Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2013., 00:41   #41
Zivim u prozvanoj vukojebini...

Tema o raspadu je vjecna... kad bi se u teoriji to i dogodilo, trealo bi oformiti 5 drzava...

-Inace, interes svih je prevelik da se ista dogodi sto bi ugrozilo institucije da odu...
-malo ljudi zna ali Europska Komisija,Parlament i Vijece nisu nuzno vezani za grad, cim bi doslo do raspada otisle bi i institucije.

Situacija je nevjerojatna, valonci ne pricaju engleski, i vise manje mrze sve oko sebe..

Flamanci govore eng,izrazito su pristupacni... i recimo zanimljivo je da od nazad tipa 10-tak godina ili nesto vise u flamanskim skolama nije drugi jezik francuski vec engleski.. tako i u francuskom govornom podrucju se vise ne uci i nizozemski vec engleski kao drugi jezik..sto je mrak, ta djeca su sad vec ljudi i ne razumiju se ako ne pricaju na eng...

Izuzetno diskriminirajuca nacija... stranac ovdje nema sanse zaposliti se ukoliko ne zna francuski i nizozemski...frenda su trazili oba jezika za peraca sudja...

Poslujem sa tipa 200+ ljudi, sve iskljucivo stranci, nitko od nas svih nema prijatelja Belgijanca... bez iznimki.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 23:10   #42
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
Izuzetno diskriminirajuca nacija... stranac ovdje nema sanse zaposliti se ukoliko ne zna francuski i nizozemski...frenda su trazili oba jezika za peraca sudja...
A šta bi ti? Htio bi tamo živjeti bez da znaš jezik.

Osobno se solidariziram sa Belgijskim narodom pa makar imigranti dolazili iz Hrvatske. Jednostavno ste vi ti koji se morate priviknuti a ne obrnuto.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 23:54   #43
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
A šta bi ti? Htio bi tamo živjeti bez da znaš jezik.

Osobno se solidariziram sa Belgijskim narodom pa makar imigranti dolazili iz Hrvatske. Jednostavno ste vi ti koji se morate priviknuti a ne obrnuto.
master,

ideja foruma je da ovdje raspravljamo u prijateljskom tonu, svoj stav si mogao izreći i na puno ugodniji način od ovdje viđenog

PL
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 00:21   #44
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
A šta bi ti? Htio bi tamo živjeti bez da znaš jezik.

Osobno se solidariziram sa Belgijskim narodom pa makar imigranti dolazili iz Hrvatske. Jednostavno ste vi ti koji se morate priviknuti a ne obrnuto.
O kojoj solidarnosti pričamo u kapitalizmu?

-tu baba kad padne nitko joj ne pomaže da ustane, ženi s djetetom u kolicima nitko ne otvara vrata.. itd itd...

Evo poduka iz ekonomije...

-u kojoj god državi da si prilagođavaš se onome tko ima novac, a novac ovdje ima jedino stranac...

U gradu je u svakom trenutku 90 000 diplomata koji imaju otprilike 3-4 puta višu plaću od prosjećne Belgijske.

To ti je kao da imaš 90 000 pijanih turista u Zagrebu koji ne govore hrvatski, a ti imaš birtiju i oćeš im naplatit.. progovorio bi engleski na dupe ako treba... ako ti je interes... a recimo njima nije, zato i je Brisel grad sa jednom od najvećim postotkom nezaposlenosti u Europi...

Nadalje, svi mi učimo tu taj jebeni francuski iako smo na neki način u tranzitu, samo je problem što to traje.. i to godinama... i jedini jezik na kojem bi se potencijalno mogli sporazumijevati jest engleski koji oni ne znaju...

I događa se fantastičan efekt, ljudi zarade brdo love i umjesto da im to lokalno stanovništvo uzme, oni odi u svoje ili neke druge države di će biti tretirani za svoj novac kao ljudi.

Vrlo je jednostavno... kako daleko to ide, mogu ti reć da sve za dom kupujem u Njemačkoj... koja je 130km u jednom smjeru...

