Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2016., 00:19   #1161
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Nisam siguran kakve ovo veze ima sa The Secret i uopšte tom teorijom da se pozitivnim razmišljanjem privlače željene stvari...
Misao je energetska ''vibra''. Kad negativno razmišljaš nesvjesno širiš negativnu vibru i negativne vibre lijepe se na negativne - time u svoj život privlačiš negativu. Kad pozitivno razmišljaš, događa se suprotno i privlačiš pozitivu.

Ukratko, malo se izdresiraš, odrađiš negativu što brže možeš (u početku ide sporije, poslije postane automatika). Obvezno je odradit negativu kako se ne bi usadila u podsvjest. I tako se malo po malo navikneš pozitivno razmišljati. A onda se počinju događati pozitivne stvari. Možda ne spektakularne (iako je katkad moguće i to) ali dovoljno dobre da ti je život pretežno ok.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 00:22   #1162
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Misao je energetska ''vibra''. Kad negativno razmišljaš nesvjesno širiš negativnu vibru i negativne vibre lijepe se na negativne - time u svoj život privlačiš negativu. Kad pozitivno razmišljaš, događa se suprotno i privlačiš pozitivu.
Ovo na prvi pogled deluje savršeno razumno, ali nisam primetio da je zaista tako. Mogu ti se dešavati pozitivne stvari i kad misliš negativno i obrnuto...barem je to moje iskustvo.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 00:33   #1163
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ovo na prvi pogled deluje savršeno razumno, ali nisam primetio da je zaista tako. Mogu ti se dešavati pozitivne stvari i kad misliš negativno i obrnuto...barem je to moje iskustvo.
jasno da mogu. Nije baš apsolutno sve pod našom kontrolom. Ali donekle jest, pa ako na taj način (svjesno) eliminiraš barem dio negative, na dobitku si. Ovo o čemu govoriš je sitacija kad nemaš kontrolu nad vlastitim mislima. Doduše i kad imaš kontrolu nekad se događa negativa. Ali ne više tako često.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 00:39   #1164
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ali ne više tako često.
Negativa je češća, samo što mi živimo uljuljkani u ovome što imamo i nismo svjesni strahota i tragedija koje se događaju milijunima ljudi diljem svijeta
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 09:05   #1165
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ovo na prvi pogled deluje savršeno razumno, ali nisam primetio da je zaista tako. Mogu ti se dešavati pozitivne stvari i kad misliš negativno i obrnuto...barem je to moje iskustvo.
Nije tu nista velika tajna ali se mnogo toga izostavlja iz price.

Naravno ako mislimo da cemo biti srecni stvaramo sebi opciju da budemo srecni .. ili nekog drugog da usrecimo , pomisao na takve stvari naravno stvara potencijal za dobro raspolozenje ali je stvar da smo u kolektivnoj svesti!

Npr.. cova vozi auto nista se ne frka, konta da je sve pod kontrolom ali u kolima neko ili vise njih ima losih vajbova koji mogu da sjebu i vozaca.. zato je kazu dobro ostavljati pozitivan dojam.

Ima vise primera gde se neko upustio tako reci u lose drustvo a po prirodi je pozitivan.. mada strah od teskih energija u velikoj vecini zivi skoro u svim ljudima.

Neki od nacina su da se manimo takvog okruzenja samo je to uglavnom povezano sa zeljama, uzbudjenjem i onda je tesko tih stvari se odreci.. svi placaju cenu.

Jedini nacin za izlazak iz zacaranog kruga u potpunosti je izdvojiti se u samostan i odreci se svega.. sto naravno i nije tolko lako i onda se mogu procitati svakakve budalastine na temu kad se ne razume.

U svakom slucaju dovolno je ponekada iskljuciti tv ili ne citati novine, slusati vesti generalno ali su cesce zivotni izazovi za shvatanje samog zivota puno sofisticiranji.

