Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2010., 14:56   #5681
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Iva ma ne vrijedi nikome ništa od njih spominjati. To ti je sve ekipa moje godište, eventualno godinu dana sariji i nemogu oni sebi u glavi zamisliti šta to znači kada sa dvadeset i kusur godina oboliš od ovako nečega. Njima su njihovi problemi najveći a ja stvarno nemam snage nekome dokazivati kako je meni. Ja samo sjedim postrance i slušam kako kukaju zbog gluposti i mislim si kad ih bude zderalo nešto malo jače, da stvarno neznam kako će se neki od njih nositi s time.
Pa naravno da ne mogu, ja imam 40+ i kad požalim se svojoj ekipi na bolovi u zglobovima, bijelo mi pogledaju i kažu: pa nemaš 80 godina. Zdravi bolestnog ne razumije, nažalost.
Begemotica is offline  
Old 16.09.2010., 15:03   #5682
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Što se tiče nastanka lupusa imam teoriju na više razina.
Fizička:
Kao i mnogima i meni su kao klincu bile stalne upale sinusa i angine i stalno su me šopali s antibioticima. Vjerujem da mi je to jedan od uzroka.
Druga stvar su virusi. Dok sam čitao hrpu literature u vezi bolesti i dok sam razmišljao o svemu pročitanom, pojavila se neka misao koja se provlačila u par studija a to je Epstein-Barr virus (mononukleoza). Neki su u razmišljanjima da je to jedan od uzroka, a misli da sam blizak s tim razmišljanjem.
Psihološka:
Opet psihološki gledano, to je bolest onih koji se trude napraviti nemoguće, koji su ambiciozni (Super-nešto), koji nemaju mjere. Zamislite koja je to božanska kazna. Prije si mogao sve a sad ne možeš ništa.
Isto što se provlači kroz sve to je strah. Strah kao okidač cijele palete nervoza i negativnih osjećaja u nama.
Dakle kad se sve zbroji i oduzme, jedino što pomaže je mjera (umjerenost), a do toga je uvijek teško doći jer smo mi tipovi koji se teško mire s prosjekom.

Živi i veseli bili
Ja do prije nekoliko godina nisam znala što je bolest, mogla sam biti stalno u sobi s nekim tko je bolestan od gripe i ništa mi ne bi bilo.

Ali sam perfekcionista i jako sam ambiciozna, pa možda mi se to obija o glavu.
Begemotica is offline  
Old 16.09.2010., 15:34   #5683
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Dobar dan dobri ljudi!
Čuo sam se sa mužem od Angel danas. Izvukao ju je iz bolnice na vlastitu odgovornost i kaže da joj je bolje. Nisam ga pitao da li je vraćena i ista terapija.Uglavnom doma je, slaba je i nadam se da će biti bolje.
Lelloo jedno pitanje: Kome se ti moraš dokazivati i opravdavati. Mani se ćorava posla. Živi život i imaj dva uha i zrakoprazan postor između, za takve koji tlače. Tako ja barem radim i lakše mi je.
Što se tiče nastanka lupusa imam teoriju na više razina.
Fizička:
Kao i mnogima i meni su kao klincu bile stalne upale sinusa i angine i stalno su me šopali s antibioticima. Vjerujem da mi je to jedan od uzroka.
Druga stvar su virusi. Dok sam čitao hrpu literature u vezi bolesti i dok sam razmišljao o svemu pročitanom, pojavila se neka misao koja se provlačila u par studija a to je Epstein-Barr virus (mononukleoza). Neki su u razmišljanjima da je to jedan od uzroka, a misli da sam blizak s tim razmišljanjem.
Psihološka:
Opet psihološki gledano, to je bolest onih koji se trude napraviti nemoguće, koji su ambiciozni (Super-nešto), koji nemaju mjere. Zamislite koja je to božanska kazna. Prije si mogao sve a sad ne možeš ništa.
Isto što se provlači kroz sve to je strah. Strah kao okidač cijele palete nervoza i negativnih osjećaja u nama.
Dakle kad se sve zbroji i oduzme, jedino što pomaže je mjera (umjerenost), a do toga je uvijek teško doći jer smo mi tipovi koji se teško mire s prosjekom.

