Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2009., 00:38   #321
Quote:
dizzy_boy kaže: Pogledaj post
Trebam podignuti rupu za dimnjak za Calorex šparhet. Stari model je bio 2cm niži. Kemijanje sa cijevima mi baš prostorno ne odgovara jer će ga bilo koja od tih varijanti odmaknut od zida, ako se ne varam. Izbušio bi bušilicom u polukrug iznad postojeće rupe i onda podfutrao s donje strane i to je to. E sad me samo još zanima s čim da to podfutram. Jel za to OK mort ili kaj drugo? Jel bi mogao to teoretski samo sa pur pjenom riješiti? Kak se ona ponaša na visokim temperaturama oko dimovodne cijevi?
Kao što su ti rekli. Običan mort. I da je u pitanju cijela rupa. radim sa time pa znam šta pričam. Inače se bavim montažom kamina i kalijevih peći i nemaš nikakvih problema ako samo tako napraviš. Važno ti je ako je to na nekom vidljivom mijestu da nakon što zatvoriš rupu, prođeš to područje sa finom maltom ili guščim gletom (preporučam fugenfuller ili k2) i na to staviš mrežicu da nebi došlo do pucanja zida od topline. nikakvi silikoni nisu potrebni, a pur pjena ne dolazi u obzir.
__________________
kad nešto uistinu želiš, cijeli svemir će se tada urotiti da to i dobiješ...
bubač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 00:41   #322
Quote:
dizzy_boy kaže: Pogledaj post
Moji majstori su kod zidanja šidl dimnjaka koirstili šamotno brašno i šamotnu ili nekakvu takvu vodu.
Kod zidanja dimnjaka u pravilu se mora oko spoja stavit pletenica i na spojeve obavezno šamotno brašno da nebi došlo do curenja vlage iz dimnjaka. Jer česta je pojava da se stvara kondenzacija u dimnjacima i onda zbog loše izvedbe dođe do smeđih fleka po dijelovima dimnjaka.
__________________
kad nešto uistinu želiš, cijeli svemir će se tada urotiti da to i dobiješ...
bubač is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 15:05   #323
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Dečki, a kak ide pomicanje rupe na Schiedel dimnjaku, za recimo, pol metra? Jel' to netko radil i kak?
Izreže se plašt, izbuši unutarnja cijev, iskuca rupa, ali s čim spojiti drugu cijev, pod T?
Poslje izbušene rupe, obradiš jedan uložak (ravni) tako da nasjeda okomito na rupu i spoj debelo namaži smjesom kojom si lijepio uloške (kvarcni pjesak + staklena voda).
Naravno dok se ne osuši, uložak mora biti fiksiran.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 15:49   #324
Ja danas krećem u akciju pomicanja svoje rupe u zidanom dimnjaku. Jbga zazimilo je ujutro ... Baš me zanima kakvo će to biti (ne)djelo ...
__________________
... da i ovako dobro je, a nije ...
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 12:21   #325
Hm, još nisam krenuo Ima tu još varijanti koje bi trebalo istražiti kao npr.: http://www.lin-trgovina.hr/proizvod....at=284&id=1153
Jedino kaj me muči je to kaj Calorex ima odvod 118 a ova kutija je 120. Mislim da bi s ovim daleko elegantnije riješio stvar bez razbijanja, ali nisam uspio naći ima li negdje i 118 za kupiti. S obzirom da mi je rupa za 5 cm niže ovo bi funkcioniralo. Da, još jedan problem se javio, ne mogu nabit odvod šparheta direktno u rozetu jer je to onda preblizu pločica i navodno onda pločice pucaju što znači da ću morati ubaciti komadić još nekakve cijevi (ako se odlučim ipak na razbijanje) cca petnaestak cm. Najkraće kaj ima za kupiti su 25cm pa ću i to morati rezati ... Jbada cijela ... Dođe mi da vratim Calorex

A da, vidio sam još i neke fleksibilne dimovodne cijevi. Jel mi bi to možda ušlo u kombinaciju s obzirom da trebam cijevi oko 15cm plus minus. Jel se te cijevi mogu pigati na tak kratko i je su li uopće z amoj Calorex ili je to samo za recimo plin ili slično...
