Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 04:14   #41
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Samo dvije trećine? Premilostiv je.
Haha baš.
Da stvarno postoji pobio bi nas sve davno...
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 21:50   #42
Quote:
Wolfdale kaže: Pogledaj post
Haha baš.
Da stvarno postoji pobio bi nas sve davno...
Tak su se i dinosauri kurčili
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:59   #43
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Tak su se i dinosauri kurčili
I Darwinova nepostojeća dlakava Lucy, za koju vi mislite da je postojala
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:59   #44
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
u odnosu na tebe, mogao bih reci da su svi ovdje "talentovani"...recimo, samo ti zivis na ravnoj zemlji
Mogao bi ti reći što god, ali očito ne možeš shvatiti što je to talent, u to ti ne spada osvježavanje " znanja" iz školskih klupica na wikipedijici, što ti radiš, nego samostalno donošenje ispravnih zaključaka na osnovu dokaza.
Kao npr geocentrizma i rz koji je vrlo lako dokazati na osnovu zvijezda koje kruže oko zemlje i nepomične zvijezde sjevernjače.
To je talent, a ne pušenje masonkih trikova bez i jednog pravog i provjerljivog dokaza, 2017 je a mi još uvijek nemamo fotografiju zemlje iz svemira.
Jadno





Quote:
znaci, ako nekog citiras onda ti je on idol?
vise ne znam gdje je taj citat, ne sjecam se o cemu se radilo, ali ako mi das link pojasnit cu ti na sto se odnosilo.
inace, mico kaku je samoreklamer, covjek zeli biti popularan i zaraditi lovu.
Normalno da se sad na jednom "ne sjećaš"' kad sam pokazao kakvog si lika citirao da bi podupro ateizam, običnog šamana i plaćeničkog sektaša.
Jedan iz tvoje grupe idola, neošišanih, netalentiranih plagijatora i zlostavljača žena poput einsteina.
I ti meni govoriš da su svi ovdje na spram mene talentirani? Lol
Quote:
ma ti svasta mozes "dokazati". s obzirom na kolicinu tvojeg neznanja sve je moguce, pa tako i to da je Mars zvijezda.
ali evo, daj nam neke cinjenice koje "dokazuju" tvoju tvrdnju.

hajde polagano pocni s onim sto je astrobobo stavio, uzmi papir olovku i probaj jos jednom napraviti ono sto rade djeca u 5-tom razredu osnovne skole...
Već sam ti dao činjenice, ne znaš čitati ili što?