Živi i veseli bili

Slažem se sa ovim, mislim da na pojavu bolesti utječu različiti čimbenici, ja bi na ovo tvoje još nadodala i hormone. Većinu autoimunih bolesti imaju češće žene nego muškarci, kod nekih bolesti je čak omjer da na deset žena oboli jedan muškarac. Što znači da ipak mora imati i nekakve veze sa hormonima.

Ma ja ti još uvijek ne znam napraviti propuh između ušiju, volila bih da sam takva. Takva je moja seka i mogu ti reći da joj je puno bolje nego meni. Ja se uvijek nešto borim za sebe, raspravljam i sl. umjesto da se napravim blesava i ignoriram. Evo npr. dok smo bile mlađe mama nam nešto prigovara zbog nečega (npr da nismo pospremile sobu) ja sam se uvijek svađala i raspravljala dok je ona jednostavno šutila, ignorirala i radila po svome. Evo gledam je sada na faksu, totalna je hladovina, kad ide na ispit ko da ide na kavu. A ja teški živac, prije ispita odem 5 puta na wc zbog nervoze. Pokušavam biti ko moja seka al mi baš ne ide.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 16.09.2010., 15:40   #5684
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Pa naravno da ne mogu, ja imam 40+ i kad požalim se svojoj ekipi na bolovi u zglobovima, bijelo mi pogledaju i kažu: pa nemaš 80 godina. Zdravi bolestnog ne razumije, nažalost.
Ma ja ni ne tražim da mi vjeruju niti da se suosjećaju sa mnom, nego samo da me prestanu opterećivati sa svojim glupostima.

Ne znaju šta ih čeka u životu i neki bi se mogli gadno iznenaditi kad ih život opali po dupetu. Mislim meni je legica iza leđa pričala kako ja pretjerujem i izmišljam (a što je najjača fora njoj sam najmanje i pričala o mome zdravstvenom stanju) a nema pojma šta nju čeka. I ja sam bila savršeno zdrava pa evo me sada.
Ja se bome nikome ko je bolestan ne bi usudila reći da izmišlja i sere.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 16.09.2010., 15:46   #5685
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post

Leeloo, kako si provela noc sa macama?

Sve vas lepo grlim i pozdravljam

Ma bila sam budna do nekih pola 4, ovoj što je povraćala sam davala prašak za rehidraciju razmućen u vodi svakih pola sata, sat vremena. A micanu sam ukapavala stalno u nos fiziološku jer mi je teško disao jer mu je nos začepljen.
I jutros mi počela povraćati moja najstarija mačka pa se sad s njom patim, jer je divljakuša veća od ove najmlađe i neda da joj se približiš sa ičim, a moram joj davati na usta taj rehidromiy da mi ne dehidrira.
Jedino micanu mogu raditi šta hoću, on je prava dobrica, ove dvije su divljakuše.

I nisam ih još vodila vetu ne znam kako bi uopće ove dvije tamo obuzdala jer nisu normalne. Pokušavam im pomoći skupa sa mojom mamom ako ne bude išlo budem ih otpeljala veterinaru.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 16.09.2010., 15:56   #5686
Jooj, Leeloo,
tacno tako, kad se setim ispita na faksu. neki mrtvi-hladni dodju, ucili-ne ucili, a ja sve prosla i opet se brinem. A ni jedan ispit tokom celog studiranja nisam pala-jednostavno, sve je moralo biti perfektno ! Koja glupost!

Moja jedna prijateljica je operisala rak i sad su joj razgovori sasvim drugaciji, nego pre, kad se podsmevala svakoj od nas drugarica koje imamo , da kazem, klasicne, brakove-ona je dete dala njegovom ocu posle razvoda, uvece izlazila (i u braku), htela posto poto da bude trend seterka. Mi je, naravno sad svi podrzavamo i zelimo joj da se izvuce, a njoj sad nedostaje da zivi sa detetom, da ima muza, da zivi tim "dosadnim, bracnim zivotom".Sto kazes, nikad ne znas kada koga i na koji nacin zivot da opauci.

