Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2007., 11:21   #81
Dovoljno je daleko od nas da mogu reći, nek se srbi samo i dalje uvaljuju u živo blato.

Jasna mi je frustracija srba koji su se, svojom promašenom politikom, doveli u situaciju u kojoj gube što god učinili, ali čini se da ipak još nisu dotakli dno i doživjeli katarzu nakon koje bi mogli reči:
OK zajebali smo stvar gdje god smo pokazali hegemonističke težnje. Idemo sad vidjeti što nam je preostalo i od toga učiniti najbolju malu državu što možemo.
Kad tako kažu i tako odluče, onda će krenuti naprijed...ali bojim se da je taj trenutak predaleko i da će još dosta vremena proći do tada.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 06.02.2007., 11:22   #82
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post


Za neupucene, zuti tisak.
U svakom slucaju, iznasena varijanta razvoja dogadjaja je vrlo moguca.
bobparker is offline  
Old 06.02.2007., 11:31   #83
Da, moguce je, kao i Kranjcarev potpis za Zvezdu, takodje Kurirova informacija
Vanjushka is offline  
Old 06.02.2007., 11:34   #84
Quote:
bobparker kaže: Pogledaj post
BEOGRAD - Američka Centralna informativna agencija (CIA) sačinila je dokument u kom piše da u naredna dva meseca postoji mogućnost "rata niskog intenziteta" na Severnom Kosovu, koje je skoro stoprocentno naseljeno Srbima. Zbog toga su, kako saznaje Kurir, tokom vikenda iz sedišta CIA u Lengliju poslali preporuku Beloj kući da u tom regionu pojačaju svoje vojno prisustvo i spreče da situacija izmakne kontroli.

- U izveštaju CIA se upozorava da će u slučaju proglašenja nezavisnosti Kosmeta, srpski političari sa severa proglasiti otcepljenje opština Zubin Potok, Leposavić, Zvečan i Kosovska Mitrovica. CIA na osnovu operativnih podataka predviđa da će potom sa teritorije Srbije biti ubačena paravojne formacije, "dobro obučene, iskusne, regrutovane mahom iz redova bivše JSO", koje bi mogle da izazovu pometnju i "implementaciju Ahtisarijevog plana učinile teško ostvarljivom" - navodi izvor Kurira iz stranog diplomatskog kora u Beogradu, koji je imao uvid u dokument CIA.

Amerkanci procenjuju da bi na Kosmet moglo biti ubačeno nekoliko stotina paravojnika iz Srbije i predlaže da se hitno iz Makedonije u Kosovsku Mitrovicu prebaci "najmanje tri bataljona" NATO vojnika.

Lider pokreta "Samoopredeljenje" Albin Kurti je, nezadovoljan Ahtisarijevim predlogom rešenja statusa Kosova, najavio velike demonstracije, ali nije isključio ni mogućnost novog rata.
Ako se budu stvorile dodatne srpske opštine, i sve one budu bile horizontalno povezane i vertikalno sa Beogradom, onda ćemo imati jednu novu srpsku republiku po bosanskom uzoru na Kosovu - dodao je Kurti.

Uh,šta bi Albanci dali da se stvari tako odvijaju....Srbi bi tim pokušajem dobili isto ono što su i u RH - izbjegličke barake u Srbiji,a Albanci etnički čisto Kosovo...

Ameri su podržali Ahtisarijev plan,nema toga tko će to opstruirati.Iz proračuna će izdvojiti 700 miljardi dolara za naoružanje,pa,tko voli - nek izvoli....

Jedino se bojim malo za te "dobro obučene i iskusne"...Da im ne bi ti slučajno pomrsili planove...Velika sila je to...

