Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 15:14   #21
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
a ti si u vrijeme rođenja imao svijest da si hrvat?
Kao dječak sam imao, rekao mi otac, nisi valjda mislio da mislim na njega dok je bio beba

Ta populacija nije imala srpstvo s koljena na koljeno, dobili su ga pomalo tijekom druge polovine 19.st. U vrijeme njegova rođenja tamo nije bilo srpske nacionalne svijesti.
Kexx is offline  
Old 16.08.2017., 15:14   #22
Quote:
Dionichar kaže: Pogledaj post
Jel ti to ozbiljno postavljas srpsku Wiki kao izvor za bilo sto
Da naravno...za neke stvari a ne za bilo šta...Ne uzimam je za merodavnu kada su ovakve stvari u pitanju... a ni hrvatsku...

Tako sam i ja reagovao na citate iz Hr wiki u vezi Tesle ...

A vidim i da ti nije prijatno...

A možda je i sve tačno što piše u našoj?



skene is offline  
Old 16.08.2017., 15:15   #23
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
U vrijeme rođenja još nije imao srpsku svijest i osjećaj, kao ni njegov otac, ni njegovi suseljani, s vremenom se kod tamošnjih pravoslavaca ugradila srpska nacionalna svijest i postao je Srbin kao već odrastao čovjek.
Tesla je rodjen 1856., a Vuk Stefanovic Karadzic je poceo s indoktrinacijom u spisu 'Srbi svi i svuda' 1849.

Opazam da je Tesla rodjen sedam godina nakon toga i da nije pricao cakavski. Ako je vec tada znao citati, a vjerujem da je, mozda ga je bilo sram reci da je Srbin (ako je bio), jer je vjerojatno proucio i povijest svog prostora i znao da narodnost s cakavstinom nema veze. Ipak je bio genije.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 16.08.2017., 15:17   #24
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ta populacija nije imala srpstvo s koljena na koljeno, dobili su ga pomalo tijekom druge polovine 19.st. U vrijeme njegova rođenja tamo nije bilo srpske nacionalne svijesti.
Svijest je upisivao Vuk Stefanovic Karadzic 1849.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 16.08.2017., 15:18   #25
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
zašto ne?
bar su državu rođenja pogodili ( što recimo hrvatska wikipedia nije u stanju)
Mozda zato sto su maheri za mitomaniju i fabriciranje povijesnih cinjenica. Vidljivo na linkanom.
Dionichar is offline  
Old 16.08.2017., 15:19   #26
Quote:
skene kaže: Pogledaj post
Imam dobrog druga, odrasli smo zajedno,rodjen je u Beogradu koji za sebe nikad nebi rekao da je srbin katolik..samo hrvat..
To je offtopic, ali ako zelite utvrdit da li je katolik pitajte ga za krsni list.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 16.08.2017., 15:20   #27
Quote:
skene kaže: Pogledaj post
Da naravno...za neke stvari a ne za bilo šta...Ne uzimam je za merodavnu kada su ovakve stvari u pitanju... a ni hrvatsku...

Tako sam i ja reagovao na citate iz Hr wiki u vezi Tesle ...

A vidim i da ti nije prijatno...

A možda je i sve tačno što piše u našoj?



Ma naravno :klap:
Dionichar is offline  
Old 16.08.2017., 15:20   #28
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Svijest je upisivao Vuk Stefanovic Karadzic 1849.
Još desetljećima nije došlo do svih tamošnjih pravoslavaca. To je bio proces koji je dugo trajao, a uspio je samo zato jer HR tad nije imala mogućnost vođenja samostalne politike, inače bi svi do jednoga bili vatreni Hrvati.
Kexx is offline  
Old 16.08.2017., 15:22   #29
Tesla je sam rekao ko je i šta je, a ova tema je budalaština po 100-ti put.
bubica74 is offline  
Old 16.08.2017., 15:23   #30
Quote:
Dionichar kaže: Pogledaj post
Mozda zato sto su maheri za mitomaniju i fabriciranje povijesnih cinjenica. Vidljivo na linkanom.
pogodili su da je starčević rođen u austrijskom carstvu a umro u austro -ugarskoj zato što su maheri za mitomaniju ?
dk1 is offline  
Old 16.08.2017., 15:23   #31
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Odlomak iz Teslinog dnevnika:



https://hr.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla
Ima li neki izvor za ovo osim izjava Ljubice Stefan?
Dionichar is offline  
Old 16.08.2017., 15:26   #32
Quote:
Dionichar kaže: Pogledaj post
Mozda zato sto su maheri za mitomaniju i fabriciranje povijesnih cinjenica. Vidljivo na linkanom.
Hrvati nisu skloni mitomaniji i fabriciranju povijesnih cinjenica.