Kakav Astrobobo te muči?
Kut sunca nema toliko očite veze sa oblikom zemlje, već sam dokazao xy x da je Zemlja ravna, žao mi je ako ti i tvoj Mićo Kaki to ne možete shvatiti.
Radim 10h dnevno i vikendom te mi se ne da u detalje rasturati svaki put kad netko linka neki bulshit sa vikipedije, mogu to napraviti na puno očitiji i brži način, ne trebam kao ti citate večernjaka i vikipedije da bih nešto dokazao, sama priroda radi za mene, nema potrebe za cgi animacijama i super cool svemirskim "znanstvenim" ustanovama kraljice engleske, koje non stop love svemirce ali nikako da ih ulove, valjda lete u prebrzim loncima.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:40   #45
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Mogao bi ti reći što god, ali očito ne možeš shvatiti što je to talent, u to ti ne spada osvježavanje " znanja" iz školskih klupica na wikipedijici, što ti radiš, nego samostalno donošenje ispravnih zaključaka na osnovu dokaza.
mora da je onda talnet uzeti bibliju i shvatiti da zivimo na ravnoj ploci pod kupolom? ti si "ekstremno talentiran" .
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kao npr geocentrizma i rz koji je vrlo lako dokazati na osnovu zvijezda koje kruže oko zemlje i nepomične zvijezde sjevernjače.
To je talent, a ne pušenje masonkih trikova bez i jednog pravog i provjerljivog dokaza, 2017 je a mi još uvijek nemamo fotografiju zemlje iz svemira.
Jadno
cek, kako sada postoje zvijezda a Sunce nije zvijezda? i kako to da je Sunce okruglo, a Zemlja ravna ploca?
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Normalno da se sad na jednom "ne sjećaš"' kad sam pokazao kakvog si lika citirao da bi podupro ateizam, običnog šamana i plaćeničkog sektaša.
nisi shvatio, ja znam da sam ga citirao ali se ne sjecam tocno u kojem topiku. nađi mi gdje sam ga citirao pa cu ti pojasniti citat.
placenik je od koga? laprdas onako bez veze ili imas neki dokaz da je placenik?
jesi li ti placenik kreacionista?
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Jedan iz tvoje grupe idola, neošišanih, netalentiranih plagijatora i zlostavljača žena poput einsteina.
nemoj smetnuti s uma da je i Isus imao dugu kosu...
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
I ti meni govoriš da su svi ovdje na spram mene talentirani? Lol
ti si "ekstremno talntiran"
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Već sam ti dao činjenice, ne znaš čitati ili što?
istina, ovoliku kolicinu budalastina koju ti pises treba znat citati, rijetko se susrece. koju cinjenicu si ti dao koja potvrđuje da je Mars zvijezda?
shvacas li ti paradoks? tvrdis da Sunce nije zvijezda, a Mars je.
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kakav Astrobobo te muči?
Kut sunca nema toliko očite veze sa oblikom zemlje, već sam dokazao xy x da je Zemlja ravna, žao mi je ako ti i tvoj Mićo Kaki to ne možete shvatiti.
probaj jos jednom pogledati dani link, potrudi se, djeca u 5-tom razredu to rade.
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Radim 10h dnevno i vikendom te mi se ne da u detalje rasturati svaki put kad netko linka neki bulshit sa vikipedije, mogu to napraviti na puno očitiji i brži način, ne trebam kao ti citate večernjaka i vikipedije da bih nešto dokazao, sama priroda radi za mene, nema potrebe za cgi animacijama i super cool svemirskim "znanstvenim" ustanovama kraljice engleske, koje non stop love svemirce ali nikako da ih ulove, valjda lete u prebrzim loncima.
sva sreca da radis tako puno jer bi do sada sva znanost bila srusena.
mozda da pocnes jos vise raditi? bar bi bilo neke koristi od tebe.
uzivaj u poslu i nadam se da puno vise zarađujes nego sto imas znanja.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:46   #46
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
sva sreca da radis tako puno jer bi do sada sva znanost bila srusena.
mozda da pocnes jos vise raditi? bar bi bilo neke koristi od tebe.
uzivaj u poslu i nadam se da puno vise zarađujes nego sto imas znanja.
Da, neki i rade a ne samo c/p sa wiky-miky kao što si nam onomad pisao budalaštine o unutrašnjosti Sunca, apsolutno uvjeren u svoju konstrukciju, no ubrzo se ispostavilo da je ista klimava, pošto nisi ni znao autore teksta.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:31   #47
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Da, neki i rade
zasto ti ne radis?
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
a ne samo c/p sa wiky-miky kao što si nam onomad pisao budalaštine o unutrašnjosti Sunca, apsolutno uvjeren u svoju konstrukciju, no ubrzo se ispostavilo da je ista klimava, pošto nisi ni znao autore teksta.
rori, moras biti jako oprezan kad nekog optuzujes jer moras priloziti dokaze. sjeti se kako sam ja pokazao da lazes. uvijek moras ici s dokazima da bi te ozbiljno shvacalo.
dakle rori, sto sam ja to c/p sa wikipedije a da nisam naveo?
pazi rori, budi oprezan. ako se vodis sa postom od malog strumfa, moras ga dobro procitati jos jednom, pogotovo ono sto je strumf boldao. a da pojednostavim, strumf je boldao ono sto su znanstveni termini poput termonuklearna fuzija...tebi razumljivije, ne postoje dijelovi teksta, recenice koje sam ja od nekog prepisao, za razliku od njega koji ne moze napisati suvisli tekst svojim rijecima.
nadalje rori, ako ono sto sam napisao o unutrasnjosti Sunca nije tocno, mozes li nam ti onda napisati kako Sunce izgleda?
prije nego bilo sto odgovoris, bilo bi dobro da se posavjetujes s prijateljem Paarom pa ces vidjeti tko je u pravu, ja ili ti i strumf.
vjerojatnost je 1 da ce ti prijatelj Paar reci da sam ja u pravu.
kako imas "7. stupanj" sigurno razumijes sto se podrazumijeva pod "vjerojatnost je 1".
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:34   #48
ovoga Alatničara je shebalo sve i geocentrični i heliocentrični i definicija zvijezda i planeta....
izađi iz geocentričnog sustava i zahebi božu
vidi ovako Alatničar: Einstein je božo jel ...
Zemlja nije centar sunčevog sistema što ujedno znači da nije ravna ploča - znači Zemlja je okrugla i ona je planeta iz čega možeš logički zaključiti da je Sunce ravna ploča zamjenom teza.
E sad zašto je Einstein božo u ovom objašnjenju: Stari čiča Albert kaže u svojoj čuvenoj relaciji da svakomu tijelu, koje miruje, treba pripisati energiju koja je jednaka umnošku mase toga tijela i kvadrata brzine svjetlosti. (nemoj da te sad zbuni ovo što tijelo miruje ) vidi ovdje što piše -klik mišom
Pitaš se sigurno zašto ti sad stavljam taj link?
Jer u toj relaciji zamjenom teza kako sam ti gore objasnio razvidno je upravo to da je Zemlja okrugla (m=masa=planeta) a Sunce je ravna ploča(c^2=Sunce="ravna ploča") ... jel ti sad jasnije?
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:38   #49
Wink

