Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2006., 21:20   #1
Komunalni doprinos, vodni doprinos, komunalna naknada

Imam kuću na moru.Ustvari donji dio kuće.Gornji kat je drugi vlasnik.Već godinama je sve riješeno među nama.Pod tim mislim da svako ima svoje račune(voda ,struja ,komunalije).E sad, u ulici je prošla kanalizacija, postavili su jedan odvod u nju.Kuča ima jednu septičku jamu, znači jedan odvod u kanalizaciju.Opčina hoče naplatiti 4800 kn od mene i 4800 od gornjeg vlasnika(4800kn je iznos naknade za priključenje na kanalizaciju)
Ja mislim da ne treba platiti duplo več podijeliti trošak ..Što vi mislite o tome???
kroata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 14:03   #2
Naplatit će svakome jer ste neovisni i podjeljeni.
Traži da polože i cijevi za svaki stan, umanjeno za kopanje kanala.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 17:01   #3
Quote:
ZOsvald kaže:
Naplatit će svakome jer ste neovisni i podjeljeni.
Traži da polože i cijevi za svaki stan, umanjeno za kopanje kanala.

Platit ce svako svoje troskove,isto kao i stambena zgrada svako placa svoj prikljucak struje, vode .....................
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 13:05   #4
Komunalni doprinos,vodni doprinos,komunalna naknada

Evo gdje mozete vidjeti komunalni doprinos ,vodnu naknadu napisite i vi za vase mjesto koliko je cijena za ovo navedeno,da pokusamo dobiti sve podatke za vecinu HR .
http://www.uredzagraditeljstvozagreb....aspx?tabid=91
http://www.uredzagraditeljstvozagreb...aspx?tabid=100
http://www.uredzagraditeljstvozagreb...aspx?tabid=108
http://www.uredzagraditeljstvozagreb....aspx?tabid=87



Ovdje na sranici mozete vidjeti tko je i osloboden placanja ovog gore nvedenog.
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 07:59   #5
Komunalna naknada viša i do 250%

I dok Bandić sa jedne strane nudi POS, sa druge strane radi druge nelogične poteze. Komunalna naknada primjerice za 7. zagrebacku zonu ide gore 250 % !

http://www.poslovni.hr/35666.aspx
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 21:53   #6
mislim da to nije samo slucaj u zagrebu
labriola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 18:14   #7
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
I dok Bandić sa jedne strane nudi POS, sa druge strane radi druge nelogične poteze. Komunalna naknada primjerice za 7. zagrebacku zonu ide gore 250 % !

http://www.poslovni.hr/35666.aspx

Tako je, ja sam jedan od sretnika koji gradi obiteljsku kuću u 7. zoni (bivšoj). Kupili smo parcelu na periferiji, i sada umjesto 15-tak tisuća kuna moramo uplatiti skoro 55 tisuća kuna. I to za što?!! Fucken komunalnu naknadu!!!!!
A ispred parcele betonska cestica u lošem stanju, niti nogostupa niti parkića za djecu niti ičega vrijednog takve cijene. Zar to nije prestrašno? To se zove socijalna politika, briga za mlade obitelji. Fuuuuuuuuuj!!!!!!!!!1

Gamad birokratska!
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 20:50   #8
...........A svemu treba dodati i vodnu naknadu koja je u Zagrebu 60 KN po m/3, pa je onda taj iznos za prosječnu obiteljsku kuću (komunalna + vodna naknada) blizu cifri od 100 tisuća kuna..... + priključci, projekti, porez za kupnju zemljišta i ostali nameti.......bez da ste zapikli lopatu........sve skupa vrlo deprimirajuće.

Ta hajde, mladi ljudi, gradite kuću za svoju obitelj!!!!

Bhhljaak!

Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 21:17   #9
I sta je povecanje komunalne naknade bilo potrebno da shvatite da nas sve Bandic potkrada gdje stigne? Kakva socijalna politika pobogu! Bandic ima toliki proracun da moze radit i gradit cuda i brda! A o nelogicnostima da se i ne govori!
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 09:55   #10
Quote:
Kurtz kaže: Pogledaj post
...........A svemu treba dodati i vodnu naknadu koja je u Zagrebu 60 KN po m/3, pa je onda taj iznos za prosječnu obiteljsku kuću (komunalna + vodna naknada) blizu cifri od 100 tisuća kuna..... + priključci, projekti, porez za kupnju zemljišta i ostali nameti.......bez da ste zapikli lopatu........sve skupa vrlo deprimirajuće.

Ta hajde, mladi ljudi, gradite kuću za svoju obitelj!!!!