Naravno zavisi i ko sta zeli u zivotu.. mslim da je lakse stici do materijalnog napretka danas nego li do nekog lagodnog zivota posto te dve stvari uglavnom i nisu tolko povezane kao sto zna da izgleda.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 10:02   #1166
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Negativa je češća, samo što mi živimo uljuljkani u ovome što imamo i nismo svjesni strahota i tragedija koje se događaju milijunima ljudi diljem svijeta
stalno to pokušavam procijeniti. Mislim da je pol-pol. I stalno se prelijeva sim-tam. Bi li se moglo raditi o nužnoj (energetskoj) ravnoteži, ma koliko se to nama iz naše perspektive činilo suludim? Imalo bi smisla na više načina. Samo što to onda za sobom povlači neka druga pitanja ... znaš ono, ne kaže se uzalud ''svako zlo za neko dobro'' ... a ako je tako ... vrijedilo bi i obrnuto. I na tom mjestu počinju dvojbe i upitnici. Ajmo reć, odgovornost. Koliko ljudi ima doista dobro razvijen osjećaj odgovornosti? Štošta to povlači za sobom.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 10:05   #1167
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
pročitala. Čini se da autor ne razumije bit pozitivnog razmišljnja. Jer pozitivno razmišljati ne znači pretvarati se da negativnog nema. Nego umanjiti utjecaj negativnosti u svakodnevnom životu - odnosno, imati pozitivan stav.
Tekst se ustvari referira na staru školu pozitivnog mišljenja. Osho je u pravu kada kaže da nije dovoljno negirati negativnu, "tamnu" stranu ljudskog življenja ali autori kao što su Carnegie i Hill bave se pretežno utjecajem pozitivnog mišljenja u poslovnom svijetu, dakle u biznisu i poduzetničkim vodama tako da se njihove knjige ne trebaju smatrati nekakvim duhovnim ili filozofskim naučavanjima.
officer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 10:18   #1168
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Vidiš,ti recimo podsvjestno "vučeš"obrazac kako se ti moraš potruditi da bi teškom mukom(radom)to ostvario.Zato ti je i došla ponuda iz banke u obliku kredita jer podsvjestno ne vjeruješ da ta sredstva koja ti trebaju čisto i bez otpora mogu doslovno pasti sa neba.Ne trebaš za takvo nešto ući u doživotno robstvo!
U bezgraničnome svemiru je bezgranično mnogo mogućnosti,ali smo mi ljudi previše ograničeni "svješću".
ima nešto u tome.
počeo sam afirmirati puno novaca. i poduzimam apsolutno ništa usprkos hrpe ideja koje imam.
i kaj se dogodilo?
prije par mjeseci jedna banka mi nudi 240 000 kuna kredita a prije koji tjedan druga oko 45 000 kuna . uvjeti kreditiranja su užasni kao i za sve ali poanta je da moje bankovne aktivnosti nikad nisu uključivale kredite niti moje stanje pokazuje da bih bio u stanju otplatiti iste.
tajna?
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 10:24   #1169
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
uh, a sto napraviti kada se zelja ispuni, ali ju me mozes prihvatiti
kako uskladiti mogucnosti s vlastitom zeljom??
zamisli da postoji bezbroj mogučnosti i da kreacija nije osvetoljubljiva i ljubomorna.
meni je davno neki tip, inače propao u brojnim poslovima, rekao da život nudi jednu šansu. što sad vidim da je to bilo njegovo ograničenje kao uvjerenje. a kaj nisu sva uvjerenja ograničenja?
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 10:34   #1170
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
tajna?
Može biti..ali nije tajna da ti se nude ugovori s đavlom preko tih banaka, jasno ko dan
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 19:09   #1171
stvar percepcije. je li novac loš? da li su kamatari "izaslanici" ili samo naplačuju kamatu?

a tvoj podpis zbunjuje. da li je naša misija (ako takvo nešto postoji, malo sam skeptičan s obzirom na hrpe propalih misija, a zemlja se dalje spiralizira u sve-miru) kaj sami odlučimo ili postoji okrutni svemir (da ne idemo u religiju) koji je sve odlučio?

