Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 18:58   #481
Quote:
zoya85 kaže: Pogledaj post
Da, ali daleko teže.
Zapravo, vrlo moguće na kraću stazu, ali na dužu...jako teško.
Razlozi nisu samo u patrijarhalnom društvu, nego kao što je već rečeno, radi razloga reprodukcije. Znači u startu postoji daleko veći potencijal za dugoročnost te veze, a potencijali su ipak jako bitni.
Žena od 20-ak može roditi dijete nekom od 40 i vjerojatnije je da će to potrajati, dok će se lik od 20-ak zabavljati sa dobrodržećom tetom u 40-tima par godina, a kad se zasiti, onda će joj obično reći bye-bye i pronaći mlađu ili vršnjakinju koja će mu biti ravnopravnija partnerica i moguće majka njegove djece.
Ne bi htjela generalizirati, ali dečki u 20-tima uglavnom samo žele pozobati što više iskustva i uživati u onome što im se pruža, a ne preuzimati velike odgovornosti ili biti podrška partnerici.
a cuj sve zavisi od slucaja do slucaja. Moze i ovoj od 20 godina dosaditi dedica kojem se vise ne dize u 50-ima onako kako treba, a ona bas u 30-ima, zrela, mlada, lete oko nje napaljeni muskarci....
Sve zavisi od osobe do osobe.

Ali bas me zanima sa ovim klincem u Austriji kaj ce biti za par godina. Zivi bili pa vidjeli!
__________________
Ili napiši nešto vrijedno čitanja ili uradi nešto vrijedno pisanja.
Prometeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 13:59   #482
Ako si sretna, budi i dalje sretna i pusti priče. Samo budi svjesna realnosti i potencijalne tuge kroz koju ćeš proći u kasnijoj budućnosti jer on će najvrerovatnije umrijeti prije tebe osim ako se tebi nešto ne dogodi. Sorry, malo sam morbidna. Ali, sad ti je dobro? Sad si zaljubljena? Onda mi je jako drago.
Ne moraš ti partijati i 'uživati u životu' kako drugi misle da se to radi. Ako tebi ovako štima, onda je to za tebe prava stvar.
Nemesis1709 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:01   #483
Quote:
zoya85 kaže: Pogledaj post
Da, ali daleko teže.
Zapravo, vrlo moguće na kraću stazu, ali na dužu...jako teško.
Razlozi nisu samo u patrijarhalnom društvu, nego kao što je već rečeno, radi razloga reprodukcije. Znači u startu postoji daleko veći potencijal za dugoročnost te veze, a potencijali su ipak jako bitni.
Žena od 20-ak može roditi dijete nekom od 40 i vjerojatnije je da će to potrajati, dok će se lik od 20-ak zabavljati sa dobrodržećom tetom u 40-tima par godina, a kad se zasiti, onda će joj obično reći bye-bye i pronaći mlađu ili vršnjakinju koja će mu biti ravnopravnija partnerica i moguće majka njegove djece.
Ne bi htjela generalizirati, ali dečki u 20-tima uglavnom samo žele pozobati što više iskustva i uživati u onome što im se pruža, a ne preuzimati velike odgovornosti ili biti podrška partnerici.
Da tocno je to sa reprodukcijom kao sto je i toda se tip moze zasititi...ali i nemora biti...sve uvijek zavisi od osoba i karaktera i kolika je povezansost...nista nije nemoguce,a i sve moguce...iako sam i ja u podvjesti tog misljenja da jako rijetko uspjevaju te veze. Poznam jedan brak kao sto sam i navela i razlika je jos veca..a evo i danas mi jedna zena iz baske vode veli da je jedan od tamo ostavio svoju zenu vrsnjakinju i otisao drugoj 24 godine starijoj....on je sada 30,a ona 54 i zive super vec 8 godina....svasta se moze desiti,ali smatram da se i u vezi vrsnjaka takodjer svasta desava. Naravno da on sa 20 ima puno vise zivota pred sobom nego ona sa 39...i da sve to nije jednostavno ... ai ljubav je ljubav...prava ljubav nije ovisnost ili vezanje...nego nadogradjivanje jedno drugoga...Znam da ce puno njih sada reci sto imas ocekivati od 19 godina mladje osobe da te nadogradjuje..hm..nikad se nezna...mozda me bas takav kakvog ga znam moze puno vise nadograditi nego netko sto ga isto poznam,a preko 40 je...
xperia39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:03   #484
Quote:
Prometeus kaže: Pogledaj post
a cuj sve zavisi od slucaja do slucaja. Moze i ovoj od 20 godina dosaditi dedica kojem se vise ne dize u 50-ima onako kako treba, a ona bas u 30-ima, zrela, mlada, lete oko nje napaljeni muskarci....
Sve zavisi od osobe do osobe.

