Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2008., 23:13   #1041
Na kojem forumu sada zna biti na kojim temema! Vidjela sam da je ovu temu ona otvorila!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 08:46   #1042
Pa mi na Goljaku dobili recimo ok termin (trebali chekat mj dana)......al kad pogledash sve ostalo - uzv kukova...to je nishta!

I evo....puno ljudi otkaze, pa smo dobili prijevremeni termin!

Neg....meni je glupo ovo....ak smo poslani fizioterapeutu zbog izvijanja, zashto oni JOSH nezanju rijeshenje za to, nego jednsotavno to nazivaju inatom (a brijem da je 50% djece poslano tamo zbog izvijanja)

Ili kao misle da che se samo ispraviti kad dijete pochne vjezbice za nesh totalno drugo. Mozda hoche, mozda neche! I nisu nam objasnili moze li zbog toga imati kasnije neke posljedice??

Zashto onda jednostavno ne kazu - neznam, al mozemo ispraviti ostale stvari i nadati se da che prestat......a ne prepushtati sve inatu.....Znam da se izvija kad se ne zeli spustiti, kada plache, i kada se spushta u AS....

Ali kakav inat moje dijete pokazuje ako ne moze zaspati dok ne izvije glavu unazad......i tako kroz cijelu noch?
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 09:01   #1043
E i josh samo shto se statistika....shto je meni uzasno glupkavo!!!

Kako usporedjivati djecu kad im je raspon savladavanja "motorike" i ostalih stvari od 8mj do 14/16mj....pa chak do druge godine??? To nam je rekla teta fizijatar na pregledu

Mislim znam da su oni struchnjaci......i da mi neshto kazu, fala bogu da ne bi prepustila sluchaju.....al opet mi je to blesavo da nam kazu da na nekim podruchjima motorika shteka, a tek smo 8 mj......dok znam iz iskustva klince koji su doslovce lezali do prve godine i sad su sasvim normalni.......zashto to nazivati ikakvim sindromom.....kad je granica nenormlanog 16mj???????

Mislim, nemojte me krivo shvatit....meni je full drago da che nam pokazati vjezbice.....ali fakat ne mislim da smo ako ne radimo sve shto rade neki!

Netko prije, netko kasnije propuze......od frednice mala je propuzala sa 9mj....nisu ishle na nikakv Goljak, izvijala se dok je plakala....i sad je chist fine!
Njoj je kao bilo i chudno kaj idemo...kao i svim ostalima kojima smo rekli!

Al ajd, nemre nam odmoch! Sam da seruckam nesh
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 10:42   #1044
pia, sve su to normalne dileme i svi smo ih ovdje prolazili. na neke pronađeš odgovore i postanu logični a na neke i dalje ne znaš zašto i kako. međutim, istina je da si kod stručnjaka i da ti on ne može na jednom pregledu dati odgovor na sva pitanja. zato lijepo kad odeš na vježbe - opet pitaj. ja sam stalno nešto pitala dok mi nije sjelo.
svako dijete je drugačije i treba se na taj način i postaviti prema njemu. vidjeti ćeš kad kreneš na vježbe, nešto će ti se ipak razbistriti
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 12:43   #1045
Evo da se i ja javim s izvješćem.I mi smo dobili prijevremeni termin kod fizijatra na Goljaku tako da nismo dugo čekali (valjda je netko otkazao).Dr. je bio super i sestra na prijemnom jako srdačna.Dojmovi odlični.Uglavnom, rekao je da je curka ok i da je sve u granicama normale.blago kasni s rotacijama ali je i to u granicama normale.ne trebamo vježbe niti na kontrolu.išli kući pjevajući.
Kines is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 13:12   #1046
Kines, jako lijepe vijesti. Budite sretni i uživajte!
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 13:21   #1047
Hoćemo.Hvala na lijepim željama, podršci i savjetima mamica!Lijepo je znat da je netko uvijek ovdje da priskoči s dobrim savjetom.
Kines is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 13:59   #1048
Ma gledajuć sve ovo moje je mišljenje da i diagnoza uvelike ovisi o slobodnoj procjeni doktora, imaju neke norne kojih se drže što i u kojoj dobi djeca trebaju savladati, ali kod ovih lakših diagnoza to je samo stvar osobne procjene! Meni su maloj u rodilištu napisali hipotonus i nakon nekoliko tjedana na kontroli u istom rodilištu diagnoza lagano hipotonično i uzv mozga ok i kažu netreba ništa! Odem kod pedijatrice za koji dan na redovan prvi pregled, i ona napiše u knjižicu hipertonus! Pa mislim da je napisala normalan tonus pa još bi i shvatila ali oni idu iz krajnosti u krajnost! A da napomenem ni sa tim njenih hiper ne šalje me nigdje! Tek sljedeći mjesec radi ne dizanja glavice kad ju je povlačila za rukice! A ona je to sama savladala u roku tjedan dana nakon toga! Bez fizijatra i ikoga!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:02   #1049
Toliko o njihovoj stručnosti!!!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:57   #1050
Shtrumpfi....ma znash mene.....ja se moram negdje ispucat.....sad sam zapela na ovome

