Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2010., 18:20   #81
Quote:
abonos1 kaže: Pogledaj post
vidim izvrsne cijene Cordyceps synensis i agaricus blazei na internetu, od USA proizvođača. Mykosan ne koristi Cordyceps, možda jer je NAJSKUPLJA GLJIVA na tržištu.


Možete li dragi ljudi ovdje napisati koliko ste plaćali mjesečnu terapiju od mykosana - ali za teže onkološke slučajeve?



Naišla sam na podatke od 30 000 kuna do 80 000 kuna mjesečno.
Da je postupak ekstrahiranja ne znam kako kompliciran ipak ne objašnjava toliku cijenu, i znajući pri tom cijenu Mai take, Reishi i slično po kili. Npr ako je potrebno 1 kg gljiva na dan da bi se dobio ekstrakt i ako se pomnoži x 4, jer je toliko u biznisu normalno uvećati proizvodnu cijenu sa svim troškovima, opet ništa ne razumijem u vezi veličine cijene.

Kako to da nitko još ne nudi te preparate u Hrvatskoj po povoljnijim cijenama?
Treba li prodavati stan da bi se imalo za 1 godinu života?

Kako bi bilo da napravimo neku humanitarnu akciju - proizvodimo besplatno gljive i slično.
Ljudi moji Ganoderma lucidum -Hrastova Sjajnica ili reishi se može uzgojiti kod kuće. Investicija je oko 200 kn + poštarina za micelij na čepovima i potrebna su još 3 drvene oblice od oko 1 metra dužine i oko 20 cm dia.
U proljeće se uberu oblice i izbuše rupe u njima te nabiju ti čepovi i u jesen se dobiju plodovi, ali postoji mogućnost prvog prinosa tek sljedeće godine i to ovisi o uvjetima, a s obzirom da skoro svak ima uvjete u svom vrtu, pa čak i na balkonu, nema frke.

Ova biljka je Bogom dana i liječi sve, ali treba znati jednu stvar, a to je da treba biti voljan promjeniti štetne navike, mada će ona i u tome pomoći, ali bez odluke da se čovjek promjeni, nema te biljke koja će ga izliječiti.

Evo jednog samo od linkova za uzgojiti ovu gljivu: http://www.ehow.com/how_7173362_grow...a-lucidum.html

a ovdje možete naručiti čepove sa micelijem.

http://fungi-perfecti.hr/o_nama.htm
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 16:40   #82
Thumbs up Reishi gljiva liječi rak

Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Ljudi moji Ganoderma lucidum -Hrastova Sjajnica ili reishi se može uzgojiti kod kuće. Investicija je oko 200 kn + poštarina za micelij na čepovima i potrebna su još 3 drvene oblice od oko 1 metra dužine i oko 20 cm dia.
.....
U pravu je Južni, uzgajaju je u Istri. Kao i Cordyceps. Ima samo jedan problem: u Istri pa ni u Europi nema klime s prosječnom temperaturom od 26-29 st. C i vlage preko 90% kroz cijelu godinu. A nema ni visokih planina gdje raste Cordyceps. Tako "domaći Reishi" izgubi većinu svojih ljekovitih svojstva.

Što se tiče cijene od 30.000 do 80.000 kn koju naplaćuje samozvani "dr. Mykosan" odn. I. Jakopović za mjesečnu terapiju: to je iskorištavanje i pljačka bolesnih ljudi i njihovih obitelji koji polažu nadu u Reishi.
On isto prodaje ono što i ja i neki drugi - ekstrakt Reishi gljive u kapsulama ili sušenu gljivu i to fol naplaćuje kao neku "posebnu terapiju".
Evo cijena: da netko želi popiti 30 kapsula najboljeg Ganoderma Excellium dnevno (micelij Reishi gljive) a nema potrebe, jer ne možeš popiti 500 kapsula u jednom dahu ili danu i biti čudotvorno izliječen. U ovom primjeru bi 900 kapsula mjesečno koštalo 4.500 kn. Čemu toliko popiti i potrošiti, kada će se višak ispiškiti?
Što to onda naplaćuje tako skupo dr. Mykosan? Tuđu bol i patnju.
Redovno se uzima 2-4 kapsule dnevno. Uz kemoterapiju do maks. 15 dnevno. Loših nuspojava Reishi nema.
Cordyceps je najskuplji kako je netko napisao ali ipak pristupačan.