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
ovoga Alatničara je shebalo sve i geocentrični i heliocentrični i definicija zvijezda i planeta....
izađi iz geocentričnog sustava i zahebi božu
vidi ovako Alatničar: Einstein je božo jel ...
Zemlja nije centar sunčevog sistema što ujedno znači da nije ravna ploča - znači Zemlja je okrugla i ona je planeta iz čega možeš logički zaključiti da je Sunce ravna ploča zamjenom teza.
E sad zašto je Einstein božo u ovom objašnjenju: Stari čiča Albert kaže u svojoj čuvenoj relaciji da svakomu tijelu, koje miruje, treba pripisati energiju koja je jednaka umnošku mase toga tijela i kvadrata brzine svjetlosti. (nemoj da te sad zbuni ovo što tijelo miruje ) vidi ovdje što piše -klik mišom
Pitaš se sigurno zašto ti sad stavljam taj link?
Jer u toj relaciji zamjenom teza kako sam ti gore objasnio razvidno je upravo to da je Zemlja okrugla (m=masa=planeta) a Sunce je ravna ploča(c^2=Sunce="ravna ploča") ... jel ti sad jasnije?
Kristalne baze
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:57   #50
Kako nastaje plosnata zemlja?
Obelisk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 00:57   #51
Quote:
Obelisk kaže: Pogledaj post
Kako nastaje plosnata zemlja?
U nekom 1 000 000 godina od sad svetu neki klinac instalira plocu u igricu na kompu...

sta mislis kako ce izgledati igrice za par hiljada godina kad se ovim tempom razvijaju?

Mislim glupo pitanje glup odgovor.. al dobio si i jedno dobro pitanje...
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:39   #52
Quote:
Obelisk kaže: Pogledaj post
Kako nastaje plosnata zemlja?
isto kao i pljeskavica.....
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:44   #53
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
isto kao i pljeskavica.....
Ma pusti, dobro je dok nema oblik punjene paprike.
(hint: jednoruki kuhar)



