Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2010., 12:39   #41
objasnjenje je u tome sto je kraljeznica izgubila prirodne krivulje, ramena su pala prema naprijed, glava je prema naprijed i dolazi do mehanickog stiskanje nerva u podrucju vrata i prsa. nije rijec o nikakvoj bolesti nego losem tjelesnom drzanju.

treba korigirati drzanje, povecati aktivnosti i trnjenje ce prestati. najbolje vjezbe za to su egoscue vjezbe

Zadnje uređivanje Termination : 03.03.2010. at 16:44. Reason: uklonjen link
egoscue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 23:12   #42
Moguće je da je trnjenje od vratne kralježnice, nabavi si anatomski jastuk, počni vježbati trbušnjake i kad možeš plivaj, možeš i na koju masažu vrata otići.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 14:58   #43
Ukocenost lijeve ruke

Kada lezim podbocena na lijevu ruku uvijek mi se ukoci. S desnom mi se to nikada ne dogada. Sto je uzrok tome? Nesto ozbiljnije? Trebam li se zabrnitu, otici doktoru? To mi je vec godinama tako.
__________________
When you aim for perfection, you discover it's a moving target. ~George Fisher

all_together is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 18:24   #44
Imam sličan problem, bila mi par put utrnula desna šaka, a sad imam osjećaj kao da su mi prsti sljepljeni. Od čega bi to moglo bit?
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 07:48   #45
Trnjenje desne ruke

Zadnjih par tjedana mi redovito zna utrnuti desna ruka i rame, a ti žmarci se šire i na desnu stranu vrata. Ta struja kroz ruku krene čim počnem spuštati glavu prema prsima. Kad sam svom doktoru opće prakse spomenula to utrnjivanje, povezao je to s učenjem i ispitima te rekao da će proći, da samo područje treba izmasirati. No, to ne prolazi. Možete mi preporučiti gdje da se u Zg-u javim, na bilo koju hitnu ili? Unaprijed hvala.
dona_dona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 10:34   #46
Quote:
dona_dona kaže: Pogledaj post
Zadnjih par tjedana mi redovito zna utrnuti desna ruka i rame, a ti žmarci se šire i na desnu stranu vrata. Ta struja kroz ruku krene čim počnem spuštati glavu prema prsima. Kad sam svom doktoru opće prakse spomenula to utrnjivanje, povezao je to s učenjem i ispitima te rekao da će proći, da samo područje treba izmasirati. No, to ne prolazi. Možete mi preporučiti gdje da se u Zg-u javim, na bilo koju hitnu ili? Unaprijed hvala.
Vjerojatno se radi o nekakvom cerviko-brahijalnom sindromu, najbolje se javiti fizijatru koji će po potrebi ordinirati slikovne pretrage cervikalne kralježnice i možda nekakvu fizikalnu terapiju. Možeš se javiti i neurologu iako mislim da se ne radi o nekoj neurološkoj bolesti. Mislim da nije hitan slučaj ali ako tvoja doktorica ne surađuje i govori ti da će to proći, možeš otići na hitnu na Rebro i prijaviti se na šalter za neurologa. Bit ćeš primjena i obrađena.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 20:27   #47
ruka "zaspala" ili zatrnula

naime, od 11 ujutro na poslu mi je zartnula (zaspala) ruka, (tj. palac i kaziprst desne ruke), i jos uvijek mi je u ovakvom stanju. sta mi je, i mogu li nesto napravit da taj osjecaj prodje, palac je ono bas "tvrd"
deceiverOfFools is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 00:59   #48
meni se takodjer dogadja da mi ruke utrnu i postanu gumene ali, citajuci ovaj i jos neke threadove, jasno je da je to radi spavanja, UVIJEK guram ruke pod jastuk.
no, to nije ono sto mene osobno previse brine.

