Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2005., 16:50   #1
Čuvanje trudnoće

Dakle, pitanje za one koje imaju iskustva s tim - šta moram napraviti da bi dobila bolovanje odnosno da budem na čuvanju trudnoće? Ove mučnine me ubijaju.
Čula sam da moram dobiti potvrdu od ginekologa i to otfurati doktoru opće prakse. Da li to znači da mi privatni ginekolog može dati tu potvrdu ili mora biti ginekolog primarne zaštite?
I da li to moram produživati, ići na komisje i ta sranja?

Svaki savjet je dobrodošao!
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 16:54   #2
Ginekolog (može biti i privatni) ti u trudnički list - ili povijest bolest ili kako već to zove - mora napisati neku dijagnozu radi koje se može dobiti bolovanje tj. čuvanje trudnoće. Da li se bolovanje može dobiti radi mučnina, ne znam. Na temelju toga ti tvoj liječnik opće prakse daje bolovanje, a nakon 40 dana bolovanje produžuješ na komisiji.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 17:01   #3
da, i kakva je situacija s naknadom za vrijeme čuvanja trudnoće? Zna netko kak to funkcionira?
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 17:04   #4
Dobiješ nešto kao prosjek svoje plaće zadnja tri mjeseca mislim - ali ne možeš dobiti više od 4250 Kn. Obzirom da je moja plaća veća od 4250 Kn ne znam točno kako je kad je plaća manja od toga.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 17:45   #5
Quote:
verica kaže:
Dobiješ nešto kao prosjek svoje plaće zadnja tri mjeseca mislim - ali ne možeš dobiti više od 4250 Kn. Obzirom da je moja plaća veća od 4250 Kn ne znam točno kako je kad je plaća manja od toga.
Kaj ima i toga
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 17:54   #6
Quote:
Rita kaže:
Kaj ima i toga
Čega? Plaće manje od 4250? Naravno da ima.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 17:57   #7
Uzas znam za penzije ali place,ja zivim u lalalandu
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:04   #8
placa viseg asistenta na faksu (dakle nakon obranjenog doktorata) je 5000
prije doktorata je 4250 kn

ne kuzim zasto se toliko cudis

profesori u srednjim skolama imaju jos manje
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:07   #9
Ma zaboravila,odnosno izbacila iz glave koliko je to u stvari 4000kn. Uglavnom frendovi s kojima komuniciram nitko nije u prosvjeti i sl.(niskoplacenim zanimanjima) vjerujem da konobar u boljem kaficu vise zaradi.Devijantna situacija,a za penzije znam jer imam u familiji starce sa mizernim penzijama.Ma sorry cure,skroz me iznenadilo a nisam razmislila prije nego sam bubnula.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:10   #10
off topic, izvinjavam se pokretacici topica.

Moja sestra crnci za 2000 kuna 6 dana u tjednu, od 6 ujutro do tri popodne.Samo za rentu i cuvanje djeteta joj ode 1600.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:39   #11
Jako mi je zao za tvoju sestru Happy i za sve takve.kak oni zive?
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 19:13   #12
Pa nemaš se uopće zašto ispričavati, Rita Plaća manja od 4250 Kn zaista je jako mala, a pogotovo tako djeluje iz USA. Kad ja mojoj prijateljici koja živi u LA kažem kolika mi je plaća ona se svaki puta skoro onesvijesti, i jako se uzruja a prije nego je otišla u Ameriku plaće su nam bile jednake.

Da ne budem offtopic - Annie1, ako ideš na čuvanje trudnoće budi oprezna ako misliš prekinuti bolovanje tj. ako ne planiraš biti na bolovanju čitavu trudnoću, jer ima neka caka da moraš primiti dvije ili tri plaće prije porodiljnog dopusta da bi prvih 6 mjeseci imala isto 4250 naknadu, inače ti se može dogoditi da padneš na onaj minimum od 2500 Kn i u prvih 6 mjeseci. Raspitaj se dobro o tome u HZZO-u (ako misliš prekidati bolovanje).
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 19:18   #13
cek malo, a ako ide na cuvanje trudnoce cijelo vrijeme, onda ima 4250 kn max cijelo vrijeme, dakle dok je na cuvanju + prvih 6 mjeseci nakon poroda? jesam li dobro shvatila?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 19:19   #14
Da, ako je cijelo vrijeme na čuvanju ima 4250 prvih 6 mjeseci.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 20:36   #15
Ja sam ti na čuvanje trudnoće otišla baš zbog mučnina. Nakon toga sam prokrvarila pa sam, uz mučnine, morala i ležati te piti hormone.

