Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2015., 14:32   #1261
Bok,
može prijedlog/savjet za neku brokersku kuću?

Trgovao bih na na ZSE.
Trebao bih da imaju doba online sustav za trgovanje i naravno povoljne naknade.
Gledao sam u bankama, oni uglavnom nude svoje online sustave (PBZ investor i sl) uz neku mjesečnu pretplatu...
Da li je tako i kod brokera ili se oni naplaćuju iz provizija kod transakcija?
deamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 11:24   #1262
BSD (Banka Splitsko-Dalmatinska) ima najmanju minimalnu naknadu od 30 kn (0,35% od transakcije, ili online 0,24% od transakcije). Ja ne kupujem često pa nisam online uzela nego uplatim novac pa zovem brokera što mi treba.
Meni su bili ok, brzo sve riješiš u njihovoj poslovnici. Jedino su bili zbunjeni oko SKDD računa jer ga nisam imala (treba se unijeti pri potpisivanju ugovora), a on se zapravo dobije tek kasnije kada vas broker registrira pri kupnji.
Uglavnom, išla sam od banke do SKDD (srećom pa su u istom kvartu tada bili) i upućivali su me jedni na druge kao budalu. :/
Uglavnom, kod njih je prednost što fakat nema gužve. Odmah dođeš na red
sjajna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 17:31   #1263
ima tko iskustva s credos ili market.com???

Uglavnom moja nisu pozitivna i nikao ih nebi preporučio, uglavnom stavio sam 10 000 kn i na temelju njihovih briljantnih savjeta izgubio sam sve do zadnje kune u roku 10 dana,

ako ćete trgovat preko njih trgujte na temelju svojih informacija nikako na temelju njihovih savjeta jer nećete dugo trgovat.
zaposleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 11:48   #1264
Quote:
zaposleni kaže: Pogledaj post
ima tko iskustva s credos ili market.com???

Uglavnom moja nisu pozitivna i nikao ih nebi preporučio, uglavnom stavio sam 10 000 kn i na temelju njihovih briljantnih savjeta izgubio sam sve do zadnje kune u roku 10 dana,

ako ćete trgovat preko njih trgujte na temelju svojih informacija nikako na temelju njihovih savjeta jer nećete dugo trgovat.
Nisi izgubio, platio si školu .... vjerojatno najbolju do sada
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 17:34   #1265
Talking

Pozdrav, imam pitanje, koje poslove radi account manager u brokerskoj kuci, jel za to moras bit matematicar? I imam jednu molbu, ako ima neki dobar broker da mi objasni kako nesto racunat u vezi pipseva, lotova... Plizzzz
smiley12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:07   #1266
Kojem nadleznom organu mogu prijaviti brokera?
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:07   #1267
Ima li itko iskustava s OptimTrader?

Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Kojem nadleznom organu mogu prijaviti brokera?
HANFA
rakanichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:03   #1268
Quote:
deamon kaže: Pogledaj post
Bok,
može prijedlog/savjet za neku brokersku kuću?

Trgovao bih na na ZSE.
Trebao bih da imaju doba online sustav za trgovanje i naravno povoljne naknade.
Gledao sam u bankama, oni uglavnom nude svoje online sustave (PBZ investor i sl) uz neku mjesečnu pretplatu...
Da li je tako i kod brokera ili se oni naplaćuju iz provizija kod transakcija?
Agram brokeri ti nemaju uopće minimalnu naknadu. Plaćaš 0,4% vrijednosti ostvarene transakcije kao proviziju. Pogledaj malo na http://www.agram-brokeri.hr/ da ne otkrivam toplu vodu
Mef is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 12:22   #1269
Koliki je minimalni kupovni nalog za dionice putem interneta za Agram Brokere?
justicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:01   #1270
Quote:
justicija kaže: Pogledaj post
Koliki je minimalni kupovni nalog za dionice putem interneta za Agram Brokere?

1000kn je minimalni nalog za dionice preko interneta.

Možeš i manje telefonom, samo onda ti je naknada veća, pa se to ne isplati baš...
deamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:32   #1271
Zna li netko ove naknade kod PBZ Investora za trgovanje putem interneta. Minimalni ulog 500 kuna, brokerska provizija je BASE 0,50,najmanje 40kn po nalogu.

I sad aktiviram uslugu podmiri sve što trebam, uplatim minimalni iznos za trgovanje 500kuna i kako sad idu te provizije. Moram uplatiti 540 pa mi se 40 skine za brokera ili uplatim 500,broker uzme svojih 40 i trgujem sa 460?