ono sto me brine je da mi ruke pocnu trnuti uslijed bilo kakvog tezeg fizickog rada i to nakon nedugo vremena bavljenja istim. prije dvije godine sam bio u kanadi, radio sam dosta tezak fizicki posao (prenosenje tereta, lupanje velikim cekicem po kolcicima, lopatanje, grabljanje) i dva mjeseca sam trpio gotove neizdrzive bolove za vrijeme spavanja. jednostavno nisam vise znao kako da se namjestim u krevetu a da me ruke ne bole i da mogu spavati. donekle, ali samo donekle, mi je pomagala nekakva deep relief krema ali to nije to. drugi ljudi, koji su sa mnom radili isti posao, nisu se zalili na slicne probleme. nakon sto sam tri dana prestao raditi apsolutno svi bolovi su prestali i mogao sam spavati normalno.

kako bih ove godine opet trebao na drugi kontinent volio bih znati da li postoji nacin da se ovo sprijeci i da mogu normalno spavati i odmarati se nakon posla.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 19:32   #49
Trne ruka

Nekoliko zadnjih dana mi trne lijeva ruka (rijetko desna). Nekad se javi i blaga bol, ali brzo prestane... uglavnom, često trne. Nekada prestane, pa se vrati.
Zadnjih dana radim dosta sklekova, idem iznad svojih granica, pa me zanima da li je to možda do toga... većinom utrne prsti ili podlaktica. Osim toga kada god ležim, ruke su mi iznad glave, ili ispod nje, možda je i to neki razlog xD

Ako netko nešto zna, molio bih da odgovori. Hvalaaaa

Zadnje uređivanje ScarFace7 : 20.03.2012. at 20:01.
ScarFace7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 20:37   #50
Istina, i vrat nekad malo boli (samo 4-5 sec i prestane). I ja mislim da je do spavanja i manjka vježbanja
ScarFace7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 22:57   #51
zdravo..imam 48 god.i takodje imam problema sa trnjenjem ruke i prstiju..najvise kad spavam i kad sjedim dugo..radim tezak fizicki posao u sjedecem polozaju..takodje imam trnjenje u desnoj nozi,prstiju i stopala..ne znam koji je uzriok tome..da li sam ja kao takva sposobna za tezak fizicki rad..jer meni se ruka desna skroz oduzima..da li postoji mogucnost penzionisanja,jer ne osjecam vise mogucnost da radim..a i imam vec dugo godina problema sa kicmom...molim da mi neko odg.sa slicnim iskustvom..hvala unaprijed...
nadina-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 02:43   #52
Ovako, tjedan dana mi dlanovi trne, cijeli dlanovi i prsti.
Kad stisnem sake, to osjetim puno jace.

Do sad mi se ovo nije dogadjalo.

Zanima me sto bi to moglo bit, hvala unaprijed.

Imam 22 godine.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 09:39   #53
Utrnjen mali prst??

ne znam da li sam ovo trebala pitati negdje drugo, slobodno prebacite ako sam pogriješila..
naime, majka mi ima 45 godina i visok tlak te probleme sa srcem. počela je svakodnevno koristiti kompjuter prije par mjeseci, te joj je standardna poza bila naslonjenost na lakat te glava na zatvorenoj šaci gdje je došlo do pritiska malog prsta...
prije par dana primjetila je da ne može ispružiti mali prst, nije osijećala nikakvu bol, samo trnjenje. na trenutke osijeća utrnjenost šake, bez prstiju, najviše na strani gdje je mali prst...
problem je u tome što joj je majka umrla od udara zbog visokog tlaka te joj je glavni simptom bilo utrnjena ruka (vjerojatno cijela), te je to glavni razlog mog i njenog straha.
danas popodne će otići doktoru no mene je toliko strah da ne mogu čekati.
ako itko zna u čemu bi mogao biti problem bili bi zahvalni na odgovoru!
sačmarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 17:16   #54
Quote:
sačmarica kaže: Pogledaj post
ne znam da li sam ovo trebala pitati negdje drugo, slobodno prebacite ako sam pogriješila..
naime, majka mi ima 45 godina i visok tlak te probleme sa srcem. počela je svakodnevno koristiti kompjuter prije par mjeseci, te joj je standardna poza bila naslonjenost na lakat te glava na zatvorenoj šaci gdje je došlo do pritiska malog prsta...
prije par dana primjetila je da ne može ispružiti mali prst, nije osijećala nikakvu bol, samo trnjenje. na trenutke osijeća utrnjenost šake, bez prstiju, najviše na strani gdje je mali prst...
problem je u tome što joj je majka umrla od udara zbog visokog tlaka te joj je glavni simptom bilo utrnjena ruka (vjerojatno cijela), te je to glavni razlog mog i njenog straha.
danas popodne će otići doktoru no mene je toliko strah da ne mogu čekati.
ako itko zna u čemu bi mogao biti problem bili bi zahvalni na odgovoru!
Unatoč opterećujućoj porodičnoj i osobnoj anamnezi, najvjerojatnije se radi o kompresivnom fenomenu.
Dakle, neugodno, ali generalno nije po život opasno.
Mudra je odluka što ipak lde nadležnom ordinarijusu koji će na osnovu kliničkog pregleda i detaljnije anamneze bolje moći procijeniti o čemu se radi.
Prijedlog: promijeniti computer-pozu
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 23:49   #55
Quote:
El Niño kaže: Pogledaj post
Meni se isto zna dogoditi da mi ruka zna utrnuti ako ponoći spavam na njoj...ujutro kad se probudim, kao da je ni nemam, kao da je mrtva...onda je malo protresem i kad krene krv kao nova je
Ovo se meni danas dogodilo... legnem popodne da odspavam od ružione i sad se ne mogu ni sjetiti dali sam spavao na ruci ili su bile sastrane... al kad sam se zbudil samo nisam osjecao ruku...ja rek'o...to je to gotov sam... ono malo ju protresem i ko nova