A da citiram srpskog intelektualca Dobricu Cosica „Laž je srpski državni interes“, https://www.google.hr/amp/s/hamdocam...i-interes/amp/.

A ovo je empirijski dokaz iz 2017., https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=174

Koji argumenti se na srpskim forumima koriste da se dokaza da Tesla nije Hrvat?
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 16.08.2017., 15:27   #33
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
pogodili su da je starčević rođen u austrijskom carstvu a umro u austro -ugarskoj zato što su maheri za mitomaniju ?
Nije o tome rijec..
Dionichar is offline  
Old 16.08.2017., 15:27   #34
Quote:
bubica74 kaže: Pogledaj post
Tesla je sam rekao ko je i šta je, a ova tema je budalaština po 100-ti put.
Molim REFERENCE
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 16.08.2017., 15:33   #35
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Hrvati nisu skloni mitomaniji i fabriciranju povijesnih cinjenica.
to nam je jedna od glavnih vrlina.....
dk1 is offline  
Old 16.08.2017., 15:38   #36
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
...zato jer HR tad nije imala mogućnost vođenja samostalne politike,
Danas imamo mogucnost, ali naprimjer nitko ne spominje junaka, hrvatskog feldmarsala Borojevica koji je bio Hrvat pravoslavne vjeroispovjesti.

Biti ce da nas ovi Srbi na forum.hr gledaju kao sprdnju, a Srbi u Hrvatskoj su autodestruktivni prema drzavi u kojoj zive. Nisu proucili izjave kajanja i konacnu autodestrukciju Milana Babica, jednog od vodja iz tzv. Srpske Krajine, pokoj mu iskrenoj dusi.

A Tesla je navodno izjavio da se "Jednako ponosi svoga srpskog roda i svoje hrvatske domovine", "Hrvati i Srbi - povijest medjusobnih odnosa", Vecernji list, lipanj 2017., str. 68. pise Renata Raskovic. Zanimljivo ne pise ni gdje ni kada je to rekao.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 16.08.2017., 15:52   #37
Quote:
skene kaže: Pogledaj post
Prosto ne mogu da verujem da je to tvoj jedini komentar na ovu sliku...

Imaš zanimljiv nik i zapamtio sam ga lako sa nekih tema...iako ne učestvujem puno u raspravama nekada nešto i pročitam...uglavnom kvalitetno trolaš, baš kao i sada...

Kako si zaključio da je bio rus, zbog toga "Blagodarim", a nisi zaključio, da recimo, srbi pišu ćirilicom? ili to ipak rade i hrvati...Jel ti pišeš ćirilicom?
Pun je Beograd latinice. I to upravo ove: https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatska_abeceda

Što bih trebao zaključiti iz činjenice da Srbi u Beogradu koriste hrvatsku abecedu?
Liudewitus is offline  
Old 16.08.2017., 16:05   #38
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
A ma hoću reći Srbin je Srbin bio on u Sjevernoj Koreji ili Hrvatskoj.
Čujem da su se i Rumunji počeli interesirati za Teslu od kada su saznali da su se pravoslavci u Hrvatskoj nazivali Vlasima...

Zadnje uređivanje Liudewitus : 16.08.2017. at 16:27.
Liudewitus is offline  
Old 16.08.2017., 16:25   #39
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
To je offtopic, ali ako zelite utvrdit da li je katolik pitajte ga za krsni list.
pa jeste offtopic ali ima veze..naravno da je katolik, a ne kaže da je srbin katolik....
skene is offline  
Old 16.08.2017., 16:26   #40
Quote:
skene kaže: Pogledaj post
jel ti veruješ da je otac hrvatske nacije bio srbin?.... piše tako na wikipediji..evo..https://postimg.org/image/vsm05de71/ *

ili Ruđer Bošković....https://postimg.org/image/dwl6wejf9/... *

ja iskreno ne verujem, ali nije loše za neku novu temu...

*
-morao sam da stavim screeanshotove jer ne mogu da ih linkujem...
Ta dva primjera samo pokazuju da svojatanje Tesle nije slučajno. Radi se o starom srpskom narodnom običaju.
Liudewitus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.