Ovo za hormone je potpuno tacno-90% zena boluje od RA i SLE (ne znam za druge autoimune). Soja sadrzi fitohormone koji se preporucuju zenama u menopauzi, kao nadomestak estrogenu, a mi bas to treba da izbegavamo, a posebno hormonsku terapiju.
iva64 is offline  
Old 16.09.2010., 16:15   #5687
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Dobar dan dobri ljudi!
Čuo sam se sa mužem od Angel danas. Izvukao ju je iz bolnice na vlastitu odgovornost i kaže da joj je bolje. Nisam ga pitao da li je vraćena i ista terapija.Uglavnom doma je, slaba je i nadam se da će biti bolje.
Lelloo jedno pitanje: Kome se ti moraš dokazivati i opravdavati. Mani se ćorava posla. Živi život i imaj dva uha i zrakoprazan postor između, za takve koji tlače. Tako ja barem radim i lakše mi je.
Što se tiče nastanka lupusa imam teoriju na više razina.
Fizička:
Kao i mnogima i meni su kao klincu bile stalne upale sinusa i angine i stalno su me šopali s antibioticima. Vjerujem da mi je to jedan od uzroka.
Druga stvar su virusi. Dok sam čitao hrpu literature u vezi bolesti i dok sam razmišljao o svemu pročitanom, pojavila se neka misao koja se provlačila u par studija a to je Epstein-Barr virus (mononukleoza). Neki su u razmišljanjima da je to jedan od uzroka, a misli da sam blizak s tim razmišljanjem.
Psihološka:
Opet psihološki gledano, to je bolest onih koji se trude napraviti nemoguće, koji su ambiciozni (Super-nešto), koji nemaju mjere. Zamislite koja je to božanska kazna. Prije si mogao sve a sad ne možeš ništa.
Isto što se provlači kroz sve to je strah. Strah kao okidač cijele palete nervoza i negativnih osjećaja u nama.
Dakle kad se sve zbroji i oduzme, jedino što pomaže je mjera (umjerenost), a do toga je uvijek teško doći jer smo mi tipovi koji se teško mire s prosjekom.

Živi i veseli bili
Nadam se da ce Angel biti bolje uskoro, a jako mi interesantna ova teorija o prekomerenoj dozi antibiotika. Ja sam pre nego sto sam se bas jako razbolila, bila oko godinu i po na antibioticima zbog E.Coli u urinarnom traktu, ljudi moji, na kraju sam zavrsila i na Longacefu, jedva se bestije resila. Nije proslo ni godinu od toga kad sam dobila polineuropatiju i sve ostale simptome. Zato sad ne bi uzela antibiotik, ma samo kad bi mi zivot ovisio o njemu!

I jos jedna stvar koju je Pero pomenuo, a to je strah! Ja sam ranije vecito zivela u strahu i panici cak i od najbanalnijih situacija, a to je sve verovatno prouzrokovano nesigurnoscu od ranog detinjstva, pomenula sam to ranije u vezi sa mojim roditeljima.

Kasnije je to rezultiralo teznjom za savrsenoscu i dokazivanjem, interesantno mi je i koliko nas sa ovog foruma kaze da smo perfekcionisti, ambiciozni itd. Ja ako nisam u necemu bila najbolja, pojela bih samu sebe, sad to vise srecom nije tako... Danas kad sve sagledam, jako mi je zao sto sam se uvek forsirala, ionako sam stigla u zivotu vecinu sto sam planirala.
Betili is offline  
Old 16.09.2010., 16:26   #5688
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma ja ni ne tražim da mi vjeruju niti da se suosjećaju sa mnom, nego samo da me prestanu opterećivati sa svojim glupostima.

Ne znaju šta ih čeka u životu i neki bi se mogli gadno iznenaditi kad ih život opali po dupetu. Mislim meni je legica iza leđa pričala kako ja pretjerujem i izmišljam (a što je najjača fora njoj sam najmanje i pričala o mome zdravstvenom stanju) a nema pojma šta nju čeka. I ja sam bila savršeno zdrava pa evo me sada.
Ja se bome nikome ko je bolestan ne bi usudila reći da izmišlja i sere.
Bogami ni ja Leeloo! Neki dan me zove prijateljica, zali mi se, boli je glava vec nedeljama, ide na pretrage, ne zna ta je, ne moze da se koncentrise na poslu itd. Mene preplavile emocije, setila sam se kad sam se ja pre 10 god razbolila, a ona meni: to ti je sigurno psihicki, izadji malo, prosetaj, pa bogami se ne vidi na tebi da si bolesna i slicno.

