Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2010., 11:10   #101
Quote:
Hashishmoto kaže: Pogledaj post
eto i mene udarile gljive u glavu
imamo kucu dvokatnicu sa praznim podrumom, pa mi se ne čini loša ideja puknut gljive unutra. u svakom slučaju bolje to nego da zjapi prazan.
e sad me zanima koja vrsta bi bila najisplativija za uzgoj, kolika su pocetna ulaganja, kolika je zarada itd... za pocetak bi probao sa nekih 70 kvadrata.
u slucaju da uspije, kako rijesiti distribuciju?
Slična stvar je i kod mene... Imam dosta prostora, radila bi nešto... Je rsvi mi govore da si uzmem podstanare(imali nekoliko puta - više nikada) pa mislim da su gljive dobra stvar. A nisu jako stresan posao.
Ma da, podrum je ok, zidan itd... nije zemljani pod... Uz sitna uređenja moglo bi se nešto napravit.
A da pitam jedno glupo pitanje, čime se vlaži zrak i čime se mjeri vlažnost prostorije(da li kakvim higrometrom ili nečim drugim)?
I da li osvjetljenje gljiva može biti umjetno ili mora biti baš sunčeva svjetlost?
Hvala na prijašnjim odgovorima!
P.S. Mene za sada i zanimaju isključivo bukovače, jer ih je navodno jednostavnije uzgojit i manje su riskantnije - barem za početak.
skorpion tm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 14:31   #102
Ja u načelu ne odgovaran na glupa i teška pitanja. Iako san već dosta vrimena "aut" iz đira ali neke stvari znan. A ni jedno od pitanja nije ni glupo ni teško, u biti ne postoje glupa pitanja nego glupi odgovori.
1. Imaš raznih raspršivača glede vlage i to možeš riješiti bez problema
2. Imaš također i uređaj za mjerenje vlažnosti, ni to ti nebi triba bit problem
3. Svitlo nije bitno kakvo je samo mora ga biti i to u svakom kutu. Zna san točne podatke ali bi mora pogledati šta još iman od gradiva o bukovačama. Najbolje su neonke. Nesmiju biti blizu supstrata jer ga isušuju. I, vrlo važno, sunce nesmi tuć direktno po gljivama!!!
Kad se sitin i pogledan materijal napisaću još koju rič. Dotad srdačan pozdrav!!!
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 12:49   #103

Hvala... Ako se sjetim nečega, pitat ću. Od velike mi je pomoći. Bar da se znam okvirno orjentirati.
skorpion tm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 16:01   #104
zaboravljate jednu bitnu stvar a to je kako doći do supstrata jer koliko znam to je veliki problem
vrsiland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 19:44   #105
Mislin da to nebi triba bit veliki problem. Na netu se može pronaći sigurno neko ko pripravlja vriće za gljive (bukovače) i jedini problem je transport. A sam pripravljat to zahtjeva veliki trud i malo više znanja o pripravljanju supstrata. I tehnike normalno. Stalno se ponavljan da nisan u điru odavno. U moje vrime u Rijeci (mislin da je bila Rijeka) je bija čovik kod kojeg si moga uzet dvi vriće a isto tako naručit da ti pripravi 10 tona. Tvoj je samo transport. Pronjuškajte malo i sigurno ćete nać rješenja. Neke podatke mogu dat na PP.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 12:14   #106
Da, možda bi se mogao netko naći preko neta tko radi te supstrate. Jer logično je da početnik to sam ne bi mogao napravit. Evo, meni bi Rijeka bila stvarno blizu... Za transport se već nekako snađe. Platiš nekome pa ti dovede. Sad sam trenutno u nekakvoj gužvi, ali uskoro se možda javim na p.m. za evenutalne detaljnije informacije.
skorpion tm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 17:32   #107
Neman ti puno informacija, kažen da san ispa iz đira. Jedino ti mogu dat ime lika koji dila tehnologiju za uzgoj gljiva, plastenike, klimatizaciju i ostalo. Na PP, normalno. I adresu mog rođe u Rijeci, e kad se u moje ime njemu javiš imaš 7 dana besplatan pun pansion u Rijeci. A ako slučajno imaš problema sa viškon kila, garantiran da ćeš izgubit 20 KG u 7 dana, od smiha nartavno. Ako stvarno odlučiš se bavit gljivama (bukovačama) dobro proštudiraj gradivo i dobro odvagni. Kad san ja to radija bila su neka druga pravila, čak su neki bili i u zatvoru, (ja nisan, Boguvala). A sve ono šta ja buden zna slobodno pitaj i ja ću ti odgovorit. Pozdrav!!!
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 22:36   #108
Može li mi netko reći okvirno kolika ulaganja bi zahtijevao jedan manji uzgoj Shiitake gljiva i da li mi je potreban zatvoren prostor ili je u redu i da je poluotvoreni tip?
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 15:04   #109
Itko?
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 23:53   #110
ako je netko zainteresiran za suradnju u uzgoju bukovača u Rijeci neka se javi
nenad ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 16:25   #111
Quote:
nenad ri kaže: Pogledaj post
ako je netko zainteresiran za suradnju u uzgoju bukovača u Rijeci neka se javi
Samo u Rijeci ili može i dalje, recimo Dalmacija???
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 20:06   #112
Prije 10-tak godina sam šljakao kod prijatelja koji se bavio sa gljivama i za doma sam dobivao micelij odnosno supstrat te sam ga doma samo pokrio sa zemljom i zalio što je u skladu sa pravom proizvodnjom ali bez gladanja na temperaturu i vlagu i bilo je gljiva ko u priči.Sad se prijatelj proširio ali ne vjerujem da ne bi prodao supstrat za kućne potrebe.Radi se o šampinjonima.Halu uje naručio u tvornici u Češkoj gdje sam bio kao i u Italiji gdje su radjeni elaborati.Mješavina je slame,konjskog gnoja i micelija.Bave se i tartufima da ne bude zabune a ovo je adresa
http://www.naturatartufi.hr/ostale.hr.html
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 00:06   #113
uzgoj gljive shii-take

