Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2014., 00:36   #281
Rado dajem savjet.ne vracaj se.moras imati ponos pa bilo to i bolno.ako se vratis,drugi ce ti se smijati i smatrati te gubitnicom.
__________________
Imagine the frame - blog
loloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 06:17   #282
Koliko sam ja shvatio iz tvog posta, ti uopće nemaš izbora iako si nekim čudom zaključila da možeš birat. Bivša firma raspisala natječaj za mjesto gdje si ti radila? Pa ti si otišla, oni te sigurno neće uzeti nazad. Vjerojatno je to mjesto već i popunjeno nečijim potomkom ili rođakom. Ako i nije, kažeš da si se zamjerila direktoru. Sorry, ali stvarno mi je smiješno da ti misliš da se možeš tamo vratiti. Znači dvojbe nema, osim možda ostati na ovom poslu ili tražiti drugi.

S druge strane, raditi za nekog besplatno 6 mjeseci, pa onda nakon toga za 1600 kn??? Ja ne bih radio niti dana besplatno osim prijatelju ako treba pomoć. Da mi negdje ponude 1600 kn rekao bih ok, to je prehrana, ali kolika je plaća?

Tebi je najbolje da zaboraviš i ovaj i onaj prošli posao i pronađeš treći, noramaln posao na kojem ljudi dobivaju plaću, a ne milostinju.

Oprosti ako ti moj post zvuči grubo, ali mislim da ne možeš očekivat da će te poslodavac cijenit ako sama sebe ne cijeniš. Problem je što je puno onih koji sami sebe ne cijene i pristaju robovat za suhi kruh pa je poslodavcu svatko lako zamijenjiv. Ima tisuću poštenih načina kojima svaka normalna osoba može zaraditi pristojan iznos mjesečno bez da se ponižava i nekome robuje.
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 10:07   #283
kako nebi zaključila da mogu birati,pa preko trećine života sam provela tamo,imam daleko više iskustva od ikog ko bi se mogao prijaviti
samo eto,poznanstva nažalost imaju jaču ulogu u zaposlenju pa sve i da se nisam nikom zamjerila isto smatram da bi popušila

zapravo bi nekako najmirnija bila da pošaljem molbu i da me odbiju,jer sam ipak,eto pokušala,a ostala bi ovdje gdje mi je makar glava na miru.
ali poznavajuć sebe,onda bi me izjedalo to što nemam siguran posao,zbog djeteta,ne zbog mene

bizdo,konto milostinje koju btw država,krasna kakva jest nam daje,pristajem na to jer iako su mi obe strane struka,u ovom drugom nemam iskustva i treba mi vremena da ga savladam,tako da mi je to zapravo jedina opcija ako želim ostati u struci.
6mjeseci mukte sam radila jer sam sama tražila da me obučava,besplatno,ali se to eto odužilo,dijelom i mojom krivicom,dijelom krivicom porezne koju smo čekali 2mj da riješi jedan papir i tako dalje i tako bliže,nebitno..
svakako je tako trebalo biti,i toga dijela mi nije žao nego mladosti koja mi je otišla u prdec bez dana radnog staža,i mislim se ako kojim slučajem upadnem onda sve te godine i nisu bile uzalud...ali opet

__________________
Another mother's breakin'..heart is taking over..when the violence causes silence we must be mistaken...
šmizly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 10:17   #284
Quote:
šmizly kaže: Pogledaj post
zapravo bi nekako najmirnija bila da pošaljem molbu i da me odbiju,jer sam ipak,eto pokušala,a ostala bi ovdje gdje mi je makar glava na miru.
ali poznavajuć sebe,onda bi me izjedalo to što nemam siguran posao,zbog djeteta,ne zbog mene
Pošalji tamo molbu tako da se kasnije ne izjedaš na ovom drugom poslu da bi ti na prvom bilo bolje samo da si poslala molbu. I zato da znaš da si dala sve od sebe da se tamo zaposliš.
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 18:44   #285
Quote:
šmizly kaže: Pogledaj post
kako nebi zaključila da mogu birati,pa preko trećine života sam provela tamo,imam daleko više iskustva od ikog ko bi se mogao prijaviti
samo eto,poznanstva nažalost imaju jaču ulogu u zaposlenju pa sve i da se nisam nikom zamjerila isto smatram da bi popušila

zapravo bi nekako najmirnija bila da pošaljem molbu i da me odbiju,jer sam ipak,eto pokušala,a ostala bi ovdje gdje mi je makar glava na miru.
ali poznavajuć sebe,onda bi me izjedalo to što nemam siguran posao,zbog djeteta,ne zbog mene

bizdo,konto milostinje koju btw država,krasna kakva jest nam daje,pristajem na to jer iako su mi obe strane struka,u ovom drugom nemam iskustva i treba mi vremena da ga savladam,tako da mi je to zapravo jedina opcija ako želim ostati u struci.
6mjeseci mukte sam radila jer sam sama tražila da me obučava,besplatno,ali se to eto odužilo,dijelom i mojom krivicom,dijelom krivicom porezne koju smo čekali 2mj da riješi jedan papir i tako dalje i tako bliže,nebitno..
svakako je tako trebalo biti,i toga dijela mi nije žao nego mladosti koja mi je otišla u prdec bez dana radnog staža,i mislim se ako kojim slučajem upadnem onda sve te godine i nisu bile uzalud...ali opet