Išla sam kod privatnog ginića, fino mu odmah kažeš da ti napiše u povijest bolesti da ideš na čuvanje trudnoće. S tim odeš doktoru opće prakse. Moja je uvijek tražila jednu kopiju povijesti bolesti tak da si to pripremi da ti ne bi zatrebalo.

Što se plaće tiče, ja sam cijelo vrijeme čuvanja trudnoće dobivala tu negdje oko 4200 i tako osataje dok ti beba ima 6 mjeseci. Nakon toga (ovo je sve za one što imaju veću plaću od 4250) dobivaš 2500.

Komisija se sastojala od jedne doktorice, preglala je papire, potpisala i to je bilo to. Trudnice ti imaju prednost pa fino pokucaj i uđi bez obzira na red.

Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 21:25   #16
Hvala na savjetima. Mene je privat ginekologinja i pitala prije 2 tjedna kad sam bila na pregledu dal da mi piše bolovanje, ali sam rekla da ne treba jer sam se osjećala super.

No, sad mi je već frka.

Tijana, di moram ić na tu komisiju i kolko često?
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 21:30   #17
Quote:
verica kaže:

Da ne budem offtopic - Annie1, ako ideš na čuvanje trudnoće budi oprezna ako misliš prekinuti bolovanje tj. ako ne planiraš biti na bolovanju čitavu trudnoću, jer ima neka caka da moraš primiti dvije ili tri plaće prije porodiljnog dopusta da bi prvih 6 mjeseci imala isto 4250 naknadu, inače ti se može dogoditi da padneš na onaj minimum od 2500 Kn i u prvih 6 mjeseci. Raspitaj se dobro o tome u HZZO-u (ako misliš prekidati bolovanje).
Verica, nisam baš najbolje razumjela ovo, možeš mi malo pojasniti? Btw, ja planiram biti na bolovanju cijelu trudnoću, ali mogu li ja o tome odlučiti ili to isključivo ovisi o komisiji? Kaj ako oni zaključe da mi nije ništa? Btw, kak oni opće mogu znat kolko je meni loše?
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 21:46   #18
Komisija će ti produživati bolovanje na temelju papira koje napiše tvoj ginekolog. Dakle - on mora napisati da moraš mirovati. Ti se pred komisijom uopće ne moraš niti pojaviti - dapače, kako ćeš se pojaviti kad moraš mirovati ? Papire ti na komisiju može nositi muž/dečko/mama/tata itd.

Što se tiče prekidanja bolovanja, postojao je neki problem ako npr. prekineš bolovanje na mjesec dana prije porodiljnog (recimo, uzmeš godišnji) jer se tada drugačije računao prosjek za prvih 6 mjeseci - morale su u zadnja tri mjeseca biti isplaćene barem dvije plaće, inače se padalo na minimalac od 2500 Kn i za prvih 6 mjeseci porodiljnog dopusta. No, ovi propisi se često mijenjaju, pa je dobro u HZZO-u provjeriti kakvi su sada.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 23:22   #19
Quote:
Annie1 kaže:

Tijana, di moram ić na tu komisiju i kolko često?
Na komisiju te pošalje tvoj dr opće prakse. On ti kaže i kad trebaš ići, i gdje.
Ja sam išla negdje na Peščenicu, a živim na Trnju.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 11:15   #20
Quote:
Annie1 kaže:
Hvala na savjetima. Mene je privat ginekologinja i pitala prije 2 tjedna kad sam bila na pregledu dal da mi piše bolovanje, ali sam rekla da ne treba jer sam se osjećala super.

No, sad mi je već frka.

Tijana, di moram ić na tu komisiju i kolko često?
frka od cega?
samo mucnina? velis da si tek u 7-om tjednu
otidji kod ginica po tablete protiv mucnina
dalje- vecina mucnina prestaje oko 12-tog tjedna
misljenja sam da aktivan zivot samo pridonosi boljitku trudnice i djeteta

trudnoca NIJE bolest!!!

pregrmi par sedmica sa recimo smanjenim radnim vremenom i bok

a "cuvanje" je za one jadnice koje imaju problema sa hormonima/krvarenjima/ spustenim matericama,,, i sl
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.