i offtopic: navodno se da ispregovarat povoljan kredit kad tražiš izračun rate(?) a ne anuiteta. i kad si zaposlen u instituciji. ili im objasniš (što je vjerovatno njihov trenutni motiv u mom slučaju) da si upoznat sa negativnim kamatama pa nek ponude nešto humano. 1%? poček 25 godina?
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 23:56   #1172
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
stvar percepcije. je li novac loš? da li su kamatari "izaslanici" ili samo naplačuju kamatu?

a tvoj podpis zbunjuje. da li je naša misija (ako takvo nešto postoji, malo sam skeptičan s obzirom na hrpe propalih misija, a zemlja se dalje spiralizira u sve-miru) kaj sami odlučimo ili postoji okrutni svemir (da ne idemo u religiju) koji je sve odlučio?

i offtopic: navodno se da ispregovarat povoljan kredit kad tražiš izračun rate(?) a ne anuiteta. i kad si zaposlen u instituciji. ili im objasniš (što je vjerovatno njihov trenutni motiv u mom slučaju) da si upoznat sa negativnim kamatama pa nek ponude nešto humano. 1%? poček 25 godina?
Nije novac loš. Sex isto nije loš sam po sebi pa se zloupotrebljava i služi kao sredstvo manipulacije.
Netko zna s đavolom i bankama pregovarati i čitati između redaka, netko ne...većinom ne znaju

Potpis....potpis je nešto što se može shvatiti u potpunosti kroz praktičan rad u tom smjeru.
Rekao bih da je to istovremeno ono što ti želiš i što ti je dodijeljeno od strane Svemira/ više inteligencije/Boga..etc.
Tvoja savršena putanja pri kojoj daješ najbolje od sebe i okolini i sebi samom
Lakše je to reć ili napisat nego sprovesti..tako blizu a tako daleko..


Mene isto povremeno muči pitanje misije..i mislim da je najbitnije da budeš dobar čovjek