SF
__________________
"See? All you have to do is lead the Gauls to a Roman patrol, and they forget you. Makes you feel a bit of a swine, but it saves your bacon!"
SusFerox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:56   #54
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
I Darwinova nepostojeća dlakava Lucy, za koju vi mislite da je postojala
Ali Lucy, je zaista postojala i nema nikakve veze sa Darwinom, jer su njene kosti otkrivene 1974. godine. To je antropoloska cinjenica, koju ne mozes da negiras, jer su kosti detaljno proucene i tako se saznalo na koji nacin je Lucy umrla.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:14   #55
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Mogao bi ti reći što god, ali očito ne možeš shvatiti što je to talent, u to ti ne spada osvježavanje " znanja" iz školskih klupica na wikipedijici, što ti radiš, nego samostalno donošenje ispravnih zaključaka na osnovu dokaza.
Kao npr geocentrizma i rz koji je vrlo lako dokazati na osnovu zvijezda koje kruže oko zemlje i nepomične zvijezde sjevernjače.
To je talent, a ne pušenje masonkih trikova bez i jednog pravog i provjerljivog dokaza, 2017 je a mi još uvijek nemamo fotografiju zemlje iz svemira.
Jadno
Nedavno si imao priliku vidjeti kako izgleda uragan Irma iz Svemira. Ja ne mogu vjerovati da neko danas, u 21. stoljeću, još uvijek vjeruje da je Zemlja ravna ploča.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:09   #56
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Nedavno si imao priliku vidjeti kako izgleda uragan Irma iz Svemira. Ja ne mogu vjerovati da neko danas, u 21. stoljeću, još uvijek vjeruje da je Zemlja ravna ploča.
Ako je to snimano iz svemira Luka Bebić je bio Sandra Bulock u filmu Gravitacija.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 11:17   #57
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ako je to snimano iz svemira ......
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 20:06   #58
Quote:
Obelisk kaže: Pogledaj post
Kako nastaje plosnata zemlja?
Stvaranjem.

A planeta zemlja prema crejzi znanstvenicima je nastala sama od sebe uzrok joj je katastrofa. E to je luđa teorija od ravne zemlje. Zamisli ovaj divni svijet prirode i ugodni stan pogodan sa svim uvjetima za život prema zn nastao katastrofom.
__________________
Back To The 80's Synthwave And Retro Electro Music Mix.......................
Evoluciju ne mogu dokazati,
niti će ikada, gravitaciju ne mogu dokazati niti će ikada i ko zna šta još
Flying hotel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 19:44   #59
Quote:
Flying hotel kaže: Pogledaj post
Stvaranjem.

A planeta zemlja prema crejzi znanstvenicima je nastala sama od sebe uzrok joj je katastrofa. E to je luđa teorija od ravne zemlje. Zamisli ovaj divni svijet prirode i ugodni stan pogodan sa svim uvjetima za život prema zn nastao katastrofom.
DA, ali ovaj svijet je sve više i više katastrofa, posebno Hrvatistan, pa je možda teorija katastrofe točna. Bit će da se Hrvatistan vraća korijenima, nikad većeg kaosa nego sada
CChanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 19:06   #60
Sunce iznad Lijepe naše ili priča o Velikom prasku

Ova tema lijepo i zorno prikazuje u kakvim smo zabludama živjeli hrpetinu godina. Ovo se odnosi samo starije forumaše (dakle one koji se sjećaju života prije interneta), mnoge generacije prije nas, i tako to.
Dakle, gledano na vremenskoj traci, to bi bio jedan polupravac. Polupravac zato jer ovo ne vrijedi za mlađe generacije, okrenut je u prošlost, a ne u budućnost.