Uzgaja li netko amaterski ili profesionalno ovu gljivu.Zanimaju me svi detalji.
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 14:37   #115
Ako se netko razumije u gljive.. može li mi reči dali su gljive koje rastu u dvorištu poslje kiše.. jestive.. mi ih imamo puno dvorište...
medis232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 20:12   #116
Pozdrav!

Ja se već 3 god. bavim uzgojem gljiva. Prvobitni uzgoj bio je Uzgoj bukovača ali iz zdravstvenih razloga sam prešla na sampinjon. E sta mene sad zanima je to da sam na dosta stranica cula da talijansko trziste vapi za sampinjonom (ali naravno nitko nespominje nesta konkretno) dali tko zna kako i preko koga do talijanskog trzista? Znam ovo jeste malo skaljivo pitanje sobzirom da je ipak u pitanju trziste ali evo idem s pitanjem pa kako bude.

Zahvaljujem se unaprijed!
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 12:18   #117
ako ima netko zainteresiran za proizvodnju bukovača ili nekih drugih gljiva ja imam prostor od preko 1000 kvadrata
zsmilj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 17:34   #118
Quote:
zsmilj29 kaže: Pogledaj post
ako ima netko zainteresiran za proizvodnju bukovača ili nekih drugih gljiva ja imam prostor od preko 1000 kvadrata
Lokacija maestro???
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 15:36   #119
Uzgoj bukovača

U zadnje vrijeme srećem dosta oglasa u kojima se traže kooperanti za uzgoj bukovača. Zanimaju me iskustva ljudi koji se već bavili uzgojem na taj način - koliko je to isplativo, koji su potencijalni rizici? Ugovori mi djeluju prilično rigorozno i nisam sigurna isplati li se tako nešto. Konkretno, zainteresirana sam za suradnju sa MB Bach Fungi, međutim nigdje nisam naišla na dojmove i povratne informacije, što me prilično začudilo. Ima li itko tko je surađivao (s njima čak) ili zna kako to izgleda?
piper_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 11:12   #120
Bukovače

Pozdrav forumaši. Imam samo jedno pitanje,dali itko sa ovog foruma ima iskustva sa tvrtkom "MD Bach Fungi" ??? Inaće tvrtka se bavi otkupom gljiva bukovača te plasmanom na Njemačko tržište,a sjedište im je u Kraljevcu sesvetskom.
Blodetti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.