Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2006., 21:50   #41
Quote:
Modesti kaže:
Krštenje je čin kojem se opraštaju svi grijesi. Dakle ukoliko se odrasla osoba koja nije krštena krsti tim činom opraštaju joj se grijesi, dijete se čini manje prijemčljivo na zlo, na neki ga se način blagoslovi
koji grijesi? (istočni. ok a šta je to )
ne usuđujem se na religiji pitat šta predstavlja koji sakrament.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 21:52   #42
Protiv sam. Krstit se može i sa 90 godina. Odkrstit ne
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 21:54   #43
Quote:
unspeakable kaže:
Protiv sam. Krstit se može i sa 90 godina. Odkrstit ne
pa to je ono najgore .
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 22:07   #44
Očito da ljudi ne razmišljaju. Umjesto da žive opušteno i krste se kao dedeki kad više ne misle griješit i dobiju spasenje, oni malim bebama za vrat stavljaju sotonu koji će ih cijeli život pokušavat preobratit na zlo.

Šalu na stranu, i dalje sam protiv.
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 22:10   #45
Quote:
unspeakable kaže:
Očito da ljudi ne razmišljaju. Umjesto da žive opušteno i krste se kao dedeki kad više ne misle griješit i dobiju spasenje, oni malim bebama za vrat stavljaju sotonu koji će ih cijeli život pokušavat preobratit na zlo.

Šalu na stranu, i dalje sam protiv.
to ti je odlican zakljucak
kako se toga nisam ranije sjetila
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 22:26   #46
Quote:
alexxx kaže:
koji grijesi? (istočni. ok a šta je to )
ne usuđujem se na religiji pitat šta predstavlja koji sakrament.

ovako mi je to rekao velečasni, pa sad ako laže on lažem ja.
Kaže da se nekada nisu krstila djeca već odrasli ljudi jer da se krštenjem opraštaju svi grijesi. Dakle sasvim bi bilo praktično počekati koju godinicu pa se onda krstiti
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 22:31   #47
[QUOTE=Natch]a zasto mislis da bi se osoba prvo morala krstiti da postane osoba (ateist, budist)?
covjek je covjek rodjenjem i svojim zivotnim izborima, i nitko ga ne mora pripustat u carstvo nebesko.

o Natch jeboteled di sam ja napisala da osoba nije osoba dok se ne krsti.
Ja sam se potrudila objasniti kako Crkva objašnjava krštenje , a oće li se neko kristiti ili neće njegova stvar. Ja sam bojim se jako loša ovčica koja stalno preskače ogradu tora, a onaj veliki frajer gore se vjerojatno smijulji.
Ali opet misilm da se o tim stvarima treba dogovoriti. Moj bratić je ateist, a njegova žena vjernica. Oženili se u Crkvi tj sakrament braka je primila ona, a on nije (da i to se može) .Njoj to znači, njemu ni iz džepa ni u džep pa što da ženi ne udovolji.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 22:34   #48
Quote:
Modesti kaže:
Moj bratić je ateist, a njegova žena vjernica. Oženili se u Crkvi tj sakrament braka je primila ona, a on nije (da i to se može) .Njoj to znači, njemu ni iz džepa ni u džep pa što da ženi ne udovolji.
dobro, to bih mogla prihvatit, da mi je partner vjerski fanatik.
al da mi svecenik pokusa ugurat hostiju u usta, mislim da bih ga nokautirala.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 22:40   #49
Nametati novom zivom bicu vjeru od rođenja je blago receno strasno. To sto smo rodili dijete ne znaci da mu moramo nametnuti nase stavove. Svatko je individua za sebe, pa tako i svatko kroz zivot sam mora spoznati ili ne spoznati vjeru.

