Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2010., 09:40   #1001
Molim vas, ako mi netko može reći da li mogu prestat sa dianama iako ih jos imam 3 za popit? Sta ce se dogodit? Da li ce mi se sve poremetit ako ih ne popijem do kraja? Imam nekih problema i stvarno ih ne bi više pila...a opet ne zelim da mi se sve poremeti...Hitno mi je
lana.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:33   #1002
eto ja sam ih podigla...na plavi recept i nisam nista platila...jupiii vracam se na diane.....
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 00:12   #1003
pozdraf!

evo pijem diane drugi mjesec, imam još tri pilule do kraja blistera... zadnjih tjedan i pol mi se događaju stvari koje mi se ne sviđaju baš tipa oštra bol kroz lijevu nogu prije tih tjedan i pol, malo i kroz desnu, u par navrata ujutro, a prije nekoliko dana i večeras stalni lagani grč u nogama... prekjučer u desnoj, sad kroz lijevo bedro gdje me prije boljelo tako. makar nemam nikakvih predispozicija za trombozu i takve strahote, a i ne pijem ih dugo, trta me svejedno...

inače pila sam ih tri mjeseca u ljetu 2009., ali mi se tad dosta povisio tlak u jednom trenutku (možda i dulje vrijeme, nisam baš kontrolirala tad) - 170/90 - pa sam prestala... počela sam ih inače piti zbog pcos, dugogodišnjih akni - imam 20god sad, a razno razne prištiće još od 6. osnovne ><, a pogoršalo se negdje u 3. srednje, kad sam i odlakavila naglo :S i prije sam imala dlačica dosta, a tad su i one na rukama potamnile ..i tako me na sistematskom na 1.god faxa teta doktorica pitala bi li išla kod ginekologa i vidjela što s time...

nakon tog s tlakom (nije mi u to vrijeme trebala zaštita) sam odustala... akne su se možda neznatno popravile u vrijeme, a nisam primijetila znatno pogoršanje nakon prestanka. i dobila sam celulitaaa inače ništa strašno, osim tlaka jel. radila sam i neke krvne pretrage nakon tih prvih tri mjeseca, i bilo je sve u redu čini mi se.

sad sam ih počela opet uzimati iz prijašnjih razloga, a i imam dulje vrijeme dragog pa i zato dobro dođe , ali me plaše sad ovi grčevi i tako to . nekako je zapravo brljavo bilo to kak sam počela, ginić mi rekao da krvne pretrage napravim tek nakon godinu dana (ili pola) uzimanja, da ne treba prije :S pa mi nije bilo baš jasno... pitao me hoću li neke druge, ali sam se odlučila za diane bar ta prva 3 mjeseca jer su mi prvi put relativno dobro odgovarale, pa da dalje uzimam neke niže dozirane....

i sad ću vidjet je li ovo nešto oko čeg se trebam zabrinjavati ili umišljam x) (znam biti pomalo hipohondar ponekad :/ ) ..u svakom slučaju, pitat ću gin. da najprije obavim krvne pretrage, vjerojatno je to najpametnije. mišljenja..?
(isse prepredugi post, ispričavam se... )
Dancing Daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:28   #1004
Drage cure,


moja preporuka je da, ako ne morate, ne pijte diane...

Pila sam ih 6mj. zbog policističnih jajnika. Inače sam potpuno zdrava osoba, nisam pretila, ne pijem, zapalim eventualno 1-2 cigarete uz kavu (ne svaki dan), rekreativni sam sportaš, puno se krećem, zdravo hranim....

U zadnje vrijeme imam bolove u prsima, glavobolje, mučnine, povišeni krvni tlak (prije uzimanja sam imala NIZAK), osjećam se generalno loše, udebljala sam se bar 5kg, ispada mi kosa....... doktorica sumnja na povišene masnoće u krvi, također uzrokovane tabletama, jer kako sam navela zdravno se hranim i imam premalo godina za takve tegobe....

Sad čekam nalaze krvne slike, sutra idem na EKG, a dalje ćemo vidjeti...

Samo se nadam da se moje zdravlje može vratit u normalu.

I ne ustručavajte se mijenjat ginekologa ako vam se čini da vaš nije pouzdan. Ja od svoje sve moram izvlačit i ispitivat svaku sitnicu, jedva me pogleda kad uđem u ordinaciju. A kad sam ju pitala za štetnost tableta, ona mi se čudila, jer kao diane mi ne mogu naštetit jer sam zdrava....da, baš nemogu....
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 18:02   #1005
lanaxxx, jesi dobila normalno mengu nakon pilsa? Ne još onu nakon pilula nego iduću. Ja prestala s njima sredinom 11. mj. (pila sam ih god. dana) , prvu dobila kao i uvijek i od onda je nemam.

