Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2015., 12:17   #1
Problem s paucima

Opet otvaram jednu nadasve mudru temu, budući da ne znam gdje ju svrstati, pod koji podforum, ostavit ću je ovdje!

Dakle problem je sljedeći.. u spavaćoj sobi, na dvorišnoj strani, u roletama mi se već prošle godine očigledno ''gnijezde'' paukovi. Budući da dobijem fraze kad ih vidim, a ovi su stvarno gigantski, ne znam što mi je činiti.

Prvi put sam ih vidjela prošle godine, na roleti sam prilikom podizanja ugledala jednog većeg, nakon čega s dolaskom toplijeg vremena i konstantno otvorenog prozora, nerijetko se znalo po ljeti dogoditi da mi jednostavno prošeću po zidu kod radnog stola.. na vanjskom dijelu prozora, klupici, po biljkama i sl. da ni ne pričam.. ne moram ni opisivati svoju reakciju.. nemam arahnofobiju, ali nisam ni daleko od toga.
Prskala sam jedno vrijeme taj dio oko prozora s vodom u koju bih stavila eterično ulje metvice jer negdje pročitah da je učinkovito i nestali su, no budući da je već bio kraj ljeta, ne bi me čudilo da nije imalo nikakve veze s prskanjem.

I sinoć idem podići roletu i malo otvoriti prozor prije spavanja i na klupici ponovno primjerak od ~2cm! Znači, ponovno su tu. Radi se o pvc prozorima, roleta je s vanjske strane, izvan te rolete kad je spuštena, imam naknadno postavljen komarnik, koji mi u ovom slučaju s paukovima ništa ne znači jer ako je i spušten, oni svejedno mogu ući jer ne dolaze izvana, već su očigledno u onoj kutiji gdje je roleta.

Budući da se ja zaista bojim bilo što sama napraviti po tom pitanju, osim prskanja... postoji li netko kome se mogu obratiti? Ima li još netko ovakvih problema? Grozim se pomisli da će s toplijim vremenom prozor biti konstantno otvoren, a da će mi oni plazati okolo...
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:29   #2
Zašto ne našpricaš nekim poštenim otrovom?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:39   #3
što ti je ispred prozora?
ako je kakva krošnja ili grm, vjerojatno ih je zato puno na prozoru.
ja sam imala istu situaciju do jeseni, kad sam sama riješila problem prenaraslog grma pred zgradom i nestali su.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:57   #4
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Zašto ne našpricaš nekim poštenim otrovom?
Kako da to napravim, s obzirom da su u toj kutiji gdje je roleta? Platila bih nekome da to napravi! Ali ne znam kome se obratiti!

Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
što ti je ispred prozora?
ako je kakva krošnja ili grm, vjerojatno ih je zato puno na prozoru.
ja sam imala istu situaciju do jeseni, kad sam sama riješila problem prenaraslog grma pred zgradom i nestali su.
Visina je 3-4 m do prozora, drveće, borići, cvijeće i sve ostalo je puno dalje, susjeda koje živi ispod, nije se žalila na probleme s paukovima.. dakle ništa nije odmah u blizini prozora, osim naravno par biljčica koje sam sama posadila i par koje držim u teglicama na prozoru i na onom držaču ispod prozora... zumbul, gardenija, majčina dušica.. ali to ne bi trebalo imati veze, s obzirom da već godinama stavljam te manje sadnice i nikada ih do sada nisam primjetila. Još ajde da su minijaturice od paukova, ne bi mi smetalo, ali ovo ''čudovište'' od skoro 2cm mi je ipak too much! Za pretpostaviti je da je to ''mama'' i da će garant biti gro malih, kao što je bilo prošle godine.. svako malo sam ih viđala raznih veličina.
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:58   #5
Bojim se da sam roletno neupućena, imala sam samo škure u životu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 13:19   #6
Jebeni horor.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 13:27   #7
Pa sve te kutije od roleta se daju otvoriti s unutarnje strane, bar bi trebale. Obzirom da je malo pretjerano zvati roletara ako se kutije mogu otvoriti, možda da nađeš nekog frenda ili tako nekog tko se ne boji paukova, pa da ti otvori te kutije i provjeri ima li što unutra i očisti. I onda možeš našpricati s nečim da se ne vrate.

A ako se kutije od roleta ne mogu jednostavno otvoriti, onda možeš zvati roletara i zamoliti ga da ti dođe otvoriti i očistiti kutije od roleta, jer ti se čini da se nešto zaleglo unutra.

