Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2007., 14:24   #21
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Kako me pere žuta minuta kad sam najsretniji čovjek na svijetu?
P.S. javi se kad dosegneš MOKŠU!

... slijedi temu i svi ćemo doseći mokshu
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 14:33   #22
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
... slijedi temu i svi ćemo doseći mokshu
Slijedim temu.
Dakle, da vas pitam: jeste li ikada igdje vidjeli ikoga koga je spalila kundalini?
SHC fenomen je fenomen. Rijetko se događa, i upitno je ima li vezez sa kundalinijem.
Dakle, mene zanima koliko vas se uvjerilo u istinitost te urbane legende.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:53   #23
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Ta haj'te. To su urbane legende. "Skurit će mi kundalini mozak". Mo'š si mislit'.
Urbane legenda onima koji to nisu vidjeli na djelu
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:53   #24
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Urbane legenda onima koji to nisu vidjeli na djelu

Tako je. Ti si vidio? Opiši.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:59   #25
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Slijedim temu.
Dakle, da vas pitam: jeste li ikada igdje vidjeli ikoga koga je spalila kundalini?
SHC fenomen je fenomen. Rijetko se događa, i upitno je ima li vezez sa kundalinijem.
Dakle, mene zanima koliko vas se uvjerilo u istinitost te urbane legende.
Jesmo - i zivjeli s njim u stanu.

Nije SCH, psihijatar je bio prilicno zbunjen necim sto nije mogao nigdje svrstat i na kraju je obzira na sve cudne pojave u svijesti (i pojacve siddhia sto mu naravno nije spomenuo) zakljucio da nije lud

To je sto sam osobno vidio. Nakon toga kako je on trazio izvor svojih problema naidjoh na more takvih slucajeva prilicno vjerodostojnih, cak i institucija koje se bave pomaganjem ljudima sa problemima s kundalinijem koji se sve vise javljaju (laka dostupnost tehnika + nesredjen i istresiran moderan zivot su losa kombinacija).
+ imas knjige dvoje gurua koji su desetljecima prolazili kroz gadna iskustva (zavrsila tek s Nirvikalpom), u stvari cijela sadhana im je bila jedna velika muka, bolest i ludilo - pandit Gopi Krishna i B.S. Goel (Sdeshwar Baba).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:00   #26
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Jesmo - i zivjeli s njim u stanu.
Nije SCH, psihijatar je bio prilicno zbunjen necim sto nije mogao nigdje svrstat i na kraju je obzira na sve cudne pojave u svijesti (i pojacve siddhia sto mu naravno nije spomenuo) zakljucio da nije lud
Nisi ništa opisao osim da dečko ima psihičke probleme. Lud ne može biti jer biti lud je etiketa, ne i dijagnoza.
Dakle, što mu se dogodilo?

P.S. Pojave siddhija? Fasciniran sam osobama koje ih ispoljavaju. Opiši.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:19   #27
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Nisi ništa opisao osim da dečko ima psihičke probleme. Lud ne može biti jer biti lud je etiketa, ne i dijagnoza.
Dakle, što mu se dogodilo?

P.S. Pojave siddhija? Fasciniran sam osobama koje ih ispoljavaju. Opiši.
A gle, sta ja mogu sad tu, necemo se uvjeravat

Nis posebno, desilo se par materijalizacija, jedna bilokacija (u uzem krugu i inace postenih frendova, dakle pouzdani svjedoci sto se mene tice).

Kazu da se Kundalini "voli poigravat" na taj nacin neovisno od volje osobe, bar u pocetku. Al nije se time odvec zamarao. Tj em smatra da je duhovno stetno naganjat siddhie em bi to pogorsalo ionalko tezak proces.

Al ja nisam on i ne znam sto mu je u glavi pa nema smisla da o tome pricam, samo rekoh da ima tko je vidio "urbanu legendu" pa ti vidi
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:50   #28
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
A gle, sta ja mogu sad tu, necemo se uvjeravat
Pa i nećemo.