Od Diana sam dobila panične atake, česte glavobolje i generalno sam se loše osjećala, o živčanosti i celulitu da ne pričam.
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 15:21   #1006
prestala sam ih piti početkom prvog mjeseca, tak da mi još nije vrijeme za prvu mengu, nadam se da ću ju dobit....al čula sam da dosta cura nakon uzimanja nema po par mjeseci, valjda dok se tijelo ne vrati u normalu
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 11:09   #1007
Evo, dođem na ovu temu baš s pitanjem jesu li neredovite menstruacije normalne poslije uzimanja dina, i pročitam post od drage lanaxx
dakle, pila sam Diane oko godinu i pol, prestala krajem 9.mj.2010. Prva menstruacija je bila u normalno vrijeme (valjda još pod dojmom tableta), druga došla nakon 3 tjedna, a treće još uvijek nema! Kasni oko 2 i pol tjedna. Zadnju menstruaciju sam dobila 4.12. i otada ništa, taman dva i pol tjedna.
Pojavljuju mi se simptomi kao blaga temperatura koju osjetim, znojenje, sitni mjehurići zraka iz ,,gospođice", ali od menstruacije ništa.
Dečka imam, no sigurna sam da nisam trudna. Da vam sad ne objašnjavam svoj seksualni život, vjerujte da nisam

No, već me sve ovo pomalo brine pa si i sama u glavu stavljam: a šta ako jesam?

znači, ovo je sve normalno?
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 14:01   #1008
Quote:
pítā kaže: Pogledaj post
lanaxxx, jesi dobila normalno mengu nakon pilsa? Ne još onu nakon pilula nego iduću. Ja prestala s njima sredinom 11. mj. (pila sam ih god. dana) , prvu dobila kao i uvijek i od onda je nemam.

Od Diana sam dobila panične atake, česte glavobolje i generalno sam se loše osjećala, o živčanosti i celulitu da ne pričam.
pita još nisi dobila ajme pa kako to , jesi išla kod gin. reć mu i da te pregleda??

neznam ja sam prošle god.u 10.mj.prestala biti, meni su to bile NAJBOLJE kontracepcijske koje sam pila od svih ostalih sam imala katastrofa nuspojave a od ovih niti jednu + što mi se lice bilo potpuno očistilo ( pila sam zbog akni) ....

