Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2009., 17:01   #281
To je možda kod peći na drva, vjerujem da je ova peć ima nekakvo prisilno provjetravanje (ventilator) pa uzgon nije najbitniji. A ako je dimnjak bio "provjetren" na LUEL zašto ne bi bio na plin
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 17:43   #282
O.K. mi se raspravljamo a čovjek je izgleda već rješio problem.
Pa i sam si rekao da plin ima najbolje izgaranje pa je tako i njegov ispušni plin najsuši i "najtopliji" što znači da ima najviše razloga da kondenzira bilo koju vlagu na drugu stranu dimnjaka itd.
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 20:35   #283
Pa nisam baš to rekao, no nema veze. Bitno je da gazda zna što mu je činit
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 21:16   #284
Quote:
ATV kaže: Pogledaj post
...primjetio sam da mi se zid dimnjaka u gornjem stanu počeo vlažiti....
Da li si otvarao vrata za čišćenje i gledao ima li kondenzata i na dnu dimnjaka?
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 22:10   #285
ATV-a i dalje nema
Bravo dado 33 te jednostavnosti se još niko nije sjetio
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 22:58   #286
U ovom slučaju je temperatura ispušnih plinova pre niska , odnosno nije podešena snaga plamenika sa snagom kotla . Plamenik nesmije biti podešen manje od 10 % umanjene snage kotla a temperatura ispušnih plinova koji izlaze iz kotla nebi trebala da bude manja od 169 C pri temeraturi kotla od 80 C . Često je problem da se uzme kotao predimenzioniran a poslje se snaga regulira sa plamenikom odnosno s količinom plina . Jednostavno rečeno najprije provjerite kolike je snage kotao zatim to umanjite za najviše 10 % npr. kotao je 40 kw minus 10 % je 4kw dobijete 36 kw to je minimum koji smije biti podešen plamenik da bi eta stupanj iskoristivosti bio zadovoljavajući zatim startajte plamenik štopericu u ruke provjerite koliko plina proteče u 1 minuti pomnožite sa 60 dobit će te m3 na sat sad vam samo trba podatak o energetskoj vrijednosti plina ako je zemni plin to je 8,84 kwh/m3 (7600 kcal/m3) što znač da je u grubo potrebno oko 4m3 plina na sat rada plamenika to je u grubo potrebno je još malo matematike ali nemojte se zamarati sa tim ako ne odstupate previše od tog iznosa a ako da pozovite ovlašteni servis za plamenik. a ako je propan butan tada vam je Hi,n=25,89-34,39 kWh/m3 (22260-29570 kcal/m3). A ako nema plinomjera teško će te izračunati količinu plina preostaje vam samo temperatura na izlazu iz kotla ako je imate s čim izmjeriti ako ne " servis "
miran18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 15:31   #287
Quote:
miran18 kaže: Pogledaj post
....... temperatura ispušnih plinova koji izlaze iz kotla nebi trebala da bude manja od 169 C pri temeraturi kotla od 80 C . ................."
Ma bravo!!!!!!!!!
Da ja tjeram plamenik da daje tu temp. dimnih plinova
Pa to je čist idiotizam - grijati neblake (od:nebo i oblake)!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 15:41   #288
ATV-a i dalje nema
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 22:28   #289
Da se ATV nije zaglavio u dimnjaku?
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 23:43   #290
Nije to idiotizam nego pravilo struke pogledaj u tehničkoj dokumentaciji kotla i plamenika . Budući da se radi o tlačnom plameniku može sre ići na nižu temperturu samo ako to dimnjak podnosi . A za kotao od 40 kW ne treba veći od 130 budući da je visina 11 metara
miran18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 10:28   #291
Tako je to, investitor bi morao znati kakvu će imati peć/bojler prilikom gradnje objekta/dimnjaka. Kada to zna onda je sve lako . No kod gradnje kuće se nekako ide po fazama a u fazi grednje ne razmišljaš o centralnom i peći itd.

Onda se odlučiš staviti klasičan dimnjak od gotovih elemenata (npr. Schiedel), koji je dobar za kruta goriva ali za LUEL i plin je vjerojatno prevelikog promjera i od neadekvatnog materijala (pogotovo za plin) i onda smo tu di smo, imaš novi dimnjak koji trebaš sanirati

Usput dobiti nekakvu korisnu informaciju od lokalnog dimnjačara/građevinara/prodavača je gotovo SF.

