Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2016., 00:09   #1
Zeleno čudovište

Ljubomorna sam. A ne želim to biti. Gubim razum, predugo se ovo vuče, i očajnički mi je potreban nečiji objektivni osvrt na situaciju.

Ljubomorna sam, dakle, na njegovu prijateljicu. Bitno je napomenuti da ja Njemu vjerujem. Ali. Prije nego smo završili zajedno smo dugo bili prijatelji i govorili jedno drugom apsolutno sve. On je s tom djevojkom imao nešto, ništa previše bitno, ali dovoljno da se ona jako zaljubi u njega. Upoznata sam sa svim što se događalo jer, kao što rekoh, pričamo si (skoro) sve.

Nakon što smo on i ja završili zajedno, Prijateljica je ispala iz priče, u tom nekom m-ž smislu bar, i rekao joj je za mene. Prijateljica, donedavno do ušiju zaljubljena, izjavljuje kako okreće novi list u životu i prešutno pristaje da taj odnos postane isključivo prijateljski. Tvrdi da više nije zaljubljena, da ju je prošlo.

Sad, sve bi to zaista bilo sasvim okej, da se taj njihov odnos nije iznenada intenzivirao. Ona izigrava žrtvu, tvrdi kako nema nikog drugog za razgovarati, kako je usamljena i sjebana, izvještava ga i o najmanjim detaljima iz svog života, čuju se praktički svakodnevno, zove ga u svoj stan iz kojeg se on mrtav pijan vraća u 5 ujutru, pronašla je i razlog da se stalno viđaju, dakako pod izgovorom da joj on pomaže oko nečega vezano za karijeru.

Razgovarala sam s njim o tome, razumije me. Tvrdi da joj duguje podršku, da je i ona bila tu za njega, da i njemu fali prijatelja u životu ovih dana. Predlagao mi je da i mene uključe u ta njihova druženja, odbila sam, ne mogu se siliti, predlagao je i da je potpuno odjebe, ako ja to striktno zatražim od njega, odbila sam i to, ne želim biti šupak, ne želim takav odnos.

Ne vjerujem joj, mislim da samo vreba iz prikrajka nadajući se da će naš odnos otići u k, što je upravo ono što se i zbiva zadnjih dana. Imam užasno mučan osjećaj da ga dijelim s njom.


Ne znam više ni što da radim.

Pretjerujem li?
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 00:11   #2
Nema tu kruha. Ili ti ili prijateljica,jedna mora otići iz priče.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 00:40   #3
Hm, zajebano. Izuzetno poštujem mž prijateljstva i popizdila bih da meni netko određuje s kim ću se viđati i vice versa, ali ovo mi smrdi na njen očaj i pokušaj da ga upeca.

Meni je dok osoba vidi samo mene kompletno nebitno ima li sa strane neka sirota koja se nada i čeka, ali takve stvari ne bih tolerirala ipak. Nek si djeva u nevolji nađe drugog viteza, a on neka joj postavi granice jer to nije prijateljstvo, to je njeno očajničko nadanje da će te kad tad napucati da ona stupi na scenu.
Za to se ne trebaš brinuti, osim ako nije zbilja čudnog ukusa, ali onda opet bar te riješila budale. Ali skakanje na svaki njen mig je disrespekt vašeg odnosa. On je vjerojatno naprosto predobar i pogubljen u toj situaciji.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 00:51   #4
nije to ljubomora. to je zdrav razum.
a oni nisu prijatelji.

kakva su to druženja da se on pijan vraća ujutro iz njenog stana?!

nitko normalan ne bi to tolerirao.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 01:07   #5
frajer je car
__________________
Split happens
tommek13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 01:25   #6
Ne pretjerujes. U redu je imati prijatelje drugog spola, ali postoji neka granica. On ju je debelo prekoracio.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 06:23   #7
ništa loše, moderno je imat grupne jebačine, trebali bi to počet prakticirat
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 06:28   #8
Koliko dugo ste u vezi?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 07:14   #9
Prvo si navela kako si govorite apsolutno sve, kasnije 2 recenice ispod kao sto rekoh skoro sve hmm.. Oke su m, ž prijateljstva, pa i da on ide kod nje u stan pa i da je tam do 5 ujutro ako je neko vece drustvo s njima.. Ali do 5 ujutro s njim solo,
Smeta ti, a ne zelis da ju odjebe, pitao te za druzenja odbila si.. Sta ako te je to pitao jer te jako dobro pozna i jer je znao da ces na oboje potvrdno odgovoriti ne ?

