Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2016., 13:32   #1
Holistička stomatologija

Pozdrav svima

Zanime me sljedeće:

Postoji oli u Splitu ili području Dalmacije holistički stomatolog?

Našla sam na internetu jednu takvu ordinaciju, ali je u Zagrebu....

Nadalje...

Ima li tko osobna iskustva s pravilnim vađanjem mrtvih zubiju i poboljšanjem zdravstvenog stanja?

Uvelike zahvaljujem na informacijama.
dodoka56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 14:07   #2
Po cemu je holisticki stomatolog razlicit od neholistickog?

Koje su tu drugacje procedure, pjeva se mantre dok vadi zub i anestetik stavi da se energizira na piramidi?


Pada mi na pamet da eventualno moze imati vecu sklonost recimo materijalima koji slove kao kemijski inertniji, ali su svi oni dostupni i kod svakog drugig zubara
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 14:27   #3
Zbog imunoloških problema sam se odlučila riješiti mrtvih zubiju, koji mi ionako rade probleme cijeli život.

Holistički neće samo ''iščupati'' zub, već očistiti i okolo njega tkivo i kost da bi se do kraja spriječila mogućnost infekcija. I nakon toga dati vam potrebnu detoksikaciju. Ugl, jako je bitno da se zub izvadi na pravilan način.
dodoka56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 17:44   #4
Opet, sto je tu usluga koju ne boze bilo koji stomatolog? Vjerujem da je moguce samo odabrati izmedju postojecih procedura i metoda one koje se dozivljavaju kao vise "holisticke", a to znaci da svaki stomatolog moze izvrsiti takav "holisticki tretman", u cemu je onda razlika, osim sto se netko iz trzisnih razloga tako prezentira i preferira odredjene opcije pred drugima?
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 16:55   #5
[QUOTE=dodoka56;57815231]Pozdrav svima
dodoka56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 17:03   #6
Kakav je to komentar?

Dobro, moze li se navesti konkretno jedna ispuna, implantat, nacin vadjenja ili nesto drugo sto se radi kod holista a da nece/ne moze napraviti bilo koji zubar?

Mislim, ono... konkretno: ta i ta ispuna. Implantat od bedrene kosti africkog skocimisa... ne znam
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 17:37   #7
Nisam nikad otišla, tako da su moja saznanja ograničena, ovako izvana primjetila sam:

- najčešća aktivnost koju sam primijetila je da jako potiču ljude da izvade sve zube koji nisu živi, dok se kod običnih stomatologa ne inzistira na tome

- isto potiču zamjenu crnih plombi; kad to rade, prvo par dana na neki način pripremaju tijelo na to, onda cijelo vrijeme dok to rade paze da ne udišeš neke pare koje mogu biti štetne za organizam i poslije još nešto. Sad, dal je to sve potrebno, svatko može za sebe odlučiti. Onaj doktor Mercola (ne znam jel on alternativac ili klasičan) je rekao da je vadio tih par crnih plombi i da je najopasniji rizik u trenutku vađenja, vadio je kod normalnog stomatologa i kaže da mu je jetra od tad trajno oštećena. Pa je možda u tom smislu bolje imati nekog tko je svjestan rizika - naravno, pod pretpostavkom da osoba smatra da rizik uopće postoji.

Nadam se da će se javiti netko tko više zna o ovome
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 16:04   #8
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Mislim, ono... konkretno: ta i ta ispuna. Implantat od bedrene kosti africkog skocimisa... ne znam
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 19:55   #9
Thnx

Naravno odluciti vaditi ili ne i mijenjati ili ne mozes vjerojatno kod bilo koga, ali ako postoje neke razlike u proceduri (bez obzira sada na to jesu li besmislene ili ne)