Totalni sam laik za trgovanje putem interneta pa prije nego što ugovorim nešto volio bih znati u što se upuštam,a zasada kad se sve zbroji i oduzme PBZ mi se čini kao najstabilniji i najsigurniji put do dionica,usprkos tim naknadama.
justicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 20:24   #1272
Ja sam krenuo 2004. Do sad sam napravio nekoliko milijuna kuna prometa. Ja sam mali igrac...vikendas. ako zelis nesto nauciti morat ces malo novca riskirati/potrositi. 40 kuna je nista, bas malo. Evo cisto okvirno ja sam do sad negdje 50-60 000 kuna u minusu sveukupno na dionicama. Dakle ako ti je problem potrositi 40 kuna za dat jedan nalog i vidjet kako to funkcionira, nemoj se bavit tjme. Odi radije kupit nove patike i zivi sretan zivot. Ovdje ces izgubiti puno vise od 40kn.

Inace...ti uplatis 500kn, das nalog na kupnju, broker ti kupi dionice, i na ono sto je kupio zaracuna naknadu. Dakle naknada 5%, ti das nalog za 20 dionica po 10 kuna. Broker ispuni samo pola tog naloga, dakle kupi 10 dionica po 10kn, i naplati 5% od 100kn, tj 5kn. Ostalih 10 stoji i dalje. Ako se ispuni placas naknadu, ako ne mozes povuc nalog.

Takve stvari ti ja eto objasnjavam jer imam vremena, ali to moras pocet trgovat ili citat da naucis. Odi na www.zse.hr i tamo potrazi literaturu.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 14:25   #1273
Erste ima min. naknadu 20 kn po nalogu (može biti više dionica u jednom nalogu), bagatela. Trguješ preko interneta, mislim da je naknada za korištenje aplikacije 10 kn mjesečno. Nema upisnine.
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2019., 09:32   #1274
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Erste ima min. naknadu 20 kn po nalogu (može biti više dionica u jednom nalogu), bagatela. Trguješ preko interneta, mislim da je naknada za korištenje aplikacije 10 kn mjesečno. Nema upisnine.


Kakav ti je Ester??
Ja sam sa Hita i nisu losi. Platforma e trade je na levelu 1-vog razreda osnovne ali ih samo koristim za kupovanje.

Mislija sam isto otvorit ester posto Hita je 50kn po nalogu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
AcodeZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2019., 12:13   #1275
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Erste ima min. naknadu 20 kn po nalogu (može biti više dionica u jednom nalogu), bagatela. Trguješ preko interneta, mislim da je naknada za korištenje aplikacije 10 kn mjesečno. Nema upisnine.
Vidim da je Erste postao jednako povoljan( 0.4% ili min 20kn) kao i Agram po pitanju cijena kupnje/prodaje dionica, također Erste nudi i mogućnost kupnje obveznica na ZSE-u(jeftino), dok tu mogućnost ne vidi da nudi Agram preko aplikaacije.

Mjesečnu naknadu za Erste aplikaciju, odnosno nisam nigdje vidio koliko iznosi, iako sam web stranicu Erste-a prekopao par puta uzduž i poprijeko.

Ono što mene zanima je link koji potvrđuje cijenu vođenja aplikacije, također me zanima koji su dodatni uvjeti ugovaranja Erste brokera, tipa imanje tekućeg računa u Erstu ili?

Jer ako su troškovi Erste aplikacije samo 10kn (bez ikakvih skrivenih troškova), te ako su troškovi naloga(kupovnog,prodajnog), 0.4% ili 20kn i bilo kakvih dodatnih plaćanja nema, onda bi definitvno s njima sklopio ugovor, i to isključivo za trgovanje na ZSE-u???
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2019., 19:32   #1276
Sredstva sa brokerskom računu osigurana su do iznosa od 150000kn od strane Fond za zaštitu ulagatelja i to ako broker nije sama banka, ako je pružatelj brokerske usluge sama Banka, onda sredstva na brokerskom računu su osigurana preko DAB-a do iznosa od 100000 eura...

Ukoliko nastupi stečaj brokerske kuće (ne banke), ostećenik mora osobno podniti zahtjeva "Fondu za zaštitu ulagatelja", koji mora u roku 3 mjeseca od zahtjeva uplatiti tražena sredstva na račun.