Kad dođeš kod nas u Dalmaciju, jel konobari govore više jezika?

-aj pogodi zakaj
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati

Zadnje uređivanje thumb : 03.12.2013. at 00:44.
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 12:07   #45
OK, ovo se slažem, živiš u glavnom gradu Europe a barme ne natucaš engleski, je smiješno
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 16:19   #46
Govorim tecno engleski... funkcioniram na engleskom jeziku vise nego na hrvatskom...

-iako se druzim i poslujem s puno Hrvata.

Ne vidim zasto mene pokusavas uvuc u problematiku.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 07:49   #47
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
Govorim tecno engleski... funkcioniram na engleskom jeziku vise nego na hrvatskom...

-iako se druzim i poslujem s puno Hrvata.

Ne vidim zasto mene pokusavas uvuc u problematiku.
krivo smo se skužili, ja sam se slagao s tobom
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 02:30   #48
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
Izuzetno diskriminirajuca nacija... stranac ovdje nema sanse zaposliti se ukoliko ne zna francuski i nizozemski...frenda su trazili oba jezika za peraca sudja...
Zanima me, otkud dolazi ovaj zaključak? Može li se u istom kontekstu gledati nekog stranca koji želi raditi u hrvatskoj? Što bi onda npr neki talijan mogao reći, tražeći posao u Slavonskom Brodu, jesmo li diskriminirajuća nacija i da li je moguće, na temelju nacionalnog prosjeka tolerancije prema strancima za nekog drugog reći da je diskriminirajući?

Možda upotrijebiti termin ksenofobija? U skromnom doticaju s Briselom, Liegeom i nekim manjim gradovima mogu primjetiti da za razliku od hrvatistana, tamo se živi u 21. stoljeću i na drugačiji način se ljudi suočavaju s različitostima, od boje kože, do jezika, da ne kažem stranaca...

Ovako djeluje kao da Pippo Inzaghi proziva nekog da simulira penale, a on je izmislio tu kategoriju nesportskog ponašanja... Ne kačim na tebe ništa osobno, nego me zanima kako netko ko dolazi iz ove sredine doživljava drugu bez uzimanja u obzir istu ili bar približnu hipotetsku situaciju ovdje..

Belgija nije Katar

Zanimljiva tema, je li itko od vas osim Thumba bio ikad u Belgiji ili živio tamo?

Sve dojmove o Belgiji koje sam donio kući u tih xy navrata su pozitivni, bez obzira radilo se o flamancima ili valoncima, Brisel je kaša, tamo ima svega i ne djeluje najsigurnije, a opet, boravio sam u Anderlechtu i nije me nitko spikal nožem, vozio sam se biciklom svaki dan, možda bi u metrou naletio na neke probleme? Cijene po supermarketima su naravno iste ili niže nego ovdje, BDP je naravno megaviši nego kod nas, vjerujem da su rente stanova skupe ko đavo, al opet imam prijatelja koji živi u Bxl i radi honorarno te prima naknadu od države, te plaća stan 300eura i čini mi se da mu i dio stanarine (onaj dio koji ne plaća) pokriva država, moguće je da i živi u "social flat-u" ili kako ih već zovu, ima 45 godina, razveden, dvoje djece, sustav obitelji mu je apstraktan na ovaj način kao što mi ovdje to shvaćamo, kaže da bi radije oženio neku s balkana jer "drže do obitelji i kuće", pa sad nek netko shvati što je pisac htio reć o belgijankama, mislim da je frajer bio jasan

Flamanski gradovi djeluju "etnički čisto", ko iz slikovnice, crnaca baš nema, smrdi na visoki bdp iz svake cigle na zidu. Najgori doživljaj belgije sam iskusio u Liegeu, narko štala, puno imigranata (ne mislim na poljake, hrvate ili druge bijelokošce), ciganija općenito, prljavština, podsjetio me na Lille (sjever francuske) koji dijeli isti drlog, očito su to posljedice kolonizacije...