Koje je njohovo objasnjenje da je bolje vaditi zub/korjen i pretposavljam staviti implantat (opet pretpostavljam od cirkonija prije nego titana)? Nije da je implantat "zivlji". Mozda smatraju da je u ispunama neki problem?
Nije da je taj umjeti materijal "ziv"
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 22:46   #10
Jedna od glavnih razlika je postupak kod zamjene amalgamskih plombi. Uobičajni zubar izbrusi staru plombu i stavi novu. Holistički radi puno toga više. Razlika je ogromna.
Zamjena bez strogih mjera predostrožnosti može itekako narušiti zdravlje.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 13:13   #11
Sto vise toga radi (kuzim sto ste napisali principijelo, al e zanima konkretno), sto moze narusiti zdravlje i na osnovu cega se doslo do takvog zakljucka?
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 13:59   #12
Kada ti skida amalgamsku plombu, imaš puna usta amalgama. Isparavanja su velika i vjerojatno dio toga i progutaš. Velika šansa da ćeš se iza toga osjećati loše.Zbog toga danima prije i poslije brušenja treba piti razne dodatke (posebno selen i razni vitamini), kako bi se taj udar ublažio. Za vrijeme brušenja treba paziti da se otpad stalno odstranjuje.
Uglavnom, zamjena plombi je rizičan zahvat i nikome je ne bih preporučio bez adekvatne pripreme. Malo je zubara koji to znaju.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 18:51   #13
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Kada ti skida amalgamsku plombu, imaš puna usta amalgama. Isparavanja su velika i vjerojatno dio toga i progutaš. Velika šansa da ćeš se iza toga osjećati loše.Zbog toga danima prije i poslije brušenja treba piti razne dodatke (posebno selen i razni vitamini), kako bi se taj udar ublažio. Za vrijeme brušenja treba paziti da se otpad stalno odstranjuje.
Uglavnom, zamjena plombi je rizičan zahvat i nikome je ne bih preporučio bez adekvatne pripreme. Malo je zubara koji to znaju.
zamjena plombi je uobičajni zahvat
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 00:41   #14
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zamjena plombi je uobičajni zahvat
Naravno da je uobičajni zahvat, ali ga malo tko napravi kako treba.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 10:45   #15
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Kada ti skida amalgamsku plombu, imaš puna usta amalgama. Isparavanja su velika i vjerojatno dio toga i progutaš. Velika šansa da ćeš se iza toga osjećati loše.Zbog toga danima prije i poslije brušenja treba piti razne dodatke (posebno selen i razni vitamini), kako bi se taj udar ublažio. Za vrijeme brušenja treba paziti da se otpad stalno odstranjuje.
Uglavnom, zamjena plombi je rizičan zahvat i nikome je ne bih preporučio bez adekvatne pripreme. Malo je zubara koji to znaju.
Malo pretjerujete.
Ja sam prošle godine zamijenio SVE amalgamske plombe, i nije bilo nikakvih posebnih priprema niti negativnih posljedica za zdravlje.

Btw. vadio sam i jedan zub i zubar mi je očistio cijelu ranu i to bez holističkog prodavanja magle
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 13:46   #16
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Malo pretjerujete.
Ja sam prošle godine zamijenio SVE amalgamske plombe, i nije bilo nikakvih posebnih priprema niti negativnih posljedica za zdravlje.

Btw. vadio sam i jedan zub i zubar mi je očistio cijelu ranu i to bez holističkog prodavanja magle
Stvar izbora. Osobno mislim da je to igranje s vatrom. VIDLJIVE posljedice ne moraju biti odmah, već i kasnije.
"Prodavanje magle" je više nego paušalna ocjena.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 16:35   #17
Evo kod mene suseda Bara živi već 90 godina i ima sve amalgamske plombe.
Bakica još kopa po vinogradu kak kultivator.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 01:09   #18
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Evo kod mene suseda Bara živi već 90 godina i ima sve amalgamske plombe.
Bakica još kopa po vinogradu kak kultivator.
Nebitno, uvijek ima primjere za sve pa je tako ovo jednako nedovoljan arguent kao i kod onoga koji zbog probema sa jetrom automatski zakljuci da je do amalgama, iako nema dokaza. Masa ljudi pusi i nema rak pluca, ne znaci da pusenje znatno ne dize taj rizik zato sto se nije svatko razbolio.


No isto me tako zanima na osnovu cega se vjeruje da je amalgam opcenito toliko opasan kao i njegova zajena u tome posebno rizicna i koji su tu dokazi?
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 17:31   #19
Prvi put čujem za holističku stomatologiju.
Bave li se takvi stomatolozi i liječenjem paradentoze?
Maleah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:36   #20
Evo, ja sam bila kod holističkog stomatologa

Ne želim pisati u detalje jer su moderatori na ovom podforumu zaista prevršili svaku mjeru bezobraznog nastupa i ne želim da i ovdje počnu iskaljivati svoje frustracije, pa ako nekog zanimaju detaljniji principi i radnje, može me kontaktirati na privatne poruke.

Uglavnom, zubobolja, karijes... bila kod klasičnog stomatologa koji je rekao da se treba vaditi živac i umrtviti zub te ispuniti kanaliće. Bila kod holističkog koji mi je rekao da se može pokušati spasiti živac jer kad se očisti karijes, živac se nekad može sam oporaviti. Ja se odlučila za ovog drugog. Pa ćemo vidjeti... javim ishod.

Taj zub ima na sebi onu crnu plombu pa ću proći i kroz taj postupak pripreme za i skidanja te plombe.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.