Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2006., 13:18   #161
Quote:
balkanac kaže:
Jasno, nema ni ukidanja ni otcjepljenja. Uostalom drzavni okvir BiH je najbolji nacin zastite sva tri naroda na cijelom prostoru. Samo mi nije jasno zasto se onda ne krenemo dogovarati oko stvari koje su nam svima u zajednickom interesu? Gospodarski razvoj recimo. Uredjenje je federacije je vasa stvar, moje je misljenje da je prekomplikovana, ali na vama je da to uredite ako zelite.
Mislim da je kantonizacija prema privrednim zahtjevima najpametnija stvar, nešto kao Wance-Owanov plan. Potpuno se slažem da je ekonomija jedina prava stvar oko koje se trebamo dogovarati. Valjda nam je svima cilj Evropa ... a mi se jebemo oko međe ...
__________________
Ko pročita, otpala mu kita.
Ramzes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:25   #162
Quote:
Ramzes kaže:
Mislim da je kantonizacija prema privrednim zahtjevima najpametnija stvar, nešto kao Wance-Owanov plan. Potpuno se slažem da je ekonomija jedina prava stvar oko koje se trebamo dogovarati. Valjda nam je svima cilj Evropa ... a mi se jebemo oko međe ...
Samo, RS je vec privredna cjelina. U ratu smo imali jako malo resursa kada smo morali kombinovati to sto imamo. Sagradjena je elektro-prenosna mreza, putna infrastruktura...
Zasto ne bi Bosna bila sastavljena iz 3 ili 4 privredne cjeline (3 + Sarajevo) koje bi ujedno bile i nacionalno vecinski odredjene. Ne mogu da shvatim da nekome to smeta ukoliko su prava sva tri naroda zasticena u potpunosti na citavom prostoru BiH.
Otvaranje pitanja kantonizacije BiH je komplikovanije od organizacije Dejtona, a svijet nema zelju niti snagu da se bavi sa tim kada vec ne ratujemo.
Bih moze napredovati, samo treba osigurati ravnopravnost svih na citavom teritoriju i posvetiti se ekonomiji.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:27   #163
Quote:
Ramzes kaže:
Osim toga, Srbija je u kurcu, gubi Kosovo, jebe im se za RS, zabavili se o svom jadu, sirotinja jedva preživljava i potpuno su utučeni, i nigdje u svijetu više nemaju nikakav legitimitet. Vojska im se raspada, tehnika propada i hrđa, ni sa kime oni više ne mogu povesti rat, niti bi ih iko podržao.
Ovo što političari iz RS laprdaju je samo blefiranje, jasno im je da možemo zgaziti RS vojno kad nam se prohtije, i to bi bilo legitimno, jer je to UNUTRAŠNJA STVAR DRŽAVE! Niko se ne bi smio umiješati da vam pomogne jer bi to bila otvorena agresija.
U RS ne racunamo na Srbiju jos od 1994. Znali smo bez njih u ratu, znamo i u miru.
A sto se tice gazenja, sa ovakvim vojnim snagama ne moze tu niko nista. Mozemo jedino 100 godisnji rat napraviti pa svake godine po sarzer ispaliti.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:48   #164
Quote:
balkanac kaže:
U RS ne racunamo na Srbiju jos od 1994. Znali smo bez njih u ratu, znamo i u miru.
A sto se tice gazenja, sa ovakvim vojnim snagama ne moze tu niko nista. Mozemo jedino 100 godisnji rat napraviti pa svake godine po sarzer ispaliti.
Kamenaćemo se.
Možda je najbolje da razmirice rješavamo fudbalskim utakmicama ... ne bil' se i naši fudbaleri napokon naučili šutati loptu ...
__________________
Ko pročita, otpala mu kita.
Ramzes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:51   #165
Quote:
balkanac kaže:
...
Zasto ne bi Bosna bila sastavljena iz 3 ili 4 privredne cjeline (3 + Sarajevo) koje bi ujedno bile i nacionalno vecinski odredjene. Ne mogu da shvatim da nekome to smeta ukoliko su prava sva tri naroda zasticena u potpunosti na citavom prostoru BiH.
Lično sam za građanska prava, u Bosni svako grupisanje na drugačijoj osnovi povede u belaj ...
__________________
Ko pročita, otpala mu kita.
Ramzes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:52   #166
Quote:
Ramzes kaže:
Kamenaćemo se.
Možda je najbolje da razmirice rješavamo fudbalskim utakmicama ... ne bil' se i naši fudbaleri napokon naučili šutati loptu ...
Apsolutno sam za
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:54   #167
Quote:
Ramzes kaže:
Lično sam za građanska prava, u Bosni svako grupisanje na drugačijoj osnovi povede u belaj ...
Jebatga, probali smo u bivsoj yu bez nacionalnih osnova, pa je krvavo zavrsilo. Ja sam za to da se ljudima ostavi nacionalno odredjenje, ali da ih to na bilo koji nacin ne ometa bilo gdje u bosni.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 14:01   #168
Quote:
balkanac kaže:
Jebatga, probali smo u bivsoj yu bez nacionalnih osnova, pa je krvavo zavrsilo. Ja sam za to da se ljudima ostavi nacionalno odredjenje, ali da ih to na bilo koji nacin ne ometa bilo gdje u bosni.
Ma bilo je tako dok je država zauzdavala Religijske lidere ... previše su se ljudi uhvatili džamija i crkvi ... treba raditi, od toga se živi. Podržavam.
__________________
Ko pročita, otpala mu kita.
Ramzes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 14:39   #169
Quote:
Ramzes kaže:
Ma bilo je tako dok je država zauzdavala Religijske lidere ... previše su se ljudi uhvatili džamija i crkvi ... treba raditi, od toga se živi. Podržavam.
I to stoji
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 16:54   #170
alija

imali ko informacija o voj slici od Alije Izetbegovića? (gdje? koji grad?
kad?.....)
tablice od auto su americke

slika:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...250dd8e1d7.jpg
upper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:13   #171
Alija Izetbegović je bio Srbin iz Beograda.
accaunt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:23.