Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 11:22   #1
Policijska usmena opomena

Pozdrav,

Prošlu subotu je mene i frenda u parku legitimirala murija i dobili smo "usmene opomene" zbog pjevanja i cuganja na javnom mjestu. Tražio nas je osobne, pitao da li smo kažnjavani (nismo) i nešto je tipko u onaj svoj mobitel dugo i na kraju samo reko da nam je ovo sada opomena i da će nas drugi put kaznit. E sad, mene zanima, pošto on nije nigdje ništa pisao na papir kod sebe, niti smo mi dobili neki papir - da li je to samo neko usmeno upozorenje koje se nigdje ne vodi ili nas je on zapiso preko tog svog "tokivokija" u kojeg je dugo tipko? Može li on preko toga to zapisati uopće? Kakve točno posljedice to može biti po mene, ispisuju li oni to gdje kod kakvih potvrda o nekažnjavanju i sl? Ili je to sve samo usmeno upozorenje ako ga nije nigdje pisao na papir?
david_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:38   #2
Pošto mu mašina ima memoriju može ispunit obrazac o legitimiranju kasnije a može vam i kasnije napisat optužni prijedlog i poslat doma i na sud.Čekaj pa ćeš vidjet.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:45   #3
Ma kakav sud, lik je reko USMENA OPOMENA, i još se kasnije razgovaro fino sa nama. Mene zanima da li ta usmena opomena znači i zapisivanje u nekoj bazi, da li je to uopće moguće preko tog uređaja a da mi pri tom nikakav papir ne dobijemo na licu mjesta (niti on šta piše kod sebe na papir).
david_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:37   #4
Quote:
david_zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Prošlu subotu je mene i frenda u parku legitimirala murija i dobili smo "usmene opomene" zbog pjevanja i cuganja na javnom mjestu. Tražio nas je osobne, pitao da li smo kažnjavani (nismo) i nešto je tipko u onaj svoj mobitel dugo i na kraju samo reko da nam je ovo sada opomena i da će nas drugi put kaznit. E sad, mene zanima, pošto on nije nigdje ništa pisao na papir kod sebe, niti smo mi dobili neki papir - da li je to samo neko usmeno upozorenje koje se nigdje ne vodi ili nas je on zapiso preko tog svog "tokivokija" u kojeg je dugo tipko? Može li on preko toga to zapisati uopće? Kakve točno posljedice to može biti po mene, ispisuju li oni to gdje kod kakvih potvrda o nekažnjavanju i sl? Ili je to sve samo usmeno upozorenje ako ga nije nigdje pisao na papir?
Djeco draga bojite se vlastite sjene.
Masu puta sam pio alkohol na javnom mjestu i jako puno puta su mi u tom trenu došli. Uglavnom, ako nisi kažnjavan te ostave na miru. Nikad ništa nisam platio nikakvu kaznu. Preko tog svog toki vokia kako kažeš je vjerovatno samo provjeravao da li si kažnjavan ili ne. Ne brini nećeš dobit nikakvu kaznu za ništa. Jednom prilikom sam tako pio na klupici i dođe mi policajac i traži osobnu i nisam ni to imao. Pa mi sere da ću sad platit kao kaznu 1000 kn jer nemam osobnu ništa nisam dobio Uglavnom većina ih je normalna.
Tomica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:13   #5
ja sam radi jedne jedine pive dobio prijavu. ali nisam dobio novčanu kaznu nego upozorenje koje mi traje godinu dana i unutar kojeg ne smijem napraviti takav prekršaj jer će mi se pisati novčana kazna.
ratni profiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:15   #6
Nije to bilo samo cuganje već i glasno pjevanje pa je reko lik da je to narušavanje javnog reda i mira, vjerojatno nas je netko prijavio. Uz to još je taman došo kad je frend pišo u grm sa strana pa eto ti još materijala da njemu napiše kaznu. Mislim, ne ulazim u to koliko je to pretjerivanje ako nas zaista kazni ili negdje zapiše - samo kažem da zakonski materijala ima, ako baš hoće.

Sve u svemu nekako mi je logično da bi nam dao neki papirić da je sve to zaista unio u neku bazu? Iako opet čitam na internetu o onom pravilu o 12 mjeseci nekažnjavanja pa ti progledaju kroz prste - kako će oni znati da ja neću opet iduću subotu ponoviti isto ako negdje nije zapiso?
david_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:16   #7
Quote:
ratni profiter kaže: Pogledaj post
ja sam radi jedne jedine pive dobio prijavu. ali nisam dobio novčanu kaznu nego upozorenje koje mi traje godinu dana i unutar kojeg ne smijem napraviti takav prekršaj jer će mi se pisati novčana kazna.
Jesi dobio šta napismeno? Ili samo usmeno ti je tako reko.
david_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:33   #8
ja sam samo hodao kvartom i pio pivu iz limenke i doskočili odma iz kombija njih 5 i provjera, sve čisto i - prijava (upozorenje) radi kršenja članka 20. stavka 1. zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira. iako ga ja nisam prekršio pijući jednu pivu, ali eto. ja sam im rekao da mi slobodno pišu prekršajnu prijavu da ću se na sudu obraniti, ali oni nisu htjeli nego su kakti oni meni izašli u susret i napisali mi prijavu uz upozorenje za nešto što nisam napravio. članak 20. stavak 1. zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira dopušta popiti jednu pivu.
ratni profiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:43   #9
Znači suma sumarum - dobio si sve to odmah napismeno?
david_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:15   #10
prijavu dobiješ u pisanom obliku, da.
ratni profiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:38   #11
Meni je čudno kako mi nismo dobili ništa, iako na internetu u zakonu stoji da se opomena/upozorenje može dobiti pisano ili usmeno no ne znam kakva je razlika..
david_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:32   #12
Ja bi rekao da ste dobili usmenu opomenu, a ovo pisanje je bilo reda radi. Recimo da je u blizini bio orobljen kiosk ili je netko nekoga pretukao, u tom slučaju bi vas vjerojatno kontaktirali, jer ste bili tamo, da eliminiraju vas kao počinitelje i ujedno da vide da li ste šta vidjeli ili čuli.
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:59   #13
Quote:
david_zg kaže: Pogledaj post
Ma kakav sud, lik je reko USMENA OPOMENA, i još se kasnije razgovaro fino sa nama. Mene zanima da li ta usmena opomena znači i zapisivanje u nekoj bazi, da li je to uopće moguće preko tog uređaja a da mi pri tom nikakav papir ne dobijemo na licu mjesta (niti on šta piše kod sebe na papir).
Pa što ako je rekao.To može reći da se smire tenzije i sve prođe brzo i bez prigovaranja.ta "opomena" se ne piše nigdje a preko tog "uređaja" kasnije može napravit ono što sam ti prije i napisao.Ne moraš dobit nikakav papir.

Quote:
Iako opet čitam na internetu o onom pravilu o 12 mjeseci nekažnjavanja pa ti progledaju kroz prste -
ma gdje si to pak pročitao?ovo nije promet nego javni red.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:45   #14
pa evo ovo meni piše na prijavi: https://s1.postimg.org/19epdv7q27/fffff.png
ratni profiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 07:41   #15
To nije prijava nego pismeno upozorenje koje moraš dobit odmah za razliku od PN-a,OPN-a i optužnog prijedloga koje možeš dobit doma i za par mjeseci.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.