Inače primjetio sam trend kod francuza, da odlaze živjet i radit u Belgiju, točnije Brisel, jer kako kažu "standard je bolji", "mentalitet je drugačiji". Ne kaže se za belgijance džaba da jedu fino ko francuzi, u količinama ko nijemci, otud bi se vrlo lako mogla povuć paralela na mentalitet...

Dok sam bio boravio u Briselu nisam imao apsolutno nikakve veze s EU parlamentom i sličnim glupostima, pa možda moj doživljaj nije tako eksluzivan ko one ženske iz članka od prije dvije stranice. Ja sam gonjo zanimljive birtije po ćoškovima, tražio jeftine restorane i gledao jel ima kakav "Krivi put" za izać na kraju dana...
kišobranimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 07:12   #49
Quote:
kišobranimir kaže: Pogledaj post
Flamanski gradovi djeluju "etnički čisto", ko iz slikovnice, crnaca baš nema, smrdi na visoki bdp iz svake cigle na zidu. Najgori doživljaj belgije sam iskusio u Liegeu, narko štala, puno imigranata (ne mislim na poljake, hrvate ili druge bijelokošce), ciganija općenito, prljavština, podsjetio me na Lille (sjever francuske) koji dijeli isti drlog, očito su to posljedice kolonizacije...

Inače primjetio sam trend kod francuza, da odlaze živjet i radit u Belgiju, točnije Brisel, jer kako kažu "standard je bolji", "mentalitet je drugačiji". Ne kaže se za belgijance džaba da jedu fino ko francuzi, u količinama ko nijemci, otud bi se vrlo lako mogla povuć paralela na mentalitet...

Dok sam bio boravio u Briselu nisam imao apsolutno nikakve veze s EU parlamentom i sličnim glupostima, pa možda moj doživljaj nije tako eksluzivan ko one ženske iz članka od prije dvije stranice. Ja sam gonjo zanimljive birtije po ćoškovima, tražio jeftine restorane i gledao jel ima kakav "Krivi put" za izać na kraju dana...
Općenito su Flamanci na glasu kao izrazito tradicionalni i ne baš skloni nekim stvarima s kojima su drugi sjevernjaci opsjednuti
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 09:11   #50
Nema problema za Belgistan

http://www.youtube.com/watch?v=ZDKk15KcqNk
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 22:25   #51
Quote:
kišobranimir kaže: Pogledaj post
Zanima me, otkud dolazi ovaj zaključak? Može li se u istom kontekstu gledati nekog stranca koji želi raditi u hrvatskoj? Što bi onda npr neki talijan mogao reći, tražeći posao u Slavonskom Brodu, jesmo li diskriminirajuća nacija i da li je moguće, na temelju nacionalnog prosjeka tolerancije prema strancima za nekog drugog reći da je diskriminirajući?

Možda upotrijebiti termin ksenofobija? U skromnom doticaju s Briselom, Liegeom i nekim manjim gradovima mogu primjetiti da za razliku od hrvatistana, tamo se živi u 21. stoljeću i na drugačiji način se ljudi suočavaju s različitostima, od boje kože, do jezika, da ne kažem stranaca...

Ovako djeluje kao da Pippo Inzaghi proziva nekog da simulira penale, a on je izmislio tu kategoriju nesportskog ponašanja... Ne kačim na tebe ništa osobno, nego me zanima kako netko ko dolazi iz ove sredine doživljava drugu bez uzimanja u obzir istu ili bar približnu hipotetsku situaciju ovdje..

Belgija nije Katar

Zanimljiva tema, je li itko od vas osim Thumba bio ikad u Belgiji ili živio tamo?

