Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2007., 19:01   #161
Iako se Qashqai u posljednje vrijeme dosta spominjao i spominje po raznim automagazinima, osim letimičnog pogleda na ono što se piše i prikazuje, nisam obraćao previše pažnje. Čak mi je kroz glavu znalo proći pitanje: "Koga vraga misle napraviti s tim neobičnim konceptom?".

Danas sam ga vidio na ulici parkiranog u redu između Golfa IV i Mercedesa CLK. I mogu reći da je Qashqai uživo puno impresivniji u odnosu na slike u automagazinima. Izgleda iznenađujuće veliko i robusno, zaista su ga lijepo dizajnirali. Primjerice, djeluje za broj veći od pretposljednjeg RAVa 4 - čisto onako vizuelno.

Sigurno da to nije pravi terenac, nego nekakav nazovimo "gradski" SUV šminker, međutim uz look&feel terenca i opcije pogona 4x4 vjerujem da će polučiti veliki uspjeh, baš kako se i najavljivalo. Onako, za jednu obitelj koja osim što im auto treba po normalnim cestama, otiđe na skijanje, povremeno na izlete u prirodu gdje prođu po bijeloj cesti, jedan jako dopadljivi šminker. Nudi kompromis puno toga (mislim ponajviše za osjećaj vožnje jer vjerujem da ga je voziti onako kako mnogi pišu) za jednu sasvim pristojnu cijenu.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 19:45   #162
A fakat me zanima kaj je tebi primjer kvalitete!
Ziher nissan spada medju nekvalitetne proizvodjace.
I nemoj mi ga usporedjivati sa Peugeotom.

To sto je nissan godinama radio bezlicne modele koji se vama klincima ne dopadaju poput kakve honde ili alfe uopce ne znaci nista.
Nissan je oduvijek bio kvalitetan i pouzdan auto.
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 20:15   #163
Quote:
refugee kaže: Pogledaj post
A fakat me zanima kaj je tebi primjer kvalitete!
Ziher nissan spada medju nekvalitetne proizvodjace.
I nemoj mi ga usporedjivati sa Peugeotom.

To sto je nissan godinama radio bezlicne modele koji se vama klincima ne dopadaju poput kakve honde ili alfe uopce ne znaci nista.
Nissan je oduvijek bio kvalitetan i pouzdan auto.
aha posebno patrol, koji nam se zapalio u vožnji po povratku sa svadbe, oko 5 ujutro... iznimno ugodno i očaravajuće iskustvo i pravi pravcati primjer kvalitete...

još sad kad su se udružili sa renoom, a francuzi 'poznati' po kvaliteti, tu bu svega
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 20:21   #164
Ma zaboli me ona stvar kaj vi sudite po jednom primjeru. Kaj, svi ostali nis ne znace.
Imam frenda kojem je bmw kupe 3put morao u prvih 6 mjeseci na servis.

A da ne govorim o ultimativnim hrvatskim ljubimcima, VWu i Opelu!
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 22:51   #165
Quote:
msporis kaže: Pogledaj post
aha posebno patrol, koji nam se zapalio u vožnji po povratku sa svadbe, oko 5 ujutro... iznimno ugodno i očaravajuće iskustvo i pravi pravcati primjer kvalitete...

još sad kad su se udružili sa renoom, a francuzi 'poznati' po kvaliteti, tu bu svega
razlikuj nissane proizvedene u japanu, engleskoj ili one iz španjolske.
ti iz španjolske su se pokazali najslabiji kvalitetom, ne samo unutar koncerna, nego i prema drugim markama. i to proizvodnja 90-tih.
osobno, nisam vidio nijednoga da bi se po njemu moglo reći "gle, japanska kvaliteta".
imali smo više komada u firmi, skoro svi su se raspadali prije 100 000km.
taj tvoj je vjerojatno iz te problematične serije.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:48   #166
Auto je lijep...mozda je i udoban i kvalitetan interijer...
Ali radi se o necemu drugom.

Pocetna cijena je cca 150t kn za 1.5 dci od 108 ks.
Taj ulazni model ce biti vjerojatno i 1/3 prodanih primjeraka, a mozda i 1/2.
Vec su ljudi u mom gradu poceli kupovati taj auto i ide mi lagano na kurac!!!
Spika kao : "Kupio sam ONAJ TERENAC!!!"
Ma jebo ti ja takvog terenca sa 1500 cm3 i 108 ks!!!
Niti pogon 4x4 niti ikakvog kurca a vlasnikov kurac u oblacima vec.
Nisam ljubomoran, nemam ni zasto jer njihov "terenac" pored mog izgleda ko kutijica i jeftiniji je cca 20% od moje opreme...ali ljudi su glupi i njim je to sve isto.

Ali vjerujte mi, da nisam u ovoj situaciji, isto bi si kupio taj auto i kurcio se...
I tak ti terenci (ako nista drugo bar izgledom) ni meni a ni ostalima ne sluze za šumu nego za kurcenje po gradu!!!
__________________
www.budalizacija.hr
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 08:55   #167
Quote:
fic1984hr kaže: Pogledaj post
Auto je lijep...mozda je i udoban i kvalitetan interijer...
Ali radi se o necemu drugom.