A Beogradu će biti najbolje da podvije svoj "junački" rep,pa će možda prečicom u EU,a Srbi na Kosovu ostati će u svojim kućama...U suprotnom,neka Bg pripremi dovoljno traktora,da neki ne bi morali bježati pješke...
alen is offline  
Old 06.02.2007., 12:12   #85
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post


Za neupucene, zuti tisak.
I ne samo to..

http://www.net.hr/sport/page/2007/02/02/0260006.html

__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Old 06.02.2007., 12:27   #86
dakle kosovo se odvaja od srbije , zasto se onda sjever kosova nebi mogao odvojiti od kosova???
shteva is offline  
Old 06.02.2007., 12:29   #87
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
da, da samo sto cika Saja ima tetovazu PCF na grudima (ima slika u Kuriru)
bobparker is offline  
Old 06.02.2007., 12:31   #88
Quote:
bobparker kaže: Pogledaj post
da, da samo sto cika Saja ima tetovazu PCF na grudima (ima slika u Kuriru)


Vadiš li i iz Kurira također ove svoje gluposti ?
Zond is offline  
Old 06.02.2007., 12:31   #89
Quote:
bobparker kaže: Pogledaj post
da, da samo sto cika Saja ima tetovazu PCF na grudima (ima slika u Kuriru)
A jesi idiot.
Čista fotomontaža, zajebancija, ..
Pročitaj blog http://themladichi.blog.hr/

Toliko o "pouzdanim informacijama" koje prenosiš na ovaj forum

Al eto.. urednicima to ne smeta..
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Old 06.02.2007., 13:02   #90
Ja evo poceo da dovlacim kokice i pivo kuci, jebiga kad traktorijada pocne ko ce u ducan po kokice i pivo.

Ko su favoriti? Malo sam neupucen u ove kosovske ekipe.
Kakva su pravila oko motora, prikolica, koja je namanja dozvoljena tezina prikolice?

Ako ima iko ko poznaje dobro pravila traktorijada dobro doso je da popise pravila.
ghoust26 is offline  
Old 06.02.2007., 13:06   #91
Quote:
ghoust26 kaže: Pogledaj post
Ja evo poceo da dovlacim kokice i pivo kuci, jebiga kad traktorijada pocne ko ce u ducan po kokice i pivo.

Ko su favoriti? Malo sam neupucen u ove kosovske ekipe.
Kakva su pravila oko motora, prikolica, koja je namanja dozvoljena tezina prikolice?

Ako ima iko ko poznaje dobro pravila traktorijada dobro doso je da popise pravila.
Traktorijada je bila samo u našim krajevima jer se tu još imalo što opljačkati i utrpati na traktore.
Tamo će biti samo obična biciklijada
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 06.02.2007., 14:56   #92
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
S druge strane, čini mi se da bi takav scenarij Rusima najviše odgovarao, u smislu stvaranja presedana stvaranja teritorija po etničkim granicama, a ne po bilo kakvim prethodnim, republičkim i autonomijskim. Mislim da Rusima treba taj presedan i da bi mogli podržati Srbiju u tom pravcu.
Ako će se stvarati državne granice na nivou pokrajinskih granica, zašto ne bi i na nivou opštinskih granica? Dakle sjever gdje žive Srbi da ostane u Srbiji a ostatak nek se odvoji ali postrojenja koja je gradila cijela ex yu da se plate.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 06.02.2007., 14:59   #93
Quote:
alen kaže: Pogledaj post
Uh,šta bi Albanci dali da se stvari tako odvijaju....Srbi bi tim pokušajem dobili isto ono što su i u RH - izbjegličke barake u Srbiji,a Albanci etnički čisto Kosovo...

Ameri su podržali Ahtisarijev plan,nema toga tko će to opstruirati.Iz proračuna će izdvojiti 700 miljardi dolara za naoružanje,pa,tko voli - nek izvoli....

Jedino se bojim malo za te "dobro obučene i iskusne"...Da im ne bi ti slučajno pomrsili planove...Velika sila je to...