Sve dojmove o Belgiji koje sam donio kući u tih xy navrata su pozitivni, bez obzira radilo se o flamancima ili valoncima, Brisel je kaša, tamo ima svega i ne djeluje najsigurnije, a opet, boravio sam u Anderlechtu i nije me nitko spikal nožem, vozio sam se biciklom svaki dan, možda bi u metrou naletio na neke probleme? Cijene po supermarketima su naravno iste ili niže nego ovdje, BDP je naravno megaviši nego kod nas, vjerujem da su rente stanova skupe ko đavo, al opet imam prijatelja koji živi u Bxl i radi honorarno te prima naknadu od države, te plaća stan 300eura i čini mi se da mu i dio stanarine (onaj dio koji ne plaća) pokriva država, moguće je da i živi u "social flat-u" ili kako ih već zovu, ima 45 godina, razveden, dvoje djece, sustav obitelji mu je apstraktan na ovaj način kao što mi ovdje to shvaćamo, kaže da bi radije oženio neku s balkana jer "drže do obitelji i kuće", pa sad nek netko shvati što je pisac htio reć o belgijankama, mislim da je frajer bio jasan

Flamanski gradovi djeluju "etnički čisto", ko iz slikovnice, crnaca baš nema, smrdi na visoki bdp iz svake cigle na zidu. Najgori doživljaj belgije sam iskusio u Liegeu, narko štala, puno imigranata (ne mislim na poljake, hrvate ili druge bijelokošce), ciganija općenito, prljavština, podsjetio me na Lille (sjever francuske) koji dijeli isti drlog, očito su to posljedice kolonizacije...

Inače primjetio sam trend kod francuza, da odlaze živjet i radit u Belgiju, točnije Brisel, jer kako kažu "standard je bolji", "mentalitet je drugačiji". Ne kaže se za belgijance džaba da jedu fino ko francuzi, u količinama ko nijemci, otud bi se vrlo lako mogla povuć paralela na mentalitet...

Dok sam bio boravio u Briselu nisam imao apsolutno nikakve veze s EU parlamentom i sličnim glupostima, pa možda moj doživljaj nije tako eksluzivan ko one ženske iz članka od prije dvije stranice. Ja sam gonjo zanimljive birtije po ćoškovima, tražio jeftine restorane i gledao jel ima kakav "Krivi put" za izać na kraju dana...
Nemam potrebe raspravljati s osobom koja misli da EU parlamentarizam su gluposti, nspram odlaska u "Krivi put"...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 01:00   #52
Džaba sam kliko na ovaj podforum, idem nazad na "biciklizam" gdje ima smisla sudjelovati u razgovorima...
kišobranimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 20:58   #53
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
Nemam potrebe raspravljati s osobom koja misli da EU parlamentarizam su gluposti, nspram odlaska u "Krivi put"...
Zao mi je ali moram primjetiti da ti je svaki post o Belgiji i Brusselsu pretezito pljuvacki.
Primjecujem da imas problema sa ucenjem jezika. Mozda jednostavno nisi talentiran, a moguce je da se i ne trudis dovoljno.

Nevezano za to jesi li u tranzitu, zivis li tamo godinu, dvije ili tri ti si taj koji je duzan prilagoditi se zemlji i gradu u koji si doselio.
Vidim smeta te i sto za posao moras znati minimum dva,a najcesce tri jezika. Zasto? Ja da zaposljavam nekoga, zaposlila bi onog tko mi moze raditi i sa domincilnim stanovnistvom i sa onima koji su stranci. Ili mislis da te treba zaposliti da radis samo sa expatima koji govore engleski?

Nekoliko godina zivim bas u Brusselsu, nikad u zivotu nisam dozivjela neugodnu situaciju, nikad mi se nitko nije obratio na neprimjeren nacin, a kamoli nesto vise.
Sto se tvoje poduke iz ekonomije tice, nema nikakvog smisla. Svi konobari, osobni bankari, tete i striceki u trgovinama sasvim solidno govore engleski. Kondukteri, prodavaci karata, cak i radnici u etnickim trgovinama po imigrantskim cetvrtima, da ne nabrajam dalje. Kako onda mislis da im ne uzimaju novac? Zaradjuju na agencijskim provizijama, u restoranima, u trgovinama, bankama....doista ne razumijem tvoju logiku.

