Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2007., 16:14   #21
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
dakle , ti se zrtvujes sada u onome sto tebi pase , a ocekujes od njega kasnije da pridonese svoju zrtvu , kada opet tebi bude pasalo??

i ti njega oblikujes po svojim zeljama i potrebama??

draga moja , ti ces u jednom ternutku ostati gadno iznenadena i onda doci ovdje pisati kako se on naglo promiejnio i kako ga ciejlo vrijeme nisi uopce ni poznavala
a to sto vi imate niti je partnerstvo , niti je zivot u dvoje
Žrtvujem se za njega, da, ali očekujem da će se i on za mene jednom žrtvovati? Tko spominje pasanje?

Oblikujem ga da recimo spusti dasku iza sebe na wc-u, objesi mokri ručnik na štrik, složi hlaće i majicu na stolac kad ide spavati a ne bacati na pod, prljave čarape stavi u kutiju za prljavi veš, opere tanjur iza sebe, pa onda neke suptilnije stvari npr. prešućivanje nekih nevažnih stvari... ja mislim da neke žene ovdje dolaze plakati upravo radi toga zar ne

Što se tiče gadnih iznenađenja, gle njih uvijek u životu ima i teško je ponekad razlučiti pravi razlog tome. Neke žene su savršene majke, seksipilne supruge, a muž ih opet naguzi s nekom ispod svakog nivoa svoje supruge jer mu se jednostavno to radi, hebiga shit happens Vidiš, ja zato od početka postavljam svoja pravila igre i pitam partnera za njegove, onda razmotrimo sličnosti i razlike i razradimo kompromis gdje je to moguće, a gdje nije, žrtvujem se iako me možda to nešto užasno dira, ali kasnije ne plaćem zbog toga, jer sam svjesna bar nekih posljedica. Kasnije nema više mi smo mislili mi nismo znali, jer sve je jasno kao dan.

Ja bih postavila pitanje komunikacije u braku? Kakva je to komunikacija kad nakon 20 godina braka suprug ne poznaje potrebe i želje svoje supruge? Netko je ovdje sigurno zakazao u komunikaciji i to i dalje čini! Kardinalna greška jednog od osnovnih pravila dobrog braka
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 17:03   #22
Quote:
lacca kaže: Pogledaj post
on spada u posesivca i svaki moj odlazak iz kuce,bilo to kava s prijateljicom ili predavanja,on tumaci kao bijeg od njega.........i koliko god ja pokusavala objasnit da to nije tako,opet nailazim na otpor.........on na rijecima,mene podrzava,kao drago mu je da sam upisala to sto zelim,ali njegovo lice kad se ja vratim kuci pokazuje drugo........vidim da se trudi,ali ne moze protiv toga......on je jedan od onih,sto u psihologiji zovu "vampir"...
izaberi jedan broj-sigurno ces pogrijesiti!

on je posesivac, a ti si osoba bez istinskog samopouzdanja da njegovu natmurenu facu amortiziras lezernoscu i osmjehom, te dopustas da ti natovari griznju savjesti, jesam li blizu?

sto god ucinila bit ce upravo onako kako treba biti, granicu si presla, samo je jedan ishod moguc: bit ce onako kako budes zeljela, s njim ili bez njega. ne ucjenom, ti jednostavno ides dalje. mozda bi i zeljela nastaviti s njim, ali neces bas poginut od muke budete li se razdvojili.

je li trebalo tako od pocetka? naravno da je. ali nije kasno niti sada, ides naprijed, uvijek postoji mogucnost da krene za tobom. samo moras biti spremna i na horizonte koji ce se otvoriti, posljedice koje ce donijeti njegova promjena.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 17:42   #23
A bune se, naravno da se bune, kak se ne bi bunili. Ostaju lagano bez spremačice, kuharice, slastičarke, švelje i frka ih je.

Samo ne kužim zašto to žene iole dira. Bunit će se jer je to u njihovoj prirodi. I ti bi se bunila da ti muž nakon što živi jednu vrstu života 20 godina odjednom počne živjet drugu, a da ti to ustvari nisi blagoslovila.