Ja ti želim sreću, ali prilično sam siguran da nema šanse da te prime na taj posao s kojeg si otišla
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:44   #286
uh,nije ti lako
ja sam u sličnoj dilemi,atmosfera na poslu i ljudi su užas ali je posao siguran-----plaća je smanjena----ali je plaća,hrabrosti nemam da dam otkaz pa sam u nekakvom vakumu -čitam forum da pronađem savjet
prirodno plava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 10:28   #287
Molim savjet, komentar, bilo šta.

Imam priliku dobiti posao izvan struke sa lijepom i sigurnom plaćom. Minus je što mi se taj posao ne radi jer želim struku, a upitna je mogućnost napredovanja jednog dana, možda da, možda ne.

S obzirom da sam pri kraju faksa i snalazim se s nečim na crno, alternativa je ne prihvatiti taj posao nego okušati sreću s diplomom i slati okolo životopise i molbe. Možda ne nađem ništa, a možda se uspijem zaposliti u struci.

Što da radim?
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 10:55   #288
Quote:
hellno kitty kaže: Pogledaj post
Što da radim?
Prihvati posao i odmah počni tražiti bolje/u struci. Zašto bi jedno isključivalo drugo? Ne moraš se za taj posao ženiti; shvati ga kao da je samo privremen. Dok nađeš ono što ti paše, već ćeš imati iza sebe nešto radnog iskustva i ušteđenog novca. Svakako bolje nego da sjediš doma nezaposlena i tražiš posao koji možda naiđe za mjesec dana, a možda za par godina.

P.S. ovo je moj 666. post na forumu pa ga gledaj s dozom opreza.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 13:40   #289
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Prihvati posao i odmah počni tražiti bolje/u struci. Zašto bi jedno isključivalo drugo? Ne moraš se za taj posao ženiti; shvati ga kao da je samo privremen. Dok nađeš ono što ti paše, već ćeš imati iza sebe nešto radnog iskustva i ušteđenog novca.
Kako se traži drugi posao kad već imaš jedan? Kako ideš na testiranja i intervjue kad moraš u to doba biti na svom radnom mjestu?
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 14:27   #290
Quote:
hellno kitty kaže: Pogledaj post
Kako se traži drugi posao kad već imaš jedan? Kako ideš na testiranja i intervjue kad moraš u to doba biti na svom radnom mjestu?
Neki poslodavci organiziraju testiranja subotom, s nekima možeš dogovoriti za vrijeme kad ti paše, a nekima muljaš da taj dan ideš k liječniku ili imaš proljev. Ja sam koristio ovu metodu s muljanjem, ali radio sam u fleksibilnom zanimanju gdje se izostanak mogao nadoknaditi kasnije pa ništa strašno.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 13:53   #291
Pitanje za žene -

Da li bi nakon 10.godina na istom radnom mjestu, dali otkaz i prešli na novi, bolje plaćeni posao ili bi ovaj prvi iskoristili za trudnoću i nakon toga tražili nešto novo?


U dilemi sam.
Postoji šansa da se maknem s ovog zatupljujućeg radnog mjesta na kojem stagniram već neko vrijeme, ali isto tako svjesna sam rizika koji promjena donosi, pogotovo kad vas novi poslodavac zaposli a vi nakon manje od godine dana odete na porodiljni.

Napominjem da je u oba slučaja riječ o državnoj službi.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:59   #292
Da malo dignem temu iz pepela.
Evo prvi puta mijenjam posao pa me zanima kakva je procedura?
Iz sadašnje firme sam dobio PK karticu, dokument o raskidu ugovora i dokument u kojem piše koje sam poslove radio u firmi.
Koji dokumenti mi trebaju još kod prelaska u novu firmu da nemam prekid rada? Kakva je procedura?
Hvala!
darioklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:14   #293
Ma nema ti tu neke posebne filozofije, sve ide brzo i elektronski, kako te stara firma odjavila, tako će te nova prijavit
Pokupiš sve papire iz stare firme, a u novu dostaviš to + kopiju osobne i tekućeg, svjedodžbe i ako još štogod od papirologije traže, i sanitarnu ako trebaš. Poslodavci rade odjave i prijave, tu nemoraš ništa sam. U firmi u kadrovskoj će ti reći detaljnije-pitaj ako sami nisu rekli.
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.