Napitci / zdrava kava s ekstraktom Reishi gljive:

GANO CAFE CLASSIC, Reishi - 30 vrećica/3 g. 180 kn
GANO CAFE 3in1, Reishi - 20 vrećica/21 g. 180 kn
GANO CAFE MOCCA, Reishi - 15 vrećica/28 g. 200 kn
GANO VRUĆA ČOKO/kakao Reishi 30 vrećica/30 g. 200 kn
Kakao za klince ne košta ni 7 kn dnevno. Koliko košta nezdrava cola?
GANO ČAJ - Reishi + Roibos 20 vr./2 g. 150 kn
(jedna vrećica odgovara jednoj kapsuli)

GANODERMA – spore, dobiveno iz 6 najkvalitetnijih Reishi vrsta. 90 kapsula 420 kn
GANO EXCELLIUM - micelij, brain tonic - tonik za mozak starih i mladih. Preporučljivo i za djecu. 90 kapsula 450 kn
GANO ROYAL EXCELLIUM - micelij i najkvalitetniji med 60 kapsula 350 kn
GANO SAKANNO - spore i razne odabrane gljive sa sličnim ljekovitim svojstvima 60 kapsula 300 kn
GANO GARCINIA - Reishi spore i fruit Garcinia Atroviridis + Hydroxycitric Acid (HCA) za mršavljenje 120 kaps. 500 kn
CORDYCEPS – spore Reishija, i Cordyceps koji posebno djeluje na rak pluća, dišnih puteva i grla. 60 kapsula 450 kn
SPIROGRAS – alge za imunitet; 200 tabl. za žvakanje 350 kn

Zadnje uređivanje Begemotica : 24.02.2011. at 19:31. Reason: reklama
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 23:53   #83
tibetanska gljiva

večer!
evo dobila sam tibetansku gljivu, naputak 20 dana piti, 10 pauzirati, naravno svo to vrijeme svaku večer je procijediti, isprati i zamijeniti mlijeko.
da li ima netko iskustava sa tom gljivom ?
hvala
dea2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 09:17   #84
Pozdrav.
Zanima me dali ima netko sa bilo kakovim iskustvom po pitanju korištenje glive Reishi.
Osobno sam poćeo uzimati taj pripravak od kave ,zbog visokog tlaka i jakih žgaravica, čestih preklada.
Istina pijem kavu tek 15 dana i nadam se pozitivnim pomacima,naravno znam da to neć biti odmah.
Dosta sam o tome slušao ,ali me zanimaju i eventualna iskustva.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 18:35   #85
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Zanima me dali ima netko sa bilo kakovim iskustvom po pitanju korištenje glive Reishi.
Osobno sam poćeo uzimati taj pripravak od kave ,zbog visokog tlaka i jakih žgaravica, čestih preklada.
Istina pijem kavu tek 15 dana i nadam se pozitivnim pomacima,naravno znam da to neć biti odmah.
Dosta sam o tome slušao ,ali me zanimaju i eventualna iskustva.
Ako si počeo piti i nisi iskusio nikakve loše simptome, onda ti paše i nećeš imati poslijedica i to je sigurno jer IMA NUS POJAVA.

Prije odluke uzimanja ganoderme lucidum - reishi (hrastove sjajnice)treba znati da ona ima faze i prva faza je tzv njeno skaniranje i tada se javljaju simptomi nama znanih ili neznanih bolesti, samo što je razlika što tada te simptome treba pretrpiti jer su reakcija na ganodermu i ona istjeruje bolest u to trenu. U slučaju velike i burne reakcije, poći u doktora radi smanjenja reakcije i smanjiti dozu ganoderme, ali ne prestati je uzimati jer onda ti simptomi nisu posljednji, nego se bolest ponovo vraća.
Dalje, ona čisti ogranizam od toxina itd...

