Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2010., 18:12   #1001
Quote:
danaira kaže: Pogledaj post
Da li je 1000 kn za sterilizaciju ženke od 26 kg prenapuhana cijena?
Ili je stvarna cijena?
Hm, sve varira od veta do veta
Najmanje što sam čula bilo je 200, najviše 1500
Ja sam platila 950 u privatnoj zagrebačkoj ambulanti.
Kore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 18:12   #1002
Kastraciju psa os 16 ipo kila platila sma 400 kuna, nisam sigurna ali mislim da sterilizacija nije dvostruko od toga ovdje uST
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 20:16   #1003
Quote:
Kore kaže: Pogledaj post
Hm, sve varira od veta do veta
Najmanje što sam čula bilo je 200, najviše 1500
Ja sam platila 950 u privatnoj zagrebačkoj ambulanti.
Tako je. Ali isto tako varira u odnosu na kilažu
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 20:26   #1004
Moj je muški i preko 50kg. Baš me zanima koliko bi to otprilike koštalo. Morat ću istražit. Ali kako god okrenem, sve mi se čini da bi bilo preskupo.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 21:02   #1005
Pretpostavljam duplo od moga..dakle cca 800 kuna..mada, ne kužim zašto jer se prilagođava količina anestetika a sam zahvat je isti kako god okreneš.
Danas imamo komediju doma sam ovratnikom, morala sma ga staviti jer je počelo lizanje..udara u namještaj, ne može se zavuči gdje hoće, zapinje..uvrijeđen je..
Nego..pas mi od jučer nije glasa pustio, ni lavež ni cvilež ni gunđanje..inače ponaša se normalno.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 23:14   #1006
Quote:
Maiya kaže: Pogledaj post
Moj je muški i preko 50kg. Baš me zanima koliko bi to otprilike koštalo. Morat ću istražit. Ali kako god okrenem, sve mi se čini da bi bilo preskupo.
Tvoj bi u mojoj vet. stanici bio 2000 kn.

Quote:
Kastraciju psa os 16 ipo kila platila sma 400 kuna, nisam sigurna ali mislim da sterilizacija nije dvostruko od toga ovdje uST
Očito sve ovisi od grada do grada.

A meni je to najbolje obavit šta prije jer kad dobije još koji kilogram preći će i ovu cifru od 1000 kn.
__________________
http://public.fotki.com/danaira
...ništa mi neće ovaj dan pokvarit, nikakvi crnjaci ni ružne stvari...
danaira is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 23:32   #1007
Ne samo od grada do grada već i od veta do veta.
Kad sam prije 10 godina sterilizirala macu, cijene su se također svakojako kretale.Od tadašnjih 300-250 i 150 kuna.Tada je to bila poprilična razlika
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 11:54   #1008
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post29117554

Pimpinel@, ovo je Nestor iz Noine arke, Sesvete. Sa mnom od prošlog Uskrsa. Maleni smeđi mješanac goniča (jako nalik Hunteru kojeg baš udomljava Dubravica!

Nesti ide kod dr De Longa, Smrdečac 45. Na njega me uputila Helena fink iz NA Nesi ima poseban popust kod ovog veta, zato što je udomljena životinjica.

Kastracija je plaćena samo 500 (petsto) kuna. Inače, kod De Longa kastracije (uklanjanje spolnih organa) koštaju manje za mužjake nego za ženke (kod kuja ima posla za krepat). Cijena ovisi o veličini životinje: trik je u anesteticima, količini infuzije i slično. Veći pas-veća količina navedenog.

Danaira, ono ti je urnebesna baza. Da trebaš odvesti psa prije nego zbog kilaže prijeđe 1000 kuna troška1
St Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 12:35   #1009
Samo se ti smiji St_Vanja
Ona po našoj kućnoj vagi ima 26 kg. A kako ta vaga nije baš precizna još se bojim da će mi u vet. stanici reći da ima 30 kg.
A onda će ti značit da i ja imam ... kg!!!
__________________
http://public.fotki.com/danaira
...ništa mi neće ovaj dan pokvarit, nikakvi crnjaci ni ružne stvari...
danaira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 13:27   #1010
Jako jako zanimljivo.
Ovaj glupson je imao kastraciju u srijedu, od tada dehidrat ne želi ni čut ni vidjet a ja kupila 2 kila TOTW-a 130 kuna..pasmater...uf da si operem savjest
Mislila sam , sad će se raspametiti, ko što se navodno ostali psi raspamete, a ono čorak..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 17:35   #1011
A ja kupila 4 kg Royal Canin i to kod veterinara, kad smo išli na vađenje konaca. Uz gomilu trikova nekako ga navedem da pojedesvoju dnevnu dozu, ali sve to treba biti začinjeno komadićem palačinke, nekom svježom paštetom za pse.....ma koje gluposti radosti! Naposljetku odustane od glupiranja i pojede sve iz zdjelice. inače, kako je bio gladan prije kastracije, pa i samo na infuziji na dan kastracije, idućeg dana je krenuo sa labradorskim apetitom.

