Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 11:53   #41
uz ime t. ramadana se vezuju mnoge kontradiktorne izjave.

zadnji njegov upitan stav je bila reakcija na poziv imama s. elsayeda (virginia, us) koji je 6/2017. preporučio genitalnu mutilaciju žena a kako bi se time spriječila ženska "hyper sexualnost" (sic!).

reakcija t. ramadana:
kontroverzno jest. ali. genitalna mutilacija žena je dio islamske tradicije.
prije nego napadnete svojeg lidera (imama elsayeda) i tražite da ga odstrane iz džamije, o tome treba povesti diskusiju u okviru islamske zajednice. etc.

umjesto da nedvosmisleno osudi izjavu elsayeda, on smatra da treba povesti diskusiju. pasmater ! diskusiju o čemu, o genitalnoj mutilaciji žena u 21.st ?
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 12:13   #42
[QUOTE=MrMagic;65929719]
Quote:
Ko jos normalan uzima za ozbiljno isilovo preuzimanje odgovornosti za svaku bacenu djeciju petardu u svijetu.

Oni mrtvi iza bacanja sigurno ne....


Quote:
Istina je mrska mnogima, ali ce se takav licemjeran odnos prema muslimanima kad tad morati promjeniti.
Mislim da su muslimani koji se ne mogu prilagoditi demokraciji kao sustavu (ali vole novac koji iz takvog društva nastaje) i svoje žene tretiraju kao imovinu više licemjeri nego Europljani koji ne odobravaju loše ponašanje u vlastitoj kući.




Quote:
Postovanje svetih hramova i bogomolja nema veze sa ovom temom. To je kodeks ponasanja vezan za objekte u skladu sa religijskim propisima objekta tj. bogomolje u koju ulazis. Mi pricamo o demokratskom drustvu i demokratiji gdje sloboda postivanja i primjene vjerskih propisa ima zagarantovano mjesto.

Nikako da ti mozak proradi...e pa uživaj sam u vlastitoj ograničenosti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 12:14   #43
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post



Stvarnu, ne formalnu demokraciju.
Bolja je i takva nego nikakva...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 12:17   #44
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Može primjer iz Hrvatske?
Ostale gluposti iz tvog posta ne bih za sad komentirao.
Ako ne da sve, nisi ništa ni dao...

Muslimani iz Hrvatske (neki su mi frendovi) nisu pali pod utjecajem đihadijanja, mirni i radišni ljudi koji su to odavno i ne shvaćaju svoju religiju kao nametanje i nadmetanje.

Dapače...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:23   #45
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Bolja je i takva nego nikakva...
Znaš onu... "Dobro je, tek je 50. kat...", jer, situacija se dinamično razvija.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:20   #46
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Znaš onu... "Dobro je, tek je 50. kat...", jer, situacija se dinamično razvija.
Bolja je i takva, i od najbolje moguće teokracije...pa razvijena i u samom prizemlju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:30   #47
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Mislim da su muslimani koji se ne mogu prilagoditi demokraciji kao sustavu (ali vole novac koji iz takvog društva nastaje) i svoje žene tretiraju kao imovinu više licemjeri nego Europljani koji ne odobravaju loše ponašanje u vlastitoj kući.
Tvojih dragih krscana koji se ne mogu prilagoditi demokraciji i koji zene tuku svakodnevno je mnogo vise nego muslimana. Kreni od svog grada, svoje drzave pa preko cijele evrope i informisi se malo o nasilju nad zenama. Tu cinjenicu bi ja mogao iskoristiti da napadnem krscanstvo i krscane i da kazem da krscanima nije mjesto u evropi. Ne znam zasto ste umislili da ste vi tzv sekularisti andjeli Boziji.
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nikako da ti mozak proradi...e pa uživaj sam u vlastitoj ograničenosti.
Hvala na toj uvredi ali vidi se iz tvojih komentara ko je ogranicen, plus neinformisan. Idealna kombinacija za forum antiislam propagandu.
MrMagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:33   #48
Quote:
MrMagic kaže: Pogledaj post
Tvojih dragih krscana koji se ne mogu prilagoditi demokraciji i koji zene tuku svakodnevno je mnogo vise nego muslimana. Kreni od svog grada, svoje drzave pa preko cijele evrope i informisi se malo o nasilju nad zenama. Tu cinjenicu bi ja mogao iskoristiti da napadnem krscanstvo i krscane i da kazem da krscanima nije mjesto u evropi. Ne znam zasto ste umislili da ste vi tzv sekularisti andjeli Boziji.

Hvala na toj uvredi ali vidi se iz tvojih komentara ko je ogranicen, plus neinformisan. Idealna kombinacija za forum antiislam propagandu.
Nisam kršćanka!

Za sve ostalo upitaj svojeg liječnika ili apotekara.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:04   #49
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nisam kršćanka!

