Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2007., 23:38   #81
Quote:
normall kaže:
delija BRE nemoj da decu plašiš

znaš ti dobro kao i ja što su "najveći" svjetski živući i neživući "proroci" pa tako i Cayce prognozirali za kraj tisućljeća, pogotovo je edgar promašio 90% svojih lupetanja ili proricanja kroz snove.

zanimala me ta literatura jako dugo od sredine osamdesetih , pa do kraja 20 stoljeća, tako da nemoj da plašiš decu jer su SVI "najveći" promašili 99% događanja.

Kada sam 2001 vidio da su me godinama lagali i da su glupi i lažljivi, sve sam časopise popalio, a imao sam ih preko tri-stotine, fuj, razočaran sam.

I sam E. cayce je predvidio NAJKASNIJE 1998 da će kaliforniju zadesiti strašni potresi, pomicanje tekt. ploča, cijela Amerika će promijeniti izgled, ma užas jedan i gdje su sada te objave...nema ih ...pojela maca....

sada se svi kunu da je on rekao "nešto poslije", a nije, nego baš tada i ni godinu gore-dolje.

Nemoj bre delija decu da zajebaješ, sve sam ja to lijepo izučavao, sada mi je žao što sam svu tu literaturu naložio za očevu rakiju, jer bih ti mogao pisati 50 metara ovakoga teksta, o promašenim prognozama VELIKIH PROROKA.
E moj br'te (po majci Prirodi)!
Koja si ti literatura?
Sve znaš - mal'tene sve do neutrina - al dalje ni sanjat ne mereš.
No nije čudo kad se zna da si studije završio u francekovoj šuli.
Zato i znam da nećeš razmeti kaj ću ti napisati, no kak ima onih koji će razmeti, to pišem ovu unformaciju.
Naime treba da ti kažem da se Priroda ne služi brojkama već CODOVIMA koji su izraženi u brojevima Titraja/određeno vrijeme.
I kak sama Priroda ZNA da buš kroz 28 dana jel "zelje s kupusom" i sušenim mesom - to ti bu danas navećer sugerirala vu glavu jedan broj, npr. 16 1 2007 - koji bu broj bil COD, kak buš ti mislil, za sutrašnju klopu.
A ti buš sutra jel pršutu prelivenu s jajčekom - pak buš posle rekel: Uf kak je ova Priroda bedasta kaj mi je sugerirala da bum jel danas zelje s kupusom" i sušenim mesom.

No, kad bu prošlo 28 dana - aktivirat će se Vibracije codirane 16 1 2007 u tvojoj glavi - pak buš TOG DANA ipak jel ono kaj ti je bilo zapisano.


I onak, radi razonode (koja baš nije vezana za Maye - al nema veze.)
Da li znaš, mudrijaš, da je Cezarova smrt bila predviđena davno prije njegovog rođenja?
Naime, svojevremeno, iz provincije Kapua je stigla vijest da su pronađeni neki prastari grobovi. U jednom od tih grobova bio je sahranjen i osnivač provincije Kapis. Prilikom iskopavanja, pored njegovog tijela pronađena je pločica s sljedećim tekstom:
"Kad jednom ovi domovi Kapisa izađu na svjetlost, jedan će Julov potomak poginuti od sunarodnjaka a njegova će smrt prouzrokovati velike nevolje u Rimu".

Cezar, koji je bio Julov potomak, nije pridavao pažnju ovom proročanstvu, kao ni opomenu vidovnjaka Spurina koji mu je svojevremeno rekao da se čuva martovskih ida.
(Ide, petnaesti dan po rimskom kalendaru u mjesecima ožujku, svibnju, srpnju i studenom, a trinaesti u svim ostalim mjesecima).
Na sam dan kad je Cezar ubijen (15. ožujka 44.g.p.n.e), na putu ka Senatu sreo je Spurina i rekao mu:
-Martovske ide su došle...
Na to mu je Spurina odgovorio:
-Da, ali nisu prošle!

E pa nek ti je prijatan sutrašnji ručak.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 23:52   #82
Evo i ja sam načuo da če 21.12.2012. biti velka promjena, potvrdila NASA: Amerima če ponestat zemalja za napadat na istoku pa če preč na rusiju (zbog plina).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:45   #83
Quote:
Alter kaže: Pogledaj post
Sve ovo sta sam napisao o neutrinima nije bez veze. Ali ako si ti to zakljucio ja se sa tobom necu raspravljati. BTW. u mojem tijelu ne vladaju isti uvjeti kao u sredistu Sunca ili nekim dijelovima Zemljine jezgre. Neke od promjena koje se desavaju desavaju se u kozmickim razmjerima zadnjih tisucinku. Venera, Mars...

Interakcija neutrina. Na nocnoj strani Zemlje ima tocno pola neutrina nego na dnevnoj. Japanci otkrili...

Prema tome.... Interakcija postoji.
Za takve tvrdnje moraš davati nekakve linkove jer tvoja objašnjenja su zbrda zdola.