To sve skupa ne bi trebao biti neki problem. Generalno pauci kod nas nisu baš opasni, pa se ne trebaš bojati te operacije
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 13:35   #8
u Dm po BioKill, sve izvaditi, dobro počistiti i našpricati, izluftati prostoriju i amen

ja gdje god da odem privlačim stonoge, nema stana u kojem sam ja bila da nisam imala stonoge, pojma nemam zašto
ali njih se ne rješavam, one su mi simpa, mislim totalno su bezazlene, jedino je malo friki ubiti ih jer se tih stotinu nožica razljepi na stotinu strana

ali od gadnijih gamadi sam imala miševe i žohare, ne ovdje, u americi, i nisam ništa posebno radila da ih se riješim, biokill za žohare a rješavanje miševa je takvo da spakiram kofere i odselim se

ovdje sam jedino imala golublje gnijezdo na balkonu kada sam tek uselila u stan i zvala sam deratizaciju, nije to za zajebanciju i samostalno rješavanje

najbolje mi je bilo kada sam jednom s dečkom išla kupovati arsenal otrova protiv žohara i sad ima na polici sprejeva protiv žohara, komaraca, paukova bla bla kadli jedan sprej protiv....zmija i škorpiona!
ti bokca reko ko ima zmije i škorpione usred grada?!
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 14:05   #9
Quote:
bigblue2010 kaže: Pogledaj post
Pa sve te kutije od roleta se daju otvoriti s unutarnje strane, bar bi trebale. Obzirom da je malo pretjerano zvati roletara ako se kutije mogu otvoriti, možda da nađeš nekog frenda ili tako nekog tko se ne boji paukova, pa da ti otvori te kutije i provjeri ima li što unutra i očisti. I onda možeš našpricati s nečim da se ne vrate.

A ako se kutije od roleta ne mogu jednostavno otvoriti, onda možeš zvati roletara i zamoliti ga da ti dođe otvoriti i očistiti kutije od roleta, jer ti se čini da se nešto zaleglo unutra.

To sve skupa ne bi trebao biti neki problem. Generalno pauci kod nas nisu baš opasni, pa se ne trebaš bojati te operacije
To bi mi bila opcija, ali se nadam da bi netko od tih frendova ipak znao stvar vratiti na mjesto da ne bi bilo da sve skupa završi time da zovem roletara, što sam mogla odmah! A znači, ne bi to njima bilo čudno da ih se nazove i zamoli da dođu očistiti rolete? To bi ustvari bila najbolja opcija, čovjek ipak zna kaj radi, je li netko od vas to radio?

Nije mene strah da su ti paukovi opasni, djeluju mi više ko neki poljski, ne kužim se u to, ne bojim se čak ni onih ''kućnih'' kaj puhneš i nema ga više, u biti ne bojim se nijednog full malog.. ali ovaj je bio nešto nalik: http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._0000_pauk.jpg promjera sigurno oko 2cm, žao mi je kaj ga nisam fotkala jer mi ne vjeruju da mi se pauk te veličine mota oko prozora. I hvata me jeza kad ga vidim, počela sam se trest i ježit sinoć kad sam ga ugledala i instant sam zatvorila prozor...
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 14:14   #10
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
To bi mi bila opcija, ali se nadam da bi netko od tih frendova ipak znao stvar vratiti na mjesto da ne bi bilo da sve skupa završi time da zovem roletara, što sam mogla odmah! A znači, ne bi to njima bilo čudno da ih se nazove i zamoli da dođu očistiti rolete? To bi ustvari bila najbolja opcija, čovjek ipak zna kaj radi, je li netko od vas to radio?

Nije mene strah da su ti paukovi opasni, djeluju mi više ko neki poljski, ne kužim se u to, ne bojim se čak ni onih ''kućnih'' kaj puhneš i nema ga više, u biti ne bojim se nijednog full malog.. ali ovaj je bio nešto nalik: http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._0000_pauk.jpg promjera sigurno oko 2cm, žao mi je kaj ga nisam fotkala jer mi ne vjeruju da mi se pauk te veličine mota oko prozora. I hvata me jeza kad ga vidim, počela sam se trest i ježit sinoć kad sam ga ugledala i instant sam zatvorila prozor...
Ja redovito zovem roletare (svakih par godina) da mi očiste i servisiraju rolete, dakle, nema beda. Ionako treba povremeno podmazati onaj mehanizam, tako da oni svakako moraju otvoriti kutiju. A ti se tamo motaj, pa kad otvore, reci, joj, jel možete pogledati jel sve čisto unutra, trep trep.

