Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2017., 10:04   #521
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Mislim da su ipak i proizvodjaci krivi jer su definitivno trebali staviti kopcanje preko prsa kako naramenice ne bi padale. Kopcanje oko struka bi isto bilo super kao sto imaju planinarski ruksaci i koliko vidim samo ergobag torbe?
e za ovo sam skroz ja kriva jer me mm uvjeravao da je to vazno, a ja sam ga poklopila da previse filozofira i da valjda proizvodjaci najbolje znaju pa bi nesto tako "neophodno" sigurno natandrcili na svaku torbu tim vise sto bi im to podiglo cijenu.
uzela sam u obzir i to da je moj prvasic gorostas u odnosu na mnoge, pa ako mogu i puno manji od njega, sto ne bi i on.

wrong.

sad vidim kako bi mu to jaaako dobro doslo za bolji balans. on se zapravo ne zali na tezinu, nego kaze kako mu torba "cudno" stoji.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:33   #522
Školska torba - kakvu kupiti?

Kopcanje oko struka imaju i drugi proizvodjaci, pa i Herlitz (model Motion), Lego recimo isto na nekim modelima itd. Za prsnu kopcu se slazem - bilo bi izvrsno da su je dodali na midi modele (kad su vec isli u redizajn i kad su izbacili sporti koji ju je imao) - ovako je ostala na flexiju za koji ipak dijete treba biti nesto vece
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:58   #523
Ovdje većinom tipkamo o prvašićima, ali imam pitanje za malo "ozbiljniji" ruksak koji bi imao i prsni remen i remen oko struka kako bi se težina lijepo rasporedila. Riječ je o K koja je trećašić i ima dosta cupkanja do škole i naravno 4-5 predmeta sa svim pripadajućim udžbenicima, bilježnicama, šlapama je preteško na duge staze. Imamo target superlight ruksak, konkretno ovaj i super je to ruksak ali ipak nedovoljno adekvatan za raspodjelu težine. Dakle, htjela bih nešto sa svim mogućim remenjem ali da nije s nekakvim crtić likovima
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:17   #524
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Kopcanje oko struka imaju i drugi proizvodjaci, pa i Herlitz (model Motion), Lego recimo isto na nekim modelima itd. Za prsnu kopcu se slazem - bilo bi izvrsno da su je dodali na midi modele (kad su vec isli u redizajn i kad su izbacili sporti koji ju je imao) - ovako je ostala na flexiju za koji ipak dijete treba biti nesto vece
Hvala na info. Ima li uopće Herlitz Motion u Hrvatskoj?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:23   #525
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
Ovdje većinom tipkamo o prvašićima, ali imam pitanje za malo "ozbiljniji" ruksak koji bi imao i prsni remen i remen oko struka kako bi se težina lijepo rasporedila. Riječ je o K koja je trećašić i ima dosta cupkanja do škole i naravno 4-5 predmeta sa svim pripadajućim udžbenicima, bilježnicama, šlapama je preteško na duge staze. Imamo target superlight ruksak, konkretno ovaj i super je to ruksak ali ipak nedovoljno adekvatan za raspodjelu težine. Dakle, htjela bih nešto sa svim mogućim remenjem ali da nije s nekakvim crtić likovima
Baš sam gledala nekidan po netu, neki ruksk Walker skate, ima i to kopčanje preko prsa i čine mi se naramenice skroz kvalitetne, takav mislim dogodine uzeti svom klincu jer njemu Midi postaje premalen veličinom s obzirom na građu. Čak si razmišljam našiti mu na Midi s jedne torbe koja je u stanju krepavanja, ne bi trebalo biti neki problem.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:15   #526
elly, znaci nije ovaj target bas ok za vise razrede? bas sam ovaj gledala, mala bu ziher iduce godine htjela ruksak jer joj je torba prebebasta
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 15:21   #527
stvarno je dobre kvalitete izrade, prostran, dosta pretinaca i mjesta, ali ima par velikih ali, a to su: ne stoji samostalno kad se natrpa (pada što mene užasno živcira) i on sam po sebi nije težak, ima podebljana leđa i naramenice ali ipak nedostaje potpora za teret u vidu tog dodatnog remenja. To nije konkretno minus samo ovog ruksaka nego svih ruksaka koji nemaju dodatno remenje. Ja bih ga nosila bez problema i stvarno je dobar ruksak, ali ipak djeci treba dodatna pomoć da ti ruksaci ne vise sa svojim teretom samo s ramena i onda se klinci naginju naprijed ne bi li kompenzirali to što ih ruksak navlači iza
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 15:25   #528
Hvala! bas cu pogledati ima li koji da ima taj remencek naprijed.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 15:38   #529
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
elly, znaci nije ovaj target bas ok za vise razrede? bas sam ovaj gledala, mala bu ziher iduce godine htjela ruksak jer joj je torba prebebasta
packster je nešto između torbe i ruksaka, pogledaj si.
možda i ja poslikam pa metnem ovdje
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 15:42   #530
https://e-trgovina.nn.hr/skola/skols...ruksaci/572299