A Beogradu će biti najbolje da podvije svoj "junački" rep,pa će možda prečicom u EU,a Srbi na Kosovu ostati će u svojim kućama...U suprotnom,neka Bg pripremi dovoljno traktora,da neki ne bi morali bježati pješke...
U područjima sa Albanskom administracijom Srba i nema ili im je zanemariv broj, dakle etnički čisto albansko područje je već uspostavljeno. U srpskim enklavama se čeka da dođe vojna pratnja KFOR-a da se može odvesti u neki drugi kraj zemlje.
Ma da 700,mlrd predvidjeli za Kosovo.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 06.02.2007., 15:11   #94
Quote:
4,05% kaže: Pogledaj post
Ako će se stvarati državne granice na nivou pokrajinskih granica, zašto ne bi i na nivou opštinskih granica? Dakle sjever gdje žive Srbi da ostane u Srbiji a ostatak nek se odvoji ali postrojenja koja je gradila cijela ex yu da se plate.
To ste probali i na područjima u Hrvatskoj, pa gle kako ste završili, sa 14% na 4,.05%, nemojte pokušavati djeliti ono što ste izgubili
Michael Collins is offline  
Old 06.02.2007., 15:13   #95
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
To ste probali i na područjima u Hrvatskoj, pa gle kako ste završili, sa 14% na 4,.05%, nemojte pokušavati djeliti ono što ste izgubili
Nikad se neće opametiti nikad
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 06.02.2007., 15:29   #96
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
To ste probali i na područjima u Hrvatskoj, pa gle kako ste završili, sa 14% na 4,.05%, nemojte pokušavati djeliti ono što ste izgubili
U Cro je bio dogovor politicara tog vremena, to je vec vise puta dokazano, da bi se razmjenila teritorija, potpisao sporazum, odrzala RS.
Trgovina za teritorije, razmjena teritorija, stanovnistva itd.itd.
Ali mnogi jos neznaju i poslije toliko godina.
bobparker is offline  
Old 06.02.2007., 15:43   #97
Quote:
4,05% kaže: Pogledaj post
Ako će se stvarati državne granice na nivou pokrajinskih granica, zašto ne bi i na nivou opštinskih granica? Dakle sjever gdje žive Srbi da ostane u Srbiji a ostatak nek se odvoji ali postrojenja koja je gradila cijela ex yu da se plate.
To što opisuješ je stvaranje međunarodnopravnog presedana. I mislim da bi to Rusima odgovaralo.

Solana, EU i Ameri upravo se jako trude objasniti kako "odvajanje cjelokupnog Kosova NIJE PRESEDAN", pozivajući se na nedodirljivost granica Kosova (slično po modelu bivših republika). Drugim riječima, sad će bit velikog natezanja oko toga, tako da će se rukama i nogama borit protiv podjele Kosova, jer tada više ništa neće moći "zamagliti" priču o postojanju presedana.
zelenbrijeg is offline  
Old 06.02.2007., 16:28   #98
Quote:
bobparker kaže: Pogledaj post
da, da samo sto cika Saja ima tetovazu PCF na grudima (ima slika u Kuriru)
Ma imao je i Kranjcar Zvezdim dres na sebi.

Fotomontaza, klasika.
Vanjushka is offline  
Old 06.02.2007., 16:30   #99
Quote:
bobparker kaže: Pogledaj post
U Cro je bio dogovor politicara tog vremena, to je vec vise puta dokazano, da bi se razmjenila teritorija, potpisao sporazum, odrzala RS.
Trgovina za teritorije, razmjena teritorija, stanovnistva itd.itd.
Ali mnogi jos neznaju i poslije toliko godina.
Ma da, svaki izgubljeni rat za Srbe je "izdaja Brankovica Vuka"
Vanjushka is offline  
Old 06.02.2007., 16:49   #100
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post


Za neupucene, zuti tisak.
Stvarno, tko od mafijasa drzi te "novine"?
matematicar is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.