Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2007., 15:55   #41
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
A bas si mi mudar ... .
Ne mogu si pomoci. Takvoga me mati rodila. Pametnog. Lijepog. Polu-pismenog. I nadasve skromnog.


Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Da ti pojasnim. Inace nikad ne meditiram - to je bilo figurativno. Htjedoh reci da je cilj sigurno vrlo jasan, ali da doci do njega nije mehanicka radnja, koju je tako lako uciniti koliko je lako napisati... "opusti se".

Ne vjerujem da to Penelopi nije jasno, koja sama kaze da je perfekcionist i koja ocito i sama uvidja da u tome ima nesto sto je koci. Ne bi mozda skodio savjet kako to (ili barem neki dio) odraditi iznutra. To je ovdje pitanje...
Quote:
Penelope kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, mnogo mnogo puta sam pročitala, ponavljala ovu rečenicu i razmišljala o njoj. Ali to su samo slova na papiru.
Što ja moram učiniti da to ostvarim?
Kao što je m_milica napisala (a sve je točno napisala), sve ja to znam svjesno. I savjeti T.Glupkovića da ne smijem svijet i sebe preozbiljno shvaćati
su odlični. I da moram prihvatiti nesavršenstvo kao nešto divno i savršeno
Meni treba put, način, model da to naučim, prihvatim, apsolviram.
Drage moje, Penelopa i Mica Milica,

neka ponasanja su nam u nekim fazama zivota korisna, a ta ista ponasanja su nam u nekim drugim fazama zivota kontraproduktivna. Zasto vam to govorim? Zato jer mi se cini da vi malo patite od sindroma “streber iz osnovne skole”. A karakteristika tog ponasanja je razmisljanje u stilu:
“Reci mi pravila. Naucit cu ta pravila. Primjenit cu ih doslovno i bez razmisljanja, i ocekujem da ce ona djelovati tj. da cu u 100% slucajeva imati 100% uspjesnost. Ako ne bude tako imamo problem. Bit cu ljuta i nezadovoljna.»
A to tako ne ide. Mozda u prirodnim znanostima jos i nekako, ali u drustvenim znanostima i drustvenim odnosima, zasigurno nije tako jednostavno.

Ali obzirom da je uzalud gluhom govorit, i da vi ocekujete nekakav recept ja sam se malo potrudio pa sam posebno za vas i ekipu kod sanka sastavio sljedeci recept. Zove se:

«Opusti se i uzivaj........Nemoj sada da nam kvaris dozivljaj....»
(za 1 osobu)

Sastojci:
- 1x komplet knjiga: «7 navika uspjesnih ljudi», «Uspori u ritmu zivota», «Ne mari za male stvari (cjela serija)», «Psihologija uspjeha (1,2,3)», «Najveci trgovac», «Razvijanje vodje u vama», «Seks u ljubavnim vezama», «Who moved my cheese», "Pisma Lorda Chesterfielda sinu", "The Think & Grow Rich", "Rich dad, poor dad". (svejedno je jesu li tvrdi ili meki uvez. u slucaju nuzde moze posluziti cak i elektronska verzija)
- 2-3x razgovor sa psihologom. (ako nemas kod kuce psihologa, moze posluziti i neka osoba sa dobrim zivotnim iskustvom)
- 1x posjet puckoj kuhinji + 1x posjet bolnici (po mogucnosti odjelu gdje se ljudi lijece od karcinoma). Ovo daje osjecaj (okus) za to sto su pravi problemi u zivotu.
- 1x posjet obliznjem groblju. Ovo daje osjecaj (okus) o prolaznosti vremena i besmislenosti teznje perfekcionizmu («ubija okus perfekcionizma»).
- 5-6 l vode
- snop zivaca (po mogucnosti onih debelih kao prst ili kabl)
- zeru zdravog razuma (onako kao soli, koliko ti moze stati izmedzu palca i kaziprsta)

Priprava:
Prije nego sto pocnete morate znati da se ovo “jelo” priprema dugo i polako. Zato morate jos jednom dobro razmisliti zelite li se stvarno u takvo sto upustiti.

