Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2006., 20:35   #1
(Pred)bračni ugovor

Je li predbračni ugovor znak nepovjerenja?

Ili je predbračni ugovor gentlemanski sporazum dvoje ljudi?

Ili kaj će mi to, dragi Sentimental, koji si ti kreten i konzerva?!
Sentimental is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 22:21   #2
Predbračni ugovor je kad se dvoje ljudi unaprijed dogovori o stvarima o kojima, dođe li do rastave, ionako neće ni moći ni željeti razmišljati.

Nešto kao rješavanje svađe unaprijed, samo bez pomirbenog seksa.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 22:42   #3
U ovo vrijeme. kad brak više nije institucija koja je nekad bila, to je prava stvar da se čovjek osigura u slučaju da kola krenu nizbrdo.
Krle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 23:45   #4
managerski ugovor.
__________________
INPUT - OUTPUT lijevo uho input, desno output

Ovaj forum se vuče kao mačja crkotina. Vratite nam lovu!
CENTVRION is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 06:47   #5
Quote:
Sentimental kaže:
Je li predbračni ugovor znak nepovjerenja?

Ili je predbračni ugovor gentlemanski sporazum dvoje ljudi?

Ili kaj će mi to, dragi Sentimental, koji si ti kreten i konzerva?!
to ti je ljepsi naziv za figu u dzepu. mos mislit braka koji tako pocne.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:09   #6
Upravo mi je plava ukrala riječ ispod prstiju. Jaka li braka gdje u startu razmišljaš o razvodu. Da, za mene je to izraz nepovjerenja. Čovjek bi trebao razmišljati o budućem braku kako da on uspije, a ne kakao će brzo (i što bezbolnije) sve okončati. Tko voli nek izvoli. Zašto isto tako prije pravljenja klinaca ne bi napravili troškovnik i otvorili tekuću fakturu pa kad mali navrši 18 godina dademo mu račun da vidi koliko smo na njega potrošili, po mogućnosti da to kadnije participira.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:12   #7
Je, potpisivati neki ugovor prije stupanja u zivotnu zajednicu sa nekim u kojeg vec sada imas poljuljano povjerenje, a ljubav cvate svim poljima (barem bi tako trebalo biti!) jest totalni znak nepovjerenja.
Prvenstveno prema sebi samome jer kalkuliras sa samim sobom da li si dobro izabrao.
Koji si ti mulac!

A onda......hm. Pa mozda bas i nisi mulac.
Mozda si svega svjestan unaprijed, pa testiras svoje i njene dosege.

A zakaj se uopce tako i mucis?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:19   #8
Gledano iz perspektive prvog braka relativno mladih ljudi, predbračni ugovor je vjerojatno suvišan i opterećujuć. Izraz nepovjerenja, štoviše.

Međutim, postoje ljudi koji se žene i kasnije i koji već imaju djecu, možda i odraslu, i iza kojih mogu stajati komplicirane životne situacije. Ne čini li vam se da je tada takav ugovor zapravo fer način kako raščistiti odnose prije započinjanja novog poglavlja?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:20   #9
Odličan sam vozač. Ravan Schuhmacheru. Svejedno se vežem dok sjednem u auto.
Zdrav sam ko dren. Bolnice poznam samo iz ER-a. Svejedno imam privatno zdravstveno.
Držim se besmrtnim. Barem još 50 godina. Ipak imam životno osiguranje.
U dobrom sam braku. Od početka bio. 50% brakova završi pred sudom. Ma šta će mi predbračni ugovor ...
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:25   #10
Quote:
oona kaže:
Je, potpisivati neki ugovor prije stupanja u zivotnu zajednicu sa nekim u kojeg vec sada imas poljuljano povjerenje, ...
Jedno je povjerenje, a drugo slijepo povjerenje.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:25   #11
nije mi padao na pamet predbračni ugovor
no jedan od razloga je sigurno i taj što ne bi imali što unijeti u njega
e sad, da je situacija bila drugačija, ne mogu se zakleti da ne bi o tome razmišljali
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:25   #12
Quote:
Secundo kaže:
Odličan sam vozač. Ravan Schuhmacheru. Svejedno se vežem dok sjednem u auto.
Zdrav sam ko dren. Bolnice poznam samo iz ER-a. Svejedno imam privatno zdravstveno.
Držim se besmrtnim. Barem još 50 godina. Ipak imam životno osiguranje.
U dobrom sam braku. Od početka bio. 50% brakova završi pred sudom. Ma šta će mi predbračni ugovor ...

Ti zapravo zelis svim srcem i dusom vjerovati da na ovom svijetu da barem jedna stvar u tvojem zivotu oznaku konstante ima.
I ja to zelim vjerovati i vjerujem.

