Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2014., 12:01   #661
Ja sam ostala bez ideja, sve sto mi je bilo na popisu (a po preporukama sa foruma ) smo procitali i bilo je super. Ne pomaze ni cinjenica da je ljeto pa je puno knjiga vani i ne vracaju se na vrijeme

Kako smo od Julie Donaldsom procitali skoro sve dostupno i svidjelo mu se, sad sam uzela jedinu koju jos nismo imali - Knjige drage Kuhar Drage. Isuse kakva knjiga. Ideja je kao ok (decko koji se zove Drago Kuhar cita svoju omiljenu knjigu o junaku koji cita knjigu u kojoj likovi citaju knjigu o likovima koji citaju knjigu itd itd itd). Strasno nesto konfuzno i zapetljano, pogotovo za taj uzrast 3-4-5 godina.

Uzeli smo i Dinosaure Gacoljupce jer su mu Svemirci bili super i nije mi isto bas nesto. Bolji su Svemirci.

Mislim da cemo u nedostatku bolje ideje reprizirati...... Pokusat cu pronaci Trsatskog zmaja, to mi se cini da bi moglo biti fora. Imate jos kakvih ideja? Procitali smo sve od Julie Donaldson, Svemirce gacoljupce obje i dinosaure, Juhu od bundeve, Zmaja Skakljaj, cijelu seriju od Winnie Pooha (pouke iz stojutarske sume), cijelu seriju Tigrica Jakova (prevelik je vec za to tako da ostale slicne serije ni ne gledam), Macu papucaricu, ... Doma imamo klasicne bajke i to mu je isto super. Findus i Najbolji prijatelji sam prelistala i cini mi se nekako preopsirno i s previse teksta za njega (ima 3.5 godine)
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 12:03   #662
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post

e, i koliko vas djeca traže da im više puta čitate? moj je ranije to tražio, čitali bi dok ne bi znali napamet, pa bi čitali izmišljajući.. al sad već neko vrijeme ne želi ništa 2x čitati, baš mi je to nekako čudno, pogotovo jer su neke priče dugačke i ja bi ih čak ponovno čitala.
Baš sam ja to za svoju htjela primijetiti.
Prije je tražila da joj se jedna te ista priča čita ispočetka, naučila bi je i napamet (dijelove) , s istim naglašavanjima, valjda da opet proživi taj (nadam se ugodan ) doživljaj.

sad se rijetko vraća na pročitano, zna tražiti ali puno rijeđe. Čak i kad nudim odbije (mada bi i ja rado pročitala ponovno neke dobre priče )
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 13:39   #663
Naše novo otkrice je serijal Autići Božidara Prosenjaka, bas se curama svidjelo. Fora su ilustracije, a i na kraju imate pitanja o radnji u tekstu, moja starija curka si je sva vazna kad sve tocno odgovori. Evo procitajte ovdje vise http://3mame.com/citaonica/zlocesti-...dar-prosenjak/
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 14:03   #664
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
e, i koliko vas djeca traže da im više puta čitate? moj je ranije to tražio, čitali bi dok ne bi znali napamet, pa bi čitali izmišljajući.. al sad već neko vrijeme ne želi ništa 2x čitati, baš mi je to nekako čudno, pogotovo jer su neke priče dugačke i ja bi ih čak ponovno čitala.
oduvijek i nadalje, stalno, i da čitam i pričam (jerbo sve već znam napamet )
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 12:16   #665
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ja sam ostala bez ideja, sve sto mi je bilo na popisu (a po preporukama sa foruma ) smo procitali i bilo je super. Ne pomaze ni cinjenica da je ljeto pa je puno knjiga vani i ne vracaju se na vrijeme

Kako smo od Julie Donaldsom procitali skoro sve dostupno i svidjelo mu se, sad sam uzela jedinu koju jos nismo imali - Knjige drage Kuhar Drage. Isuse kakva knjiga. Ideja je kao ok (decko koji se zove Drago Kuhar cita svoju omiljenu knjigu o junaku koji cita knjigu u kojoj likovi citaju knjigu o likovima koji citaju knjigu itd itd itd). Strasno nesto konfuzno i zapetljano, pogotovo za taj uzrast 3-4-5 godina.

