Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2006., 01:40   #41
Quote:
Ezoterik kaže:
Recimo usmenom, pogotovo ako je dar vizija prisutan u generacijama.
Ako nije, ima ljudi koji su sposobni sami naučiti, te onih koji moraju učiti od nekoga.
Npr. ja vizije iz vatre radim tako da upalim kamin, sjednem na fotelju i gledam te izvodim manje rituale za prizivanje vizija. Ništa teže.
NIJE LI to sve kupa najlakse u LUCIDNOM STANJU tj svjesnom stanju dok tijelo spava
???
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 10:01   #42
Quote:
dersu kaže:
a jel vizija san kad sanjas da se na tebe spusta svijeti duh u obliku ptice, bas uoci dan Bogojavljenja, a pritom nemas pojma da je bas taj praznik sutradan?
Nije to vizija, vizija te upućuje na neki slijedeći doživljaj, ili pak nešto te obavještava.
Ovo pred Bogojavljanje je jako česti oblik "osjećanja", jer ti dani su inače dosta "nemirni" pogotovo zato što duhovi su napeti i jako kruže među nama.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 10:02   #43
Quote:
ugly duck kaže:
a kak se zaziva? ima li neka posebna formula ili proizvoljno uz dopustenu pjesnicku slobodu?
Ima poseban ritual.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 10:05   #44
Quote:
grizli kaže:
uh najstarija kniga koju sam ja drzao u ruci je 120 godina

700 godina

Tvoja kucna kolekcijaj je izgleda NAJBOLJA kolekcija starih knjiga na svijetu

nadam se da dobro cuvas takvu vrijednost
Nije najbolja... neki hramovi, knjižnice, Vatikan su bolje opremljeni.
Naravno da ih dobro čuvam, imam baš posebne ormariće za njih u koje ne može vlaga ni toplina ni svjetlost, a i ne otvaram ih često. U biti najstarija kjiga ima 689 godina (OK, znam, nije 700), slijedeća 612, treća 609 itd.
A da se čuvaju, to ko oko u glavi.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 10:06   #45
Quote:
grizli kaže:
pa fizicki svijet jest sam fizicki svijet

Vrijeme i postoji i ne postoji ovisi kako gledaš i "defiiraš"
Good job!
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 10:08   #46
Quote:
grizli kaže:
NIJE LI to sve kupa najlakse u LUCIDNOM STANJU tj svjesnom stanju dok tijelo spava
???
Da, to i ja kažem, samo pitanje je bilo da navedem još koji primjer, odnosno da opišem.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 11:22   #47
Quote:
Ezoterik kaže:
Nije najbolja... neki hramovi, knjižnice, Vatikan su bolje opremljeni.
Naravno da ih dobro čuvam, imam baš posebne ormariće za njih u koje ne može vlaga ni toplina ni svjetlost, a i ne otvaram ih često. U biti najstarija kjiga ima 689 godina (OK, znam, nije 700), slijedeća 612, treća 609 itd.
A da se čuvaju, to ko oko u glavi.
TO bi trebalo skenirati i digitalizirati; a knjige pisane rukom nastamapat i odtipkati

Knjige zatvorene u ormaru nema koristi .. moze samo propast jedim pozarom. iliti kradjom znanje treba siriti.. takvog sam ja stava
a kak cuvas oramric da ti netko ne mazne to sve skupa...

Da li si ti te knjige dobivao zaslugama , uslugama, novcem ili?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 11:23   #48
Quote:
Ezoterik kaže:
Da, to i ja kažem, samo pitanje je bilo da navedem još koji primjer, odnosno da opišem.
ok
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 12:36   #49
Quote:
grizli kaže:
TO bi trebalo skenirati i digitalizirati; a knjige pisane rukom nastamapat i odtipkati

Knjige zatvorene u ormaru nema koristi .. moze samo propast jedim pozarom. iliti kradjom znanje treba siriti.. takvog sam ja stava
a kak cuvas oramric da ti netko ne mazne to sve skupa...

Da li si ti te knjige dobivao zaslugama , uslugama, novcem ili?
Neke od njih i jesam prepisao. Neke su već prepisane. Ništa u digitalnoj formi.
Požar ih neće, zaštićene su dobro od toga. Ukrasti ih nitko neće, nitko ne zna gdje su, a i zaštitio sam ih urokom konfuzija da ih netko nađe.
A dobiti će ih onaj tko ih bude zaslužio, odnosno oni koji to budu zaslužili.

Dobio sam ih jer sam ih dobio, oni koji su mi ih dali su mislili da sam dosljedan da ih imam i sad ih imam. A ja ću ih jednog dana dati dalje, isto nekome tko bude bio dosljedan.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 23:17   #50
meni to određivanje ne treba jer ja nisam ljudska duša nego anđeoska
Rider of Rohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 23:50   #51
hmmm...a zašto je dobro ili ne dobro znati ime anđela? moram priznat da mi je ta tema prilično nepoznata....
osim toga, mene bi bilo strah zazivat duhove... što ako dođe kakav nepozvani, zao?! brrrrrrrrrrr
svaka ti čast, ezoterik
lindabinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 06:12   #52
Ne postoji odredjeni andjeo cuvar... Andjeli imaju svoje zadatke... kao i da stite ljude.... ali ne ide to po principu prizivanja .... Bog nas stiti preko andjela cesto ... salje ih kad je to potrebno... Mozemo se moliti za zastitu od zla...
I ne znaju se imana andjela .... poznato je samo malo njih po imenu ... nisu bitna za nas njihova imena...