A ja sam stvarno oduvek vodila racuna o sebi, pa i kad sam najbolesnija bila nisam se zapustala, uvek kupovala skupe stvari i kozmetiku, a oni svi pucaju i pricaju iza ledja, vidi je samo, nece vise da radi, pa izmislja bolesti, jadan njen muz s njom i sl. Ma joj, kad se samo setim!

Ni u ludilu ne bih danas iz ove perspektive nekom ko je bolestan rekla da mu nije nista!
Betili is offline  
Old 16.09.2010., 17:43   #5689
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja se bome nikome ko je bolestan ne bi usudila reći da izmišlja i sere.
Netko svoju bol nosi k'o otvorenu ranu, a netko je skriva od pogleda.
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Bogami ni ja Leeloo! Neki dan me zove prijateljica, zali mi se, boli je glava vec nedeljama, ide na pretrage, ne zna ta je, ne moze da se koncentrise na poslu itd.
Ajd' je molim te pitaj da li joj je povećan strah od banalnih stvari?
95% glavobolja dolazi od nedostatka tekućine a onih ostalih 5% je gadno.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Old 16.09.2010., 18:05   #5690
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Jooj, Leeloo,
tacno tako, kad se setim ispita na faksu. neki mrtvi-hladni dodju, ucili-ne ucili, a ja sve prosla i opet se brinem. A ni jedan ispit tokom celog studiranja nisam pala-jednostavno, sve je moralo biti perfektno ! Koja glupost!

Moja jedna prijateljica je operisala rak i sad su joj razgovori sasvim drugaciji, nego pre, kad se podsmevala svakoj od nas drugarica koje imamo , da kazem, klasicne, brakove-ona je dete dala njegovom ocu posle razvoda, uvece izlazila (i u braku), htela posto poto da bude trend seterka. Mi je, naravno sad svi podrzavamo i zelimo joj da se izvuce, a njoj sad nedostaje da zivi sa detetom, da ima muza, da zivi tim "dosadnim, bracnim zivotom".Sto kazes, nikad ne znas kada koga i na koji nacin zivot da opauci.

Ovo za hormone je potpuno tacno-90% zena boluje od RA i SLE (ne znam za druge autoimune). Soja sadrzi fitohormone koji se preporucuju zenama u menopauzi, kao nadomestak estrogenu, a mi bas to treba da izbegavamo, a posebno hormonsku terapiju.
I Sjogren i Raynauldov sindrom isto imaju češće žene. A je nam spol dobar , svaki mjesec imamo menze, rađamo i sad nam se još nakrpaju češće bolesti nego muškima. I onda nek mi neko kaže da nije biti bolje muško.

Joj ja sam ti na faksu maksimalno 2 puta izašla na neki ispit i to možda na 1. i 2. godini, na zadnjim godinama sam skoro sve iz prve položila i to sa dosta viskoim ocjenama. Ako ti kažem da imam 5-ice iz predmeta iz koje ima možda 5% studenata na našem faksu i da su me u zadnje vrijeme na ispitima profesori hvalili kako sam dobro naučila, onda znaš kakav sam perfekcionist i picajzla. Nisam htjela izaći na ispit ako nisam apsulutno sve naučila.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 16.09.2010., 18:11   #5691
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Netko svoju bol nosi k'o otvorenu ranu, a netko je skriva od pogleda.

Ajd' je molim te pitaj da li joj je povećan strah od banalnih stvari?
95% glavobolja dolazi od nedostatka tekućine a onih ostalih 5% je gadno.

Živi i veseli bili

Kao prvo Pero odličan ti je potpis.

A ovo da pita legicu, vjeruj mi ne vrijedi. Imam ja jednu koja je hipohondar i vjeruj mi koliko god joj mi pričali da joj nije ništa ona opet ima svoje paranoje.