Za sve ostalo upitaj svojeg liječnika ili apotekara.
Sta si god isto ti je.
Upitao sam, kaze da te ne poznaje ali po onome sto sam mu ispricao radi se o patoloskom animozitetu prema odredjenoj skupini ili pojedincu koji ce vremenom rasti a sto nije dobro za mentalno zdravlje osobe. Savjetuje meditaciju i edukaciju. Pozdrav
MrMagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:14   #50
Zašto bi nekoga zanimala ili smetala nečija vera koju prakticira unutar svoja 4 zida?

Problem je virus kad praktikant želi da širi veru izvan svoja 4 zida.
A to sva srećom nismo do sada uspeli da vidimo u prošlosti ovih krajeva.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:35   #51
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Mislim da su muslimani koji se ne mogu prilagoditi demokraciji kao sustavu (ali vole novac koji iz takvog društva nastaje) i svoje žene tretiraju kao imovinu više licemjeri nego Europljani koji ne odobravaju loše ponašanje u vlastitoj kući.
Pa naravno da je takav pristup licemjeran, ali to radi x ekipe u Europi nezavisno od vjere. U RH imamo doslovno nekoliko desetaka tisuća lažnih branitelja i x uhljeba koji ako rade efektivno sat vremena dnevno (plus beneficije), svaka čast. Ali zato takvi najviše urlaju i kmeče kako je stanje loše, pogotovo kad se netko drzne provjeravati što oni točno rade, i kome (ne)zasluženo idu novci.

Europa, poglavito EU mora postaviti stvari tako da ima jednak tretman prema svima ali da potiče integriranje i rad. Jer, "rješavanje" ciljano jedne vjerske skupine tim više potvrđuje dvostruke standarde.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 16:32   #52
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post

Europa, poglavito EU mora postaviti stvari tako da ima jednak tretman prema svima ali da potiče integriranje i rad. Jer, "rješavanje" ciljano jedne vjerske skupine tim više potvrđuje dvostruke standarde.
Je, što bi bilo kad bi bilo, al realnost je drugačija, EU se izgleda ne snalazi s tolikim brojem novonastalih religija i religijskih sekti, odnosno EU vodstvo shvaća da se religije razgranaše na miliontu, i tu više nije govora o 'granama' već o 'ljevim granama sve ljevijih grana', a 'korijenje' više se ni ne zna koje je.

A ljudska prava? EU posjeduje klauzele, no EU vijeće si samo dozvolilo pridodavati sve veća nazovi prava, jer EU se želilo pohvaliti demokracijom, pa pogledaj danas kud ih odvela fejk demokracija. Danas oni ne znaju kako sklopit kraj s krajem oko nezaposlenih, siromašnih, i sl., al će zato kakti usmjeravat pažnju na potražnju suludih sektaških vođa kojima nije mjesto za govornicom već u psihijatrijskoj instituciji, znate, ne čak ni u zatvoru, jer izgleda takve opisane u uvodu teme treba liječiti, ali ali tko će to sve platiti, ne valjda opet poreznici nikom krivi ni dužni.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 17:33   #53
šta je ono tema?
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 17:39   #54
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
šta je ono tema?
Mjesto muslimana u Europi... čak ne bih navodio one domaće, osim kao eventualni most prema "novim"... ili ipak i iz drugih gledišta, sami procijenite.

Dakle, kako odstraniti prepreke integraciji (ne nužno asimilaciji)...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 18:08   #55
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Mjesto muslimana u Europi... čak ne bih navodio one domaće, osim kao eventualni most prema "novim"... ili ipak i iz drugih gledišta, sami procijenite.

Dakle, kako odstraniti prepreke integraciji (ne nužno asimilaciji)...
Je li mislis iskljucivo na arape muslimane ili bilo kojeg muslimana u Evropi? Ako je ovo drugo sta znaci integrirati muslimana u Evropu? Da li mozda smatras da su po automatizmu vecina muslimana nedovoljno vaspitani i formirani kao licnosti za boravak u cijenjenoj Evropi? Stvarno bi volio da malo pojasnis te stvari jer imam osjecaj da zaista niko ne moze da pobjegne od te predrasude koja je instalirana u mozak prosjecnog covjeka a da mozda nije ni svjestan.

O asimilaciji nadam se da i ne razmisljas.
MrMagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 18:25   #56
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
šta je ono tema?
Tema je da se EU naljutilo kad je skontalo da neki u EU pokušavaju uvesti 'modu' jednog afričkog plemena. Naime, to pleme kastrira žene, zapravo djevojčice u ranoj dobi. Isti taj modus kastracije pokušava u EU uvesti jedan ili čak nekolicina islamskih vođa.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 19:18   #57
Quote:
MrMagic kaže: Pogledaj post
Je li mislis iskljucivo na arape muslimane ili bilo kojeg muslimana u Evropi? Ako je ovo drugo sta znaci integrirati muslimana u Evropu? Da li mozda smatras da su po automatizmu vecina muslimana nedovoljno vaspitani i formirani kao licnosti za boravak u cijenjenoj Evropi? Stvarno bi volio da malo pojasnis te stvari jer imam osjecaj da zaista niko ne moze da pobjegne od te predrasude koja je instalirana u mozak prosjecnog covjeka a da mozda nije ni svjestan.