A ako tražiš blagoslov i da on bude sretan radi tebe...e jebiga, puno tražiš.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 19:27   #24
moje je pitanje:

jesi li ikada posjela svog muža i objasnila mu situaciju ovako kao nama?? kako se osjećaš? što želiš?? možda bi čovjek shvatio i razumio?

netko je ovdje to već rekao...ako već sve imate svoje hobije, nove poslove..itd..zašto ostatak vremena ne provodite s muževima? večere, izlasci, kazalište, planinarenje...whatever..? (ionako sam iz posta shvatila da više ne kuhaš toliko često, ne praviš kolače...itd...pa kad onda ništa od toga ne radiš...onda bar budi s njim što je više moguće!)
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 19:33   #25
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
A ako tražiš blagoslov i da on bude sretan radi tebe...e jebiga, puno tražiš.
mislim da ne traži puno ako ga traži da ju razumije i podržava. pitanje je jel ona uopće zatražila njegov blagoslov? meni to odvratno zvuči-tražit blagoslov...al možda bi se on osjećao važnijim da ga je uključila u svoje nove odluke i da je zatražila "dopuštenje". čisto sumnjam da joj on ne bi dao taj blagoslov-al bi se osjećao sav bitan što ga je to zatražila. (gdje su sva ona ženska mudra taktiziranja....?)

druga je stvar što se ta nagla promjena dogodila nakon 20 god. nekakve ustaljene svakodnevnice-pa su sad muškići svi redom šokirani...al jbg..tak su navikli..

mislim da ih sve treba odvest na pivo...i lijepo im objasnit: osjećale smo se tako i tako, trebalo nam je to i to...možda bi se iznenadile njihovom reakcijom???
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 20:32   #26
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Jeste li od početka treale tako? jeste! Jesu li to žene gadure? Ne, to su žene koje znaju da uvjek tako završi kad muške servisiraš.

Ovaj post možeš komotno staviti an Biti domaćica... pa da zagovornice vide svoju sudbinu za 20 godina.

Kako je pokretačica topica lijepo napisala i ona i njene prijateljice su cijeli život radile. To što oni nisu partneri što je jedan u jednom trenutku nadrastao drugog nema nikakve veze s tim radi li ona ili ne radi.

OT
Ono što većina ljudi zanemaruje u braku je činjenica da bez obzira koliko ja i ti postali mi ipak ne treba zanemarivati ni svoje potrebe.
Kako reče putnica ti trebaš ići svojim putem o njemu ovisi hoće li i on s tobom.
Nemaš se prava ljutiti jer promijenila si se ti ,a ne on, on se nema prava ljutiti jer ti rasteš, to se jednostavno dogodi naročito u vezama u kojima se netko osjeća zakinut.
Kako reče putnica možda krene za tobom, a možda kada se to dogodi ti nećeš biti spremna na promjene koje će se dogoditi kod njega.
Ne treba tražiti krivca treba težiti pronaći put i krenuti njime s njim ili bez njega.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:49   #27
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
mislim da ne traži puno ako ga traži da ju razumije i podržava. pitanje je jel ona uopće zatražila njegov blagoslov? meni to odvratno zvuči-tražit blagoslov...al možda bi se on osjećao važnijim da ga je uključila u svoje nove odluke i da je zatražila "dopuštenje". čisto sumnjam da joj on ne bi dao taj blagoslov-al bi se osjećao sav bitan što ga je to zatražila. (gdje su sva ona ženska mudra taktiziranja....?)
Moraš razumjeti da se to nekom ne čini puno. A nekome se čini previše.

To se odnosi na oboje.

Njemu je možda previše za dat podršku. Osjeća se zakinutim, i još da joj daje podršku?

A njoj...dala mu je 20 godina pune pažnje. Konačno se posvećuje sebi i još da traži razumijevanje? Zar ga ne bi trebala dobiti na lopate bez traženja?