Evo najnovija fora joj je da nešto nije u redu s njom jer joj otiču noge. Cura cijeli dan na poslu hoda, radi u uredu al obavlja ove vanjske stvari. I skroz je ili u balerinkama ili u štiklama. I kad joj kažeš da joj je to od toga ona nas uvjerava da s njom nešto ozbiljno nije u redu. Do nedavno je bila spika da misli da ima problema sa srcem, pa sam joj ja rekla da ima problema sa srcem ne bi mislila već bi znala.
Već mi je više presmješna, dođe mi nekad da joj kažem da posjeti psihijatra jer nije toliko zdravo se opterećivati sa stvarima na koje uglavnom ne možeš utjecati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 16.09.2010., 19:11   #5692
zdravo drustvo evo ja juce i danas malo ranije docepala komp jer mi je muz okupiran treninzima pa mozda ste primijetili sinoc koliko sam bila aktivnija, kao dijete kad se docepa tresnje.

pero i ja se iskreno nadam da ce nasoj Angel biti bolje i od srca se molim Bogu za njeno zdravlje
vec sam vam prije pisala koliki sam bila perfekcionista da sam cak i mm i mamu tlacila bukvalno dok sam bila u kolicima i samo razgledala gdje je pala nova praska i oni bukvalno s krpom u ruci na moje naredbe udarali po kuci brisati prasinu. ma spomenulo se a ne povratilo se nikada. danas sam spustila loptu na zemlju i zna mi nekada kako kazu tuta i serpa biti zajedno ako nisam raspolozena ne dohvacam ni do cega ali mi je ostalo jos malo od toga da volim dijeliti naredjenja ostalima a posto je mama malo starija onda ostane da mm izvrsava naredbe. doduse nije to srecom cesto ali se ponekad desava. volila bih samo da se mogu kontrolisati kad mi je stanje bolje da ne navaljujem uraditi sve odjednom.

leeloo kako su mace, iva kako je cuko jel ozdravio potpuno. ma ja cijelo popodne kuburim s akvarijumom sinoc primijetila da mi ova jedna ribica napada druge dvije koje su mi najljepse a to je znak da ce vjerovatno u skorije vrijeme donijeti potomke na svijet, sto mi bas i ne bi bilo drago, jer ih imam 9 vecih a onda bih morala kupiti veci akvarijum i dosjetih se da imam izolator pa sam je odvojila da mi ne usmrti ove druge a njoj nek je Bog na pomoci. ma danas za sve ima rjesenje lakse mi je ovako je izolovat pa i ako bude mladih onda cu ih samo proslijediti ovome sto prodaje ribice to mi je manja investicija.


mene jutros nazvali da ne dolazim danas u bolnicu i obradovali su me pravo pa tek u utorak trebam zvati da vidim dali su dobili tu tecnost ne znam kako se zove sto se treba stavljati u neke epruvete pa se onda mijesa sa krvi. ma mozak mi je zablokirao a jutros me probudili i mogu misliti kako je bilo onoj sto me slusala ali bitno je da sam ja shvatila ma bila sam prava alisa ali desava se to nekada i pametnim zar ne.