Diskrepancija između izmjerenog broja neutrina i očekivanog broja prema nekom modelu samo znači da model ne valja. A to nije nikakva senzacija.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 13:54   #84
Proročanstvo Maja

Quote:
Kažemo da časovnik ili sat pokazuje vreme. On je baziran na krugu koji je podeljen na 12 delova koji su časovi i na 60 delova zvanih minuti. Osim da je vreme poistovećeno sa krugom, učeni smo u školi da je vreme linearno. Međutim, narod koji se najviše bavio fenomenom vremena bile su Maje. Oni su govorili da vreme nije linearno, već da je Vreme frekvencija.

Oni su praktično bili inženjeri vremena. Na vrhuncu njihove civilizacije koristili su preko 17 merenja vremena ili kalendara, a osnovna svrha bila je sinhronizacija sa čitavim Univerzumom. I što više mera vremena su uporedo mogli da koriste bili su više sinhronizovani.

Jedan od tih računanja zvao se Tun Uk. Tun znači brojanje, a Uk znači i luna i sedam. U prevodu to bi bilo Lunarno brojanje ili Brojanje po sedam.

Osnovna veza koja se ovde stvara jeste 4x7=28, gde je 28 prosečan broj dana za koji Mesec obiđe oko Zemlje, i uvek ima tačno 4 nedelje u svakoj "luni". Ovo se zove i Kalendar (sinhronar) 13 LUNA, jer su Maje solarnu godinu delile na 13 jednakih delova - luna, 13 x 28 = 364 dana, na šta su, na kraju godine, uvek dodavali i jedan Zeleni dan. "Zeleni dan" ili "Day Out of Time" proslavljao se svakog 25. jula (po Gregorijanskom kalendaru), a sledeći dan je bio prvi dan Nove godine. Ovakav kalendar (Tun Uk) bio je potpuno sinhronizovan sa Majanskom Astronomijom i Sazvežđima.

Osim ovog, Maje su imale i Solarni račun - Haab. Osnovna mera oba ova računa bila je solarna godina od 365 dana.

Sunce se oko Plejada okrene za 26000 godina, a Maje su tvrdile da će ljudska istorija trajati četiri ovakva ciklusa od po 26000 godina.

Oni su ceo period vremena istorije koji su nazivali Veliki ciklus podelili na 13 baktuna, gde svaki baktun ima po 144000 dana. Svaki baktun podeljen je u 20 delova - katuna, od po 7200 dana. Ukupno ima 260 katuna (13x20).

Mi se trenutno nalazimo u poslednjem katunu poslednjeg baktuna, koji je počeo 1993, i završava se 2012. godine.

Ujedno ovim baktunom završava se i poslednji od četiri ciklusa od 26000 godina, koji je povezan sa Solarnim sistemom i Plejadama iz sazvežđa Bika. Time se, za Maje, završava Istorija.

Danas postoji Mirovni Pokret "za vraćanje Prirodnog računanja vremena" http://www.tortuga.com

(Inače, prema Majama, danas je 19-ti dan, 10-og meseca, Plave Spektralne Oluje) ;o)
Neki mamlaz od moderatora je izbrisao temu...

Ja cu je staviti ponovno.

MAje predviđaju kraj svijeta 2012g, 23. decembra.?????? Ili?

Ova 3 filma to dobro prikazuju.

Ko ima sporu vezu i ne moze gledati neka mi po++++, ovo je youtube... vecina moze gledati, u p.m.

Evo:
http://www.youtube.com/watch?v=uZIfyXc8RWk

http://www.youtube.com/watch?v=GdrWFJ2G8rI

http://www.youtube.com/watch?v=D6wI3Pbolbw


EDIT Moderator: Ubuduće prije otvaranja teme prosurfati forumskom tražilicom, te pogledati nije li tema već otvorena, a zbog vrijeđanja moderatora dobio si 45 bodova i i karton.

Zadnje uređivanje normall : 27.05.2007. at 17:40. Reason: spajanje tema i objašnjenje
!>Satir<! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 14:35   #85
Quote:
!>Satir<! kaže: Pogledaj post
Neki mamlaz od moderatora je izbrisao temu...

Ja cu je staviti ponovno.

MAje predviđaju kraj svijeta 2012g, 23. decembra.?????? Ili?

Ova 3 filma to dobro prikazuju.

Ko ima sporu vezu i ne moze gledati neka mi po++++, ovo je youtube... vecina moze gledati, u p.m.