Ljudske emocije nisu jednostavne, nažalost.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 22:56   #28
strah je ubojica ljubavi.
strah od kritike
strah od promjene, odrastanja
strah od napustanja
...name it.

kad se uvuce izmedju ljudi onda se samo brane, zatvaraju i kontranapadaju. bad.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 00:05   #29
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
lacca , to se radi od pocetka
ljudi su inace takvi , bilo muski bilo zene
u neko doba se uljuljkaju i ne svidaju im se promjene , pogotovo one koje idu na stetu njihove komocije

bas zato , isti princip treba vrijediti cijelo vrijeme: partnerstvo je podjela , kao poslova tako i zadovoljstava i odgovornosti
problemi se rjesavaju prvenstveno razgovorom i argumentima , a ne pozivanjem na zrtvu i na "izgubljeno vrijeme" i na ulupane godine
ako si ti ulupala godine doma s djecom , ulupao ih je i on , radeci na brodu , da bi ti i djeca mogli zivjeti
sve sto si nama rekla kao argumente , trebas i njemu ponoviti i objasniti da i dalje ostajes ona koju voli i koja voli njega i da nisi postala azdaja koja zeli promijeniti sve i ostaviti i njega nakon svih godina i truda samog i nevoljenog
kako bi se ti osjecala da on pocne nositi havajske kosulje i kupi ferarija i dode doma ponekad , kad je gladan??
iskreno ,ja ne vidim kako nekome postane nesto vaznije od brige za partnera , aima obraza reci kako on/ona tu osobu voli!


kao prvo,drago mi je da se rasprava nastavila na ovu temu,vidim ima dosta pametnog i vidim kao u ovom postu,da neki nisu procitali pazljivo o cemu sam pisala.......
ja s njim vec skoro dvije godine razgovaram upravo na tu temu o kojoj pisem......
objasnjavam,tumacim,konstantno razgovaramo o tome,kad je kuci,jedno drugo gledamo oci u oci i pricamo,svakodnevno smo na msn-u po tri puta dnevno,kad god stignemo i najdemo se online.......uz sve ostale razgovore,svakodnevne,pricamo i o tome kad se ukaze prilika........
dakle,ne mogu reci da sad ja tu vama trkeljam,a on nema pojma sta mene muchi......
evo recimo jedan primjer......ja kazem njemu,idem sutra,jer se bavim i fotografijom....na trke konja,mozda bude koja dobra fotografija,a za preksutra na jednu festu povodom krizme itd.........kaze on:blago tebi,stalno negdi ides...bla bla.......
a on je na brodu,jadan.....ali cruiseru,obilazi najegzoticnija mjesta na svitu o kojima neki sanjaju cijeli zivot.......i ne uspije naci nigdje nista za sebe zanimljivo......ja mu na to kazem:cuj dragi,to je stvar izbora,volje da se makne guzica s mista i nadje nesto za sebe,a ne sjedit i kukat......i sta se onda desi...
onda ja sebi kazem,bas me briga,nek kuka i cmizdri kad je to njegov izbor,kad se voli razapet na kriz,ali opet,tolike godine smo skupa i ne mogu tek tako prijeci preko toga.......htio ne htio u zajednici ste i volja jednog utjece na volju drugog......ipak smo od krvi i mesa......
onda svaki moj uspjeh ima za mene manju tezinu,manje radosti.....
srecom meni je casa uvijek naposla puna,pa eto......idem dalje,nesto ce se rijesiti,na ovaj ili onaj nacin,ne odustajem,jer da sam odustala od bilo kojeg problema kroz koje sam prolazila ove godine,sve bi se davno bilo srusilo...
sad i ja trkeljam zbrda zdola,ali kasna je ura pa necu vise.......
kritike i podrske su tu,to mi je drago,samo da ne bude sazaljenje,jer nema razloga za to
vidim da se muskarci uglavnom ne javljaju,postovi su od zena,a i to nesto govori.....
valjda nemaju sto za reci.......ali to bi bila dobra nova tema za otvorit
lacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 15:04   #30
nemoj me samo racunati pod zenu , molim te

gle , ja minuli rad ne priznajem
tvrdim ti , da si se postavila od pocetka onako kako se postavljas danas , cijelog ovog topica nebi ni bilo
ti nesto ocekujes i zelis , tvoj muz takoder nesto ocekuje i zeli
na vama je da se nadete i vidite da li su vasa ocekivanja i zelje kompatibilni
ja osobno bih , kad bi mi zena jedino picku imala za ponuditi , rekao ne hvala , toga ima posvuda
od nje bih ocekivao isto

svi zelimo doci doma i imati nesto svoje , nesto posebno , s osobama koje volimo
ako toga nema , sve skupa nema smisla
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 16:33   #31
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Moraš razumjeti da se to nekom ne čini puno. A nekome se čini previše.