Za detaljne upute, vidjeti ovaj link na engleskom jeziku...ovo sam podjelio što je najbitnije na hrvatskom radi onih koji ne znaju engleski.


Evo linka. Proces je opisan pri dnu bloga. Označen je sa brojevima od 1 do 5.

http://ganoderma.blogspot.com/
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 12:01   #86
Quote:
emmanuella kaže: Pogledaj post
Ja imam karcinom jajnika i pijem te gljive vec 3 mjeseca.Stanje mi je isto,tj nema prosirenja bolesti,ali nema ni poboljsanja tak da ne znam kaj da ti kazem.Zavisi koju bolest imas.
Postoji velika razlika da li se gljive uzgajaju u plasteniku ili na otvorenom, u potpunom prirodnom okruženju. Tim znanstvenika se čudio da njihova gljiva iz plastenika ne donosi rezultate koji su poznati.
Tada su odlučili uzgajati u prirodi i reakcije su do 4 puta bolje i jače.

Zbog vrlo gorkog okusa, došli su na ideju da reishi gljivu stave u kavu, jer je poznato da kava anulira sve okuse. Sad su od toga napravili veliki business.
Jednostavno, kavu ili kakao pije skoro svatko i to svako jutro i popodne.

Znači, piješ kavu i ujedno reishi gljivu. Ali, pravu, iz prirode, ne iz staklenika.

Moju baku je to diglo iz kreveta nakon 2,5 godine ležanja.
E, sad...
Carlo Rosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 12:47   #87
Evo pijem kavu sa mljekom "Organo Late" već 20 dana.Nakon treće kave, išao sam 4-5 puta na wc ,rade mokrenja. Tako se nastavlja i dalje.
Jedem slatko kao i do sada i žgaravice se ipak smanjuju.

Nastavljam dalje,jer sam uzeo još jedno pakovanje i promatram reakcije. Ne očekujem previše u kratkom vremenu,ali mislim da je i to za sada dovoljno. Ako bude nekih dobrih pomaka , javim se.- Bar se nadam-
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 13:19   #88
Jedno vreme sam uzimala raishi pecurke i koristila ih u obliku caja a onda sam pronasla kapsule Ganoderma Spore Oil primenjivala najblaziu dozu za jacanje imuniteta,2 kapsule dnevno,jace doze se koriste za ljude koji boluju od raka i ostalih tezih oboljenja.Odusevljena sam ovim preparatom i preporucujem ga svima.Znatno su mi popravile stanje organizma,bila sam izlozena ekstremnom stesu,umoru,pritom sam zakacila i koznu bolest pila sam ih ukupno mesec dana i nikada se bolje nisam osecala,uvek sam bila puna energije,resila se kozne bolesti.Prosto nije bilo sanse da me uhvati ni obicna prehlada.I sto je jos vaznije proslo je par meseci kako ih ne pijem i dalje osecam njihovo pozitivno dejstvo.Nazalost tesko se nabavljaju i treba voditi racuna ko je proizvodjac.Nabavila sam ih u Kini,videla sam na netu da postoji neko ko ih prodaje kod nas ali to nije isti proizvodjac i bojim se da nisu tako dobre.Platila sam ih oko 100 $ ali vrede svaki dolar.
nevmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 11:54   #89
Kao što sam već napisao, koristim proizvode od tvrtke OrganoGold, a ta se Reishi gljiva uzgaja u potpuno prirodnom okruženju. Na taj se način dobiju sva ljekovita svojstva koja i pomažu organizmu.
Koristim kavu sa mlijekom, a osim nje postoji i crna kava, zatim mocha kava, čokoladni napitak za djecu i zeleni čaj. U svakom se tom proizvodu nalazi dodatak Reishi gljive.
Od kad je pijem, žgaravica se smanjila, osjećam se nekako «laganije», mada je malo teže opisati to pozitivno stanje u organizmu.
Započeo sam sa tim tretmanom radi povišenog krvnog tlaka, pomaci nisu za sada veliki, barem kod mene. Ipak slušajući druge osobe sa kojima dolazim u kontakt, očekujem da se i to polako popravi. Dao sam si rok od tri mjeseca, što se tlaka tiče, jer sam svjestan da svatko ne reagira jednako. Nagovorio sam i suprugu da i ona pokuša, jer ima konstantno problem sa zatvorom, i nakon par dana , imala je nakon dugo vremena normalno stolicu.

