo dok sam koristila. nakon toga se opet vratilo. Sad sam završila sa terapijom rojazola i opet to nije to. Bože sačuvaj imat odnos, boli i peče. I smeđi iscjedak. Mislim da mi nema spasa.
da to sam te i ja htjela pitati,smeđi iscjedak se nikako ne uklapa pod kandidu a pod klamidiju već da jer kad se ima klamidija onda zna odnos biti bolan i zna biti iscjedaka crvene do smeđe boje.jesi napravila briseve?ako nisi trk odmah na njih i na uzv jer ako imaš taj smeđi iscjedak to ti može biti ajmo reći neka vrsta menge kad je u pitanju hormonski poremećaj,znači odi naapraviti briseve,ultrazvuk jajnika i izvaditi hormone.nemoj se igrati ako je klamidija u pitanju jer možeš ostati sterilna
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 00:25   #686
ja stalno imam gljivice. Izlječim ih canesten kremom i vaginaletama, par dana ih nemam i onda se opet vrate! Ne znam u čemu je problem! Bris na kandidozu je negativan, papa ok, šećer u krvi ok...
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 08:27   #687
Zar stvarno žene stavljaju tampon s jogurtom?!?!?!?

Mislim, ima logike.....ali.....kako....mislim, pa taj jogurt ostane tamo, kako se to očisti nakon upotrebe?!?!?!? Prosvijetlite me molim vas
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 09:59   #688
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
ja stalno imam gljivice. Izlječim ih canesten kremom i vaginaletama, par dana ih nemam i onda se opet vrate! Ne znam u čemu je problem! Bris na kandidozu je negativan, papa ok, šećer u krvi ok...
nerazumijem kako imaš gljivice ako ti je bris na kandidozu negativan pa kandidoza su gljivice?da nisi nešto pobrkala?
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:02   #689
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Zar stvarno žene stavljaju tampon s jogurtom?!?!?!?

Mislim, ima logike.....ali.....kako....mislim, pa taj jogurt ostane tamo, kako se to očisti nakon upotrebe?!?!?!? Prosvijetlite me molim vas
pa ostane možda par sati ili jedan dan ali to izađe jel kako uvijek imaš iscjedak,zapravo većina ga uvijek ima onda izđe,pa nije nam rupa zatvorena da nemože izići a i da neiziđe to je razgradivo pa jednostavno nestane
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:06   #690
Ja sam to valjda 100 put napisala na raznim temama o kandidi i ovdje ću još jednom: čajevac, čajevac, čajevac!
Najbolje za prevenciju i liječenje. Kada je bilo najgore, koristila sam one vaginalete s njim, a sada ga koristim za intimnu higijenu. Ako osjetim malo peckanje, odmah se prebrišem vaticom s kantarionovim uljem i par kapi čajevca i već godinama nemam problema.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 11:13   #691
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Ja sam to valjda 100 put napisala na raznim temama o kandidi i ovdje ću još jednom: čajevac, čajevac, čajevac!
Najbolje za prevenciju i liječenje. Kada je bilo najgore, koristila sam one vaginalete s njim, a sada ga koristim za intimnu higijenu. Ako osjetim malo peckanje, odmah se prebrišem vaticom s kantarionovim uljem i par kapi čajevca i već godinama nemam problema.
Koje vaginalete s cajevcem i gdje se moze kupiti? Nisam iz zg, ali idem ovih dana pa mogu potraziti u centru...thnx
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 11:21   #692
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
Koje vaginalete s cajevcem i gdje se moze kupiti? Nisam iz zg, ali idem ovih dana pa mogu potraziti u centru...thnx
ja ti znam za cydonia ili cidonya(neznam kak se točno piše),oni imaju vaginalete od svega i svačeg od kantariona,aloevere,propolisa,ravensare,čajevca,.. .upiši u google cidonya proizvodi pa će ti izbaciti,samo bed je šta ih moraš naručiti telefonskki jer nepostoji trgovina a nema ih ni u apoteci a unutra imaš 5 kom a ta kutija košta 40 kn a meni je rekla da bi za hpv onda trebala koristiti 3 mj pa ti izračunaj koliko je to a i bila je rasprava na forumu o hpv-u da kao nije im baš za vjerovati jer kao da nesadrže onoliko koliko piše tih ulja i bilja,pa ti vidi
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 12:55   #693
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ja ti znam za cydonia ili cidonya(neznam kak se točno piše),oni imaju vaginalete od svega i svačeg od kantariona,aloevere,propolisa,ravensare,čajevca,.. .upiši u google cidonya proizvodi pa će ti izbaciti,samo bed je šta ih moraš naručiti telefonskki jer nepostoji trgovina a nema ih ni u apoteci a unutra imaš 5 kom a ta kutija košta 40 kn a meni je rekla da bi za hpv onda trebala koristiti 3 mj pa ti izračunaj koliko je to a i bila je rasprava na forumu o hpv-u da kao nije im baš za vjerovati jer kao da nesadrže onoliko koliko piše tih ulja i bilja,pa ti vidi
hvala na info. svi hvale taj cajevac, pa vrijedi probati.
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 13:56   #694
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Zar stvarno žene stavljaju tampon s jogurtom?!?!?!?