svima pusa
Ziza Kovacevic is offline  
Old 16.09.2010., 19:12   #5693
Thumbs up

I moja podrška za Angel da nam što prije ozdravi.
Betili ja sam imala problema s E Coli pila antibiotike i ninur ,a moja doktorica opće prakse mi je rekla da se ne smijem kupati već samo tuširati jer imam slab imunitet pa sama sebe zarazim .I ja se nisam kupala par mjeseci već samo tuširala i jednom ja odlučim da se pošteno opustim u kadi kad ono ponovno bolovi krv u mokraći grozno.Čitala sam o biljnim kapima Sinekolin i kupim u apoteci za tri dana mi je bilo lakše i vadila urin a nalaz b.o. otada nemam problema ali uvijek se samo tuširam a ne kupam u kadi i sve je o.k.Rekla sam doktorici što sam pila i ona se čudi da mi je u tako kratkom periodu to pomoglo i samo je rekla i priroda liječi.
Ziza Iva Leeloo Pero Betili Begemotica Pjetra Viktoria i svi stari ,a i novi forumaši u mislima sam s vama želim vam da tu našu bolest svi držimo pod kontrolom i da imamo kako tako normalan život jer ja sada imam 53 godine i od 17-te se borim ali i uz sve te muke sam zadovoljna jer završila sam fakultet udala se rodila i na kraju doživjela da budem baka što i vama želim.
goga52 is offline  
Old 16.09.2010., 19:25   #5694
Quote:
goga52 kaže: Pogledaj post
I moja podrška za Angel da nam što prije ozdravi.
Betili ja sam imala problema s E Coli pila antibiotike i ninur ,a moja doktorica opće prakse mi je rekla da se ne smijem kupati već samo tuširati jer imam slab imunitet pa sama sebe zarazim .I ja se nisam kupala par mjeseci već samo tuširala i jednom ja odlučim da se pošteno opustim u kadi kad ono ponovno bolovi krv u mokraći grozno.Čitala sam o biljnim kapima Sinekolin i kupim u apoteci za tri dana mi je bilo lakše i vadila urin a nalaz b.o. otada nemam problema ali uvijek se samo tuširam a ne kupam u kadi i sve je o.k.Rekla sam doktorici što sam pila i ona se čudi da mi je u tako kratkom periodu to pomoglo i samo je rekla i priroda liječi.
Ziza Iva Leeloo Pero Betili Begemotica Pjetra Viktoria i svi stari ,a i novi forumaši u mislima sam s vama želim vam da tu našu bolest svi držimo pod kontrolom i da imamo kako tako normalan život jer ja sada imam 53 godine i od 17-te se borim ali i uz sve te muke sam zadovoljna jer završila sam fakultet udala se rodila i na kraju doživjela da budem baka što i vama želim.

hvala draga Goga na ovim lijepim zeljam iz tvojih usta u Bozije usi da svi dozivimo ulogu bake pa makar i na kratko koliko dragi Bog bude odredio.
ovo za tusiranje i ja potpisujem uvijek je zdravije imati tus kabinu nego kadu i kad vratim film u nazad stvarno sam bila puna nekih infekcija ranije dok sam se kupala u kadi.
mene evo spopao neki kasalj odnosno virus koji vlada sada ovdje u okolini a mm ga prvi fasovao i bas mi se danas mama smijala kad sam iznenada rekla mm, hvala ti sto si mi opet pokazao da me najvise volis a on u cudu nema pojma o cemu govorim i onda mu kazem da drugi put kad fasuje neki virus neka ga proslijedi nekome u putu do kuce necu se ljutiti niti biti ljubomorna da voli nekog vise.
mogu misliti kako uzivas sa bebanima neka ih Bog cuva od bilo cega loseg. ja seki nisam otisla od vikenda a izgleda necu ni ovaj da im ne bi prenijela ovo sad pa mi pravo nedostaju i curice a i tetkin veliki decko od druge seke sin.

pusa i svako dobro ti zelim
Ziza Kovacevic is offline  
Old 16.09.2010., 20:15   #5695
Draga Goga,
bas lepo pises i sticem utisak da si ti, pored svih muka koje si prosla sa SLE , nasla svoju harmoniju, sklad . To je divno i volim da sretnem osobu koja je zadovoljna svojim zivotom. Onda nam prosto tu svoju srecu prenosis.

Verovali ili ne, ja sam zadovoljna svojim zivotom. Mozda iz onih mojih opisa deluje da kukumavcim, ali, najcesce sam pisala kao ilustraciju bolesti i novim clanovima prenosila svoje iskustvo. Mislim da je , bez obzira na borbu za kvalitetom zivota, vazno, prepustiti se zivotu, uzivati sadasnji trenutak i dostici taj unutarnji sklad.Pronasla sam smisao i u ovakvom bivstvovanju.

Ziza, voli tebe i tvoj muz i lane i mama i cela rodbina, a i mi ovde na forumu (gde ti valjda ne prenosimo virus ). Moj cuko ima hron. bolest, padavicu(epilepsiju) i sad je u mirnoj fazi, hvala Bogu.
I mi imamo akvarijum i stalno porodiliste (deca se brinu oko toga), mnogo mi je slatko kad pocnu da se radjaju ribice, oni ih odvoje u mali bazencici i napisu na stikeru, npr 6 bebica, pa onda sutra pratimo razvoj i docekujemo nove clanove, pa lepimo novo brojcano stanje.