Crvena ruza.....to ti je tak --> pita nas fizijatar, jel stavlja nogu u usta?.....mi kazemo ne....kao to nije normalno......i dodjemo doma i ova ni 5 ni 6 neg pochela dirati nozice!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 15:17   #1051
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
pita nas fizijatar, jel stavlja nogu u usta?.....mi kazemo ne....kao to nije normalno......i dodjemo doma i ova ni 5 ni 6 neg pochela dirati nozice!
dirati ili stavljati u usta?
Pia, baš kako je rekla Štrumfi, svi smo imali dilema sto....ali eto mislim da se nitko od nas vježbača ne kaje što vježbamo...a tko zna da li bi se kajali da ne vježbamo...
da sam odlučila ne vježbati i da mi djete još ne posjeda se i ne puže mislim da bih se izgrizla a ovako imam mirnu dušu.
znam da sam dala sve od sebe i sretna sam da je problem zapažen na vrijeme...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 15:23   #1052
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Shtrumpfi....ma znash mene.....ja se moram negdje ispucat.....sad sam zapela na ovome

Crvena ruza.....to ti je tak --> pita nas fizijatar, jel stavlja nogu u usta?.....mi kazemo ne....kao to nije normalno......i dodjemo doma i ova ni 5 ni 6 neg pochela dirati nozice!

Ma tako je meni masu puta i tamo se ne okreće a dodjemo kući isti dan ona saama na pupu s leđa se okrene!!!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 15:35   #1053
Meni je drago da smo otišli na pregled stručnoj osobi i otklonili sumnje pedijatrice.mirnija sam.

a i sam pregled bio ugodan, poučan ,dr. odgovorio na sva moja pitanja i nedoumice.a i curki je bio skroz zanimljiv i prodobio ju je da napravi sve što je tražio.pa i ono što kod kuće ne radi.
Kines is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 16:37   #1054
Cvijetich.....ma ja jedva chekala da odemo na vjezbe......da vidim shto se moze poboljshat, jer da nisam - tad bi se fakat grizla......al, da mislim tak grozno nesh o njima, ne bi ni otishla!

Sam su me malo zachudile te statistike.....i tak to!

Crvena......nasha Zuflja je bila ko ukopana tamo......em joj se spavalo, em shto ona tako reagira na nove situacije....shirom otvori ochi, sve gleda i ni makac!

Cvijetich...a to sa nozicama....imala je charape, pa sad neznamo jel njih htijela skinut il kaj......kad smo joj skinuli (u nadi da che pochet papat nozice), je odustala
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 16:55   #1055
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Cvijetich.....ma ja jedva chekala da odemo na vjezbe......da vidim shto se moze poboljshat, jer da nisam - tad bi se fakat grizla......al, da mislim tak grozno nesh o njima, ne bi ni otishla!

Sam su me malo zachudile te statistike.....i tak to!

Crvena......nasha Zuflja je bila ko ukopana tamo......em joj se spavalo, em shto ona tako reagira na nove situacije....shirom otvori ochi, sve gleda i ni makac!

Cvijetich...a to sa nozicama....imala je charape, pa sad neznamo jel njih htijela skinut il kaj......kad smo joj skinuli (u nadi da che pochet papat nozice), je odustala
do sad je već trebala stavljati nogice u usta...ali
samo se ti ne sekiraj! vježbice će sve rješiti i spraviti te male sitnice
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:03   #1056
Cvijetich....mi to objashnjavamo --> pa Zuflja je pametna, pa zna da je fuj stavljat noge u usta
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:47   #1057
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Cvijetich....mi to objashnjavamo --> pa Zuflja je pametna, pa zna da je fuj stavljat noge u usta

JESTE OSJETILI POTRES U ZG??????????

To je baš skatko tako smo i mi s prvim malim bili presretni kad je napravio prstićima šipak a kad ono to nevalja!!!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:48   #1058
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Cvijetich....mi to objashnjavamo --> pa Zuflja je pametna, pa zna da je fuj stavljat noge u usta
da, ona je fina cura
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 14:38   #1059
prvo, drago mi je da ipak netko čita letak i da mu je koristio
Maje Roje Novak - svakome kažem: bježi od te žene. Koga zanima više, neka ode na mameibebe.net i na njihovom forumu mogu naći Grupu potpore i osobna iskustva majki.
Vidim da se netko iščuđavao nad cijenama Sabola. Ja uvijek kažem - to je mala cijena da ti veli da s tvojim djetetom nije ništa ili da ti kaže: na vrijeme ste stigli.
AKo je nešto jače kod djeteta, vjerujte mi da ćete puno, puno više novaca dati da vam dijete bude OK.
Postoje velike razlike u stilu vježbanja na Goljaku prema ostalim bolnicama jer Goljak radi po Bobathu, a Vinogradska radi zastarjele neurotazvojne pasivne vježbe. U klaićevoj se radi po Vojti.
Ja konkretno koristim Vojtu i Bobatha i baby handlig između toga
nadicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 14:44   #1060
Quote:
nadicab kaže: Pogledaj post
Postoje velike razlike u stilu vježbanja na Goljaku prema ostalim bolnicama jer Goljak radi po Bobathu, a Vinogradska radi zastarjele neurotazvojne pasivne vježbe. U klaićevoj se radi po Vojti.
Ja konkretno koristim Vojtu i Bobatha i baby handlig između toga
Nadicab, meni su u klaićevoj rekli da im dolaze fizijatri s Goljaka, znači tamo bi se trebalo raditi po istoj metodi kao na goljaku.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.