Ako ste i dalje odlucni u svojoj nakani, onda mozete pristupiti pripravi. Cijeli proces se zapravo sastoji od laganog iscitavanja navedenih knjiga. To naravno traje neko vrijeme, posebno zato jer ako se radi prebrzo i bez razmisljnja ne dobiva se zeljeni efekat. Tijekom cijelog tog iscitavanja dolijevate polagano vodu, kako bi ste razblazili pojedine krute tvrdnje iz tih knjiga.
U razdobljima izmedzu citanja pojedinih knjiga dodajete po zelji, potrebama i mogucnostima ostale sastojke (razgovore, posjete, zivce i zdrav razum).

Kao i kod svakog drugog recepta i ovdje vam je ista situacija. Svaka domacica procita isti tekst, a svakoj ispadne ponesto drugacije jelo, iako su isti sastojci, iste mjere i isti savjeti za pripremu. Kao i obicno, postoje neke male jednostavne tajne pravih majstora koje im omogucavaju da sve skupa ispadne posebno dobro. I ovdje je tajna vrlo jednostavana. Tijekom cijele priprave potrebno je neprestano i neumorno mjesati (citaj: razmisljati), inace se dobiva besmislena neprobavljiva masa sa puno supljih fraza. Pravi osjecaj kako i koliko “mjesati”, se naravno stjece vremenom tj. dolazi sa iskustvom.

Nakon sto ste sve uradile po ovom receptu, onda morate smjesu ostaviti neko vrijeme da se ohladi i da se svi sastojci na pravi nacin povezu. Jer ovo jelo se sluzi hladne glave.
Tupko Glupkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:18   #42
njam njam

:klap:
Penelope is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:22   #43
draga penelopa, ono što sa svoje strane možeš napraviti je opustiti se, i doći više u doticaj sa vlastitim instinktom. previše razmišljaš, previše analiziraš, previše se bojiš. to nije dobro. ne djeluje dobro na vezu koju započinješ. između ostalog, osobe s kojima si u vezi osjetit će zadršku koju imaš u sebi, jer ne možeš istovremeno preispitivati se, i davati se u cjelosti. a ako mene pitaš, to je ono što je potrebno za pravu vezu: dati se u cijelosti, dati svu sebe

ako to nisi u ovom trenutku u stanju, odmori se, nemoj hrliti u veze (bar ne u ozbiljne) dok god ti emocije nisu čiste i duša spremna za vezu

osim toga, nema neke pameti...jednostavno, nisi naletila na pravu osobu, nije bio pravi tren. nisi ti kriva ništa. ti si ona koja jesi. sve će s vremenom doći na svoje, jer jedan čovjek čeka na tebe kad? Bog dragi zna, budi strpljiva i dobra
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:22   #44
Quote:
Tupko Glupkovic kaže: Pogledaj post
A to tako ne ide. Mozda u prirodnim znanostima jos i nekako, ali u drustvenim znanostima i drustvenim odnosima, zasigurno nije tako jednostavno.
zato mi je matematika uvijek dobro išla i uglavnom bila draža od društvenih znanosti
Penelope is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:25   #45
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
draga penelopa, ono što sa svoje strane možeš napraviti je opustiti se, i doći više u doticaj sa vlastitim instinktom. previše razmišljaš, previše analiziraš, previše se bojiš. to nije dobro. ne djeluje dobro na vezu koju započinješ. između ostalog, osobe s kojima si u vezi osjetit će zadršku koju imaš u sebi, jer ne možeš istovremeno preispitivati se, i davati se u cjelosti. a ako mene pitaš, to je ono što je potrebno za pravu vezu: dati se u cijelosti, dati svu sebe

ako to nisi u ovom trenutku u stanju, odmori se, nemoj hrliti u veze (bar ne u ozbiljne) dok god ti emocije nisu čiste i duša spremna za vezu