Jesam li ovo dobro upratio?
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2019., 19:02   #1277
Išao ugovoriti Erste Broker i sutra se vraćam u školu, naime morat ću polagati sutra u 11h test koje će trajati 45minuta, kako bi utvrdili moju sklonost riziku i na temelju kojega će oni odredit sa kojom vrstom financijskih instrumenata će bi odobriti rad. Ja gledam lika i mislim se jel se zajebaje ili samo formu ispunjava. Pa ja ću se ranit koje pizdarije.

Budu li mi uvalili bilo koja ograničenja, samo ćemo se pozdravit i otić u konkurencije, pa neka oni određuju kome što hoće.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2019., 00:14   #1278
Ne mogu vjerovati šta ljudi sebi dopuštaju.
Uskoro će 2020, a ti ideš u banku radi brokerskog računa i još ćeš sutra morati polagati test.
Ako položiš šta te čeka?
Jesi li pogledao njihove naknade?
Naplaćuju skrbnički račun, a o minimalnim naknadama da ne govorimo.
Pored svega moraš više puta ići kod njih i još polagat ispit


Najbolje bi bilo da padneš na ispitu.
Spasio bi se, vjeruj mi.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2019., 00:37   #1279
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati šta ljudi sebi dopuštaju.
Uskoro će 2020, a ti ideš u banku radi brokerskog računa i još ćeš sutra morati polagati test.
Ako položiš šta te čeka?
Jesi li pogledao njihove naknade?
Naplaćuju skrbnički račun, a o minimalnim naknadama da ne govorimo.
Pored svega moraš više puta ići kod njih i još polagat ispit


Najbolje bi bilo da padneš na ispitu.
Spasio bi se, vjeruj mi.
Neću uzest skrbnički račun ovo mi je samo za ZSE(niti ga uvjetuju za ZSE)! Koji dio ne razumiješ da imaju iste brokerske cijene kao Agram brokeri ili samo poslovično širiš gorčinu, što ti je postao modus operandi zadnjih mjeseci?!

Agram brokeri su još kompliciraniji, moraš se zajebavat sa ovjeravanjem ugovora kod javnog bilježnika, pa kod njihovih predstavnika u splitu dvaput, te i oni imaju nekakve testove za nove korisnike + šta mi je njihova aplikacija odbojna.

Tako ne znam zašto meni govoriš da jesam li pogledao min naknade, kad si to trebao ti prije napadanja, radi napadanja.

Izgleda da je to nova regulativa zadnju godinu dvi...za kupnju pišljivih ucits fondova moraš od ove godine potpisati prvo ugovor sa prodavateljom, drži ti predike pola sata i tek onda možeš popuniti nalog za izdavanje udjela, makar već imaš udjele u istom fondu.

Tako ono, da prostiš ne pizdi bez veze više i prestani pametovat svima na Pdf, bez ikakvog konstruktivnog savjeta!
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2019., 09:15   #1280
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Neću uzest skrbnički račun ovo mi je samo za ZSE(niti ga uvjetuju za ZSE)! Koji dio ne razumiješ da imaju iste brokerske cijene kao Agram brokeri ili samo poslovično širiš gorčinu, što ti je postao modus operandi zadnjih mjeseci?!

Agram brokeri su još kompliciraniji, moraš se zajebavat sa ovjeravanjem ugovora kod javnog bilježnika, pa kod njihovih predstavnika u splitu dvaput, te i oni imaju nekakve testove za nove korisnike + šta mi je njihova aplikacija odbojna.

Tako ne znam zašto meni govoriš da jesam li pogledao min naknade, kad si to trebao ti prije napadanja, radi napadanja.

Izgleda da je to nova regulativa zadnju godinu dvi...za kupnju pišljivih ucits fondova moraš od ove godine potpisati prvo ugovor sa prodavateljom, drži ti predike pola sata i tek onda možeš popuniti nalog za izdavanje udjela, makar već imaš udjele u istom fondu.

Tako ono, da prostiš ne pizdi bez veze više i prestani pametovat svima na Pdf, bez ikakvog konstruktivnog savjeta!
Na drugoj si temi govorio da tražiš brokera za inozemno tržište i spominjao Erste, pa sam mislio da je to u pitanju.

Naknade za trgovinu u inozemstvu su brutalne i samo ih budala može koristiti.
Izvinjavam se zbog nesporazuma, ali opet jesi li siguran da ne postoji broker s kojim možeš online sve odraditi, nego moraš ići par puta?
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.