Quote:
Nis posebno, desilo se par materijalizacija, jedna bilokacija (u uzem krugu i inace postenih frendova, dakle pouzdani svjedoci sto se mene tice).
Koliko ja znam, to nisu nikakve strašne stvari. Spaljivanje mozga, tj. svih čakri kada su nepropuhane a kroz njig grune kundalini je nešto sasvim drugo. SHC (spontaneous human combustion). No to nema očito s tim veze.

Quote:
Kazu da se Kundalini "voli poigravat" na taj nacin neovisno od volje osobe, bar u pocetku. Al nije se time odvec zamarao. Tj em smatra da je duhovno stetno naganjat siddhie em bi to pogorsalo ionalko tezak proces.
Znači nema spaljivanja? Samo poigravanje?

Quote:
Al ja nisam on i ne znam sto mu je u glavi pa nema smisla da o tome pricam, samo rekoh da ima tko je vidio "urbanu legendu" pa ti vidi
Nisi. Spaljivanje čakri je spaljivanje čakri. Sporadični PK efekti upitne vjerodostojnosti su nešto sasvim deseto.
Dakle, QED, urbana legenda.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:56   #29
SHC Ja mislio SCH (Shizofrenija )

mislio sam da govoris o spaljivanju u prenesenom znacenju

Prvi put cujem da se to povezuje s kundalinijem
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 18:04   #30
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
SHC Ja mislio SCH (Shizofrenija )
mislio sam da govoris o spaljivanju u prenesenom znacenju
Mene ne zovu čovjek-metafora. Radije bukva. I dok god sam bukva, do tada sam lucidan. Kada svijet budem gledao kroz metafore i analogije (znam i to bolje od metaforista i analogeekchara, jer matematičar, po Stephenu Banachu znači znati pronaći analogije...i čak analogije među analogijama), prijavit ću se u Vrapče ili Jankomir na psihijatrijsko liječenje. Za sada se držim na sigurnoj udaljenosti od tih ustanova.


Quote:
Prvi put cujem da se to povezuje s kundalinijem
Slavinski je to spominjao, ali zaboravimo na čas njega.
Što je onda spaljivanje čakri? Što učini zmijska snaga nepročišćenim čakrama? Ne govorim sad o metaforama, nego konkretnom štetnom efektu kojega se svi toliko boje, a koji nitko nikada nije vidio? Iracionalni strah?


P.S. Još jednom: SHC je kratica za spontaneous human combustion. Spontano sagorjevanje čovjeka. Čovjek doslovno u jednom času iz čista mira izgori, kao da je kremiran. Ostanu samo cipele.
Spontano sagorjevanje
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 08:41   #31
Beljki, kako je tvoj prijatelj došao do tih tehnika. Je li imao "kvalificiranog" učitelja?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 20:48   #32
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva (pozitivnih, negativnih, bilo kakvih) s ovim učiteljem?
Pozdrav svima!

Da malo podijelim iskustva.... inicirao sam se (nazalost) ko Urgaye i ovo sta pisem je ponukano jednim VRLO dobro opisanim clankom na internetu ciji cu link priloziti ispod. Naime, SVE sta pise na toj stranici, ali doslovno SVE se radi kod Stanislava... cista TM, od Maherishija. Da ne duljim, isplati se procitat sve, cisto radi drugacijeg nacina razmisljanja... Meni je ovo lekcija... osobno vise ne idem u taj centar..srecom da nije dugo trajalo dok tu lekciju nisam shvatio....

http://www.suggestibility.org/index.htm
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 15:43   #33
Quote:
LeoHAPPINESS kaže: Pogledaj post
Jer Swami Urgaya uči ljude da budu samostalni, da kroz svoju disciplinu, trud i angažman izgrade sebe kao zdrave , sretne i kreativne osobe.
Ja poznajem dvojicu koji su tamo inicirani i koji se s tim bave vec neko vrime, a obojica piju, puse i imaju nesredjene zivote. Ne znan jel povezano sa njihovom praksom, al uglavnom redovno bavljenje meditacijom covjeka odvlaci od losih stvari.
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 20:43   #34
Lightbulb Wheels are turning I remember when you were mine Now just to reach you Baby, I'd stand in line But.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Jesmo - i zivjeli s njim u stanu.