osim toga, nema neke pameti...jednostavno, nisi naletila na pravu osobu, nije bio pravi tren. nisi ti kriva ništa. ti si ona koja jesi. sve će s vremenom doći na svoje, jer jedan čovjek čeka na tebe kad? Bog dragi zna, budi strpljiva i dobra
Dragi zed_alive, , i hvala.
Penelope is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:51   #46
Quote:
Tupko Glupkovic kaže: Pogledaj post
“Reci mi pravila. Naucit cu ta pravila. Primjenit cu ih doslovno i bez razmisljanja, i ocekujem da ce ona djelovati tj. da cu u 100% slucajeva imati 100% uspjesnost. Ako ne bude tako imamo problem. Bit cu ljuta i nezadovoljna.»
A to tako ne ide. Mozda u prirodnim znanostima jos i nekako,
Dobro je da postoji ovo možda jer da su znanstvenici prirodnjaci učili i primjenjivali doslovno pravila bez razmišljanja ne bi bilo ni prosječnih članaka, a kamoli epohalnih otkrića...
Sve ostalo potpisujem i tebi i Emericzy-ju (s kojim se gotovo nikad ni u čem ne slažem, ali ga obožavam čitati)

Penelope, za razliku od Zeda, ne mislim da za svakog ima netko. Neki ljudi ostanu sami, ali to nipošto ne znači da su za nešto krivi. Ne slažem se s ljudima (ne kažem da su u krivu jer nije riječ o teoremu koji se može dokazati-kad već voliš matematiku) koji smatraju da su samci odgovorni za svoju samoću jer imaju previsoke prohtjeve i kriterije. Moja se frendica udala za čovjeka kojeg je mjesecima zvala FUJ (od fat ugly jerk) ne zato jer je spustila kriterije, nego zato jer se zaljubila i zaboravila da kriteriji postoje. Ja ti želim da sretneš nekog koga ćeš zavoljeti, a ako ne budeš te sreće da zavoliš svoju samoću. I kad je o matematici riječ (iako nije prirodna znanost), evo baš nedavno je jedan kolega pokazao da nešto što se dosad par stotina godina smatralo da vrijedi samo za n=1, vrijedi i za n=2. Sretno!
nesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 17:07   #47
Quote:
nesta kaže: Pogledaj post
Emericzy-ju (s kojim se gotovo nikad ni u čem ne slažem, ali ga obožavam čitati)
E, ova ti vrijedi! Hvala na komplimentu. Ovo mi više znači nego kad se ljudi slažu sa mnom.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 17:41   #48
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
Gle, ima ljudi koji ne znaju voljeti. Nije svima urođeno. Ti meni djeluješ tako. Prilično sebično i razmaženo i nezrelo zapravo.
Urođeno je svima, samo neki imaju (ne)sreću da teško i rijetko zavole.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 18:40   #49
Quote:
Tupko Glupkovic kaže: Pogledaj post
- da nije Hercegovac
Zaboravio si dodati da nije Tupko Glupkovic,
"All generalizations are false, including this one." ~ Mark Twain

Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 18:53   #50
Quote:
Tupko Glupkovic kaže: Pogledaj post
Drage moje, Penelopa i Mica Milica,

E kako mi se svidja ovo ime Mica Milica...
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 19:25   #51
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Zaboravio si dodati da nije Tupko Glupkovic,
"All generalizations are false, including this one." ~ Mark Twain

"Ooooooojjjjj, Albatroseeeee tico sirokijeh kriiilaaaaaa,
tebi je Eeeercegovina miiiilaaaaaa
Tange-lange Albatrosi vole gangeeeeee...."


A ti si zaboravio da je pretpostavka majka svih zajeba. Nazalost ovo ti ne mogu detaljnije objasnjavati, ali mozda skuzis i sam.

Ljepota je u oku promatraca, a dubina mojih postova u dubini citaca.

P.S. Jedan prijateljski, od srca. Nemoj se primati kao saucesce.
Tupko Glupkovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.