Spooky thing
hypnosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 12:05   #56
Quote:
grg4 kaže: Pogledaj post
meni se takodjer dogadja da mi ruke utrnu i postanu gumene ali, citajuci ovaj i jos neke threadove, jasno je da je to radi spavanja, UVIJEK guram ruke pod jastuk.
no, to nije ono sto mene osobno previse brine.

ono sto me brine je da mi ruke pocnu trnuti uslijed bilo kakvog tezeg fizickog rada i to nakon nedugo vremena bavljenja istim. prije dvije godine sam bio u kanadi, radio sam dosta tezak fizicki posao (prenosenje tereta, lupanje velikim cekicem po kolcicima, lopatanje, grabljanje) i dva mjeseca sam trpio gotove neizdrzive bolove za vrijeme spavanja. jednostavno nisam vise znao kako da se namjestim u krevetu a da me ruke ne bole i da mogu spavati. donekle, ali samo donekle, mi je pomagala nekakva deep relief krema ali to nije to. drugi ljudi, koji su sa mnom radili isti posao, nisu se zalili na slicne probleme. nakon sto sam tri dana prestao raditi apsolutno svi bolovi su prestali i mogao sam spavati normalno.


kako bih ove godine opet trebao na drugi kontinent volio bih znati da li postoji nacin da se ovo sprijeci i da mogu normalno spavati i odmarati se nakon posla.
i ja radim fizičke poslove zadnjih mjesec dana i imam slične probleme. prije tjedan dana su mi počele trnit ruke u snu i dlanovi oticat (valjda zbog nedostatka cirkulacije) pa bi se to sve pretvorilo u bol. gadnu bol.
jedini položaj kad nemam tih problema je sjedeći ali tad me zabole križa pa naravno ne mogu tak spavat.

jel ima neko nekakav savjet šta da činim jer noćima ne mogu sastavit više od pola sata sna u komadu?
a to mi naravno i nije neko rješenje jer sutra moram na poslu 8 sati se fizički upinjat
__________________
član NH - HŽV - dioničar
glasnik avetni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 18:18   #57
Zdravo
Ja imam problem sa L rukom dlan mi trne i prsti mi se sakupljaju u saku ruka mi se trese a desna normalna. Osjecaj je kao kad sa kajsom ili lastikom ili necim zavezes ruku pa ono trne.
Selkoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2023., 11:44   #58
Pozdrav,
Prije nego odem liječniku htio bih dobiti nekakva objašnjenja.
Naime, već 2 tjedna desna ruka nikako ne popušta ( slaba je dosta) od bicepsa prema prstima.
Tražio sam po netu neke informacije šta bi moglo biti.
Simptomi mogu biti:
Srčani udar, infekcija, stres, multipla skleroza...

Evo neki primjer:

https://bilicvision-ortopedija.hr/is...irjana-glavas/
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.