Očekujem da ga udebljam sa skromnih 13,3 kg na nekih 15kg. Baš iman zvir, a?
St Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 19:01   #1012
Jesi mu ga probala namočit u malo tople vode,a u tu toplu vodu zamutiti samo malo nečeg što miriše na meso tipa juha ili malo konzerve?
Moja starija kuja isto ima periode jedenja i ne jedenja toga. Pa kad neće to ovako rješimo. Sad je opet u fazi da ne moramo radit kerefeke.
__________________
http://public.fotki.com/danaira
...ništa mi neće ovaj dan pokvarit, nikakvi crnjaci ni ružne stvari...
danaira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 19:31   #1013
Ma, moj i inače ima faze kad zajebava s klopom, ali obzirom da je zdravo pseto dobrog apetita i kilo ipo više od prosjeka pasmine uopće ga ne zarezujem zapravo..jest će kad mu se bude jelo.
Ima još jedna stvar, on dehirat ne pojede kao što labradori navale pa sve smažu, on jede kad se njemu jede..nekad je to odmah nakon večernje šetnje a nekad tek kad se uvjeri da su svi drugi jeli i da nema šanse da se ogrebe na drugi način.
Obzirom da ima ovratnik smeta mu da jede iz zdjelice a ako mu ga skinem i čekam da se on smiluje i sjeti se da treba jesti poizat će i ostatke jaja i šavove,a to mu pak ne mogu dopustiti.
Još će dva tri dana dobivati kuhano( što pojede prije nego se zdjelica spusti na pod) a onda nek štrajka kol'ko ga volja...prije ili kasnije pojesti će sve, kao i uvijek.
A možda mu smetaju i antibiotici..tko će ga znati.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 11:55   #1014
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
......, on jede kad se njemu jede..nekad je to odmah nakon večernje šetnje a nekad tek kad se uvjeri da su svi drugi jeli i da nema šanse da se ogrebe na drugi način.
St Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 12:03   #1015
O daaaa....
Ručak je momenat kad smo skupa za stolom a večera se jede kad se tko sjeti, tako da, dragi moj malo gleda u kćer, pa malo u sina, pa malo u mene..a kad rječiti pogledi ne donesu ama baš nikakvu korist ( a nikad ne donesu) onda rezignirano i uz duboki uzdah ode na svoju zdjelicu i demonstrativno je počisti.
Kad niste dali vi meni neću ni ja vama
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 22:32   #1016
Sterilizacija mačaka starijih od 1god

Ciao,
Može li mi itko reći, kakva iskustva imate sa sterilizacijom mačaka starijih od 1godine? Bila bih zahvalna.
Samo mi nemojte reći da procitam cijeli topic ispocetka osim ako bas moram
__________________

If I had my life to live over I would never dream
ars_nocent77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 22:44   #1017
Ja svoju macu sterilizirala kad je imala 10 mjeseci.
Moj brat svoje dvije kad su bile 2 i 4 godine(moja je maca bila podmladak jedne od njih)..uglavnom ..bez ikakvih problema.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 11:58   #1018
Ja sam nedavno odnijela jednu malu uličarku na sterilizaciju-pokazalo se d aje jadnica već bila skotna.
Inače, ako je maca tvoja, pod nadzorom, bilo bi bolje da je odneseš veterinaru između dva tjeranja (hormoni, krvarenje i ostalo).
St Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 14:54   #1019
mene zanima, vi koji ste vodili psa na kastraciju, kako to izgleda, da li oni njega pregledaju prije? u stilu.... kao sto ljudi prije operacije prodju neke pretrage... znam da vele da je kod muskih pasa to p.dim.... ali opet, ipak ga uspava.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 15:11   #1020
U pravilu, posluša se srce i pluča( tako je meni rečeno) meni su sugerirali da obavim barem krvne pretrage, jetra bubrezi i to smo napravili obzirom da je "stariji" 7 godina.
Uspavalo ga, najprije sedacija, pa narkoza (injekcija) i sve je bilo gotovo za pola sata. Bila sam snjim dok nije sasvim zaspao.
Ostao je kod njih 3 sata na promatranju, s tim da su me nazvali čim se počeo buditi.
Ovo je mala veterinarska stanica i nema mjesta da i vlasnik bude sa psom u fazi buđenja, negdje to dopuštaju..a vidim da negdje psa odmah nakon budjenja šalju kući.
Moj vet to ne da..on ga je uvijek do sada zadržao sat dva tri kad bi imao neki problem.
Uglavnom, povratio je tamo jednom i doma jednom, sam je na svojim nogama došao do auta, i popeo se i izašao iz njega.Uredno obavio šetnjicu, piškenje,i uza stube smo ga nosili.
Prvu večer je bio "indisponiran" nije ni pio ni jeo sve negdje oko 3 u noći kad je počeo piti a ujutro me dočekao skoro isti kao inače.
Antibiotik je dobio pri zahvatu, onaj koji ima produljeno djelovanje a za doma smo dobili dodatno što smo počeli davati tek u petak navečer(kastriran je u srijedu u 4 sata)
Nije cvilio nij eplakao,normalno je jeo.
Ovratnik smo skidali u šetnji i malo po danu, po noći ga obavezno ostavljali do jutros..mislim da više ne treba...a vet je rekao 6 do 7dana Konci su samorazgradivi a koliko vidim rana je već srasla.
Imao je žarko crveni podljev na mjestu bivših jajaca, koji je vrlo brzo blijedio i već jučer ga više nije bilo.
Imam slike po fazama, samo ne znam jel ovo mjesto za njih.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.