Odlučio sam da nastavim dalje sa pijenjem «svoje « kave , a o pozitivnim rezultatima opet napišem koju rijeć.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 22:09   #90
Nisam odustao od kave sa Reishi gljivom, redovito ju i dalje pijem,ali pojavili su se pozitivni rezultati tamo gdje sam najviše i očekivao.Redovito si mjerim tlak, jer stalno trošim ljekove za visoki tlak, i sada sam primjetio da se tlak polako smanjuje i dolazi u neko "normalnije" podrućje.

Naime uz ljekove tlak mi je stalno bio povišeni uzimao sam čak i normabel od 2mg. Ali evi posljednjih tjedan dana tlak se polako ustalio na 130 /80, postoje sitni pomaci prema 120/75, kako koji dan, ali sada je to već prilično dobro, prema onome ranije,a kretao se stalno 140/90, uz ljekove.

Dakle lijek i dalje uzimam, pijem kavu sa reishi gljivom i sada idem na pola tableta os dosadašnje terapije.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 14:49   #91
Ako si čitav život na 140/90 nema potrebe za velikom brigom. To je tvoj normalan tlak.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 08:56   #92
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Ako si čitav život na 140/90 nema potrebe za velikom brigom. To je tvoj normalan tlak.
Hvala na komentaru. I ja bih bio zadovoljan da je bilo tako, ali to je bilo samo uz ljekove , a inaće je bio stalno povišeni 150/100. i sa povremenim uzletima prema 180/120.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 15:37   #93
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Hvala na komentaru. I ja bih bio zadovoljan da je bilo tako, ali to je bilo samo uz ljekove , a inaće je bio stalno povišeni 150/100. i sa povremenim uzletima prema 180/120.
Iskreno, ne znam za te gljive, ali ako funkcioniraju, super. Iako, ne bih se zanosio, jer, kao i lijekove, ih moraš stalno pit.

Ako držiš oko 140/90 je ok. Koliko kila imaš?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 13:59   #94
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Ako si čitav život na 140/90 nema potrebe za velikom brigom. To je tvoj normalan tlak.
Ja sam jednom imala 120/90 i doktorica je rekla da već blago povišen

Nije da sam se zabrinula.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 18:19   #95
Imam 105 kg,visok 182, i moram priznati da ukoliko ovako ostane,posve sam zadovoljan.
Inaće ti problemi sa tlakom su poćeli prije 15-18 godina. Kako sam dobrovoljni davatelj krvi , prvo su mi tamo signalizirali za povišeni tlak. Kasnije se to polako poćelo povremeno javljati, ali nisam puno mario.Sve dotle dok nisam završio u bolnici.tada sam poćeo voditi brigu o tome i lijećiti se. Svaka terapija je bila dobro jedno vrijeme, a onda sve opet po starom, glavobolje i znao sam da je tlak visok.
Nakon konzumacije kave sa reishi gljivom,sve je bilo isto u prvo vrijeme ( a tu kavu pijem od 18.02.2011) ,ali se polako ipak poćelo mijenjati. Prvo sam se poćeo osjećati nekako "bolje", laganije, spavao sam bez buđenja u toku noči,dizao se raspoložen,mamurluk je nestao. Kako stalno kontroliram tlak , radi kontrole, primjetio sam da je poćeo polako opadati.Svjestan sam da se tlak stalno mijenja i da tu nema konstante.Ali ako se ovako nastavi, smanjit ću terapiju sa tabletama, a kavu pijem preventivno.