Znaci ti si njemu objasnila situaciju i oke on je bacio na tu foru kak njima oboje treba neko, frend.. Ima tebe, a siguran sam da vas dvije niste jedine osobe u njegovom zivotu.. Nisam feminist, ali njegovoj frendici kao pripadnici zenskog spola mislim da nebi trebao biti problem da si nade "projatelja".. Ovaj tvoj osjecaj mi je poznat bio sam jednom u slicnoj situaciji, i tu tjeskobu, pitanja u glavu, zivciranje i sl si vise nikad necu priustit zbog nikog.. Nije vrijedno toga..
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 07:52   #10
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
nije to ljubomora. to je zdrav razum.
a oni nisu prijatelji.

kakva su to druženja da se on pijan vraća ujutro iz njenog stana?!

nitko normalan ne bi to tolerirao.
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Ne pretjerujes. U redu je imati prijatelje drugog spola, ali postoji neka granica. On ju je debelo prekoracio.
Odgovore si dobila
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 11:12   #11
ja se ne slazem i kazem da pretjeruje
to sto je zenska ocajna i zeli ga, to je samo njen problem
mogla bi isto tako biti neka xy zenska, koja bi se u toku prijateljstva mozda zaljubila i kaj onda??
autorice, ta zenska tebi ne znaci bas nista, ako ti svom decku vjerujes i ako ne mislis da bi on iskoristio priliku s njom
uvijek, samo i iskljucivo uvijek, za prevaru su krivi oni koji su u vezi i prevare, nikako i nikad nema krivice na trecoj strani

s druge strane, cak i da ga ti mozes sprijeciti da te prevari, bi li zeljela biti s nekim koga moras provjeravati i drzati na kratkoj lajni??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 11:23   #12
idi s njim k prijateljici i ne izlazi iz stana do 5 ujutro, naroljaj se i kukaj joj o nesretnom djetinjstvu, plači i izigravaj žrtvu kao što i ona čini
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 12:58   #13
Prekoracio je granicu odavno ali ako ostanes na ovome izgubit ces zivce i vezu.
Jedino sto mozes je ili ici s njim na druzenja da i sama skuzis da nesto mute (to se moze skuziti) ili da jednostavno prekine prijateljstvo s njom sto ne znaci da se poskrivecki nece cut s njom i vidit.

Tako da je moda najbolje da sama na svoje oci vidis ta njihova druzenja i shvatis o cemu se radi. I odlucis naravno sto ces dalje
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 13:04   #14
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ja se ne slazem i kazem da pretjeruje
to sto je zenska ocajna i zeli ga, to je samo njen problem
mogla bi isto tako biti neka xy zenska, koja bi se u toku prijateljstva mozda zaljubila i kaj onda??
autorice, ta zenska tebi ne znaci bas nista, ako ti svom decku vjerujes i ako ne mislis da bi on iskoristio priliku s njom
uvijek, samo i iskljucivo uvijek, za prevaru su krivi oni koji su u vezi i prevare, nikako i nikad nema krivice na trecoj strani

s druge strane, cak i da ga ti mozes sprijeciti da te prevari, bi li zeljela biti s nekim koga moras provjeravati i drzati na kratkoj lajni??
Čak se slažem s ovim. Koliko god na prvu djelovalo bolno, ako smatraš da postoji šansa da te netko prevari, zamijeni s nekom, trebaš pustiti i vidjeti hoće li se to desiti. Ako se desi, onda nije bilo vrijedno.
Znati da je netko uz tebe samo zato što si ga kontrolirala ne služi ama baš ničemu.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 14:26   #15
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ja se ne slazem i kazem da pretjeruje
to sto je zenska ocajna ...
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Čak se slažem s ovim....
U pravu ste što se njene strane tiče. Slažem se.


No, ako razmišljam iz njegove perspektive mogu reći da mi nije skroz jasan.

Prvo, mutio je nešto s njom, znači nije da mu je ružna i odbojna, bilo je nekog žara i sad se dovodi u sitacije da cuga u njenom stanu do sitnih sati.
S osobom koja mu nije odbojna i koja ga želi.

Ili joj vjeruje da joj je postao skroz gadan i neprivlačan i ga više ne bi ni štapom?


Lik je naivan i pomalo blesast ako misli da uvijek i sve situacije može kontrolirati. Pogotovo pijan.


EDIT: Ajde, čak i da može pitanje je čemu?