Ako tamo zivis godinu ili dvije, a nisi sposoban srociti dvije recenice na francuskom pri kupovini ili narucivanju u restoranu, onda je to tvoj osobni problem.
Preselis li se recimo u Antwerpen, tamo ti je Duch must have. Nitko ne sljivi francuski pri zaposljavanju.

Nadalje, prosjecnog stranca koji zivi u Belgiji animozitet izmedju Valonaca i Flamanaca se u principu ne dotice. Nikad to nisam osjetila. Ono sto sam primjetila je da su Flamanci izuzetno kriticni prema imigrantima, ali ne svima.

Recimo ne vole Arape i Turke koji su se do prije nekoliko godina useljavali bez ikakvih pravila pa su se sad udvostrucili. Nije rijetkost vidjeti zamotanu zenu s trbuhom do zuba kako gura kolica sa dvoje djece i jos jednim sa strane.
Belgijski sustav beneficija i raznih olaksica je najgori za samce, a najbolji za one sa mnogo djece. To su mahom imigranti arapskog porijekla. Oni ne pricaju nista osim svog jezika, neodgojeni su i vecina ih zivi od socijalne pomoci.
Zao mi je sto to moram reci, ali nije tesko postati rasist kada zivis ovdje.
Osim njih, preziru Poljake. Usli su im na trziste rada bez ikakvih ogranicenja, preuzeli baustelu za puno manju lovu nego onu za koju su Belgijanci bili voljni raditi.
A ne vole ni Rumunje i Bugare, oni su njima isti, cigani i lopovi, svi bez iznimke. Zalosno, ali istinito.

Nije mi namjera ovu raspravu svesti na osobnu razinu, ali ti i ja kao da zivimo u razlicitim gradovima.
determinacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 07:42   #54
Pa ne znam od kud ti da ne pricam fancuski, pusti predpostavke,tipicno hrv podcjenjvanje.

Nije istina da pricaju engl, zivim u woluve st lambertu, kao sto znas vrlo fancy kvart, veze sa engleskim tu nema.

Sto se tice usluznosti ona je od minimalne do nikakve, ovisi na koga naletis.

Tipa u H&M su mi ugasili svijetlo dok sam bio u svlacionici probavao neku majcu jer eto oni rade do 18h... valja li spomenut da je bilo 17:30 ? (Masa takvih retardiranih primjera)

-brisel je grad sa najvisom stopom kriminala u europi... javna tajna...

-visoka socijalna pomoc pa se nikom ne radi pa Brisel ima vecu nezaposlenost nego Zagreb.. isto javna tajna..

-trebamo li pricati da su pedofilska nacija?
-Muz i zena koji su silovali tipa 5-6 curica su van zatvora,secu medju nama...

-pedofilije je bilo i u kraljevskoj familiji, medju NATO duznosnicima takodjer...

-inace,odrastao sam u Zagrebu u Dubravi, znam sta je zajeban zivot ulice.. ovo je drugi nivo...

Ljetos je bio ubijen policajac radi smrdljivog Iphonea... ok,desava se.. ovdje malo precesto

S obzirom da je konstantno nadmudrivnje lopova i onih koji bjeze od njih, cijela taktika se razvila i operiraju najvise od ponedjeljka do petka za vrijeme radnog vemena...

Tako da ukoliko imas posao ovdje sigurno ne znas sta se dogadja jer si na poslu, a ukoliko si zaglavljena u nekoj od institucija, znam koliko oni rade(imam doma jednu takvu) onda skroz ispadas iz relevantnosti o Briselu...

Btw trecu godinu smo to, ne god il dve ;-)

I za kraj, u teoriji zbilja nemam nis protiv Brisela i Belgije, tu sam i prihvacam dio igre, ali govoriti o Belgiji o necem krsnom je laz.

Masa problema koji u hr recimo ne bi prolazili ni za vrijeme rata.

