Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2020., 17:28   #1
Normativi za obračun zidanja, pitanja, savjeti...

Molim vas, pomozite savjetom, negdje sam već stavila pitanje ali ga više ne pronalazim
Prilikom obračuna zidarskih radova, kod zidanja zidova, odbijaju li se otvori iz ukupne kvadrature (prozori i vrata)?
Je li to propisano zakonom o gradnji ili nekim drugim pravilnikom?
Hvala
TeskaZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2020., 17:50   #2
Da odbijaju se po normativima.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2020., 17:56   #3
Super, može li neki link, dokaz, bilo šta, koja je to građevinska norma pa cu naći po šifri
TeskaZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2020., 18:27   #4
Meni su jednom rekli da se do 3m2 ne odbija, a ako je preko 3m2, onda se odbija, ali se zaračunava obrada otvora...
Meni djeluje razumno, tko je obrađivao špalete oko vrata ili prozora zna o čemu pričam.
Govorim o radu, ne o materijalu.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2020., 18:29   #5
To je za žbukanje
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2021., 12:37   #6
Norma je GN 301 za zidarske radove. Samo da napomenem da se nosivi zidovi obračunavaju po m3, a pregradni po m2 (obračun ide po m3 ili m2 ozidanog zida).
Norma GN 301-206 je za zidanje zidova prizemlja i kata blok opekom 29x19x19 cm.
kulenator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2024., 19:08   #7
Dragi ljudi sa foruma imam više pitanja u vezi podizanja kuće.
Trenutno planiram završiti kuću dimenzije 16x9 (144m2) gdje za početak planiram podignuti ploču odnosno ravan krov. Trenutno sam u fazi raspitivanja oko cijena ulaganja i jako me interesiraju trenutne cijene. Za početak me zanima koliko bi došlo postavljanje ploče ako već imam dovoljno gredica i uložaka za ploču?? Naravno da nakon podizanja ploče bi odmah krenuo sa hidroizolacijom ravnog krova pa me okvirno interesiraju cijene.
Pokušao sam vidjeti cijene preko emajstora ali vjerujem da preko foruma definitivno mogu dobiti direktnije informacije za radove. Znam da ovo nije dovoljno podataka za točnu cijenu pa bi vas zamolio da mi kažete barem u nekon rasponu kako bi se kretale cijene.
Hvala
mrs_casanova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.