Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2017., 13:42   #1
Opel ASTRA H - centralno zaključavanje

Ostala zaključana, centralno krepalo u svim smjerovima nit na dugme, nit na kljuc, nit na daljinsko...
gepek ostao zaključan..

osigurače pregledao svi čitavi.. gdje početi...
jedino zadnja lijeva vrata kad otvorim ne prikazuje da su otvorena.. sva ostala normalno rade.
iznutra sam sva vrata otkljucao, vozaceva otkljucao kljucem..
sad ih ne mogu zakljucat..

kad skinem klemu, na daljinski bljesne (kao zakljucano) zatim bljesne otkljucano i to je to.. ista stvar ako sjedim u autu i nakon skidanja kleme probam s tipkom... "zakljuca" i kad otkljuca vise nema funkciju...


druga stvar, kako otkljucat gepek inutra buduci da nema onu sajlicu, ni spagu, ni otvor za bravu =)


-prednja lijeva i zadnja lijeva vrata su pregledana zice su citave...


googlo sam i uglavnom nigdje ne pise konkretno rijesavanje problema osim da imaju MORE problema s razlicim uzrocima vezano za to.. pa cak i do tog da neradi ako krepaju dnevna svjetla (nema ih ovaj auto)
__________________
od jucer do danas

Zadnje uređivanje ma3x : 27.02.2017. at 13:55.
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:52   #2
osigurač za centralno ti je u bunkeru ne napred pod haubom sad ovisi koju opremu imaš,ako je do njega uopće...a da bi otvorio vrata od bunkera iza spusti zadnje siceve uđi u bunker i na sredini 5 vrata imaš jednu okruglu plastikicu koju skineš,uzmeš plosnati šerafciger gurenš unutra i okreneš da bi ti napravi škljoc kao kad otvaraš izvana i to je to
__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 18:16   #3
Rokni sakon iznad otvora za bunker 2-3 puta. Provjereno, mene kad je jebao bunker odvalio sam sakom i otvorio se
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:26   #4
popravljeno... hvala za ovo otvaranje gepeka kroz rupicu..

kvar: (nekoliko njih)
slucajno sam skuzio da zadnja lijeva vrata ne pale lampicu da je otvoreno pa sam krenio od njih..
-od 6 zica, 5 je bilo puklo (sat vremena prije su radile sve okej)
-izgorio osigurač broj 38 u gepeku (uopce ga nema u manualu 25A)
-polemili zice, ne radi i dalje, osigurac promjenili i dalje nista, klema dolje, resetirao kompjuter preko obd, zatvorio vrata i radi centralno. sad sam vidio da i s desne strane ne radi zvucnik iza pa vjerojatno isto zice treba rastaviti komplet i prelemit da budu duze...


uglavnom popravljeno...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 19:20   #5
bitno da si riješio probelm..te žice na zadnjim vratima oće tako precvikat se jer su jadne,jebla ih štednja na tome..a za osigurač čudno da nemaš u knjizi od auta,velim zavisi ti o opremi,imaš 2 izvedbe,ti imaš bolju opremu onda i imaš ovako raspored iza ko na slici i tu ti se vidi taj osigurač pod brojem 38 kako sam ti i rekao da je iza


__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 00:18   #6
takodjer centralno odjednom prestalo raditi... probao osigurač... dobar... krenuo otvarati vrata i vidim stražnja suvozačeva ne svijetle kad se otvore na dashboardu... malo rukom bužir s kablovima protresao i proradilo... nisam ga skidao kako bih vidio u kakvom stanju su žice...
flagelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2020., 20:59   #7
Puknute sigurno, klasicna prica kod svih tih zica koja se pregibaju, trebas to rastavit i polemit zice, jos bolje bi bilo promjenit ih.

Obavezno skini minus klemu sa akumulatora prije nego to pocnes radit.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2020., 08:37   #8


@flagelant evo di ti je problem kako ti je rekao MaliZeleni zalemi žice ili ih promijeni,imaš za kupit kit sa novim žicama samo košta ili da ovako zamjeniš sa boljima..ja sam svoje lemio pa ako opet šta pukne ćemo opet,nije problem za skinut pa ajde
__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.