Inace, zgodan tip za zivot... ako te ikad zanima realno stanje grada, pitaj lokalnog taksista. Vrijedi za svaki grad na ovoj krasnoj planeti.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 15:47   #55
thumb
Što stanovnici Brisela misle o Flamancima?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 17:14   #56
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
thumb
Što stanovnici Brisela misle o Flamancima?
20% stanovnika Brisla su Flamanci,
a 80% su frankofonci koji se ne smatraju Valoncima (jer nije Brisl u Valoniji)
nego iskljucivo Belgijancima. Od tih frankofonaca, polovina ih ima
flamanska prezima, jer je jezicna situacija Brisla posljedica
nasilne frankofonizacije prvotno flamanskog grada, koja se dogodila
krajem 19. st.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 19:37   #57
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
20% stanovnika Brisla su Flamanci,
a 80% su frankofonci koji se ne smatraju Valoncima (jer nije Brisl u Valoniji)
nego iskljucivo Belgijancima. Od tih frankofonaca, polovina ih ima
flamanska prezima, jer je jezicna situacija Brisla posljedica
nasilne frankofonizacije prvotno flamanskog grada, koja se dogodila
krajem 19. st.
Znam ja sve to, reicmo Jean-Claude van Damme, govori francuski i ima takvo ime, ali prezime mu je Flamansko, on nije Valonac dakle.

Ali kažem, mene zanima kakav stav imaju o Flandriji
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 08:30   #58
Situacija je bas kompleksna, kroz povijest Valonski dio je bio dosta bogatiji od Flamanskog i jasno sukladno tome su ih i tretirali, Flamanci su radili teze poslove, Valonci isli u skole...

Nakon tih rudnika se situacija bitno promijenila, Flamanci su ulozili u skolstvo, jezike i s obzirom na Germanske korijene vrlo su prakticni... vrlo brzo se isplatilo, i sada su daleko bogatiji od Valonaca, sto se itekako da vidjeti cim se izadje iz Brisela...

Medjutim Valonci su stalno imali sve i iako se situacija promijenila nastavili su se ponasati u tom smjeru, otprilike kao da im je sve bogom dano... doslovno taj stav imaju, jasno Flamanci ih ne jebu i postoje neke teorije o odvajanju...

Problem je sto Valonac koji ne radi ima socijalnu pomoc koja nije mala, dapace tolka je da ti se na kraju ni ne isplati raditi.

Zadnje sta mi je pricao jedan covjek jest da muz i zena se "rastanu", i onda zena ima status odgajateljice jer ovdje je najisplativije imati troje djece i onda im drzava placa stan i rezije, minimalna kvadratura stana za njih je zakonom odredjena ako se dobro sjecam na 90 kvadrata... i to ti drzava pokloni tipa soma i pol eura mjesecno.. jasno, Flamanac to mora placati kroz ogromne poreze i jasno da mu se ne svidja.

Doduse, ovo su samo onako sturi podatci, nisam zagrebao niti prvi sloj, tema je nevjerojatna koliko su spremni daleko ici u svom ustrajanju i svojim nekim principima...

Recimo, ak Flamanca nekaj pitas na francuskom vjerojatno ti nece pomoc iz razloga jer ga ni on vise ne zna tako dobro a drugi je jer ne zeli peicat, a ako mu se obratis na engleskom, pomoc je garantirana...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 10:45   #59
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
Situacija je bas kompleksna, kroz povijest Valonski dio je bio dosta bogatiji od Flamanskog i jasno sukladno tome su ih i tretirali, Flamanci su radili teze poslove, Valonci isli u skole...

Nakon tih rudnika se situacija bitno promijenila, Flamanci su ulozili u skolstvo, jezike i s obzirom na Germanske korijene vrlo su prakticni... vrlo brzo se isplatilo, i sada su daleko bogatiji od Valonaca, sto se itekako da vidjeti cim se izadje iz Brisela...
.
Dominacija Valonaca se vidi i po tome što iako su sve luke u Flandriji i većina mornara su bili Flamanci, u Kongu i drugim Belgijskim kolonijama se govorio samo francuski
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 01:12   #60
Meh....Valonci i Flamanci.Oni su so yesterday news....buducnost im je crna
I onako sve ce to preuzeti muslimani.
John Shepard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.