__________________
... da i ovako dobro je, a nije ...
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 12:53   #326
Da sad opet puno ne filozofiramo tih 120 mm slobodno čitaj kao 118 jer će sigurno odgovarati.Ako si tako komotan da je problem skratiti cijev,nazovi me pa ću ti sve to ja napraviti tak da ne moraš vratiti šparet.Cijena prava sitnica,ko pola špareta !!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 14:10   #327
Ma kupit ću tu kutiju pa kud puklo, mislim da neću trebati ništa štukati jer je kutija sasvim dost debela (trebao bi odmaknuti cca 7cm). Ak bu dimilo, pošaljem ti punicu pa joj ti objasni!
__________________
... da i ovako dobro je, a nije ...
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 21:33   #328
Ma biti će sve u redu,prije dvadesetak godina sam napravio takvih dimovodnih ekscentara za jedan dobar kontejner,i danas ponekad nekog spasim nekakvom vratolomijom od cijevi ili koljena.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 21:36   #329
Montirao i čini se da će biti OK. To kaj je bilo malo loker sam riješio sa onom špagom za peći, unutra na jedan utor sam nalijepio ukrug tu špagu i sad mi se čini da fino dihta. Isprobao sam potpaliti novine i sve je fino izgorilo i nije niš dimilo. Prilično sam to na kraju elegantno riješio nakon cijele dubioze.
__________________
... da i ovako dobro je, a nije ...
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 20:08   #330
Dimnjaci

Imamo problem s dimnjakom. Živimo u zgradi, visina dimnjaka je cca 20m. Pregled dimnjaka je pokazao da je negdje oko 10-13 m visine puknut unutrašnji dio dimnjaka. Prijedlog koncesionara je sanacija cijelog dimnjaka, a to je, prema jedinoj pristigloj ponudi, vrlo skupo. Ima li netko iskustva s tim? Svaka pomoć tj. savjet bi nam jako dobro došao.
Kućicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 22:45   #331
Quote:
Kućicak kaže: Pogledaj post
...Prijedlog koncesionara je sanacija cijelog dimnjaka, a to je, prema jedinoj pristigloj ponudi, vrlo skupo...
Što spada u sanaciju cijelog dimnjaka? Rušenje starog i izrada novog ili samo "krparenje".
Ima li šanse umetnuti cijevi (kromove) malo manjeg promjera (koje se spajaju).
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 00:23   #332
pravilna sanacija dimnjaka predvida zadrzati isti fi dimnjaka rusenje i zidanje novog je preskupo i nerealno al postoji mogucnost provrtavanja dimnjaka i umjetanje cijevi od nehrdajuceg lima
samo uubacivanje cijevi u postojec dimnjak znaci smanjivanje koristnog djela dimnjaka a to nije pozeljno a i ne spada u pravilanu sanaciju
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 10:59   #333
Jel to centralni dimnjak, pa je svaki stan uboden u njega (svi u jedan), ili svaki stan ima svoju cijev do krova?
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 22:39   #334
Ovako: vertikala se sastoji od ukupno pet stanova, mi smo prvi i jedini koji ložimo. Dimnjak je centralni, mi imamo priključak, ostali stanari su zatvorili svoje ulaze u dimnjak. Dogodilo se da na visini trećeg stana negdje pušta. I, naravno, mi više ne smijemo ložiti.
Upravo je prijedlog koncesionara (dobili smo informaciju da samo on ima pravo to raditi) sanacija koja podrazumijeva umetanje kromovih cijevi cijelom vertikalom. Inače je dimnjak vukao ko zvijer, tako nam je krajem prošle zime rekao dimnjačar. Znači li to da bi umetanje tih cijevi ugrozilo tu protočnost?