Autorice, reci mu nek se javi na temu.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 14:38   #16
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
U pravu ste što se njene strane tiče. Slažem se.


No, ako razmišljam iz njegove perspektive mogu reći da mi nije skroz jasan.

Prvo, mutio je nešto s njom, znači nije da mu je ružna i odbojna, bilo je nekog žara i sad se dovodi u sitacije da cuga u njenom stanu do sitnih sati.
S osobom koja mu nije odbojna i koja ga želi.

Ili joj vjeruje da joj je postao skroz gadan i neprivlačan i ga više ne bi ni štapom?


Lik je naivan i pomalo blesast ako misli da uvijek i sve situacije može kontrolirati. Pogotovo pijan.


EDIT: Ajde, čak i da može pitanje je čemu?

Autorice, reci mu nek se javi na temu.
Pa moguće je da on zaista nju više ne želi i da je želi zadržati kao prijateljicu. Ja bih s nekim osobama mogla provesti noć pijana u stanu, a da ništa ne bude iako sam ih nekad željela. No ne vidim zašto bih to uopće radila.
Iako, znati da te netko želi može biti laskavo, možda mu treba takav ego boost.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 14:38   #17
Ja sam uz sasha.
upisi vecine me sve vise uvjeravaju da cu ostati sam.
Ja ne varam i ako sumnjas u mene vrijedjas me, a svoje nesigurnosti si rjesavaj sama.

Naravno, vazno je i koliko su skupa. Ljubomora nakon par tjedana ili mjeseci je znak za uzbunu.

Moja bivsa je bila bolesno ljubomorna i varala je, ja sam bio cak nakon njenih prevara neljubomoran, a nisam varao.
Naravno da treba biti oprezan i ne treba zmiriti bas na sve, ali gdje je tu povjerenje?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 14:50   #18
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
U pravu ste što se njene strane tiče. Slažem se.


No, ako razmišljam iz njegove perspektive mogu reći da mi nije skroz jasan.

Prvo, mutio je nešto s njom, znači nije da mu je ružna i odbojna, bilo je nekog žara i sad se dovodi u sitacije da cuga u njenom stanu do sitnih sati.
S osobom koja mu nije odbojna i koja ga želi.

Ili joj vjeruje da joj je postao skroz gadan i neprivlačan i ga više ne bi ni štapom?


Lik je naivan i pomalo blesast ako misli da uvijek i sve situacije može kontrolirati. Pogotovo pijan.


EDIT: Ajde, čak i da može pitanje je čemu?

Autorice, reci mu nek se javi na temu.
Pa?
Po pisanju vecine muskih oni zele poseviti pola svojih vrsnjakinja... Vjerojatno i vise.
Ispada da ne smiju izici iz kuce ako su u vezi.

Dozivljavam takve spoznaje u zadnje vrijeme da sam sve vise razocaran.
Ljudi zaista uglavnom nisu dobri i sve vise shvacam da sam se mijenjao i napredovao zakurac kad je vecina takva kakva je.
Kaj mi sve to onda vrijedi?
Prije sam bio jadan jer nisam nista kuzio, a sad sam jadan jer sam skuzio da su ljudi u kurcu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 14:52   #19
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Pa?
Po pisanju vecine muskih oni zele poseviti pola svojih vrsnjakinja... Vjerojatno i vise.
Ispada da ne smiju izici iz kuce ako su u vezi.

Dozivljavam takve spoznaje u zadnje vrijeme da sam sve vise razocaran.
Ljudi zaista uglavnom nisu dobri i sve vise shvacam da sam se mijenjao i napredovao zakurac kad je vecina takva kakva je.
Kaj mi sve to onda vrijedi?
Ma pretjeruješ. I ljudi pretjeruju. Nije da prijatelji svoje prijateljice smatraju potpuno neprivlačnima (osim ako zaista nisu potpuno neprivlačne) ali nitko nije lud da ako već ima nekog koga voli ili tko mu se sviđa, da riskira to i prijateljstvo seksom s prijateljicom.
Kod žena je malo drukčije. Biologija. Moguće je i vrlo vjerojatno da ti prijatelj bude doživljen aseksualno.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 15:06   #20
gledaju i muski nekad svoje prijateljice aseksualno, samo je to drustveno neprihvatljivo priznati

jer, jasno da muski uvijek hoce jebati, bilosto, a zene jadnice i patnice one se jebati ne vole, one se zrtvuju i pate
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.