O kakvim se zabludama radi?
Pa zdravo za gotovo smo uzimali prirodu i sve one "prirodne" znanosti o kojima su nas po školama tlačili, sve te modele koji su fino funkcionirali onako kako su nam predstavljeni:
priroda će se sama pobrinuti za optimalno. U skladu s godišnjim dobima, flora će odbaciti lišće dolaskom hladnijih dana da ne razbacuje resurse, pojavim toplijih će početi proces bujanja, ponudit će nektar novim bumbarima, koji će ih zauzvat oprašivati. Medo će otići u brlog topiti prikupljeno salo zimi, u proljeće će ponovo početi skupljati novo salo.
Bačeni kamen će "nastojati" pretvoriti kinetičku energiju u drugi oblik, i potražiti položaj s najmanjom lokalnom potencijalnom energijom. Kap kiše će se pokušati uobličiti u kuglu, tijelo s najmanjim oplošjem u odnosu na volumen, a potom tu kuglu izobličiti u skladu s zakonima aerodinamike...
Cijela planeta će se pretvoriti u jednu veliku težnju za optimalnim: položajem, oblikom, međudjelovanjem... i sve su to ti "prirodni" zakoni fino podržavali, sve se uklapalo savršeno, k'o glanc novi komplet Lego kockica.
Štoviše, cijela priča uopće nije imala ni ideološki predznak: jednaku fiziku, kemiju,... su učili i priznavali i vjerni kapitalisti, i notorni komunisti. Prvima se to lijepo uklapalo u satnicu s vjeronaukom, drugima s partijskom sastancima, ali je šljakalo.
Tek sad vidimo da je to, k'o santa (priroda opet ima rješenje za sve), tek vidljivi dio, pojavnost koja je glumljena i nekog nedokučivog razloga. Uvijek je postojao i opstajao veći, nevidljvi korpus, onaj "ispod površine", koji se nije bojao čuvati prave istine i tajimice ih prenosti na nova pokoljenja, vjerujući da će ipak jednom doći dan kad će Istina izaći na vidjelo.
A preživjeli su oni svašta, i progone, i ignoriranja, napade... pojave novih "istina".
Jedna od njih je bila i da je Svemir nastao Velikim praskom, nekim neobjašnjivim spletom okolnosti, ali su ga svejedno prihvatili kao objašnjenje za sve. Pa i slučajnu igru molekula, koje su jednog dana poželjele igrati se života htjedoše postaviti kao objašnjenje svega. Prihvati i to masa, bez pogovora.
I onda...
Pravi "Veliki prasak"!
Negdje osamdesetih, a najkasnije devedesetih godina 20. stoljeća, više entiteta zvanih "računala" su iz nekog razloga povezali žicama, i tako neoprezno ostavili dostupnim hrpu znanja. Više se nije moralo čeprkati po prašnjavim knjigama, literaturu si mogao sam birati, a ne čitati nametnutu.
Još veći napredak su donijele "društvene mreže": inicijalno namjerno ostavljene bez nadzora iz čisto ekonomskih, propagandnih razloga, iste su, kao neželjeni nusprodukt postale slobodni kanali komunikacije među ljudima. Mogle su se razmjenjivati potisnute istine, mišljenja, debate...
Novi naraštaji su prihvatili izazov, odbacili jaram nametnutih "znanosti i istina", i prvi put su zapravo mogli vlastita saznanja širiti, vrijednovati u komunikaciji s drugima, isto tako neidoktriniranima "aposlutnim istinama". U pravom znanstvenom smislu "sve je podložno kritici", mogli su podijeliti sa svijetom kako oni stvarno vide sve oko sebe. Bez petljanja s fizikom, kemijom, matematikom, svim tim nepotrebnim znanjima koja su im "govorila kako oni trebaju vidjeti Svijet", oni su ga vidjeli upravo onakvim kakav jest:
gledaš okolo, sve ravno -> Svijet je ravna ploča. Gore ima neko svjetlo, vjerojatno je velika LED plafonjera, koja klizi po šinama s istoka prema zapadu.
Kad "umočiš" nekoj curi, nisi joj "ugradio" malu bebu unutra, tek malo bijele, guste tekućine, koja vjerojatno samo podmazuje cijelu stvar. Dakle, ima netko, koji iz svojih razloga, koji nama izgledaju random, dodirom prsta udahne život u utrobi nove majke, odluči da će baš tada i baš ona donijeti novi život. Pa koliko puta si umočio, i nije bilo ništa?

I sve opet ima smisla, trava raste, krave muču, ljudi se kote k'o zečevi,... sve šljaka kako treba... barem dok se ne istroši baterija na mobitelu... ili krepa laptop.
I uzalud dodiruješ prstom, uzalud ložiš vatru ispod njega... život mu više ne možeš udahnuti.
Mora da su oni matematičari, fizičari, svi oni udruženi urotnici protiv "Svijeta kakav jest" nekog vraga u uređaj ugradili, da on iz čista mira više ne radi. Onako, iz pakosti, čisto da u jednom trenutku zajebu sve one koji su odbacili stare okove, zlurado.
I sva ironija je u tome da su ga osmislili, konstruirali, proizveli upravo ti znanstvenici, ti fizičari, matematičari, kemičari,... i u pravo na načelima tih znanosti, kojima su tlačili cijeli ljudski rod stoljećima, nepotrebno.
Jer moglo se i bez toga... barem neko vrijeme.

Na žalost, to razdoblje je kod nas taman nastupilo... i nosi jedan nepovratan proces slavljenja neznanja, ignorancije, trolanja. Koji je zarazan, i truje i nedužne, a povodljive...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.