eh sad...opet problem...otkako sam ih prestala piti vratile su se bubuljice, kod mene su "samo" na bradi, iritiraju me nenormalno, bole, upaljene su... mažem ih klindamicinom... pa se to sve malo smiri i onda opet ispočetka i samo se tako vrtim u krug ne znam šta da radim s njima više.. a tablete nebi više pila
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 17:52   #1009
Išla sam na ultrazvuk krajem 12. mjeseca i žena rekla da je s jajnicima sve ok a da ću se mengu još načekat ali da će doć al fakat ak ne dobim do kraja ovog mjeseca idem kod gin.
Čitala sam na netu da jedan ciklus može izostat nakon pilula pa ćemo vidit.
Koliko je vremena prošlo nakon pilsa kad su ti se vratile akne?
I ja sam ih zbog njih pila, ali sad zadnji ciklus na njima su mi bez obzira na njih počele izbijat pa sam stavljena na minociklin.
Hormonske ne bi ni ja više pila jer se više nikad ne želim osjećat tak ko na njima.
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 21:18   #1010
Eto, i ja sam s vama. Mene ginekologica nije na to upozorila...
A i ja sam Diane pila zbog lica i visokog prolaktina. Vidim da mi lice zna poludjeti malo, ali još ga držim pod kontrolom. Mislim da bi pravo lice trebalo doći do izražaja barem pola godina nakon prestanka, kad se tijelo očisti od Diane hormona.
A joo čekam mengu...
Kak je super imati PMS 2 i pol tjedna...
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 10:37   #1011
bok cure. citala sam vase postove i koliko vidim, dosta vas nije zadovoljno diane pilulama. mene zanima da li su ikome te pilule pomogle sa dlakavosti. naime, ja isto imam policisticne jajnike ali nisam pila do sada nis, a posto sam naglo odlakavila u zadnjih pola god mislim da bih ipak pocela. pa me zanima dali ce biti ikakvog ucinka. hvala
_lovely_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 10:52   #1012
Quote:
_lovely_ kaže: Pogledaj post
bok cure. citala sam vase postove i koliko vidim, dosta vas nije zadovoljno diane pilulama. mene zanima da li su ikome te pilule pomogle sa dlakavosti. naime, ja isto imam policisticne jajnike ali nisam pila do sada nis, a posto sam naglo odlakavila u zadnjih pola god mislim da bih ipak pocela. pa me zanima dali ce biti ikakvog ucinka. hvala
Meni su pomogle (pijem ih s pauzama od 2002. g., i opet ću čim se izliječim od gljivica). Smanjila mi se dlakavost po nogama i licu (nema nikakvih "brčića" ), jako sam zadovoljna.
I sporije mi se kosa masti dok ih pijem.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 23:18   #1013
hvala linea
a evo bas danas sam cula suprotno, jedna poznanicaa je od diane podlakavila, nadam se da meni to nece biti slucaj
_lovely_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:44   #1014
Ma ja isto jedva čekam da im se vratim. pauza od 4.mj iduci pon idem kod gin. i trazim recept koga zanima neredovitost/redovitost nakon prestanka uzimanja, prvi mjesec ciklus 25 dana, drugi 17., treći oko 32,33 i sad čekam kad cu dobit, danas je 26. nadam se do 28.dana da cu dobit da ne moram odgađat termin za pregled... Sve u svemu ubija me neizvjesnost što ne znam kad ću dobit dok nisam na pilulama...
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 19:18   #1015
bok cure..molim vas za odgovor
koliko kostaju diane kao kontracepcija ne kao lijek?
i koliko kostaju ostale pilule..logest i sl.?
ellie03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 00:20   #1016
mijenjaj ginekologa pod hitno... a uzimanje pilula bez prethodne konzultacije s ginekologom... neću te osuđivati, samo ću ti reći, tvoje tijelo, radi što hoćeš
budući da si dobila cilest, koji sadrži vrlo niske doze hormona, diane i yasmin mogu biti popriličan šok.
inače, poruka svima, yasmin moj ginekolog, dr Bačić iz Rijeke, inače slovi kao vrlo dobar, ne prepisuje ženama koje, citiram: "imaju manje od 30 godina i/ili nisu nijednom rodile" jer nisu primjerene.
i unaprijed se ispričavam ako nisi htjela reakciju, ali studiram medicinu i ovakve stvari me pogađaju na toliko mnogo razina koje ne možeš ni zamisliti...
__________________
shoppingholic talk-too-much know-it-all med student writing a blog
Nora1709 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 08:14   #1017
blentori, nećeš dobiti karton, ali sam ti obrisala post. Naime, ovdje se ne bavimo razmjenom lijekova, lijekovi se ne smiju uzimati bez dogovora s liječnikom!

Ako nemaš povjerenja u svog ginekologa, onda ga promijeni. Ovo nije moraliziranje nego zaista prijateljski savjet Imaš topice o ginekolozima pa se tamo možeš posavjetovati s drugim curama da ti nekog preporuče.

Uzimati hormone na svoju ruku, bez savjeta s liječnikom i obavljenog prethodnog pregleda je vrlo loša odluka. Naravno, nitko te ne može spriječiti da to učiniš, ali sigurno to nećemo 'propagirati' tu na ŽZ.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 18:50   #1018
Quote:
ellie03 kaže: Pogledaj post
bok cure..molim vas za odgovor
koliko kostaju diane kao kontracepcija ne kao lijek?
i koliko kostaju ostale pilule..logest i sl.?
Ja sam to isto pitala možda jednu stranicu prije, rekle su mi cure da su sve oko 100kn za 1 mjesec a diane su ti na recept od HZZOa, koliko bi ovako dosle ne znam, one su za 3 mjeseca jel...
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 13:08   #1019
Quote:
sum41 kaže: Pogledaj post
Ja sam to isto pitala možda jednu stranicu prije, rekle su mi cure da su sve oko 100kn za 1 mjesec a diane su ti na recept od HZZOa, koliko bi ovako dosle ne znam, one su za 3 mjeseca jel...
Kutija Diana za tri mjeseca košta 135 kn.
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 16:29   #1020
Quote:
sheena0512 kaže: Pogledaj post
Kutija Diana za tri mjeseca košta 135 kn.
Eto sve u svemu ili besplatne ili najjeftinije...
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.