Više o toj kavi može se doznati ako upišeš OrganoGold, a o djelovanju gljive upiše se Ganoderma Lucidum, jer je ona sastojak spomenute kave.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 20:24   #96
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam jednom imala 120/90 i doktorica je rekla da već blago povišen

Nije da sam se zabrinula.
Jedino "donji". Iako - nije nešto povišen.

Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Imam 105 kg,visok 182, i moram priznati da ukoliko ovako ostane,posve sam zadovoljan.
Inaće ti problemi sa tlakom su poćeli prije 15-18 godina. Kako sam dobrovoljni davatelj krvi , prvo su mi tamo signalizirali za povišeni tlak. Kasnije se to polako poćelo povremeno javljati, ali nisam puno mario.Sve dotle dok nisam završio u bolnici.tada sam poćeo voditi brigu o tome i lijećiti se. Svaka terapija je bila dobro jedno vrijeme, a onda sve opet po starom, glavobolje i znao sam da je tlak visok.
Nakon konzumacije kave sa reishi gljivom,sve je bilo isto u prvo vrijeme ( a tu kavu pijem od 18.02.2011) ,ali se polako ipak poćelo mijenjati. Prvo sam se poćeo osjećati nekako "bolje", laganije, spavao sam bez buđenja u toku noči,dizao se raspoložen,mamurluk je nestao. Kako stalno kontroliram tlak , radi kontrole, primjetio sam da je poćeo polako opadati.Svjestan sam da se tlak stalno mijenja i da tu nema konstante.Ali ako se ovako nastavi, smanjit ću terapiju sa tabletama, a kavu pijem preventivno.

Više o toj kavi može se doznati ako upišeš OrganoGold, a o djelovanju gljive upiše se Ganoderma Lucidum, jer je ona sastojak spomenute kave.
Pripazi i na težinu
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 11:59   #97
Kombuha

Prokrstarila sam svim otvorenim temama i nisam našla ništa o gljivi kombuhi.

Jednom davno sam je imala i pila. Obožavala sam taj okus i osvježenje koji kombuha pruža, no nažalost mi je nakon jednog podužeg putovanja uginula, jer se kao i kod kefira podloga (čaj sa šećerom) mora često mijenjati. Nakon toga je više nikad nisam uspjela nabaviti.

Koristi li je itko i ima li informacije o tome gdje bi se mogla nabaviti?
-vedrana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 13:04   #98
Postoji zbirna tema o ljekovitim gljivima, premještam
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 22:04   #99
Ovih dana ,bio sam na kontrolnom pregledu i obavio ergometriju. Doktorica me na kraju svega upitala kaj sve trošim?
Nabrojio sam sve lijekove, da bi ona opet upitala, kaj još toršim osim lijekova. Malo začuđen ,odgovorim da pijem crnu kavu sa Reishi gljivom , tri mjeseca svaki dan po jednu šalicu. Ona mi odgovara, da vidi po nalazu da nešto uzimam, jer je nalaz puno bolji nego prošli puta. Odgovara mi da je nalaz kao da imam deset godina manje!
Priznajem da sam se začudio, izrazio svoje nevjerovanje, da bi njezin komentar bio; samo nastavite dalje, niste vi prvi koji nešto takovo troši,a da mu to ipak pomaže.

Evo ovo je i za mene jedno pomalo nevjerojatno iskustvo, iako moram ponovno naglasiti da se jako dobro osjećam od kad pijem taj napitak sa crnom kavom,odnosno tu kavu.

Pa tko vjeruje dobro,tko ne vjeruje,ne mora.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 22:50   #100
Ponovno molim - ima li netko kombuhu da je podijeli?

Pretty please!
-vedrana- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.