edit, sam sav vidjela fotku. Vjerojatno ima malo kraće noge, mi smo blizu šume pa imam redovno takve doma, čak i nešto veće. Gadni su jer imaju debeli trup i noge, moja kćer vrišti kad ih vidi , a ja ih ganjam partvišem i izbacujem kroz balkon
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 16:13   #11
Šta vam siroti pauci smetaju?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 17:09   #12
Quote:
bigblue2010 kaže: Pogledaj post
Ja redovito zovem roletare (svakih par godina) da mi očiste i servisiraju rolete, dakle, nema beda. Ionako treba povremeno podmazati onaj mehanizam, tako da oni svakako moraju otvoriti kutiju. A ti se tamo motaj, pa kad otvore, reci, joj, jel možete pogledati jel sve čisto unutra, trep trep.

edit, sam sav vidjela fotku. Vjerojatno ima malo kraće noge, mi smo blizu šume pa imam redovno takve doma, čak i nešto veće. Gadni su jer imaju debeli trup i noge, moja kćer vrišti kad ih vidi , a ja ih ganjam partvišem i izbacujem kroz balkon
Velim žal mi je kaj ga nisam uslikala, stvarno jezivo izgleda, poprskala sam danas sve oko prozora i rolete s tom vodicom+ulje metvice, ne polažem nade, ali sam se raspitala i vjerojatno će se u dogledno vrijeme rastavljati ta kutija za rolete, bez mojeg prisustva off course hehe

Ne smetaju mene paukovi, ali u meni stvaraju neopisivu jezu! Ne bi me smetalo i da su mi pola metra od prozora, samo da nisu na dijelu gdje oni mogu do mene/ja do njih... (bilje, rolete, unutrašnji zid sobe... ) ludo, kaj ćeš!
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 17:26   #13
pa paukovi grizu i ljude, postoji stvaran razlog da ne budu na jastuku pored tebe na krevetu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 20:36   #14
Jebala te vodica, kupi neki pošten Raid za gmižuće bube i našpricaj okvir prozora.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 21:25   #15
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
pa paukovi grizu i ljude, postoji stvaran razlog da ne budu na jastuku pored tebe na krevetu.
Pa je, mene je jednom upiknuo pauk i ruka mi je prilično natekla, pila sam antihistaminike tjedan dana.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 21:28   #16
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Kako da to napravim, s obzirom da su u toj kutiji gdje je roleta? Platila bih nekome da to napravi! Ali ne znam kome se obratiti!
Joj daj, ne moraš ih ubiti. Ako si u ZG u nekom, meni, dostupnom kvartu, ja ću ih poloviti u kutije u izbaciti u divljinu.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:35   #17
Ja se sjećam one priče kad je došao tip s frulom i svirajući odvukao sve miševe iz grada, možda ima kakvu melodiju i za paukove.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:06   #18
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Šta vam siroti pauci smetaju?
Bogme, da imam obitelj monstruma sa slike u svojem stanu, i ja bih tražila sve moguće načine da ih se riješim. Uopće mi ne bi bilo svejedno gledati da mi se taj užas prošetava po zidu pored mene. Na stranu što je on vjerojatno bezopasan kad meni ne izgleda tako i plaši me.

Kad sam se tek preselila u svoj stan isto sam vodila bitku s paucima, doduše, ti ne izgledaju ni približno ovima sa slike. Puno su manji i ne izgledaju opasno, ali kako ih ne volim, svejedno sam ih se pokušavala riješiti. Vodili smo bitku jedno ljeto, ali 2-3 bih uvijek snimila po kutevima stana. Onda mi ih je postalo žao, pa sam ih se ostavila, i sad smo cimeri, ne diraju oni mene, ne diram ja njih.
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 12:33   #19
Tvrtka se zove Cian, dodju u tebe doma, za ovakvu situacijicu neće bit skupi, sve što trebaš je izać iz stana/sobe na par sati, a poslije dezinsekcije prostora ce ti oni objasnit kako s Bio Killom prevrnirat gamad.

Vjeruj mi, nakon njihove intervencije vjerojatno vise nikad nece doc.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 14:39   #20
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Jebala te vodica, kupi neki pošten Raid za gmižuće bube i našpricaj okvir prozora.
Imam raid za komarce Dobro, šalu na stranu, s obzirom da se radi o spavaćoj sobi, nije mi bila opcija ničim umjetnim prskati pa sam i tražila neka prirodna sredstva za rješavanje problema s paukovima, no s obzirom da su sada ponovno tu, nije učinkovito i treba mi nešto drugo!

Raspitala sam se malo i pomoći će mi očistiti kutije od roleta, poprskat ću s nekim od tih umjetnih sredstava, iako velim nisam htjela upravo zato što se radi o spavaćoj sobi.. i ukoliko se kroz neko vrijeme ponovno pojave zvat ću roletara, odnosno preporučenu firmu!
Trenutno sam i nezaposlena pa stoga biram najjeftinije moguće varijante!

Hvala na odgovorima!
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.