Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2003., 21:26   #61
Margarita iznenadila bi se, moja mama mene nije zanemarivala, bila je jako dobra mama, od nje sam dobivala i ljubav i podršku, vodila me di je trebalo, te na jezik, te na sport itd. Ali, to bi radio i moj tata da mu je dozvolila, više joj je pasala uloga napuštene samohrane majke i to je vrlo suptilno koristila. U krajnjoj linij nije bila samohrana majka, nije me sama hranila, jednako me i otac hranio i plaćao za moje potrebe. I opet ponavljam da bi i provodio puno više vremena samnom da mu je dozvolila.

Slične stvari vidim okolo sebe kod poznanika i prijatelja. Svaka čast ženama koje su zaista ostale same s djecom bez ikakve pomoći bivših muževa, nekoliko ih čitam tu na forumu, ali popriličan je broj i onih koje igraju ulogu žrtava a to zaista nisu.
Nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:26   #62
Quote:
magic kaže:
Ja bih se bash rado jebavala al ne mogu, stalno sam s djetetom, vec shest mjeseci otac s njime nije proveo ni trena
sram te bilo magic ne das jadnom covjeku da vidi sina
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:28   #63
Quote:
Nana kaže:
Margarita iznenadila bi se, moja mama mene nije zanemarivala, bila je jako dobra mama, od nje sam dobivala i ljubav i podršku, vodila me di je trebalo, te na jezik, te na sport itd. Ali, to bi radio i moj tata da mu je dozvolila, više joj je pasala uloga napuštene samohrane majke i to je vrlo suptilno koristila. U krajnjoj linij nije bila samohrana majka, nije me sama hranila, jednako me i otac hranio i plaćao za moje potrebe. I opet ponavljam da bi i provodio puno više vremena samnom da mu je dozvolila.

Slične stvari vidim okolo sebe kod poznanika i prijatelja. Svaka čast ženama koje su zaista ostale same s djecom bez ikakve pomoći bivših muževa, nekoliko ih čitam tu na forumu, ali popriličan je broj i onih koje igraju ulogu žrtava a to zaista nisu.
a ja ti opet kazem

nit si mjerodavna da generaliziras nit je tvoja majka dobra majka ako nije dala ocu da te vidi !
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:31   #64
Quote:
margarita kaže:
a ja ti opet kazem

nit si mjerodavna da generaliziras nit je tvoja majka dobra majka ako nije dala ocu da te vidi !
Margarita, ajde molim te Ctrl C pa Ctrl V di sam ja to generalizirala

I dozvoli da je prosudim o tome kakvu sam mamu imala i imam
Nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:32   #65
Quote:
Nana kaže:
Svaka čast ženama koje su zaista ostale same s djecom bez ikakve pomoći bivših muževa, nekoliko ih čitam tu na forumu, ali popriličan je broj i onih koje igraju ulogu žrtava a to zaista nisu.
Uopce mi nije bitno gdje si mene svrstala, samo bih zheljela napisati da si potpuno u pravu

A kad se to pokusha spomenuti svi skoche da mi vade ochi, jer sam status razvedene/samohrane majke izgleda donosi zashtitu...a nismo sve u istome koshu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:34   #66
Quote:
Nana kaže:

Žene se zaista vrlo često postavljau tako a i zakon je vrlo često na njihovoj strani. I puno češće, bar se meni tako čini, koriste djecu u obračunima sa svojim bivšim muževima. Zašto, u većini slučajeva, djeca automatski pripadaju majci?
evo

a posebno ova recenica

I puno češće, bar se meni tako čini, koriste djecu u obračunima sa svojim bivšim muževima.
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:40   #67
Quote:
margarita kaže:
evo

a posebno ova recenica

I puno češće, bar se meni tako čini, koriste djecu u obračunima sa svojim bivšim muževima.
Margarita, to nije generaliziranje nego sam baš naglasila da se meni tako čini, znači nisam rekla da je to tako, u tom slučaju bi bilo generaliziranje, ovako je samo moje viđenje stvari.
Nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:44   #68
Quote:
magic kaže:
Uopce mi nije bitno gdje si mene svrstala, samo bih zheljela napisati da si potpuno u pravu

A kad se to pokusha spomenuti svi skoche da mi vade ochi, jer sam status razvedene/samohrane majke izgleda donosi zashtitu...a nismo sve u istome koshu.
I za tebe i za post
Nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:52   #69
Quote:
Claire kaže:


razgovarala sam nedavno sa jednom pedijatricom... kaze mi da ju godinama fascinira kako majke za svoju djecu idu pedijatrima preko socijalnog, kad trebaju pregledat ili lijecit djecu...

A možda je problem u toj pedijatrici.
Privatni pedijatar moje djece, kojeg plačam ohoho,već par godina uopće ne upisuje novu djecu jer nema mjesta. Upisuje samo drugu, treću i ostalu braću i sestre od onih koji su već kod njega.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:56   #70
Tija, nemoj zamjeriti ali ti nisi mjerilo...ovo shto je Claire napisala istina je.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 22:00   #71
Ne znam, možda i je.
Sve moje frendice i poznanice vode djecu privatnicima.

A glede zubara....mene su dvije privatnice odbile jer 'nemaju živaca za malu djecu'
Primila ga je ona socijalna i to ko svog rođenog.

Sorry za off...neću više.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 22:41   #72
Quote:
lucija kaže:
Claire, voljela bih da nisi ovo lupnula.