O asimilaciji nadam se da i ne razmisljas.
Bio sam jasan, mislim na muslimane imigrante van Europe. Ne govorim naravno o svakom pojedincu, teoretski netko bi među njima bio u stanju bolje se prilagoditi novoj sredini nego ti ili ja.

Također, sebe zaista smatram nedovoljno upoznatim sa kulturom i običajima Bliskog i Srednjeg Istoka, dakle nedovoljno odgojenim i formiranim za boravak tamo.
Da mi netko to kaže, ne bih se uvrijedio, nemam zbog čega kad tako jest.

Ne znam gdje si u mojim postovima vidio podcjenjivanje muslimana ili bilo kojeg kolektivnog identiteta, ako jesi, slobodno navedi...

Ako ti i nakon ovog odgovora ne bude jasno, smatrat ću da pripadaš sekti trolera, meni potpuno svejedno kako se izjašnjavaju... a s njima ne gubim vrijeme.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 19:45   #58
Lijepo sam ti trazio da mi pojasnis na sta si konkretno mislio, nema potrebe da se odmah osjecas napadnutim.
MrMagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 02:35   #59
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Ma nejse, vidiš da se komentira toliko da se komentira, bez neke detaljnije provjere, informiranja, bilo čega... A pogotovo ne da bi se živjelo s muslimanima pa da se stvari poznaju iznutra.
mislim da nije sasvim sigurna šta govori. vjerovatno piše pod uticajem evropskih medija i skoro pa opće islamofobne klime u Evropi. takvi mediji su, kao i takvi postovi, i doveli do fašizacije Evrope za koiju nadam se da svi već znaju.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Može primjer iz Hrvatske? Ostale gluposti iz tvog posta ne bih za sad komentirao.
Ako ne da sve, nisi ništa ni dao... Muslimani iz Hrvatske (neki su mi frendovi) nisu pali pod utjecajem đihadijanja, mirni i radišni ljudi koji su to odavno i ne shvaćaju svoju religiju kao nametanje i nadmetanje. Dapače...
Ali, ND, to nije primjer iz Hrvatske, kojeg sam ja tražio od tebe da mi ga daš. ja sam ti tražio primjer za ovo, citiram te: "Europski islam; ko suha krpa na dnu mora. Brzo se radikaliziraju kad im ne ide dobro, teško se sekulariziraju i intergriraju." dakle, daj nam svima neki primjer iz Hrvatske (koja je Evropska zemlja), iz kojeg ja mogu vidjeti da su se muslimani zaista "brzo radikalizirali kad im ne ide dobro" i da se "teško sekulariziraju i intergriraju". Ti si mi (sa pričom o svojim prijateljima, muslimanima) dala suprotan primjer, koji govori drugačije od onog što si prije krivo napisala. I dalje čekam primjer.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 10:03   #60
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ali, ND, to nije primjer iz Hrvatske, kojeg sam ja tražio od tebe da mi ga daš. ja sam ti tražio primjer za ovo, citiram te: "Europski islam; ko suha krpa na dnu mora. Brzo se radikaliziraju kad im ne ide dobro, teško se sekulariziraju i intergriraju." dakle, daj nam svima neki primjer iz Hrvatske (koja je Evropska zemlja), iz kojeg ja mogu vidjeti da su se muslimani zaista "brzo radikalizirali kad im ne ide dobro" i da se "teško sekulariziraju i intergriraju". Ti si mi (sa pričom o svojim prijateljima, muslimanima) dala suprotan primjer, koji govori drugačije od onog što si prije krivo napisala. I dalje čekam primjer.

Jugoslavija je otupila oštrice onim svojim muslimanima koji su imali razne aspiracije, zbog toga nije bilo radikaliziranja.
Jedan dio se poslije 2. rata iselio iz Juge u Tursku.
HR pripada Europi ali nije Europa sama po sebi već nasljeđuje kategorije iz bivše države jedna od tih kategorija su intergrirani muslimani.
Stoga su oni posve europejizirani, bez ikakvih pobuda da se bave terorizmom.

Oni koji dolaze u Europu zbor rata/ekonomske emigracija...NISU ista priča sa ovim muslimanima koji žive generacijama ovdje a koji su primjer kako suživot može biti koristan za sve.

Treba znati da povijest, ekonomske/političke prilike, ekonomska moć ili nemoć, nezaposlenost, besciljnost, stupanj intergracije ili neintegracije, utjecaj religije i druge činjenice stvaraju prilike za radikalno shvaćanje vlastite religije.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.