Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2007., 13:12   #21
Pretpostavljam ako je firma manja, da su i fleksibilniji u pogledu davanja slobodnih dana za takve prilike. Tako da me niti ne čudi da netko bez problema dobije i cijeli tjedan!
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:15   #22
Quote:
oko_zeleno kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam ako je firma manja, da su i fleksibilniji u pogledu davanja slobodnih dana za takve prilike. Tako da me niti ne čudi da netko bez problema dobije i cijeli tjedan!

moja firma nije mala...naprotiv vodeća u branši...dobila sm 3 dana jer je tako u našem pravilniku...godišnji sam mogla kad sam htjela i prije i oslje...zapravo tjerali su me s posla tjedan prije al ja se nisam dala... vikend se ne računa jer nam je neradni.
Al to je zato jer radim s normalnim ljudima...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:15   #23
meni su u mojoj firmi rekli 5 radnih dana + vikend = 7 dana
Ali ja da rečem da mi treba 10 sredili bi nekako, jer moja firma se vjerojatno ne može mjeriti s vašima u mene su svi OK
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:19   #24
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
moja firma nije mala...naprotiv vodeća u branši...dobila sm 3 dana jer je tako u našem pravilniku...godišnji sam mogla kad sam htjela i prije i oslje...zapravo tjerali su me s posla tjedan prije al ja se nisam dala...
Al to je zato jer radim s normalnim ljudima...
Rekla sam što se tiče slobodnih dana, a vjerujem da i bilokakva, velika ili mala firma nebi smjela uskratiti godišnji vezano uz vjenčanje, osim ako je baš priroda posla takva da je u tom vremenu ili gužva na poslu ili nešto!
Ali opet je to stvar dogovora!
A onoga što propisuje pravilnik o slobodnim danima se treba pridržavati!
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 12:59   #25
Kod mene uopće nema problema kaj se tiče tih slobodnih dana, ni ne znam na koliko ih imam pravo jer plaću dobivam od jedne firme, a radim u drugoj (kao iznajmljena sam toj drugoj) i oni su mi odmah rekli, kod nas dobiješ 5 dana i ti se vodi tako (drže me kao svoju), s tim da idem na godišnji već 4 tjedna prije vjenčanja jer idemo na more 3 tjedna, pa tjedan dana još zadnjih priprema, i onda ću tih 5 dana iskoristiti tjedan poslije.

No ne znam kak će moj dragi, a i on ima super šefa pa će se sve s njim dogovoriti. Već će to sve odraditi.

ali da ima gadova od šefova, stvarno ima...iskorištavaju dokle mogu...zato mom super šefu kapa dolje
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 13:26   #26
mislim da je po zakonu da svaki radnik ima pravo na plaćeni dopust od 5 radnih dana za Taj dan...

tako je i mom slučaju...
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 13:29   #27
nije ... pogledaj što sam pejstala na topic ovaj .. u zakonu samo piše da može najviše sedam dana ... ali ne piše mora li i koliko ... :-)
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 13:30   #28
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
zakonu samo piše da može najviše sedam dana ne
ipak, ima se pravo, ne?!
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 23:02   #29
radim u drz. upravi i bez ikakvih problema imam 5 radnih dana slobodnih (pošto ne radimo subotu ona mi se ne računa) i to mogu birati zelim li ih iskoristiti prije ili poslije svatova + sto cu ja uzeti i barem 3 tjedna godisnjeg posto su mi svatovi u 7 mj.
gđa. Killer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 16:38   #30
Kod mene je u kolektivnom ugovoru određeno 2 dana za vjenčanje.
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 20:36   #31
mi imamo 18 dana godišnjeg inače, tako da mi je od prošle godine ostalo 7 što prenosim u tjedan prije svadbe, a od firme dobih gratis 2 i pol tjedna
ima gadova, ali ima i fer ljudi, jelte, koji razumiju bjesomučno cijelogodišnje lomljenje i rintanje za njihov rast i razvoj
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 20:43   #32
Ako firma ima kolektivni ugovor, on vrijedi. Ako nema vrijedi zakon o radu..
Normalno ako ne radiš kod privatnika kojeg boli k. za zakon o radu.
__________________
Boriti ćemo se do poslednje kapi krvi - drugog..
Heinrich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 22:31   #33
Quote:
marija36 kaže: Pogledaj post
Kod mene je u kolektivnom ugovoru određeno 2 dana za vjenčanje.
A zakaj potpisuješ kolektivni čiji ti uvjeti ne pašu?

Kod nas ljudi imaju pet dana, čini mi se, ali obično dobiju još koji dan pride.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 19:31   #34
Buduci da mi je to struka..imas pravo na 5 dana..ali najbolje bi ti bilo da si pogledas u ugovor..tamo bi ti trebalo sve pisati..
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 23:08   #35
kod mene u kolektivnom je 5 radnih dana...
odmah sam pisala i prvi dio godišnjeg pa kad se sve zbroji na godišnjem sam od 28.05-02.07
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 15:44   #36
He he... u spanjoslkoj dobijem 15 (iako kalendarskih) dana za svadbu... i uz to jos kad nadodam 31 dan (opet isto kalendarski) godisnjeg... budem se fino naodmarala...
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 16:03   #37
E, a je zna netko što je s tim slobodnim danima ako radiš u školi ili na faksu? Kako to onda ide?
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 16:42   #38
Moja kuma radi u prosvjeti (osnovna skola) i dobila je 5 radnih dana slobodno! A to je svagdje isto (barem bi trebalo biti)!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 17:20   #39
Jap, u školici imaš 5 slobodnih dana..........
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 23:41   #40
Super! Još samo da me moji puste
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.