Ali bas me zanima sa ovim klincem u Austriji kaj ce biti za par godina. Zivi bili pa vidjeli!
Zalosno je kada ljudi ljubav definiraju kroz sex. Naravno da je to dio toga,ali definicija za ljubav sigurno nije
xperia39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:09   #485
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
xperia, napisala si da su njegovi roditelji zabrinuti. Jel bi ti bio problem napisati zasto?
Boje se da on nebi napustio fax zbog mene..smatraju da mu ja bacam neke cini i da je zbog toga poludio....smatraju me ninfomankom(iako mi nismo nikakav sexualni odnos imali,a u ostalom da mi je samo do toga,hvala Bogu na svakom kraku toga ima,a pogotovo ovdje..neznam zasto bi trosila svoje vrijeme pricajuci ili pisajuci s njim..kuzis) i zlom osobom itd...naravno da se sve vrti o godinama i toj razlici..jer kao sto je njegova sestra rekla..."zelis dijete s njom? Da mu ti budes otac,a ona baba".....Radi se o godinama jednostavno...da nema te razlike znam da nitko nebi tako mislio....i to sam vec navela ne zelim nikakav sukob radi mene,a s druge strae osjecaji medju nama su sve veci i dublji...tesko
xperia39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 20:59   #486
bila sam 3 god u vezi sa 8 godina starijim deckom...prvo je sve bilo predivno,prekrasno,naravno,dok starci nisu saznali,zestoko su se tome protivili,jer sam ja imala tek 15..istina da mi je on bio susjed i da su ga dobro poznavali,ali opet...on je imao 23 godine,svoj posao,auto,zivot....i meni je to bilo super,a on se zaljubio u dijete u meni... sve je bilo divno,krasno godinu dana, (naravno,starci su se teskom mukom privikli na njega),a onda sam ja napunila 17 i pocela je muka....pocela je ljubomora s njegove strane,na moju srednju skolu,na decke iz razreda,opcenito na drustvo...iako sam ga voljela vise od svega na svijetu,za mene je postojao samo on,svađe su postojale sve cesce...uvijek novi razlozi,poceo se derati bez razloga,provjeravati me,pratiti,nazivati stalno....upao je u neko drustvo,poceo kockati,velike kolicine novaca potrosio na kocku...a starcima rekao da trosi na mene.....i dokipilo mi je...rekla sam sama sebi,nezelim to za cijeli zivot!!! poceo je pricat da ce me ubiti ako ga ostavim,da je on puno godina potrosio na mene da bi se ja predomisljala....sve sam to trpila,napunila 18 i tu je on poceo vec o svadbi i svemu,a ja ni srednju jos nisam zavrsila.... prekinula sam s njim u 3 mjesecu,do 8 mjeseca me doslovno proganjao,upao mi u kucu kad su starci bili na moru.... kad sam otisla negdje na kavu s nekim,poslao mi bi poruku sa opisom auta i rege.... KOMA,KOMA,KOMA.... starcima sam sve priznala tek na kraju jer sam se bojala tatine reakcije... dugo,dugo nisam vise nikome vjerovala...i evo,sad sam vec skoro 2 godine u vezi sa deckom starijim 3 godine,preporodila sam se...udajem se za godinu dana i tek sad znam sta je pravi decko i kako se pravi decko ponasa prema svojoj curi! Znam cura koje su imale i pozitivna iskustva sa tim razlikama u godinama,ali ja nisam...tih 8 godina je bilo stvarno previse!
strumfetica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 09:02   #487
Zasto mislis da su vasi problemi proizlazili iz vase razlike u godinama? On bi i dalje bio nesiguran, ljubomoran i nezreo da je tebi bilo i 25 godina. Problem je bio u vama i tome sto niste bili jedno za drugo potpuno jeovisno o toj razlici.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 09:45   #488
Quote:
xperia39 kaže: Pogledaj post
smatraju me ninfomankom(iako mi nismo nikakav sexualni odnos imali,a u ostalom da mi je samo do toga,hvala Bogu na svakom kraku toga ima,a pogotovo ovdje..neznam zasto bi trosila svoje vrijeme pricajuci ili pisajuci s njim..kuzis).....


