Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2010., 23:22   #1
Zalihe za svjetsku krizu

Pod utjecajem cjelog niza informacija, kako onih manje ozbiljnih "urotničkih" dokumentaraca, tako i money as debt i FED dokusi, Crash course ( http://www.youtube.com/user/ChrisMartensondotcom#p/a ) Peak oil, 3. sv. rat, hiperinflacija, gospodaska kriza... itd itd... htio bi se pripremit za svaki slučaj.
Znam dovoljno povijesti da usprkos visokoj produktivnosti današnje civilizacije npr. previše ovisimo o nafti, monetarni sustav nam je napravljen od dugova i sl. Vjerojatno bi se za par godina oporavili s obzirom na dosjetljivost i produktivnost, al da preživim tih par godina...
Neću sad napravit atomsko sklonište ili samofunkcionalno domačinstvo (ako je to moguće)...

Želim učiniti što je moguće da ja i moja obitelj preživimo.
1. Npr. hrana i osnovne zalihe bez kojih se nemože.
2. Zatim namirnice i sitnice koje su sada jeftine a u vrijeme krize bi bile skupe ko zlato,
3. hrana koja dugo stoji a da se ne pokvari...
4. Predmeti za razmjenu (trampu)
5. Posao u krizi (poljoprivreda, uprava - zbog proširenih ovlasti države)
6. sl...

Evo intervju o takvom sličnom događaju u sovjetskom savezu/rusiji 90-te:

http://www.youtube.com/watch?v=tDL0djW4LsQ

Uzmite u obzir politiku, psihologiju, ekonomiju, sociologiju i društvo u toj situaciji. Molim predložite neki konstruktivni video link... s tim da nebude Pobješnjeli Max.
radzid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 23:40   #2
vidim da su i malo niže - na gospodarstvu načeli razmišljati o tome
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 10:43   #3
Mislim da i nije neki problem riješit nezaposlenost. Americi trebaju vojnici i mi im ga preko NATO-a možemo dati. Pošaljemo pet tisuća ljudi i automatski smo zaposlili pet tisuća ljudi. I ovako i onako razvijene zemlje će vadit resurse iz nerazvijenih.
UFOGOVERMENT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 14:04   #4
Quote:
radzid kaže: Pogledaj post

Želim učiniti što je moguće da ja i moja obitelj preživimo.
1. Npr. hrana i osnovne zalihe bez kojih se nemože.
2. Zatim namirnice i sitnice koje su sada jeftine a u vrijeme krize bi bile skupe ko zlato,
3. hrana koja dugo stoji a da se ne pokvari...
4. Predmeti za razmjenu (trampu)
5. Posao u krizi (poljoprivreda, uprava - zbog proširenih ovlasti države)
6. sl...
mislim da najbolje ak imaš svoju zemlju, tj. kuću i zemlju na selu koju možeš obrađivati...nekoliko kokoši, 3-4 koze, 2-3 svinje... sasvim dovoljno da se nekakva obitelj od 5 članova prehranjuje sa minimalnim primanjima mjesečno...
 
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 14:24   #5
Definitivno ako covjek ima vrt i par kokosi to ga moze spasiti, a da ne govorimo o drugim domacim zivotinjama, svinje, krave itd
Hrana koja moze dugo stajati - razlicite konzerve s ribom, pastete, koncentrati rajcice, secer, sol, brasno, konzerve s grahom,itd, zalihe vode naravno, suhi kvas, kava, mlijeko u prahu, razlicito sjemenje.. Ne mogu se vise sjetit.

Stvari koje ce trebati, a biti ce tesko dostupne ili zbog cijene ili nestasice - svijece, sibice, sapun, toaletni papir , cokolada , mozda neke tkanine, deke, cavli, alkohol, dezodorans, antibiotici i ostali lijekovi, ako se sjetim napisem jos.

Naravno ja sam tu nadrobila kao da ce doc smak svijeta al mozda ti nesto posluzi od ovog
AuroraXXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 15:55   #6
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
mislim da najbolje ak imaš svoju zemlju, tj. kuću i zemlju na selu koju možeš obrađivati...nekoliko kokoši, 3-4 koze, 2-3 svinje... sasvim dovoljno da se nekakva obitelj od 5 članova prehranjuje sa minimalnim primanjima mjesečno...
To je u redu ako će koliko-toliko funkcionirati pravna država, ako ne daj bog dođe do bezvlašća, otimati će jači od slabijih.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 21:50   #7
Zato i cvate trgovina oružjem kod amerikanaca a pretpostavljam i zašto.
__________________
Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti. Mi cemo ga držati. Vaši Pradjedovi
Saha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.