Mislim, ima logike.....ali.....kako....mislim, pa taj jogurt ostane tamo, kako se to očisti nakon upotrebe?!?!?!? Prosvijetlite me molim vas
Evo, ja čitala na stranicama poliklinike Harni i učinilo mi se OK, pa sam nakon gađenja, premišljanja, gađenja, premišljanja ipak probala...
Prvo sam predugo držala tampon u LGG-u pa se napuhnuo do neslućenih granica , onda sam još jednom pročitala, da tampon treba samo na kratko umočiti u jogurt i dok se još ne oljigavi i napuhne implantirati u malu...
Takav tampon treba držati unutra 2 sata i izvaditi. To sam ja primjenjivala par dana, al ne vidjeh neko poboljšanje..
Onda sam pročitala za neke vaginalete sa LGG-om, tim acidofilnim dobroćudnim gljivicama i kupila ih. Koštaju nekih 80-tak kn, a zovu se...zovu se....mislim nekak Vagisan il tak nekak. Potrošila ja tu kutiju, al nije neko ludilo od pozitive. Ipak su se karakteristične gljivične tegobe vratile ubrzo....

Čula sam od prijateljice da si je stavaljala češnjak, kaže da je pomoglo...pa sad...ko voli...nek izvoli...
cycler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 14:02   #695
Quote:
cycler kaže: Pogledaj post
Evo, ja čitala na stranicama poliklinike Harni i učinilo mi se OK, pa sam nakon gađenja, premišljanja, gađenja, premišljanja ipak probala...
Prvo sam predugo držala tampon u LGG-u pa se napuhnuo do neslućenih granica , onda sam još jednom pročitala, da tampon treba samo na kratko umočiti u jogurt i dok se još ne oljigavi i napuhne implantirati u malu...
Takav tampon treba držati unutra 2 sata i izvaditi. To sam ja primjenjivala par dana, al ne vidjeh neko poboljšanje..
Onda sam pročitala za neke vaginalete sa LGG-om, tim acidofilnim dobroćudnim gljivicama i kupila ih. Koštaju nekih 80-tak kn, a zovu se...zovu se....mislim nekak Vagisan il tak nekak. Potrošila ja tu kutiju, al nije neko ludilo od pozitive. Ipak su se karakteristične gljivične tegobe vratile ubrzo....

Čula sam od prijateljice da si je stavaljala češnjak, kaže da je pomoglo...pa sad...ko voli...nek izvoli...
vagisan je za uspostavljanje vaginalne flore i njenog ph isto kao i lactogin kapsule ili pijenje i stavljanje jogurta,to sve može pomoći kod slabijih upala kandidom ili kao prevencija kad se pije antibiotik ali ako netko ima kroničnu i ponavljanu kandidu onda zbilja treba nju liječiti lijekovima za gljivice a nakon toga probat s gore ovim stvarima da se ne vrati
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 14:07   #696
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ali ako netko ima kroničnu i ponavljanu kandidu onda zbilja treba nju liječiti lijekovima za gljivice a nakon toga probat s gore ovim stvarima da se ne vrati
Ne kužim...šta kandida zna jel je kronična, ponavljana il akutna!?
Ak nešto djeluje na nju tak da je ubije, onda je ubije!

Milim...ovo je više retorički...
cycler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 14:10   #697
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Ja sam to valjda 100 put napisala na raznim temama o kandidi i ovdje ću još jednom: čajevac, čajevac, čajevac!
Najbolje za prevenciju i liječenje. Kada je bilo najgore, koristila sam one vaginalete s njim, a sada ga koristim za intimnu higijenu. Ako osjetim malo peckanje, odmah se prebrišem vaticom s kantarionovim uljem i par kapi čajevca i već godinama nemam problema.
a di si nasla cisti cajevac i kantarionovo ulje...?
ja kantarion i inace koristim za kojesta, ona mala bocica iz dm-a a cajevac sam isto imala neki iz dm (kao za pristice koristila neko vrijeme da posusi) ali mislim da nije bas bio cisti cajevac ...
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 15:24   #698
Quote:
cycler kaže: Pogledaj post
Ne kužim...šta kandida zna jel je kronična, ponavljana il akutna!?
Ak nešto djeluje na nju tak da je ubije, onda je ubije!

Milim...ovo je više retorički...
nju dobivaš iz vlastitih crijeva jer je ona tamo normalna i prisutna i onda pod padom imuniteta i drugih čimbenika dospije u vaginu i tamo radi smetnje i kad iskoristiš lijek nje više nema ali ju možeš opet dobiti jer kako kažem živi u crijevima.pod akutno spada ako ju netko ima možda par puta i uspješno je se riješi ali ima nekih koji je se nemogu riješiti ili im se pak učestalo ponavlja i onda je to kronično,i kronično se da riješiti samo treba duža terapija i jača
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 15:32   #699
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
a di si nasla cisti cajevac i kantarionovo ulje...?
ja kantarion i inace koristim za kojesta, ona mala bocica iz dm-a a cajevac sam isto imala neki iz dm (kao za pristice koristila neko vrijeme da posusi) ali mislim da nije bas bio cisti cajevac ...
ova ulja iz dm-a u principu ne valjaju jer nemaju dovoljnu koncentraciju toga što piše nego su izmješani s nečim drugim tako da recimo ispada da u kantarionovom ulju imaš 40 posto kantariona i ostalo,znači 60 posto maslinovog(to sam slikovito rekla)najbolji i najkvalitetniji proizvođači su : OSHADHI,PRANAROM I PRIMAVERA LIFE-to sam saznala od cura na forumu o hpv-u jer tamo ima jedna osoba koja je aromaterapeut i ona nam je rekla da su ti proizvođači najbolji jer je proučavao sastojke i kvalitetu,tako da si uzmi ulja od tih proizvođača.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 15:59   #700
za primaveru sam vec cula a ova druga dva ne, opcenito me ta prirodna ulja zanimaju i radi drugih stvari pa zato pitam... neznam jedino di cu to nac u ri ali dobro, hvala
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.