Angel je imala problema sa plucima, koliko se secam, sta li su joj radili u bolnici, kad je zelela na vlastitu odgovornost da izadje.
Ako mozes, Angel, javi nam se, ili tvoj muz. Koliko se secam, imala si pleuritis(upala pluc. maramice), ne secam se za krvne analize.
U svakom slucaju, svim srcem sam uz tebe, draga nasa Angel .

Pozdrav, juce smo bas bile aktivne(eto sta radi sport na TV-u), kad je komp samo nas, a i bolje polovine samo hipnotisano bulje
iva64 is offline  
Old 16.09.2010., 20:41   #5696
Iva, urtikariju mi je smirivao Zirtec , nije mi pomagalo ništa drugo od antihistaminika , a uz njega sam pila Pronizon. Injekciono sam primala Urbazon i/ili Dexason i Sinopen. od pumpica sam koristila Serevent , Flixotide i povremeno Berodual. Naravno kada bi mi se stanje pogoršalo dodavalo se još ponešto ili pojačavale doze već prepisane trapije. Tu je bila i terapija za hroničnu upalu debelog crijeva pa za hroničnu upalu sinusa pa onda terapija za želudac jer je naravno stradao od silne terapija za ovo i ono i tako sam u krug ja godinama grizla svoj rep. Već skoro tri godine nisam pod terapijom. Nadam se da ovi probleme što već par nedjelja osjećam nisu uvertira za karambol . No , biće što biti mora. Neću unaprijed da se sjekiram.
Lelo kako su mace? Da li si bila kod veterinara ?
luna mn is offline  
Old 16.09.2010., 22:15   #5697
Luna, hvala na odgovoru.
Ja sam naravno na pronisonu, Berodual inhaliram (kapi+fizioloski, pa u aparat) 4 puta dnevno, bez toga ne mogu, a pumpica sam mnostvo promenila, zadrzala se, tj, vratila Bekloforte pumpici. Uzimam i Singular tablete.

Sto ti kazes, bilo bi dobro da tvoje trenutne tegobe nisu uvod u to stanje, uostalom, vec ti je sve poznato, nazalost.

Uzgred, sta si pila za hronicnu upalu sinusa?

kako si se oslobodila terapije-uz pomoc dr-a, pretpostavljam sukcesivno, ili si ti imala dovoljno iskustva a i hrabrosti.

Pozdrav, drustvance
iva64 is offline  
Old 16.09.2010., 22:18   #5698
Quote:
luna mn kaže: Pogledaj post
Iva, urtikariju mi je smirivao Zirtec , nije mi pomagalo ništa drugo od antihistaminika , a uz njega sam pila Pronizon. Injekciono sam primala Urbazon i/ili Dexason i Sinopen. od pumpica sam koristila Serevent , Flixotide i povremeno Berodual. Naravno kada bi mi se stanje pogoršalo dodavalo se još ponešto ili pojačavale doze već prepisane trapije. Tu je bila i terapija za hroničnu upalu debelog crijeva pa za hroničnu upalu sinusa pa onda terapija za želudac jer je naravno stradao od silne terapija za ovo i ono i tako sam u krug ja godinama grizla svoj rep. Već skoro tri godine nisam pod terapijom. Nadam se da ovi probleme što već par nedjelja osjećam nisu uvertira za karambol . No , biće što biti mora. Neću unaprijed da se sjekiram.
Lelo kako su mace? Da li si bila kod veterinara ?
tako je draga luna nemoj se sekirati nista ne mijenjamo na bolje ako se sekiramo bar ti to znas. BOZE nas sacuvaj od goreg i daj nam samo bolje samo nas takve misli mogu odrzati da ne padnemo duhom.

iva u pravu si da ste mi vi najbezbjednije drustvo razgovaramo se ali viruse ne prenosimo. ma i ja sam zadovoljna svojim zivotom samo sto covjek nekada osjeti potrebu da prenese svoje iskustvo drugima zlu ne zatrebalo uvijek je bolje nesto pokusati sprijeciti ako su nam simptomi poznati. ja tvoje iskustvo jako cijenim i raduje me kada nesto napises sto nam nekome moze koristiti u buducnosti a iskreno se nadam da nece ali sve sto je od Boga treba biti sladje od meda ali muka je kad neko nevjeruje kao sto je vecina nas dolazila u situaciju onda stvarno ne vrijedi trositi zivce niti objasnjavati jer on svakako ne slusa tu nasu pricu i ako gleda unas to je pogled kroz nas.

