Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2024., 08:06   #4681
Operacija nosa II

Quote:
olympya kaže: Pogledaj post
Pozdrav, u utorak sam operirao devijaciju septuma i te nosne školjke u KBC Rijeka.
Danas, 4 dana nakon sam bio vaditi tampone i za 4 dana idem vaditi te folije/silikone što već je još ostalo u nosu.
Ova 4 dana sam bio stalno na brufenu od 600, svakih 5-6 sati jer me jedostavno bolilo. Nije da je bilo nepodnošljivo ali bol, pritisak, glavobolja, bolovi od ležanja itd..
Spavanje 3 puta na dan po max 2 sata, jednom u danu i dva puta tako u noći..

Vađnje tampona mi je nešto najgore što sam u životu doživio do sada, bolilo me do suza ali ajde prodisao i doša k sebi za 20 min.

Ono što me sad zanima a čitam da svatko ima nešto drukčije, doktor mi je rekao da sada to ispirem sa Aqua maris sprejom nekoliko puta na dan i da danas uvlačim u sebe pa pljujem na usta. Sutra i iduće dane mogu polako ispuhivati za van.

Da li je to ok po iskustvu nekog tko je probao jer vidim da postoje svakakve varijante nakon vađenja tampona?

Kupi si bocu fizioloske otopine od pola litre u ljekarni skupa sa spricom, i svaki dan po 20tak puta ispiri, nagli glavu na jednu stranu a u drugu nosnicu spricaj. Ne boj se ispirat, sto vise i to ti je najbolja opcija.
Barem je meni tako bilo receno u LF klinici.
I izlazilo je sve, doslovno nista se ne bi kupilo unutar nosa.
I to brzim trzajem bi spricu prsnila u nosnicu.

Evo sad ce mi 5 mjeseci od operacije.
Rezultati su odlicni, takoder devijacija i blaga estetika.
Sretno!
tanahlot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.