Neki ljudi ipak smatraju da je dijete njihovo vlasnistvo, pa tako s njime mogu raditi sto zele i tuviti mu u glavu sto zele.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 22:41   #50
Quote:
Natch kaže:
dobro, to bih mogla prihvatit, da mi je partner vjerski fanatik.
al da mi svecenik pokusa ugurat hostiju u usta, mislim da bih ga nokautirala.


nisam čula da to rade, ali uvijek ga možeš ugrist za prst
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 22:54   #51
još nisam čula da se nekome hostija gura u usta pa da to liči na tovljenje guske, al dobro
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 22:55   #52
Quote:
alexxx kaže:
još nisam čula da se nekome hostija gura u usta pa da to liči na tovljenje guske, al dobro
najgore mi je kad u crkvi prisustvujem nekom obredu, pa kad svecenik krene dijelit hostije. to mi je bas ono prestravicno, uzasna mi je paranoja da ce ju i meni uvalit, pa brzo bjezim.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 00:16   #53
Quote:
Natch kaže:
najgore mi je kad u crkvi prisustvujem nekom obredu, pa kad svecenik krene dijelit hostije. to mi je bas ono prestravicno, uzasna mi je paranoja da ce ju i meni uvalit, pa brzo bjezim.

Ovo izmisljas. Cudno mi je tvoje drzanje/pisanje na ovoj temi. Da su ti vjerski obredi "cudni i smijesni" ne bi tako paranoicno pisala Ljudi koji ne zele imati nista sa religijom jednostavno ne prisustvuju ritualima.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 00:19   #54
Quote:
Spot Perdita kaže:
Ovo izmisljas. Cudno mi je tvoje drzanje/pisanje na ovoj temi. Da su ti vjerski obredi "cudni i smijesni" ne bi tako paranoicno pisala Ljudi koji ne zele imati nista sa religijom jednostavno ne prisustvuju ritualima.
daj ne davi, ponekad moram sluzbeno biti prisutna, a ponekad i posjetim turisticki neku crkvu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 00:28   #55
Quote:
Natch kaže:
daj ne davi, ponekad moram sluzbeno biti prisutna, a ponekad i posjetim turisticki neku crkvu.
Ma, ovdje bi se zapravo trebao Mika javiti i pojasniti neke stvari. Kako je on oslikao svoju situaciju nije mi sve bilo jasno. Ovo ostalo diskutiranje je uglavnom bilo off teme.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 11:37   #56
Mika je odlučio pristati na krštenje pa se ne želi javljati više da ga ne proglasimo papkom.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 15:51   #57
Quote:
ljetopisac kaže:
krstenje ili nekrstenje djeteta izraz je vjere njegovih roditelja. govoriti o tome kako ce dijete 'samo odluciti kad bude zrelo za to' ima smisla, ali to ne znaci da ce njegova odluka biti objektivna ako nije odgojeno ni u kakvoj vjeri. jer i ateizam je sustav vjerovanja, i dijete odgojeno kao ateist smatrat ce ateizam ispravnom vjerom kao sto bi i dijete odgojeno u duhu neke vjere nju smatralo ispravnom.

Ja sam odgajana kao katolik a nisam to. Nemoj generalizirati.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 18:06   #58
Mnogi ljudi su odgojeni kao katolici, pa nakon svete potvrde jednom u godini odu u Crkvu ili kada rodmina ili prijatelji imaju svadbu ili neki drugi sakramenat ili su kumovi. U RH ima mnogo ljudi koji su vjerski fanatici, a nemaju pojima o biti vjere kojoj su posvetili cijeli smisao svoga života. Kako nam mogu pametovati ljudi koji su se zakleli na samački život, a ono život žive kao cijeli normalan svijet. Mi smo država sa 86% rimokatolika, a samo ih 20 do 30 posto živi po postulatima rimokatoličanstva. Ako dopustiš krštenje svoga djeteta ne ginu ti i druga popuštanja koja se tiču vjere. Zapitaj se što bi uradio da ste muslimani ili židovi pa morat obrezati dijete....
Neman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 20:58   #59
Nakon puno razmišljanja i puno razgovora (hvala na vašim korisnim savjetima/mišljenjima) odlučili smo krstiti dijete. Mislim, popustio sam u tom pitanju iz više razloga. Jedan od njih je i zbog mira u obitelji. Još jedan meni bitan razlog koji smo dogovorlili jest da će biti njegov izbor kako će tu vjeru dalje shvaćati i da ga nećemo tjerati u Crkvu ili vjeronauk u školi
mika007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 20:59   #60
Nadam se da će to biti dobra odluka. Brak je ipak kompromis
mika007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.