Nije SCH, psihijatar je bio prilicno zbunjen necim sto nije mogao nigdje svrstat i na kraju je obzira na sve cudne pojave u svijesti (i pojacve siddhia sto mu naravno nije spomenuo) zakljucio da nije lud

To je sto sam osobno vidio. Nakon toga kako je on trazio izvor svojih problema naidjoh na more takvih slucajeva prilicno vjerodostojnih, cak i institucija koje se bave pomaganjem ljudima sa problemima s kundalinijem koji se sve vise javljaju (laka dostupnost tehnika + nesredjen i istresiran moderan zivot su losa kombinacija).
+ imas knjige dvoje gurua koji su desetljecima prolazili kroz gadna iskustva (zavrsila tek s Nirvikalpom), u stvari cijela sadhana im je bila jedna velika muka, bolest i ludilo - pandit Gopi Krishna i B.S. Goel (Sdeshwar Baba).
Indija da jer te tamo niko neće shvatiti ozbiljno ako poludiš: egzistencijalna borba je nemilosrdna.
Dok je na Zapadu postalo fancy da svaka 3. osoba bude mentalno neuravnotežena ili psihotična.
Prije bih kundalini povezao sa Maslowljevim oceanskim osjećam, ali onim kontinuiranim, a da bi to neko dobio mora imati savršeno detoksificirano tijelo, jer nema svrhe izlijevati čistotu na blato, kako bi to fiziologija mogla podnijeti: nešto poput strasti kada naučnik nešto stvara a ne osjeti da je prošlo nekih dana kako nije: jeo, napustio zatvoren prostor, spavao, samo što kod podizanja kičmene kundalinijevske vatre ne postoji nikakav razlog, pa čak ni onaj fansciniranosti životom kao generalnom pojavom — to je čisto biohemijska a ne čak ni neurološka, svakako ne psihološka, pojava.
To mogu doživjeti sportisti nakon ogromnoga napora, s tim što obično nakon toga prestaju karijeru, jer mišićni tonus ne može ostati na toj razini zauvijek, a kada se vrati u prvobitnu
skeletno-muskulatornu poziciju opuštenosti nema ni želju ni potrebu da to ponovi.
Kundalini bi otprilike bio ono što je Swami Satyananda Saraswati (biharska škola) doživljavao u djetinjstvu spontano, da nema tijelo.
Ali opasnost je uvijek i egoistična jer može biti i subjektivna, također.
Tako da bi se o tome dalo diskutirati... baš kao što postoje mnoge vrste disanja i ni jednu ne bih nazvao pogrešnom, naravno, ako znaš šta radiš.

Zadnje uređivanje new life : 16.02.2015. at 21:01.
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 16:10   #35
Quote:
new life kaže: Pogledaj post
što kod podizanja kičmene kundalinijevske vatre ne postoji nikakav razlog, pa čak ni onaj fansciniranosti životom kao generalnom pojavom — to je čisto biohemijska a ne čak ni neurološka, svakako ne psihološka, pojava.
S obzirom da ovisi o nervnom sistemu (ANS), to je i neuroloska pojava.
Koja utjece na psihu.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 19:07   #36
kada se četiri korisnika prijave i ostave postove u istom danu (na topicu starom 8 godina), sa istim sadržajem a inače nemaju nikakav drugi post ni staž na forum.hr očito je da se raid o čistom marketingu a ne o stvarnim osobama. Dodajmo uz to da su identični postovi copypaste sa jedne druge stranice gdje je također trebalo ''vratiti ugled'' divine energy parku i swami urgayi.

Ne kažem da je DEP i urgaya samim time sigurno loš ali ovakav pristup temama bombardiranjem s 'pozitivnim iskustvima' je proziran i ne pomaže ni samom swamiju
__________________
if i only had a heart
All is full of love
mislim... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 19:21   #37
Zahvaljujem na primjedbi i skretanju paznje, reklamni su postovi obrisani.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.