Pocetna cijena je cca 150t kn za 1.5 dci od 108 ks.
Taj ulazni model ce biti vjerojatno i 1/3 prodanih primjeraka, a mozda i 1/2.
Vec su ljudi u mom gradu poceli kupovati taj auto i ide mi lagano na kurac!!!
Spika kao : "Kupio sam ONAJ TERENAC!!!"
Ma jebo ti ja takvog terenca sa 1500 cm3 i 108 ks!!!
Niti pogon 4x4 niti ikakvog kurca a vlasnikov kurac u oblacima vec.
Nisam ljubomoran, nemam ni zasto jer njihov "terenac" pored mog izgleda ko kutijica i jeftiniji je cca 20% od moje opreme...ali ljudi su glupi i njim je to sve isto.

Ali vjerujte mi, da nisam u ovoj situaciji, isto bi si kupio taj auto i kurcio se...
I tak ti terenci (ako nista drugo bar izgledom) ni meni a ni ostalima ne sluze za šumu nego za kurcenje po gradu!!!
se ja kurčim sa ladom nivom po gradu? neeee

a jedan od najboljih terenaca...nesalomljivi đo...
i kaj pricas, jebo takvog terenca od 108 ks? a jel znas koliko niva ima?MALO...i k tome da je jos benga...

eh da imam novce,kupio bih bilo kakav novi auto....čak i tog kvašaja
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 13:54   #168
Quote:
fic1984hr kaže: Pogledaj post
......Nisam ljubomoran, nemam ni zasto .....jer njihov "terenac" pored mog izgleda ko kutijica i jeftiniji je cca 20% od moje opreme...ali ljudi su glupi i njim je to sve isto.....
Joj pa kak bus sada prezivjel sa svim tim sljuka terencima koje svi gledaju a tvojeg nitko ne primjecuje...

Jok, ja sam ljubomoran
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 01:02   #169
ma najveći aduti tog auta su izgled i cijena......ipak je to francuz
marioreni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 01:31   #170
Quote:
marioreni kaže: Pogledaj post
ma najveći aduti tog auta su izgled i cijena......ipak je to francuz
kojeg auta?? ne misliš valjda na nisan

inaće osobno mi je taj nisan dosta privlačan izgledom i sve to stoji , pogotovo ta izvedba sa 2.0 motorom 4x4

no taj auto se ne može usporedit sa terencem niti on to i nije on bi koliko sam ja svatio prvenstveno trebao nać publiku među onima koji bi rado imali terenca ali nemaju novaca pa će kupit nešto umotano u celofan od terenca
poc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 04:43   #171
Quote:
poc kaže: Pogledaj post
no taj auto se ne može usporedit sa terencem niti on to i nije on bi koliko sam ja svatio prvenstveno trebao nać publiku među onima koji bi rado imali terenca ali nemaju novaca pa će kupit nešto umotano u celofan od terenca
__________________
www.budalizacija.hr
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 11:40   #172
Auto u klasi ~260cm medjuosovinskog razmaka, ~20K EUR, povisen, ~1.2T (Nissan ima kojih 100kg vise); (to zapravo odredjuje "klasu"). U odnosu na recimo A-klasu ima nesto vise prostora za suvozace otraga ali opcenito manju iskoristivost prostora i 50cm vece duzine (u sta je utucena sva ta duzina?!). Mislim da ima i "povisen" Golf za otprilike te pare a Golf je takodjer ~260cm medju osovinama. Ovaj auto relativno dobro izgleda, nosi vise opreme u odnosu na konkurenciju (za iste pare) ali mu i cijena pada brze nego kod Golfa ili Mercedesa.
Prebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 11:46   #173
evo vam iste stvari al u Dacia pakiranju (motori isti kao u qashqaiu)
početna cijena 13 000 eura

msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 00:19   #174
Evo i Qashqai odlikaš na crash testu

http://www.euroncap.com/tests/nissan..._2007/290.aspx
 
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 00:42   #175

-maj personal pikč



Šta da kažem autić je stvarno OK, obavio sam probnu vožnju i fakat mi se sviđa, najprije zbog tog uzvišenog položaja koji me je oduševio, sad vidim da je kolega naglasio da je na sigurnosnim testovima dobro prošao.
Sve u svemu jako puno opreme za stvarno povoljnu cijenu.
Model 1,6 bi me potpuno zadovoljio, ne treba mi pogon na sva 4, jedino šteta što se ne mogu kožna sjedala ugradit u 1,6 (mislim glupo), ostalo od opreme je za svaku pohvalu.

1,6 Acenta (115 KS) dođe s pdv-om 138.500,00kn + alu felge 17 + metalik boja (naravno crna jer je tada cjelina) + ukr. spojleri prednji i zadnji = sveukupno 152.500,00kn
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 01:04   #176
Quote:
msporis kaže: Pogledaj post
evo vam iste stvari al u Dacia pakiranju (motori isti kao u qashqaiu)
početna cijena 13 000 eura
imas kakav info o ovom autu, kad izlazi, itd.?
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 16:17   #177
Evo, počeli ga voziti u Zagrebu
Qashqai
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 18:37   #178
a sto je sa tom daciom?
na cesti je za cca 6g., ili je najavljen datum izlaska?
floriian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 19:17   #179
Rok isporuke je 500 dana!!
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 22:10   #180
Strava auto izgleda na cesti,ne izgleda uopće malen,lijep je i sl..Ali toliko čekat auto..No way!
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.