Zadnje uređivanje Katayama : 18.09.2016. at 00:10.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 11:52   #1173
Cini mi se da je fora u tome da covjek mora imati taj neki pozitivni stav prema sebi i ljudima opcenito. Ne mozes biti neko negativno i cangrizavo stvorenje i imati to nesto sto si jako zelis i samo si na to fokusiran umjesto da se bavis cjelokupnom "slikom sebe". Davno su mi starci dali da procitam tu Tajnu, tada mi se to cinilo kao prodavanje magle. Ne znam kakvo bi sada imala misljenje o knjizi da je opet citam al nekako vjerujem da je ta moc pozitivnog misljenja nesto sto moras primjenit na svoju kompletnu osobnost i sve se svodi na to da budes dobar covjek nesposoban nekome uciniti nesto nazao. Tako ti se sve stavi u neki balans i klapas lakse kroz lose periode. A ljudima se te stvari cine nemogucima jer misle da je takvo "brijanje na pozitivu" neuspjelo cim osjetis ljutnju, ljubomoru ili bilo kakvu negativnu misao ili osjecaj. A sama cinjenica da ju uocavas kao losu misao vec govori da ides u dobrom smjeru. Sada sam tu svasta napisala al htjela sam reci kako je, po meni, najvaznije da si dobar prema sebi i drugima, jedino tako integriras moc pozitivnog misljenja u svoju svakodnevicu i mozes afirmirati nesto sto si zelis puno lakse nego ako si, duboko u sebi, negativna i nesigurna osoba koja ni o sebi a kamo li drugima ima grozno misljenje i nema vjere u svoj uspjeh.
LuckyLucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 22:51   #1174
Quote:
LuckyLucy kaže: Pogledaj post
Cini mi se da je fora u tome da covjek mora imati taj neki pozitivni stav prema sebi i ljudima opcenito. Ne mozes biti neko negativno i cangrizavo stvorenje i imati to nesto sto si jako zelis i samo si na to fokusiran umjesto da se bavis cjelokupnom "slikom sebe". Davno su mi starci dali da procitam tu Tajnu, tada mi se to cinilo kao prodavanje magle. Ne znam kakvo bi sada imala misljenje o knjizi da je opet citam al nekako vjerujem da je ta moc pozitivnog misljenja nesto sto moras primjenit na svoju kompletnu osobnost i sve se svodi na to da budes dobar covjek nesposoban nekome uciniti nesto nazao. Tako ti se sve stavi u neki balans i klapas lakse kroz lose periode. A ljudima se te stvari cine nemogucima jer misle da je takvo "brijanje na pozitivu" neuspjelo cim osjetis ljutnju, ljubomoru ili bilo kakvu negativnu misao ili osjecaj. A sama cinjenica da ju uocavas kao losu misao vec govori da ides u dobrom smjeru. Sada sam tu svasta napisala al htjela sam reci kako je, po meni, najvaznije da si dobar prema sebi i drugima, jedino tako integriras moc pozitivnog misljenja u svoju svakodnevicu i mozes afirmirati nesto sto si zelis puno lakse nego ako si, duboko u sebi, negativna i nesigurna osoba koja ni o sebi a kamo li drugima ima grozno misljenje i nema vjere u svoj uspjeh.
Ne znam da li si primetila, ali dobri ljudi nesposobni da drugima uline nažao nisu nikako i oni najuspešniji. Još jedan logički test na kome Tajna pada.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 11:11   #1175
Sve zavisi cime mjeris uspjesnost. Napisala sam da sam zaista davno citala Tajnu pa se ne sjecam koji aspekt uspjeha naglasava?
LuckyLucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 11:19   #1176
Quote:
LuckyLucy kaže: Pogledaj post
Sve zavisi cime mjeris uspjesnost. Napisala sam da sam zaista davno citala Tajnu pa se ne sjecam koji aspekt uspjeha naglasava?
ono što si sami odredimo kao uspjeh, ako se ne varam. Poanta bi bila u tome da ne možeš negativno razmišljati i biti uspješan, u bilo čemu.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 11:25   #1177
Ne mozes iskljucivo samo pozitivno razmisljast, 0/24. To je lazno. Prije ili kasnije, ako nista, osjetis zabrinutost. Forsiranje sebe da mislis samo pozitivno mi djeluje nekako false. Povrsno. Sta nije fora da mjenjas iznutra da, ako nisi, postans pozitivan lik a ne samo "tupis" po necemu djelomicno. A mozda to i tvrdi Tajna pa ja tu komentiram na temelju stava prije sto god :/
LuckyLucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2019., 18:16   #1178
znam da dizem temu iz mrtvih, al me zanima da li se itko probao posvetiti meditacijama za privlacenje i slicno
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2019., 19:27   #1179
Quote:
Holo kaže: Pogledaj post
znam da dizem temu iz mrtvih, al me zanima da li se itko probao posvetiti meditacijama za privlacenje i slicno
Kad si u stanju fokusiranja..to je ekvivalent postavljanju pitanja.

A stanje meditacije je kada prestaješ postavljat pitanja...utišavaš taj fokus...i osluskuješ što druga strana ima za reći.
Zato su meditacije inspirativne....jer to je vrijeme kad mi šutimo i slušamo. (Nekoga tko je pametniji od nas)

Generalno će pomoći i kod secreta, jer u stanju meditacije će se pojaviti odgovori (u obliku ideja) ...što ti je činiti kako bi se kretao prema svom fokusu. I ako poslušaš i kreneš, vidjet ćeš da se na tom putu dešavaju razna čudesa i zanimljivi spletovi okolnosti na koje nisi niti računao.

Što si hrabriji i odvažniji u odlukama da udovoljiš svojim "ludim" fix idejama koje se pojave za vrijeme meditacije...to ćeš brže napredovat ka željenom cilju.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2019., 01:11   #1180
Quote:
Holo kaže: Pogledaj post
znam da dizem temu iz mrtvih, al me zanima da li se itko probao posvetiti meditacijama za privlacenje i slicno
Kako misliš "meditacijama"?
Podrazumijevaš li pod tim afirmacije, vizualizacije i druge slične tehnike za privlačenje cilja?
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.