a s druge strae osjecaji medju nama su sve veci i dublji...tesko
niste se jos posexali???
ajmeeeeeeeeeee
zato ste i poludili... pa to njega drzi ... mastarija o dobroj matorki...
"Sreca je lepa samo dok se ceka i od nje se samo nagovjestaj zna"

daj skinite to sa dnevnog reda pa cete biti sabraniji
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 23:37   #489
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
niste se jos posexali???
ajmeeeeeeeeeee
zato ste i poludili... pa to njega drzi ... mastarija o dobroj matorki...
"Sreca je lepa samo dok se ceka i od nje se samo nagovjestaj zna"

daj skinite to sa dnevnog reda pa cete biti sabraniji

Nikad se nezna, zivot je pun iznenadjenja
xperia39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 00:36   #490
Quote:
Istokozapadnjak kaže: Pogledaj post
Biste li prihvatili ovakvu vezu, da su bez obzira na razliku u dobi dvoje ljudi sretni?

Edit: boldala sam ono što me zanima, znam da ću mlada ostati udovica i sve ostalo.
Pa ako se volite go for it girl. al ja iznad 14 godina ne idem, zasto? zato sto s aonima koji imaju 20 godina vise nisam na istoj valnoj duljini, za drustvo su mi simpa, imam kolegu koji ima sad preko 63 godine, dosta dugo smo zajedno se bavili istim sportom i tako se sprijateljili, upoznah i par starijeg drustva mjesovitog od 50-56 godina ali svi znamo gdje je granica.

Al bijah sa zenskom koja je bila 8 godina starija od mene i bilo nam je super, problem nastane onda kad osoba pocne razmisljati sto ce drugi misliti kad je vide za mladjim partnerom i onda automatski misli da si mora naci nekog starijeg ili istog godista. To ti je jedini zajeb. Ako ste oboje cvrstog karaktera to vas ni nece smetati pa samo deri dok ide.

Sve povlaci svoje rizike, bolje i izuzetna ljubav na 10 godina nego pakao cijelog zivota sa nekim.
Chr0n05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 15:13   #491
Quote:
strumfetica91 kaže: Pogledaj post
bila sam 3 god u vezi sa 8 godina starijim deckom...prvo je sve bilo predivno,prekrasno,naravno,dok starci nisu saznali,zestoko su se tome protivili,jer sam ja imala tek 15..istina da mi je on bio susjed i da su ga dobro poznavali,ali opet...on je imao 23 godine,svoj posao,auto,zivot....i meni je to bilo super,a on se zaljubio u dijete u meni... sve je bilo divno,krasno godinu dana, (naravno,starci su se teskom mukom privikli na njega),
Moja iskustva pokazuju da je veća vjerojatnost da će nesiguran biti mlađi, nego stariji, izgrađeni muškarac.
Uostalom, on, koliko god da je bio stariji od tebe, objektivno je bio jako mlad.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 15:20   #492
Ja sam jedna od tih koja je sa znatno mlađim likom od sebe, ničega se nemoj bojat draga. Ako se volite kao mi ( a iz napisanog vidim da je to tako ), onda nema straha. Treba li ti savjet, javi se
Faerydae is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 15:27   #493
Quote:
princess gaby kaže: Pogledaj post
Evo i mog životnog primjera . Upoznala sam ljubav svog života kad sam imala 19 godina ,isto kao i cura koja je pokrenula temu,a moj dragi 40.
On i ja smo se savršeno slagali,imali identične poglede na život,budućnost,znali satima razgovarati,nasmijavati se,nikada nam nije bilo dosadno.Meni je bilo puno draže provesti s njim predivnu večer,nego u zadimljenom diskaču sa hrpetinom nezrelih balavaca oko mene.
Znao je što želim,uvijek je bio tu uz mene,u svemu mi je savršeno odgovarao.
J** ga,nismo više zajedno,tu se umješala treća osoba,ali ono što sam htjela reći je da - u ljubavi godine nisu bitne, go for it!
mislim da to nece doci do njihovih umova. to je savim slusajno. znam iz svog primjera. upoznali se i paf imali isto druzenje kao iz tvog primjera