Uzeli smo i Dinosaure Gacoljupce jer su mu Svemirci bili super i nije mi isto bas nesto. Bolji su Svemirci.

Mislim da cemo u nedostatku bolje ideje reprizirati...... Pokusat cu pronaci Trsatskog zmaja, to mi se cini da bi moglo biti fora. Imate jos kakvih ideja? Procitali smo sve od Julie Donaldson, Svemirce gacoljupce obje i dinosaure, Juhu od bundeve, Zmaja Skakljaj, cijelu seriju od Winnie Pooha (pouke iz stojutarske sume), cijelu seriju Tigrica Jakova (prevelik je vec za to tako da ostale slicne serije ni ne gledam), Macu papucaricu, ... Doma imamo klasicne bajke i to mu je isto super. Findus i Najbolji prijatelji sam prelistala i cini mi se nekako preopsirno i s previse teksta za njega (ima 3.5 godine)
ja ću ti ponoviti zalijepiti linkove koje sam (čini mi se) već nekada stavila tu: http://www.kgz.hr/default.aspx?id=4251
https://www.citajmi.info/slikovnice/preporuke/
I meni ponestaje ideja, prošli put sam počela čitati ovu temu od početka i zapisivati. Ljeto je, ima se vremena na poslu.
Trenutni hit nam je Hrkalo.
Na sličnu temu ima i Figaro, mačak koji je hrkao, isto je super.
Ovaj tjedan se moram opskrbiti slikovnicama za more. Ako se nastavi ovakvo vrijeme bolje mi je da se dobro pripremim.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 10:44   #666
Knjiznica nam je opustosena, bas je tesko pronaci bilo sto od naslova Plus sto imaju ljetno radno vrijeme pa bas nekako slabo idemo

Od sveg sto sam uzela mali je apsolutno najvise odusevljen sa "Lana i Pavo", bas je fora slikovnica za trogodisnjake. Jednostavna (ali ne prekratka) i sa lijepim ilustracijama. I njemu je strasno fora jer si on isto ima omiljenog medvjedica, i uvijek me trazi da mu je citam barem dva puta za redom.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 13:59   #667
Pogledaj jel imate u knjiznici Berensteinove medvjedice, odlicne su slikovnice, pogledaj si prije na webu od Algoritma.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 14:26   #668
imamo al bezuspjesno trazim onog sa zubarom vec mjesecima. ostali mi nisu bas zapeli za oko s naslovom, ima neki dobar?
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 16:57   #669
čitam joj slikovnice svaku večer...
najčesce trazi pred spavanje i najvise voli o životinjama..
trenutno imamo jednu Priča o vodi u kojem su glavni likovi leteći medvjedići
i jednu o kravici
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 23:17   #670
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
imamo al bezuspjesno trazim onog sa zubarom vec mjesecima. ostali mi nisu bas zapeli za oko s naslovom, ima neki dobar?
Mi imamo kuci 'medvjedici luduju za igrackama'. Klinci su opsjednuti kupovanjem igracaka, a na kraju ne znaju sto ce s njima jer samo skupljaju prasinu.
Moja je premala za pouku price, a voli ju listati pa izmisljam nesto svoje. U nasoj verziji na kraju svi imaju tulum


Evo jedne preporuke, prekrasno ilustrirana slikovnica, a ni prica nije losa
Djecak u zvjezdanim cizmama
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 03:37   #671
Kada ste počeli čitati "prave" knjige--bile ilustrirane ili ne?

Imam četverogodišnjakinju, može pratiti dosta duge i relativno komplicirane priče. Pa sam mislila da bismo mogli probati s čitanjem jednog poglavlja svaku večer--ili je prerano?

Probala sam joj čitati Avanture Nilsa Holgersona od Selme Lagerlof, no rekla je da se boji. Mislim da je bio krivi izbor knjige, no mogla bih možda probati s Pipi dugom čarapom--tu će se identificirati s djevojčicom koja je vrlo jaka i ima konja

Sjećam se da je meni mama čitala Karbonela kralja mačaka (ako tko to zna, to mi je bila najdraža knjiga, o djevojčici i vještičjem mačku) sigurno s 5 godina a moguće i ranije, ali izgleda da ga više nema za kupiti nigdje, trebam naći negdje u antikvarijatu...
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 08:45   #672
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
imamo al bezuspjesno trazim onog sa zubarom vec mjesecima. ostali mi nisu bas zapeli za oko s naslovom, ima neki dobar?
Nama su bas svi bili dobri koje smo citali, isto nemamo sve u knjiznici.