I drago mi je da ti ne odlučuješ ni o alimentacijama ni o bilo čemu drugom.

Ja ti ne bih dala da zbrineš ni odrezane nokte od susjedovog psa, BTW.

da bi sta dodala
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 22:47   #73
Možda je offtopic, pa brišite ako smetam, ali Clairini ispadi su me podsjetili na nešto.

Jeste li primijetili kako ljudi žive u nekim privatnim svjetovima i paušalno sude o ljudima, obično s negativnim predznacima; kao da su ljudi zli, loši, pa ionako nije bed ako sam ja recimo loša.

Ako mene pitate, Claire bi trebala poduzeti malo preispitivanje sebe; nitko nije ciničan bez razloga...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 08:39   #74
Quote:
margarita kaže:
a ne spominjati 98% balkanskih nasilnika koji proganjaju svoje bivshe
ajde da te pitam... koliko posto mushkaraca koje poznajes... su "balkanski nasilnici"?

98%?????
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 08:41   #75
Ja sam osamljen sluchaj u mojoj okolini tim vishe mi je teshko bilo priznati shto se dogadja izmedju nasha 4 zida. I bolje da je tako, nedajbozhe da je onaj postotak tochan
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 08:50   #76
Ja poznajem nekoliko očeva kao što je Nanin - iako su rastavljeni i dalje viđaju svoju djecu, plaćaju uredno alimentaciju i općenito se brinu o djeci. I uglavnom se neprestano žale na majke, svoje bivše žene, koje im stvaraju probleme. No, nisam primijetila da je ijedan od njih pokušao 'dobiti' dijete da živi s njim.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 11:26   #77
Kada smo se razvodili (bio je to sporazumni razvod braka) i kada smo u centru za socijalnu skrb dogovarali o skrbništvu nad djecom on niti u jednom trenutku nije ni pokazao želju da djeca žive s njim, ali zato je stalno naglašavao kako sam ja loša žena... tada je prihvatio da pridonosi 1000 kn mjesečno za uzdržavanje svoje 2 djece a do dana današnjeg nije dao niti kune... i vikende koje bi trebao provoditi sa svojom djecom ne koristi redovito već kako i kada mu se prohtje...
Ima mogućnosti viđati djecu i pridonositi njihovom boljem i ljepšem životu ali to ne želi... i to bi trebao biti uzoran otac i žrtva... ne dolazi na roditeljske sastanke, informacije, ne prolazi s njima dječje bolesti, ne uzima bolovanja, ne vodi ih na slobodne aktivnosti, ne pozna njihove prijatelje, navike, ljubavi... a ima mogućnosti... jednostavno ih je potpuno isključio iz svog života... oni ne poznaju niti jednog njegovog prijatelja ili prijateljicu...
Ne kažem da su svi očevi takvi ali mislim da ih je večina takvih, kao što niti sve majke ne onemogućuju susrete djece s ocem i ne žive od njegove alimentacije (1000 kn mjesečno za dvoje djece bi bilo dostatno samo za: 200 kn džeparca, 190 kn talijanski, 180 kn prehrana u školi, 160 kn karate, 200 kn karte ZET-a... itd.)
Mislim da previše gledate američke filmove gdje rastavljene žene dobiju djecu, kuću, auto i toliku alimentaciju da ne moraju raditi...
Mislim da se mnogo žena i ne rastavlja iako žive u lošim brakovima baš zbog toga jer su svjesne kako je težak život samohrane majke i djece...
Ne tražim, niti ne želim da se samohrane majke sažaljevaju ali neka se niti ne govori o tome kako žive lagodno od alimentacije... jer većina djece niti tu crkavicu od minimalne alimentacije ne dobiva...
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 11:40   #78
Evo ja ne gledam americhke filmove

Znam da svakako nije dovoljno pazhnje koju tvoj bivshi suprug pruzha vashoj zajednichkoj djeci, no on IPAK provodi s njima vikende i poneke dane u tjednu, koliko si pisala ljetovali su mjesec dana s njime. Ponavljam, znam da to sve nije dovoljno ali nije bash ni zanemarivanje.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 11:54   #79
Quote:
magic kaže:
Evo ja ne gledam americhke filmove
Znam da svakako nije dovoljno pazhnje koju tvoj bivshi suprug pruzha vashoj zajednichkoj djeci, no on IPAK provodi s njima vikende i poneke dane u tjednu, koliko si pisala ljetovali su mjesec dana s njime. Ponavljam, znam da to sve nije dovoljno ali nije bash ni zanemarivanje.
...zar svoju djecu treba zanemarivati da bi bio loš roditelj
...po meni je loš i onaj roditelj koji može djeci pružiti i puno više od onog što bi trebao, a pruža im samo ono što baš mora tek toliko da netko ne bi rekao da zanemaraju djecu...
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 12:07   #80
Quote:
duda kaže:
...zar svoju djecu treba zanemarivati da bi bio loš roditelj
Pa rijetki su primjeri i mushkaratza koji su u skladnom braku a da ce pobrati sami svoje dvoje djece i provesti s njima godishnji odmor.

Da li je on sam vodio brigu o njima ili ne to je druga pricha. Chinjenica je da su djeca zheljela otici s njime - nisi ih valjda poslala mimo njihove volje - a nisi napisala niti da im je bilo loshe..
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.