Zanima nas je li točno da jedino koncesionar može to raditi?
Puno hvala na odgovorima!
Kućicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 14:50   #335
sanirat ga moze bilo tko dimnjacar je bitan da napravi pregled i izda atest
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 11:16   #336
Quote:
Kućicak kaže: Pogledaj post
Znači li to da bi umetanje tih cijevi ugrozilo tu protočnost?
Ne posebno, pogotovo ako je dimnjak i do sada bio okrugli, pa cijev prođe na 5mm od stjenke. Ako je dimnjak bio kvadratni onda se malo više smanjuje površina, ali centralni dimnjaci su uvjek većeg promjera, a i sam si rekao da jedini ložiš (na tom dimnjaku).
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:19   #337
eto kad smo kod dimnjaka.
par pitanjaca.

imam kuću na tri kata s time da dimnjak ide od srednjeg kata , a ne odozdola. dimnjak je rađen od cigle 45x45 cm(cigla i pol). izvana je ožbukan, običnom žbukom.dimnjak je cijeli u kući tj nema vanjskog zida.
e sad na mjestim je žbuka popucala od vrućine, pa su me uplašili da može dimnjak propišati. nigdje ne dimi , već je samo popucana sitne crtice žbuka.
da li postoji kakva cijev da se provuće kroz dimnjak, a ne da rušim dimnjak. i koliko to dođe.
a sad drugi dio. mislim spustiti dimnjak? da li je to izvedivo?
cijela deka je betonska i treba je bušiti. napravila bih isto dimnjak od cigle. kako napraviti spoj među katovima a da dimnjak ne propadne?
peć je na drva.lijepi mi je tako cigleni dimnjak
poskočica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:55   #338
Quote:
poskočica kaže: Pogledaj post
...(1.-)da li postoji kakva cijev da se provuće kroz dimnjak, a ne da rušim dimnjak. i koliko to dođe.
(2.-)a sad drugi dio. mislim spustiti dimnjak? da li je to izvedivo?
cijela deka je betonska i treba je bušiti. napravila bih isto dimnjak od cigle. kako napraviti spoj među katovima a da dimnjak ne propadne?
peć je na drva.lijepi mi je tako cigleni dimnjak
(1.-)Kolega je ugrađivao, t.j ubacivao kromovu cjev u postojeći dimnjak. Cjevi se spajaju i čine neprekidnu cjev (u dimnjaku). Cjenu ne znam, ali malo googlaj i nači ćeš
(2.-)Nisam baš skužio, jel ti misliš spustiti ovaj postojeći dimnjak u prizemlje(pošto si spomenula da dimnjak kreće od srednjeg kata)?
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 15:02   #339
Nije problem što je žbuka popucala, problem će biti kondenzacija - kad počne probijati ono smeđe Toga se nećeš moći riješiti (dimnjak je od cigle) i smrdit će
Pokušaj pronači koji fifi sigurno prolazi kroz rupu dimnjaka, ako je to cigla i pol, to je fifi oko 160-200. Probaj nešto takvoga spustiti u dimnjak da vidiš prolazi li.
U tom rasponu nađi inox cijev oko 1mm i ubaci u dimnjak.
Isto tako samo cijev možeš pružiti do dimnjaka na gornjoj deki, bez zidanja!
Ne zaboravi napraviti rupu na dnu cijevi, bilo sastrane bilo na samom dnu - čišćenje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 19:42   #340
Imam stari dimnjak od cigle koji sam morao sanirati prokrom cijevima fi 150 debljine 0,5mm jer mi je kondenzacija probila dimnjak pošto sam prešao na plin.Visina dimnjaka je 9m, a cijena sanacijeosao plus materijal je 7000 kn.
Damir66 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.