Bhhljaak!

ma kako se i usudite graditi sami kuće i kupovati jeftina zemljišta?! Znate da pravo prvenstva imaju građevinska mafija; kad oni "otkriju" lokacije onda ide sniženje komunalnih naknada. Neće valjda zbog bezobraznika ostati bez najboljih budućih lokacija
__________________
Geza: Tako kaže geza i geza kaže Istinu!
lesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 09:13   #11
Quote:
lesa kaže: Pogledaj post
ma kako se i usudite graditi sami kuće i kupovati jeftina zemljišta?! Znate da pravo prvenstva imaju građevinska mafija; kad oni "otkriju" lokacije onda ide sniženje komunalnih naknada. Neće valjda zbog bezobraznika ostati bez najboljih budućih lokacija

Nije stvar u građevinskoj mafiji nego u namicanju sredstava (holdingu) za izgradnju rukometnih arena, zagrebačkih prstenova, ogrlica, narukvica i drugih upitnih projekata i nebuloza a sve preko leđa malih ljudi i sirotinje.
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:05   #12
Da li netko mozda zna kako se primjenjuje komunalna i vodna naknada kod potkrovlja. Da li ima neki poseban izracun ili isto se jednostavno utvrdi kubikaza prostora i mnozi sa iznosima naknada.

Osim toga zanima me kako se te naknade primjenjuju i za pomocnu prostoriju koja je u nivou podruma. Ta prostorija je uz 2 strane potpuno ukopana u zemlju.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:47   #13
Quote:
Kurtz kaže: Pogledaj post
Tako je, ja sam jedan od sretnika koji gradi obiteljsku kuću u 7. zoni (bivšoj). Kupili smo parcelu na periferiji, i sada umjesto 15-tak tisuća kuna moramo uplatiti skoro 55 tisuća kuna. I to za što?!! Fucken komunalnu naknadu!!!!!
A ispred parcele betonska cestica u lošem stanju, niti nogostupa niti parkića za djecu niti ičega vrijednog takve cijene. Zar to nije prestrašno? To se zove socijalna politika, briga za mlade obitelji. Fuuuuuuuuuj!!!!!!!!!1

Gamad birokratska!
joj ljudi, dajte naučite. pa vi pričate o komunalnom i vodnom DOPRINOSU a ne naknadi!!!!!!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 12:40   #14
Kako se racuna komunalni i vodni doprinos za potkrovlje? Da li ima kakvih popusta ili je ono klasicno kvadratura x 0.75. Jedino ne znam kako bih izracunao visinu da dodjem do m3.

I jos nesto. Kako se racuna komunalni i vodni doprinos za pomocnu prostoriju od nekih desetak m2 koja je spojena sa kucom, do podruma i sa dvije strane je potpuno ukopana u zemlju, a treca strana je do pola.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 19:33   #15
Zna li ko koliki su Doprinosi u Opcini Solin i Opcini Klis??

ovo san nasa u jednom Casopisu iz Nove Gorice???
jel to bilo u vezi Autoceste??

IZ PRAKSE
Gradovi i
općine koji
su se odrekli
komunalnog
doprinosa
Općina Josipdol
Općina Brinje
Općina Gračac
Općina Jasenice
Općina Posedarje
Grad Benkovac
Grad Vodice
Grad Skradin
Grad Šibenik
Općina Prgomet
Općina Klis
Grad Solin
Općina Dugopolje
Općina Dicmo
Grad Trilj
Grad Omiš
Općina Šestanovac
Općina Zadvarje
Grad Krapina
Općina Đurmanec
Grad Sv. Nedjelja
Grad Samobor
Općina Rugvica
Općina Popovača
Općina Križ
Grad Županja
Općina Bošnjaci
Općina Nijemci
Općina Vrbanja
Grad Đakovo
Općina Oprisavci
Općina Vrpolje
Općina V. Kopanica
Općina D. Andrijevci
Općina Matulj

Zadnje uređivanje bonaca55 : 11.11.2007. at 20:08.
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:31   #16
Kolko se ceka....

....komunalni doprinos, Trg S.Radica 1, Zagreb?

....vodni doprinos, Vukovarska 220, Zagreb?
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 11:16   #17
nasa kuca je dobila po svim papirima sve dozvole.put nam jos uvijek nisu "dali"... vodu nam nikad nisu spojili itd............a sve te "gluposti" im placamo.zar to nije uzimanje love iz novcanika?
Denis&Denis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 06:17   #18
Naravno da je - uzimanje love iz novčanika.
Kada mi trebamo nešto platiti, bilo banci, bilo državi - to su strašni penali ako se ne plati u roku. Kad za iste te novce oni moraju odraditi svoj dio - e, to je druga priča!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 17:46   #19
Unhappy

U posebnim uvjetima građenja koje je dalo lokalno komunalno društvo, pisalo je da nemamo uvjeta za priključenje vode i plina jer uz makadamski put, uz koje je smješteno naše gradilište, ne prolaze vodovi plina i vode. Od mjesta priključenja na našem gradilištu do tih vodova, razdaljina je cca 35 m (to je ujedno i dužina puta koji povezuje naše gradilište i glavnu cestu; put je javno dobro).
Bez obzira na takve uvjete, krajem 8. mjeseca ove godine, izdano nam je Rješenje o građenju obiteljske kuće, a preduvjet za njegovo izdavanje je, naravno, bila uplata komunalnog i vodnog doprinosa.
S obzirom da smo uplatili komunalni doprinos, a iz njega se financira izgradnja infrastrukture, da li nam sada grad mora osigurati priključke vode i plina i u kojem roku?
7DaDo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 21:36   #20
pomoć

pozz
molio bi nekoga da mi kaže kako se ta komunalna naknada izračunava mo m3.......inače sam sa otoka Raba pa me zanima koliko je na Rabu cijena.....
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.