Planiram kupiti one o nezdravoj hrani, previse televizije i o neznancima.

Jedina koja mi je bila bezveze je Medvjedici secu s duhovima.

Za koju su uopce dob te slikovnice?
Moja ima skoro 5 i obozava ih od kad smo ih otkrili, samo njih posudjujemo.

Nekak su mi taman dugacke za odjednom procitati, iskreno, bas mi se i ne da citati predugo, mozda da su bas kratka poglavlja.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 10:57   #673
Prijavljujem nove "pune pogotke":
1. Kako je krokodil Marko našao svoj dom,
2. Oprostite, jeste li vi vještica?,
3. Izgubio se jedan zeleni pas,
4. Uljuđeni vuk.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:15   #674
Hvala na preporuci za Findusa, napokon je i to doslo na red, stvarno je super. Citali smo Tortu za Findusa i bas smo se svi, i mali i veliki, od srca nasmijali
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 20:11   #675
Nama je otkrice Stanislav Marjanovic petogodisnjak ga obozava!
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 12:25   #676
Predivna knjiga: http://www.planetzoe.hr/knjiga.php?i...ina._Knjiga_1.
Priče su super kratke, što mi je odlično, jer sam navečer često umornija od njega. Jednostavne, duhovite. Prvi dan smo cijelu zbirku pročitali 2 puta...
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 15:40   #677
Ima li netko ovu knjigu: http://www.profil-mozaik.hr/kako-rad...jevi/PR/135948

Za koji je to uzrast? Jel bi bilo interesantno cetverogodisnjaku koji obozava tehniku, slaganje, legice, strojeve i sve na tu temu? Ne mogu procjeniti koliko je zahtjevno to slaganje, a ne bi htjela da ga frustrita pa da bezveze sve potrga
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 18:59   #678
http://www.mvinfo.hr/images/proizvodi/proizv6556.jpg

Ja preporučam ovo za djecu stariju od 5 godina (može i mlađe, a li onda vi pričate priču ). Mi smo kupili preko NJuškala, to je knjiga + 40 kartica sa slikama koje potiču na pričanje priča. Može se izvući jedna kartica (npr. dvorac, vilinske dveri, princeza, kraljevna, vojnik, vrelo sjećanja, stablo želja i sl.) pa po tome pričati priča (slike su s hrpom detalja i par poticajnih pitanja na drugoj strani kartice).

Mojoj se jako svidjelo (sad je 6 i pol g) a uz to vježbamo i usmeno izražavanje (mojoj malo šteka ).

Edit.Postoji prvi dio (ovo gore koje imamo mi, s 40 karata) i dopuna , drugi dio s još 28 drugih karata.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 22:18   #679
Mogu li preporuke što čitati malom koji ima 4 i pol godine?
Imamo jako, jako puno slikovnica ali mi se čini da je sad za njih puno više zainteresiran mlađi (2 i pol god.) Recimo slikovnica Heidi koja ima dosta teksta i manje ilustracija mu je zanimljiva.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 23:41   #680
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Mogu li preporuke što čitati malom koji ima 4 i pol godine?

Imamo jako, jako puno slikovnica ali mi se čini da je sad za njih puno više zainteresiran mlađi (2 i pol god.) Recimo slikovnica Heidi koja ima dosta teksta i manje ilustracija mu je zanimljiva.

Npr serija o Findusu, serija Prijatelji zauvijek (ako se tako zove), ako niste jos citali onda sve ovo sto je ZubaTruba navela....

Mi vrlo uspjesno kopipejstamo Zubine preporuke i zbilja su fora knjige. Moj ce sad 4 i sa svime je odusevljen. Probat cemo polako preci na Findusa kad ga nadjem u knjiznici jer je danas tuzno konstatirao kako mu je "Oprostite jeste li vi vjestica" prekratko trajala
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.