Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2008., 18:11   #1
Mačka slini

Evo,samo želim da mi kažete svoje mišljenje i ovu temu možete brisati..
Imam mačkicu staru 2 mjeseca. Danas sam primjetila nešto čudno. Kada sam došla s posla,nije bila živahna kao i inače (inače je pravi mali tarzan!)..kada sam ju podignula vidjela sam da je na prednjem dijelu,točnije na prsima,kao..mokra. Prvo sam pomislila da ju je mama lizala ili da se smočila.No i sad nakon 3 sata isto je mokra. A primjetila sam da je mokra i oko usta. Izgleda kao da je mamurna.. Stvarno ne znam što joj je,pa bi molila onoga tko ima više iskustava s mačkama da mi da svoje mišljenje..

A maca ineče ima jako gustu i čupavu dlaku ali oko ušiju skoro pa je i ćelava,a tako i oko nožica. Znam da i inače mačke na tom području imaju rjeđu dlaku,ali ova skoro pa je i nema..
Molim vas zbilja za pomoć! Ako mislite da bih se trebala zabrinuti,otići ću veterinaru. Hvala!
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 19:13   #2
da li je mogla doći do kakve biljke i gricnuti ju. neke kućne biljke mogu biti otrovne za mace. da li ima topao i suh nosić - kod zdravih maca bi trebao biti hladan i vlažan. da li je bila na suncu pa je možda dehidrirala. provjeri i šapice - jastučići ne bi smjela biti vlažni.
__________________
plavuša je stanje duha i nema veze s bojom kose...
me-ow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 21:14   #3
Stalno ulaze u kuću i postoji mogućnost da je malo gricnula biljku.Ima suh nosić...Jastučići na šapicama su joj suhi. Mislim da postoji mogućnost da je bila dehidrirala dok je spavala na suncu..Sad je puno bolje,ali vidjela sam dok se igrala sa sestricom da dahće i da joj je jezik vani. Donijela sam joj vode i malo joj njuškicu stavila u vodu ali ju nije htjela piti. sada veselo jede!
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 22:06   #4
To spada po domenu: trči veterinaru ako ti koji u gradu ima noćno dežurstvo.
Meni se to Čupki dogodilo i kao mahnita sam u subotu u 22 sata vozila ju gradom u potrazi za nekime tko radi i zivkala sve da dođem do brojeva stanica i slično.
Ne sjećam se da li je nešto dobila, antibiotik ili je samo prošlo, ali ničije iskustvo osim od veterinara ti ovdje neće pomoći.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 09:08   #5
A ne znam...čini mi se da je bolje.Ujutro kad sam išla na posao je jela kao i inače.A jučer se cijelo vrijeme igrala sa drugim mačkama. Mislim da sam se bezveze uplašila..Inače,kad vidim jednu malu neobičnu točkicu na svojim mačkama,odmah trčim veterinaru! A to sve nizašto,jer im nije ništa,a veterinar me fino opelješi. Imam jednog jako plašljivog mačka. Prije pola godine je nestao i nisam znala gdje je. Vratio se sa jaaaaako velikom ranom na glavi. Vetrinar je rekao da ga je netko udario s nečime po glavi. Stalno je išao na čišćenje i previjanje. I sad je tako plašljiv! ne da se ni podragati! A ja bi ga tako mazila,da se ne boji...Da li će on zauvijek biti takav...? Baš mi ga je žao! A prekrasan je mačor!
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 12:27   #6
sudeći prema razvoju događaja (normalno klopa, igra se...) izgleda da se mače samo malo skuhalo i dehidriralo i kad se ohladilo se počelo normalno ponašati. držim fige da tako i nastavi.
__________________
plavuša je stanje duha i nema veze s bojom kose...
me-ow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 12:39   #7
A zbilja sam se bila uplašila! Baš je jadna izgledala kao da ju je sunce opalilo! Valjda joj je to pouka da se ne smije dugo sunčati!
Hvala na savjetima!
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.