izlasci su definitivno na nasim podrucjima postali ispijanje egoa. 4 nasminkane , inace nista ekstra ljepe cure plesu ludaju i izazivaju.... i imaju navodno decke.... tako spica izgleda vani

ja redovito izlazim... moje osbno misljenje o tom je da je to gubljenje ulozenog vremena
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 01:24   #494
Quote:
Chr0n05 kaže: Pogledaj post
Pa ako se volite go for it girl. al ja iznad 14 godina ne idem, zasto? zato sto s aonima koji imaju 20 godina vise nisam na istoj valnoj duljini, za drustvo su mi simpa, imam kolegu koji ima sad preko 63 godine, dosta dugo smo zajedno se bavili istim sportom i tako se sprijateljili, upoznah i par starijeg drustva mjesovitog od 50-56 godina ali svi znamo gdje je granica.

Al bijah sa zenskom koja je bila 8 godina starija od mene i bilo nam je super, problem nastane onda kad osoba pocne razmisljati sto ce drugi misliti kad je vide za mladjim partnerom i onda automatski misli da si mora naci nekog starijeg ili istog godista. To ti je jedini zajeb. Ako ste oboje cvrstog karaktera to vas ni nece smetati pa samo deri dok ide.

Sve povlaci svoje rizike, bolje i izuzetna ljubav na 10 godina nego pakao cijelog zivota sa nekim.

Hm....malo je tesko povjerovati da mladje osobe imaju cvrst karakter.Ne mislim zlonamjerno,ali mi je poznato jako kako se mladjim osobama cesto mijenja raspolozenje pa samim tim i djelovanje. Malo je to sve ipak rizicno.
xperia39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 01:27   #495
Quote:
Faerydae kaže: Pogledaj post
Ja sam jedna od tih koja je sa znatno mlađim likom od sebe, ničega se nemoj bojat draga. Ako se volite kao mi ( a iz napisanog vidim da je to tako ), onda nema straha. Treba li ti savjet, javi se
Hvala ti od srca,ali rijeseno je to vec draga. Tebi zelim sve najbolje i da ti ljubav vjecno traje
P.S. Pozz tvom prijatelju draga koji te je najvjerojatnije zamolio da ovo napises. Lijepo od tebe,ali kao sto rekoh,rijesila se situacija. Noc

Zadnje uređivanje xperia39 : 01.04.2012. at 01:32.
xperia39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 12:23   #496
Jesu oboje punoljetni? Jesu! Šta koga boli ona stvar s kim sam ili nisam, jel si kakamo u usta ili ne, jel ima 120 godina ili ima 18...

Osim toga kaj se tiče zrelosti, ili biti iskusan, neki su ljudi u svojih 20 godina prošli više nego neki u 2 života.

Svi si uzimaju za pravo komentirat i osuđivat sve i svakog, uf bas me razljutilo ovo
Eldarion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 16:43   #497
bi li bila u vezi s tatinim prijateljem? ne izgleda li ti to kao pedofilija? kako možete imati iste poglede na život kada nemate isti mentalni sklop (za ovo je po meni najveća razlika 10 godina)? jesi li svjesna da on može glumiti jer je puno iskusniji od tebe? želiš li imati djecu, jesi li svjesna da to nećeš moći s njim? jesi li svjesna, sve i da trenutno neželiš djecu, postoji velika vjerojatnost da ćeš htjeti za par godina? jesi li svjesna da njegovi roditelji imaju preko 75 godina (ako su još živi)? zar te nije strah, što god on govorio, da on samo želi mladu žensku pored sebe jer nema što za izgubiti u tome nastojanju? odgovori si sama na ova pitanja..
naravno da okolina ne može gledati normalno na to. npr. idete izaći s prijateljima. postoje 2 solucije:
1. izlazite s tvojim prijateljima (ne treba biti izlazak u disco nego bilokakvo druženje-ne misliš se valjda s nikime ne družiti?!) - dakle on bi bio među 19-godišnjacima koji pričaju o faxu, o ludovanju, o curama/dečkima njihovih godina, o tome kako ih živciraju starci, o sexu..gdje će se on tu uklopiti?
2. izlazite s njegovim društvom, pričaju o djeci, o tome kako jedva čekaju penziju, i sl. kako ćeš se ti ovdje uklopiti?
pusti to ča i nastavi živjeti!! jer s osobom od 54 godine..i nije neki život.
__________________
Clara pacta boni amici.
malibu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.