Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2003., 12:41   #1
Koliko dijete treba spavati?

Jos dok sam bila trudna, posto imam yahoo mail adresu, "prijavila" sam se da dobijam redovno, tjedno, newsletters o trudnoci, porodu, bebama, ishrani...ma ukratko, svacemu korisnome za jednu buducu majku. I dan-danas dobijam te mailove svaki tjedan, nekad i po dva, i svi su puni zanimljivih stvari i raznih savjeta. Sad se svi ti savjeti, naravno, odnose na 18-mjesecne bebe, koliko moja sad ima.

I pisu oni lijepo da dijete ove starosti treba spavati 11 sati ponoci, i po danu jos 2 sata.

Moja spava najvise 9 sati ponoci i jos 2 sata po danu, mada nekad i samo sat i pol po danu, a rijetko 3 sata.

Pitam se dobija li dovoljno sna, pogotovo sto nekad zna biti poprilicno nervozna navecer, trlja okice, ali ne da sama sebi zaspati prije 10 sati.

Ne znam koliko vas ima djecu slicne dobi, i koliko oni spavaju?

Da napomenem, naravno da je nitko silom ne budi, i naravno da ona ima odavno vec ovaj uspostavljeni ritam - ta bilo joj je pusteno da ga sama uspostavi .

Hvala.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 12:56   #2
Ja sam mama petnaestogodishnjeg King-konga koji u toj dobi vishe uopce ni popodne nije spavao.

Nekima ochito to ne smeta.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 13:02   #3
Ako ti je dijete usvojilo neki svoj ritam, poštuj ga. Ne postoji univerzalno rješenje.
EncOre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 13:03   #4
Rajna, meni mama kaze da u toj dobi vise uopce nisam spavala preko dana. A ispala sam jako lijepa i pametna (zezam se).

Ozbiljno, nije svako dijete isto. Ameri obozavaju sve utrpati u neke tabele, prosjeke, krivulje i ne znam sto i onda ti kazu - ali to je samo statistika, ako vase dijete odskace, to nista ne znaci, ovo su generalni prosjeci itd.

Moja najveca trauma prvih par mjeseci bebe su bile one glupe krivulje rasta. Onda sam ih prestala gledati, cujem na pregledu kod pedijatra u koji postotak spadamo i zaboravim cim izadjem van.

I moja isto spava manje preko dana nego sto pise po knjigama da bi trebala, ali u spava dosta po noci, pa me bas briga.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 14:32   #5
Re: Koliko dijete treba spavati?

Quote:
Rajna kaže:

Moja spava najvise 9 sati ponoci i jos 2 sata po danu, mada nekad i samo sat i pol po danu, a rijetko 3 sata.

Pitam se dobija li dovoljno sna, pogotovo sto nekad zna biti poprilicno nervozna navecer, trlja okice, ali ne da sama sebi zaspati prije 10 sati.

mogu ti odgovoriti na primjeru moje sestre koja je u toj dobi, pa do treće godine spavala u prosjeku nekoliko sati po noći, obišli sve doture i niš. Jedini tko je imao problema radi toga bila je moja mama, mislim da još ima traume
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 16:13   #6
Već sam i ja jednom potegnula to pitanje.
Moja princeza ima skoro 4 godine a spava od 10 do 8 ujutro,
a popodne ne spava pa negdje od te dobi .

To su takva djeca i nemreš tu niš.
Da imaju potrebu sigurno bi više spavala.

Nismo mi te sreće.
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 16:48   #7
Ima dana kada moja sedmomjesečna beba po danu odspava samo pola sata. A kao daunovci stalno spavaju. Yeah right.
Sve je to individualno.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 17:26   #8
opet sam kratka s vremenom,ali evo ovoliko.istina,tabele i planovi ne rade isto za sve.ali u nekoj knjizi sam nasla jednu fleksibilnu semu uu kojoj prema uzrastu procjenjuju od na pr 11-15 sati za bebe ovog uzrasta i sl.i to se racuna kao suma,a ne kao 2 preko dana i 9 nocu,jer neke bebe ne vole spavati preko dana ,a neke nocu ne spavaju dugo u komadu.potrazicu,a vjerovatno mozes nesto naci i na intrnetu.
IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 17:28   #9
i da,moj sin je neke dane spavao manje,a onda bi to nadoknadio u iducih par dana.uhvati ritam,a ako ne mozes, bebe se daju malo trenirati.
IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 08:37   #10
Hajd, ispade da ova moja i nije najgora.

Zbunilo me malo i to sto je moja starija kcer u ovoj dobi spavala mnogo vise. Deset-jedanaest sati ponoci i jos barem par sati po danu. A bila je mnogo zivlja i nemirnija od ove mladje, pa se valjda vise i "trosila" i vise sna trebala, sta ja znam.

Ova mladja je vise tip "de ti meni da dobro pojedem, pa cemo lako".
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 08:57   #11
Quote:
Rajna kaže:
Ova mladja je vise tip "de ti meni da dobro pojedem, pa cemo lako".
Ko da sam ju ja rodila majketi.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 09:09   #12
Quote:
Tija kaže:
Ko da sam ju ja rodila majketi.
Ti ili ja, svejedno. I sama sam ti taka.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 00:02   #13
Moja Andrea ima 9 mjeseci. Spava noću od 21-06, a danju dva puta po 20-30 minuta. Željela bih da više spava, ali ne znam kako to postići. Ona je treće dijete pa nisam baš neiskusna...
 
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 11:08   #14
Dijete nije robot ,pa da se moze tacno znati sta i koliko mu je potrebno .
Svako ima svoj bioritam ,koji treba pratiti ,ja sam se uvijek toga drzala ,da je dijete samo od sebe jedinstveno .
Kao uostalom i covjek ,ne spavamo ,ne jedemo ,ne radimo ...svi isto zasto bi djeca ?

Kada je moj sin bio mali ,hranila sam ga kada je bio gladan ,spavao je kada je bio umoran i vremenom je uspostavio svoj ritam, bolji od nekih koju su pokusavali hraniti i uspavljivati dijete po odredjenom vremenu .

Elem ,ako dijete ne spava po danu nikako ,ne treba mu i to je OK.
Lejla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.