Evo:
http://www.youtube.com/watch?v=uZIfyXc8RWk

http://www.youtube.com/watch?v=GdrWFJ2G8rI

http://www.youtube.com/watch?v=D6wI3Pbolbw
Moderator ti je obrisao temu jer si zalijepio 2 linka s youtube-a i pitao "što mislite o tome?
Ovako tema već valja...
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 14:42   #86
oh bože, još jedan doomsday
ljudi, pomirite se s činjenicom da neće biti smaka svijeta. eventualno će negdje roknuti neki kamen, eruptirati yellowstone i slično. neće nas svih pobiti. svemira će i dalje biti. neće se dizati mrtvi i neće se razmotavati nebo.
preživjeli smo već nekoliko smakova svijeta. živi i zdravi. osim nekih koji su se ubili da bi im duše pokupili izvanzemaljci koji su na stražnjoj strani Mjeseca...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 14:52   #87
Tko kaže da bi taj datum trebao predstavljati kraj svijeta? Koliko ja znam nitko to nije interpretirao na taj način. Nešto sam čitao da bi tada naša planeta, zajedeno s nama, trebala preči iz 3D u 4D, štogod to značilo. Nisam se bavio tom problematikom, pa neću o tome.
samo čitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 15:37   #88
oko 2012 bi mi trebali uči u Europsku uniju, možda su Maje to mislile pod kraj svijeta
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 15:40   #89
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
oko 2012 bi mi trebali uči u Europsku uniju, možda su Maje to mislile pod kraj svijeta

.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 15:43   #90
koja papazjanija ! ova tema se stalno otvara iznova - ima već najmanje 4 naslova!!
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 21:43   #91
jedva cekam 2012

ovo je sve vec predaleko otislo
Blue Moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 21:53   #92
Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
jedva cekam 2012

ovo je sve vec predaleko otislo
Da, ali ne treba bit tako apokaliptican, sve se moze ispraviti, ako ima volje bit ce i nacina, a nekako mislim da je ljudima dosadilo biti "coskasiti".
!>Satir<! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 21:57   #93
Quote:
!>Satir<! kaže: Pogledaj post
Da, ali ne treba bit tako apokaliptican, sve se moze ispraviti, ako ima volje bit ce i nacina, a nekako mislim da je ljudima dosadilo biti "coskasiti".
ako bude to sto kazu da ce biti 2012, mislim da bi pravi "ispravak" mogao biti bas to...

zato jedva cekam
Blue Moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 22:00   #94
Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
ako bude to sto kazu da ce biti 2012, mislim da bi pravi "ispravak" mogao biti bas to...

zato jedva cekam
Da, ali taj novi pocetak bi morao doci a da smo mi spremni poceti iznova na drugaciji nacin.
!>Satir<! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 22:06   #95
Quote:
!>Satir<! kaže: Pogledaj post
Da, ali taj novi pocetak bi morao doci a da smo mi spremni poceti iznova na drugaciji nacin.
slazem se.

kad vidim ove zestoke pobornike teorija o 2012. jasno mi je da mozda i nismo bas svi spremni...

al ja opet jedva cekam...

pa sto bude - bit ce
hocu novi pocetaaaak

a zvuci mi predobro da bi bilo istinito, najozbiljnije
Blue Moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 22:23   #96
Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
slazem se.

kad vidim ove zestoke pobornike teorija o 2012. jasno mi je da mozda i nismo bas svi spremni...

al ja opet jedva cekam...

pa sto bude - bit ce
hocu novi pocetaaaak

a zvuci mi predobro da bi bilo istinito, najozbiljnije
Maye su bile zeznute račundzije u svoje doba, niko ne zna kako su znali te stvari i kako su izgradili piramide.
!>Satir<! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 23:01   #97
Quote:
Blue Moon kaže: Pogledaj post
slazem se.

kad vidim ove zestoke pobornike teorija o 2012. jasno mi je da mozda i nismo bas svi spremni...

al ja opet jedva cekam...

pa sto bude - bit ce
hocu novi pocetaaaak

a zvuci mi predobro da bi bilo istinito, najozbiljnije
kaakv novi početak?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 23:10   #98
joj endimione, prvo gundjas sto je toliko tema otvoreno o jednom te istom, da bi se sad ispostavilo da ti uopce ne znas o cemu se radi???

a zasto te to zanima kad ne vjerujes da ce ista biti?

cekaj 2012
Blue Moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 23:25   #99
gle, kad mi netko kaže da će biti smak svijeta, ja ga stavljam u koš s onim prosjacima na ulicama NY-a koji nose transparente o istom te s TV propovjednicima i onim debilima koji na trgu mašu biblijom.
smaka svijeta neće biti, kao što ga nije bilo ni 1999. ni 2000. ni 2001. ni za vrijeme hale-bopp-a ni kad se dogodio Jonestown ni kad je bio napad sarinom u tokijskom metrou ni kad se dogodilo još 500 ostalih "smakova svijeta".

to su budalaštine kojima fanatici straše ljude.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 23:31   #100


a zakaj se tolko zestis oko toga?

ok, ti mislis da nece biti nikakvog smaka svijeta.
uostalom, "smak svijeta" je jedan jako diskutabilan pojam.

al nije ti u redu da nazivas "debilima" one koji "masu biblijama"... ili bilo koga kad smo vec kod toga. samo zato jer ne dijelite misljenje.

kazes da fanatici strase ljude - pa ja nisam uopce prestrasena, zar ne vidis?
da jesam, vjerojatno bih ovako reagirala kao ti vicuci: nece biti, nece biti! lazu debili!
Blue Moon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.