leeloo sta je sa macama jel se stanje ista popravilo.

ma evo iva posmatram ove moje ribice i da vidite kako se muzjak od ove garibice u izolaciji bori da je oslobodi ma stvarno je interesantno gledati ih. ja ti se bas i ne radujem prinovi jer ih je znalo biti i po 15 i onda ih moram nositi tome sto prodaje ribice posto niko od mojih poznanika ne zeli da ih ima jer nece obaveze a mene je iskreno receno ovo odrzalo dok sam bila u kolicima operisanog koljena i to je jedino u sto sam mogla gledati a da se nesto desava.

pusa
Ziza Kovacevic is offline  
Old 16.09.2010., 22:24   #5699
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Ninice, izvini ako sam indiskretna, kako se lupus kod tebe manifestuje, s obzirom da kazes da su napadnuti bubrezi?
Da li koristis i sta od terapije?

Luna, hvala za lepe reci od sinoc. Kazes da si na antihistaminicima i kortiko i kad ti je lose (angioedem, urtikarije). Koje lekove tacno dobijas u tim slucajevima?
Meni su zbog alerg. odgovora, dali Loratidin(presing), Galitifen sirup(ne proizvode se vise tablete, pa pijem deciji preparat). Medjutim, kad nastupi ludacki alergijski kasalj, koji ne mogu nikako da zaustavim, uzimam cak Dimigal (onaj sto se daje protiv mucnine u voznji) i po potrebi injekciju Urbasona.
Takodje mi je dr dao Omnitus forte-protiv napada kaslja.

Znam da se kod tebe drugacije ispoljava alergija, ali, prosto, da razmenimo iskustva.

Inace, za Angel mi je drago da je bolje (ako sam dobro razumela), nadam se da ce joj kod kuce biti mnogo, mnogo bolje. Molimo Boga za njen oporavak.

Viktorija, da li si dobila dijagnozu Sjogren, da li je preklapanje (overlap) sa RA ili SLE? Kako si? Da li sam nesto pobrkala, ili si ti trebala da ides na VMA. Izvini, ako sam pobrkala, nek napise onda onaj na koga se odnosi, ako moze.

Betili, guras, kako idu gastro-frkice i kontrakcije?

Jos da pitam Zizu, kako danasnji rezultati,
i da pitam gde su nam Ddejaaa, Begemotica, MarijaPG, Renchi, Ana,svi mi falite. Sigurno sam mnoge preskocila, ne zamerite.

Rock baby, javi se ako dodjes do neta, da li si kupila marte?

Leeloo, kako si provela noc sa macama?

Sve vas lepo grlim i pozdravljam

Draga Iva 64 i ostala porodico, dobro vam vece !

Bila sam danas na VMA i konstatovan je Sjogren ali se jos nezna sa cim je udruzen. Iz tog razloga predlozeno mi je bolnicko lecenje- odn.ispitivanje. Neznam da li ce moj Fond za zdravstvo to veriti mada mi je moja ordinirajuca lekarka rekla da ce komisija to odobriti. Profesor koji me je pregledao kaze da nema znakova RA ali da ima elemenata da se ispita LUPUS.

Sto se tice blazih otoka na nogama, rekao mi je da je to od visokog pritiska. (Ja sam pomislila od lupusa).

Lepu ti i mirnu noc zelim draga Iva64 !
Viktoria 51 is offline  
Old 16.09.2010., 22:58   #5700
Draga Ziza, stvarno je interesantno gledati ribice, i smirujuce. Imas resenje-das prodavcu zivotinja bebice, to je super. A uvek me obraduje novi zivot u bilo kojoj formi-i one su Bozija stvorenja.

Draga Viktorija, zao mi je za tu dijagnozu, ali, ako treba da se ispitas, odlicno da dodjes na VMA. Kad sam ja lezala, potreban je bio samo uput od mog lekara opste prakse(pod uslovom da je specijalista , recimo opste medicine), nisam platila nista za lezanje.

Laku noc i tebi, draga Viktorija, i celom drustvancetu.
iva64 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.