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 15:48   #531
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
packster je nešto između torbe i ruksaka, pogledaj si.
možda i ja poslikam pa metnem ovdje
znam te ruksake, moja mala oce rusak bas ona je vec velika curica

ove je vec godine pitala kad moze dobiti ruksak, pa smo joj rekli u 4. razredu
ali bit cemo dobri pa ce u trecem dobiti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 14:05   #532
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
Ovdje većinom tipkamo o prvašićima, ali imam pitanje za malo "ozbiljniji" ruksak koji bi imao i prsni remen i remen oko struka kako bi se težina lijepo rasporedila. Riječ je o K koja je trećašić i ima dosta cupkanja do škole i naravno 4-5 predmeta sa svim pripadajućim udžbenicima, bilježnicama, šlapama je preteško na duge staze. Imamo target superlight ruksak, konkretno ovaj i super je to ruksak ali ipak nedovoljno adekvatan za raspodjelu težine. Dakle, htjela bih nešto sa svim mogućim remenjem ali da nije s nekakvim crtić likovima
e ovo i mene zanima... doduše, ja bih to svojem isto od trećeg razreda kupila, ali brzo će proći i te 2 godine pa da vidim šta se sve nudi, jer sumnjam da će po kilaži i širini ramena biti nešto drastično jači u te 2 godine...
Zvrksa-is-back is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 23:47   #533
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Hvala na info. Ima li uopće Herlitz Motion u Hrvatskoj?


ima ga muller sigurno

u vezi ozbiljnijeg ruksaka sa svim "remenjima" (ne mogu multiquotat s tapatalka ) - ergobag. Meni ti ruksaci djeluju predobro. Tocno krizanac alpinistickog i skolskog (tako se i reklamiraju). Imaju i raincover ugradjen Jedino sto ih nisam nigdje kod nas vidjela
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:13   #534
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ima ga muller sigurno

u vezi ozbiljnijeg ruksaka sa svim "remenjima" (ne mogu multiquotat s tapatalka ) - ergobag. Meni ti ruksaci djeluju predobro. Tocno krizanac alpinistickog i skolskog (tako se i reklamiraju). Imaju i raincover ugradjen Jedino sto ih nisam nigdje kod nas vidjela
Da. Njih i gledam. Sjecam se da si ih ti ranije spominjala. Ima u ljubljani, trstu - najblize lokacije. Kod nas mislim nitko ne prodaje.

I ja sam planinar pa znam koliko je to remenje vazno za balans i pravilno drzanje.

Jesu skupi, ali ako ce ga i mladji naslijediti isplati se. A stariji je jako pedantan pa ne vjerujem da ce ga unistiti.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:47   #535
Junior je jucer sav zadovoljan komentirao kako se njegova torba od svih u razredu najlakse otkopcava i zakopcava. Tako da ako je nekome bitno (znam da je svojedobno bila rasprava oko kopci) - novi Herlitz Midi zaista ima super kopcu (mene je isto odusevilo sto su to mijenjali). Stavili su neki krizanac izmedju stare kopce s midija i onih magnetnih trokutastih koje imaju flexi i sport modeli. Samo sto se ovaj ne mora okretati nego se samo stisne za otkopcat sto je bitno jednostavnije, a zakopcava se na magnet sam
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:03   #536
da, to je istina.
ajd bar nesto.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:49   #537
E a da ne čitam sve ispočetka - ima netko iskustva sa Step by step markom? Čula sam da su te jako dobre, ali niti znam koji točno model niti išta drugo osim da su se pokazale boljima od Herlitz-a
Zvrksa-is-back is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 23:42   #538
Ako ce slucajno nekome trebati...

Decathlon ima kisne navlake za planinarske ruksake, u tri velicine. Najmanja pase na nasu skolsku torbu (Herlitz midi, nova verzija) kao salivena!

Ne kosta jako puno (nekih 50kn mislim), pa sam ju uzela iako je torba nepromociva. Al s rijeckim kisama nikad ne znas.... noge i odjeca se lako posusi, knjige bas i ne. Pa ono - nek stoji ta navlaka u pricuvi (plus sto je kricavo narancasta pa se jako dobro vidi u prometu)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 08:12   #539
Moze link

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 08:15   #540
Quote:
Duga111 kaže: Pogledaj post
Moze link

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
http://m.decathlon.hr/p/8315948_navl...ct_description
Da li je to taj

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.