A ako predjem u ovu drugu negativnu polovicu, onda mi vise nista nece biti vazno, ni kuce, ni auti, ni brodovi, ni avioni...jer sam u sebi najvise izgubila.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:26   #13
takav ugovor se može sklopiti i za vrijeme trajanja braka. ne mora nužno biti PREDbračni.
inače,kod nas se sve što je stečeno za vrijeme braka na temelju rada i sva imovina koja proistječe iz toga dijeli 50-50 (taj se omjer može mijenjati ugovorom),a sve što je netko imao prije braka (stanovi,kuće,auti) i sve što je stečeno na nekoj drugoj osnovi (nasljeđivanje,darovanje) ne ulazi u raspodjelu.
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:29   #14
Quote:
ambasadorica kaže:
takav ugovor se može sklopiti i za vrijeme trajanja braka. ne mora nužno biti PREDbračni.
inače,kod nas se sve što je stečeno za vrijeme braka na temelju rada i sva imovina koja proistječe iz toga dijeli 50-50 (taj se omjer može mijenjati ugovorom),a sve što je netko imao prije braka (stanovi,kuće,auti) i sve što je stečeno na nekoj drugoj osnovi (nasljeđivanje,darovanje) ne ulazi u raspodjelu.

Ovakve su vrste ugovora mahom namijenjene brakovima gdje nije jednaki doprinos bracnoj stecevini obiju partnera. I takav se i nadalje ocekuje.
Stecevine prije braka ostaju i nadalje pojedinacne.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:33   #15
Quote:
oona kaže:
Ti zapravo zelis svim srcem i dusom vjerovati da na ovom svijetu da barem jedna stvar u tvojem zivotu oznaku konstante ima.
I ja to zelim vjerovati i vjerujem.
Želio bi, ali znam da ima i drugih ishoda. "Dok vas smrt ne razdvoji" je postao vrlo dug vremenski raspon u današnja vremena. Tko će garantirati da će u sve to vrijeme postojati konstante?
Quote:
oona kaže:
A ako predjem u ovu drugu negativnu polovicu, onda mi vise nista nece biti vazno, ni kuce, ni auta, ni brodovi, ni avioni...jer sam u sebi najvise izgubila.
Nisi skužila poantu. Sve što sam nabrojao se vrti oko života i zdravlja, dakle najviših blagodati našeg postojanja, i u tom rangu mi je i brak. Da ti je u situaciji u kojoj gubiš bilo što od toga sve ostalo svejedno, je subjektivno shvatljivo, ali objektivno nije ispravno. I u takvim trenutcima se treba nastojati da se šteta ograniči.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:40   #16
Quote:
Secundo kaže:
Odličan sam vozač. Ravan Schuhmacheru. Svejedno se vežem dok sjednem u auto.
Zdrav sam ko dren. Bolnice poznam samo iz ER-a. Svejedno imam privatno zdravstveno.
Držim se besmrtnim. Barem još 50 godina. Ipak imam životno osiguranje.
U dobrom sam braku. Od početka bio. 50% brakova završi pred sudom. Ma šta će mi predbračni ugovor ...
Prosječan sam vozač. Ni blizu Schumacheru. Rijetko se vežem kad sjednem u auto. Zato sam prekjučer platio 500 kn.
Prosječno sam zdrav i bolnice ne posjećujem. Nemam privatno zdravstveno.
Držim se smrtim od rođenja. Nemam životno osiguranje.
U braku sam. Ne treba mi predbračni ugovor.

Predbračni ugovor sucks.
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:45   #17
Quote:
oona kaže:
Ovakve su vrste ugovora mahom namijenjene brakovima gdje nije jednaki doprinos bracnoj stecevini obiju partnera. I takav se i nadalje ocekuje.
.
Naravno. I ima smisla za ljude sa ekstremnim prihodima, a ne parove sa ukupnim primanjima od 10000 kn
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:56   #18
Quote:
Secundo kaže:
Želio bi, ali znam da ima i drugih ishoda. "Dok vas smrt ne razdvoji" je postao vrlo dug vremenski raspon u današnja vremena. Tko će garantirati da će u sve to vrijeme postojati konstante?
Nisi skužila poantu. Sve što sam nabrojao se vrti oko života i zdravlja, dakle najviših blagodati našeg postojanja, i u tom rangu mi je i brak. Da ti je u situaciji u kojoj gubiš bilo što od toga sve ostalo svejedno, je subjektivno shvatljivo, ali objektivno nije ispravno. I u takvim trenutcima se treba nastojati da se šteta ograniči.
Ja uvijek reagiram spontano.
Kada se udajem sanjam da je to za cijeli zivot.
Pa ako i nije, nema veze.
Ali nista mi na ovom svijetu ne moze nadoknaditi, namiriti taj osjecaj poraza u meni, nema tog ugovora koji bi me od toga mogao zastititi...
I zato ta objektivnost ovdje pada u vodu jer onda razmisljam srcem.

Ne zelim se ni sada mijenjati. Ni zapoceti cak...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:58   #19
Bravo oona. Srećom, još ima ljudi stare garde koje nije pojeo sirovi i surovi pragmatizam kapitalizma...
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 09:10   #20
Quote:
Cats kaže:
Međutim, postoje ljudi koji se žene i kasnije i koji već imaju djecu, možda i odraslu, i iza kojih mogu stajati komplicirane životne situacije. Ne čini li vam se da je tada takav ugovor zapravo fer način kako raščistiti odnose prije započinjanja novog poglavlja?
Pa uglavnom se i potpisuje u takvim slučajevima (mada je kod nas dosta rjedak): postojanje djece i iz prethodnih brakova/veza, veća nasljeđena imovina, velika obiteljska firma, ulaganje ušteđevine u nečiju obiteljsku kuću (npr. njen otac dao kat, a on uloži 30.000 € u uređenje).

Kada se žene dvoje s svatko 4000 kn mjesečno, baš i neće neke koristi imati...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.