To se odnosi na oboje.

Njemu je možda previše za dat podršku. Osjeća se zakinutim, i još da joj daje podršku?

.
mislila sam da ga pita za podršku prije nego je krenula u bilo kakve "projekte".
to se moglo vrlo fino i taktički izvet-sumnjam da bi joj odbio dati tu podršku. a ako bi i odbio....situacija bi bila jednako loša kao što je sada.
zato mislim da je trebala PRVO s njim razgovarat. (pa makar reda radi...pita ga za podršku tek toliko da se on osjeti uključenim-al opet sa mišlju: "napravit ću po svome ionako")
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 21:59   #32
Obzirom da si izbacila drugi dio mog posta, bezpredmetno mi je raspravljati o tome opet.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 00:24   #33
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
A njoj...dala mu je 20 godina pune pažnje. Konačno se posvećuje sebi i još da traži razumijevanje? Zar ga ne bi trebala dobiti na lopate bez traženja?

Ljudske emocije nisu jednostavne, nažalost.
evo...i drugi dio tvog posta....
ako to netko do sad još nije shvatio...cijelo vrijeme govorim o tome da ga je trebala pitati reda radi...tek toliko da da se on osjeti važan. šta nitko od vas ne "igra" one ženske "igrice" ????jebote............
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 00:30   #34
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
tek toliko da da se on osjeti važan. šta nitko od vas ne "igra" one ženske "igrice" ????jebote............
Aj ti meni reci koliko ti dugo igraš te igrice. Pa ako si prešla dva desetljeća toga s istim muškarcem i još imaš volje za to, ja ti skidam kapu.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 10:56   #35
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Aj ti meni reci koliko ti dugo igraš te igrice. Pa ako si prešla dva desetljeća toga s istim muškarcem i još imaš volje za to, ja ti skidam kapu.
nema veze....očito nisi skužila o kakvim "igricama" pričam...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 11:01   #36
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
nema veze....očito nisi skužila o kakvim "igricama" pričam...
Ma jesam, bejb, kako ne bih.

Ja samo kažem da se žena umori od titranja jajca nekom nakon 20 godina.

Buš vidla
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 11:07   #37
Quote:
lacca kaže: Pogledaj post
Ako nas vole,kao sto kazu da vole,zasto ih nasa sreca ne raduje kao sto je nas radovala njihova????
Zato jer si ga naucila da je samo njegova sreca bitna i da si ti sretna sto njemu udovoljavas.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 11:09   #38
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ma jesam, bejb, kako ne bih.

Ja samo kažem da se žena umori od titranja jajca nekom nakon 20 godina.
pa ne kažem ja da je 20 godina braka pis of kejk ili potoci meda i mlijeka. al ako je već došlo do takve situacije do kakve je došlo (20 god. "titranja jajca nekom" a onda nagli rez) mislim da se to trebalo taktičnije izvest.

zato ja nikom ne "titram jajca" i imam podršku u svakom aspektu svog života. ne očekujem probleme ni za 20 god.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 21:34   #39
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Zato jer si ga naucila da je samo njegova sreca bitna i da si ti sretna sto njemu udovoljavas.
kako istinito...
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 10:19   #40
Joj kak smo mi muškarci sretni, samo kaj to ni ne znamo, pa se onda nekad zalomi da tražimo sreću negdje drugdje. Ali to je zato što smo glupi!!! Uglavnom userem se na izjave kak se netko žrtvuje za mene, a onda ti to kasnije nabija na nos. I kaj je najbolje nitko nije tražio nikakvu žrtvu!! Ono daje ti se nešto što ne želiš!!!!! I onda se pita što je pogrešno napravljeno!!!!!!!!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.