A imena demona se mogu doznati .... i poznata su ... jer ih oni otkrivaju ... jer zele da ovladaju ljudima..... i prizivanjem duhova prizivaju se u stvari demoni ....
__________________
AMOR VINCIT OMNIA
Tanja art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 10:35   #53
Quote:
lindabinda kaže:
hmmm...a zašto je dobro ili ne dobro znati ime anđela? moram priznat da mi je ta tema prilično nepoznata....
osim toga, mene bi bilo strah zazivat duhove... što ako dođe kakav nepozvani, zao?! brrrrrrrrrrr
svaka ti čast, ezoterik
Hvala.
Ali nije to ko osnovnoškolno zazivanje duhova, malo je kompliciranije. Ali OK.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 10:42   #54
Quote:
Tanja art kaže:
Ne postoji odredjeni andjeo cuvar... Andjeli imaju svoje zadatke... kao i da stite ljude.... ali ne ide to po principu prizivanja .... Bog nas stiti preko andjela cesto ... salje ih kad je to potrebno... Mozemo se moliti za zastitu od zla...
I ne znaju se imana andjela .... poznato je samo malo njih po imenu ... nisu bitna za nas njihova imena...

A imena demona se mogu doznati .... i poznata su ... jer ih oni otkrivaju ... jer zele da ovladaju ljudima..... i prizivanjem duhova prizivaju se u stvari demoni ....
Postoji određeni Anđeo čuvar, svakom je čovjeku dodjeljen jedan. I duhovno gledano nalazi se sa tvoje lijeve strane, dok sa desne se nalazi duh pratitelj.
Anđela ima više vrsta, s tim i zaduženja, a Anđeli čuvari su oni zaduženi biti pratnja čovjeku. I time posreduju naše želje višim Anđelima, koji ih kasnije posreduju Bogu.
Zna se 147 imena Anđela, čak i opisi su slični u mnogim narodima.

Inače nije se Demon predstavio čovjeku i rekao mu: Ja sam taj i taj.
Ne, čovjek od davnina je težio mračnim silama više nego svjetlim, tako da po tom principu je zašto je poznato više imena Demona nego Anđela.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 13:26   #55
Quote:
Ezoterik kaže:
Postoji određeni Anđeo čuvar, svakom je čovjeku dodjeljen jedan. I duhovno gledano nalazi se sa tvoje lijeve strane, dok sa desne se nalazi duh pratitelj.
Anđela ima više vrsta, s tim i zaduženja, a Anđeli čuvari su oni zaduženi biti pratnja čovjeku. I time posreduju naše želje višim Anđelima, koji ih kasnije posreduju Bogu.
Zna se 147 imena Anđela, čak i opisi su slični u mnogim narodima.

Inače nije se Demon predstavio čovjeku i rekao mu: Ja sam taj i taj.
Ne, čovjek od davnina je težio mračnim silama više nego svjetlim, tako da po tom principu je zašto je poznato više imena Demona nego Anđela.

cekaj malo, oces reci da bi se obratila Bogu trebam se prvo obratiti andjelima kako bi mu oni to prenjeli?

ja ipak puno vise volim obratit se njemu direktno
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 13:47   #56
Quote:
dersu kaže:
cekaj malo, oces reci da bi se obratila Bogu trebam se prvo obratiti andjelima kako bi mu oni to prenjeli?

ja ipak puno vise volim obratit se njemu direktno
Eeee, ne možeš birokraciju izbjeć.

Ako pitaš kršćanske fanatike, čut ćeš još jednog posrednika
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 14:18   #57
Quote:
Ezoterik kaže:
Postoji određeni Anđeo čuvar, svakom je čovjeku dodjeljen jedan. I duhovno gledano nalazi se sa tvoje lijeve strane, dok sa desne se nalazi duh pratitelj.
Anđela ima više vrsta, s tim i zaduženja, a Anđeli čuvari su oni zaduženi biti pratnja čovjeku. I time posreduju naše želje višim Anđelima, koji ih kasnije posreduju Bogu.
Zna se 147 imena Anđela, čak i opisi su slični u mnogim narodima.

Inače nije se Demon predstavio čovjeku i rekao mu: Ja sam taj i taj.
Ne, čovjek od davnina je težio mračnim silama više nego svjetlim, tako da po tom principu je zašto je poznato više imena Demona nego Anđela.
oko jedne duše 2 pomagača

grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 18:54   #58
Quote:
dersu kaže:
cekaj malo, oces reci da bi se obratila Bogu trebam se prvo obratiti andjelima kako bi mu oni to prenjeli?

ja ipak puno vise volim obratit se njemu direktno
To zbog razloga što je određenim Anđelima dano da vrše i daju pomoć, odnosno čuda. To su Anđeli Sile.
I ja se rađe obračam njemu, ali to kad je stvarno kriza.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 18:56   #59
Quote:
grizli kaže:
oko jedne duše 2 pomagača



Piše: 1 čuvar, 1 pomagač.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 22:46   #60
Quote:
Ezoterik kaže:
a Anđeli čuvari su oni zaduženi biti pratnja čovjeku. I time posreduju naše želje višim Anđelima, koji ih kasnije posreduju Bogu.
nesto slicno ko djed bozicnjak i njegovi mali pomagaci...
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.