Sve u svemu prilikom gradnje moraš se jaaako dobro educirati, čitati, tražiti informacije prije same odluke kako istu stvar nebi platio dva ili tri puta
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 09:44   #292
Evo me, nisam bio u mogučnosti spajati se na internet pa se nisam ni javljao. Popeo sam se na krov i dimnjak je iznutra vlažan i to se cijedi do jedno dubine od 5 metara. dimnjak je izvana izoliran stiroporom i fasadom preko njega a na vrhu ima kapu. Vlaženja iz kupaone ili kuhinje nije moguće a i nema ga. Imali tko nekakav dobar servis za štelanje tih plamenika. Plamenik je Giersch.
ATV is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 13:57   #293
Ako si iz ZG probaj kod Mont-ra (trešnjevka)
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 14:58   #294
Quote:
miran18 kaže: Pogledaj post
Nije to idiotizam nego pravilo struke pogledaj u tehničkoj dokumentaciji kotla i plamenika . Budući da se radi o tlačnom plameniku može sre ići na nižu temperturu samo ako to dimnjak podnosi . A za kotao od 40 kW ne treba veći od 130 budući da je visina 11 metara
Ta dokumentacija je jedno, a mogučnosti i praksa drugo.
Imam peć na ložu. Dimnjak sam progurao kroz zid (koljeno+1m cijevi) -NIŠTA VIŠE (da do susjeda imam 30-tak metara)
Zapravo za tlačne plamenike (oni koji imaju ventilator) i ne treba dimnjak
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 22:53   #295
Thumbs up

To je nešto sasvim drugo ako na sve gledaš tako bespredmetna je rasprava ja sam vidio puno gorih stvari od te bez dimnjaka ali sad je pitanje zašto uopće ljudi grade dimnjake ako ne trebaju o tome ne želim ni razgovarati . Pogledaj malo kolika ti je temperatura ispušnih plinova iz kotla kad je zagrijan na 80C aravno ako imaš sa čim izmjeriti budući da se radi o visokim temperaturama
miran18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 23:24   #296
Dimnjak, bojler, dilema

može li mi itko reći da li je bolje kad se već radi novo napraviti dimnjak Schidel Quadro sa koncentričnim cijevima 60/100 ili 80/125, jer zapravo neznam ni koja je razlika, osim dimenzija
sada mi je u projektu dimenzija 60/100 i vaillantovi bojleri, ali što više gledam po netu sve manje znam.
npr. junkers večinom 80/125, beretta svi koje sam vidio 60/100, vaillant može bojler 60/100 na cijev 80/125, itd...
ako neko zna stvarno bi mi pomogao
dom999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 16:58   #297
Quote:
dom999 kaže: Pogledaj post
može li mi itko reći da li je bolje kad se već radi novo napraviti dimnjak Schidel Quadro sa koncentričnim cijevima 60/100 ili 80/125, jer zapravo neznam ni koja je razlika, osim dimenzija
sada mi je u projektu dimenzija 60/100 i vaillantovi bojleri, ali što više gledam po netu sve manje znam.
npr. junkers večinom 80/125, beretta svi koje sam vidio 60/100, vaillant može bojler 60/100 na cijev 80/125, itd...
ako neko zna stvarno bi mi pomogao
Moraš znati koji uređaj ćeš instalirati, njegovu snagu te max. visinu dimnjaka koju uređaj podržava.

Da li si razmišaljao o tome da ostaviš samo prolaz a naknadno ubaciš gotove cijevi za uređaj koji nabaviš (recimo plinski kondenzacijski uređaj). I ovdje traba paziti na max. visinu.

Već sam par puta pisao da prije izgradnje dimnjaka moraš znati koje gorivo ćeš koristiti, kakav uređaj, snaga itd. da bi mogao odabrati dimnjak koji nećeš morati sanirati prije prve sezone grijanja.
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 09:50   #298
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Moraš znati koji uređaj ćeš instalirati, njegovu snagu te max. visinu dimnjaka koju uređaj podržava.

Da li si razmišaljao o tome da ostaviš samo prolaz a naknadno ubaciš gotove cijevi za uređaj koji nabaviš (recimo plinski kondenzacijski uređaj). I ovdje traba paziti na max. visinu.

Već sam par puta pisao da prije izgradnje dimnjaka moraš znati koje gorivo ćeš koristiti, kakav uređaj, snaga itd. da bi mogao odabrati dimnjak koji nećeš morati sanirati prije prve sezone grijanja.
imam ja proračun, ali što ako za dvije tri godine takvih bojlera više nema. nije mi jasno: ja sagradim schidel dimnjak od 10,5 m, pa zar naknadno ubacujem cijevi?
dom999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 11:04   #299
Quote:
dom999 kaže: Pogledaj post
imam ja proračun, ali što ako za dvije tri godine takvih bojlera više nema. nije mi jasno: ja sagradim schidel dimnjak od 10,5 m, pa zar naknadno ubacujem cijevi?
Ako se radi o kondenzacijskom plinskim uređaju onda možeš ostaviti otvor za gotove dimovodne koaksijalne elemente, ali 10,5 m mi se čini kao poprilična visina. Trebaš imati sve info. Nisi napisao baš puno detalja pa je onda i odgovor više općenit
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 14:16   #300
pitanje! čitam da svi tu pišete o nekoj paleti schiedel dimnjaka na kojoj se nalazi sve potrebno za slaganje dimnjaka 7m???????
meni bi trebalo 9,5 m e sad jel se to kupuje na komade ti elementi ili moram uzeti tu paletu?? help
maltipoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.