Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2009., 16:59   #101
Ti i dalje slušaj one kojima je interes suprotan od tvoga pa se i dalje čudi. Sorry, znam da možda zvuči grubo s moje strane no zna se tko toj službenici plaću daje.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 16:59   #102
Prevaranti - dokazano. Novi anuiteti nisu pravilno izračunati. Na preostalu glavnicu još jednom obračunavaju jednokratnu naknadu koja se usteže odmah prilikom isplate kredita. Zatražite obavezno novi kreditni plan otplate i provjerite izračun kamata.
argusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 10:23   #103
Predlažem svim klijentima Splitske banke da svoje mišljenje o njihovoj poslovnoj politici izraze na [email protected] Neka im to bude naša novogodišnja čestitka.
argusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 21:36   #104
moram, moram ovo napisati koji su to jebeni nesposobnjakovići

sve sam račune, kartice, pakete, osim tekućeg koji moram imati zbog kredita, otkazala prije godinu dana
danas me zove lik iz banke da mi je došla viza gold i nek si ju dođem uzeti :rolajz:

kad sam rekla da ju nisam naručila i da ju ne želim onda se čudio da kak i rekao da jel mogu doć u banku to sredit....

rekoh, ne mogu, imam posla....

jebite se nesposobnjakovići
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 19:26   #105
Splitska banka srami se!!!!!

Kao dugogodisnji poslovni korisnik gore navedene banke i preko stotina tisuca
kuna predenih preko mog racuna,mogu samo reci odlazim od njih definitivno.
Jako lose iskustvo,uz "osobnog bankara" uspio mi se blokirati racun zbog necije lijenosti i nepaznje,uglavnom dosla nam je ovrha za koju vjerovali ili ne nismo imali pojma da uopce stize,nasi dragi splicani nisu se udostojili kao vjernog i redovnog platisu/klijenta kontaktirati i reci nam slusajte stigla vam je ovrha nemate dovoljno sredstava na racunu biti ce vam blokiran racun(zena na salteru kad sam dosla uplatiti razliku dugovanja mi je rekla da je to interna blokada) dodite uplatiti razliku,NE oni su samo zablokirali i sa tim mi dali do znanja da ih nimalo nije briga za mene kao njihovog klijenta kojemu uredno svaki mje za svaku transakciju i njihove redovne troskove naplacuju izmedu 150-200kn!!! S tim da kad bi sada iz bilo kojeg razloga trazila bonitet pisalo bi mi uredno da mi je racun bio u blokadi i to svega manje od 24h!!! Nazalost izgubiti ce jednog vrijednog klijenta jer su na nama i te kako dobro zaradjivali. Ovo mi je hvala i iskrena cestitka od njih,e pa hvala vam lijepo ponosna sam sto sam izgubila 5 god.na vas!!!!!!!!!
adelaide is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 20:41   #106
iskreno, mislim da bi ti se to dogodilo u bilo kojoj banci ... mislim da niti jedna banka kontaktira klijenta u ovakvim situacijama, banka je dužna izvršiti ovrhu po nalogu suda ... ako nema novaca ide blokada
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 22:48   #107


citajuci vase komentare i iskustva iz te banke sve se opet bojim ici tamo,bio sam prosle godine tamo negdje u 9.mj videci reklamu expres gotovinski kredit isao kod bankarice da vidim sta je to,zena mi ljepo objasnila sve vidla moju platnu listu da mogu dobit 10 000eura uz policu ziv osiguranja,da bi se trebo samo kod njij prebacit jer imam racun u ersteu i sve to zvucalo super jer sam bio i kod sebe u ersteu i po njihovom bi mogao dobit nekakvih 6-7 000eura pa sam bio zadovoljan infomacijom iz splitske..al sad kad sam sve ovo procital nejde mi se nikam
__________________
11
Dado-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 10:18   #108
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
iskreno, mislim da bi ti se to dogodilo u bilo kojoj banci ... mislim da niti jedna banka kontaktira klijenta u ovakvim situacijama, banka je dužna izvršiti ovrhu po nalogu suda ... ako nema novaca ide blokada

Nazalost u vecini slucajeva je to istina,iako mi je danas direktorica rekla da je obicaj da banka javi korisniku da je racun u blokadi,meni nisu nista javili.I kao opravdanja da jedan dan sta je bio u blokadi ne znaci nista,ma vade se vide i oni da su zeznuli,jer ja btw imam OSOBNOG BANKARA koji ne radi apsolutno nista tj.nemam nikakve koristi od njega,kao zaduzen je za moj racun a nikada mi se nije javio.Ma lihvari su to veliki kad njima nesto treba zovu nema problema ali kad tebi nesto treba onda ih apsolutno nema!!!Ma jadni smo mi sa njima kako god okrenes.
adelaide is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 15:39   #109
Tebi treba privatni bankar. Traži to pa ako dobiješ na konju si.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 10:18   #110
U jednim danasnjim dnevnim novinama izasao je clanak o SB, dakle nevideno sta oni rade ljudima.Šok,kamatu digli 5 posto!!!!!
Poduzetnici koji su digli "povoljni" kredit 2008. obavjesteni su nedavno da ce im kamata u ozujku ove god.biti uvecana za cak 5%!!!!!!!Doduse poduzetnici koji su uzeli taj kredit potpisali su uvjete na promjenjivu kamatu od 3% , ali da im preko noci dignu kamatu 5% to je nevidjeno.
Pa vi sada recite da je to postena banka koja brine o svojim klijentima.
Ma mi nasjedamo na dobre reklame,"povoljne kamate/kredite",i smijesak prije nego potpisemo "obecavajuci" ugovor,ali kada stavite svoj potpis/pecat gotovo je nema povratka,zato citajte ugovore ako treba 5 puta i svaku sumnjivu stavku provjerite i ja cu vjerujte skupa sa vama.
adelaide is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:39   #111
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
moram, moram ovo napisati koji su to jebeni nesposobnjakovići

sve sam račune, kartice, pakete, osim tekućeg koji moram imati zbog kredita, otkazala prije godinu dana
danas me zove lik iz banke da mi je došla viza gold i nek si ju dođem uzeti :rolajz:

kad sam rekla da ju nisam naručila i da ju ne želim onda se čudio da kak i rekao da jel mogu doć u banku to sredit....

rekoh, ne mogu, imam posla....

jebite se nesposobnjakovići
danas sam dobila i obavijest da mi je kartica stigla i da ju pokupim

pasmater glupu a u gužvi sam i nemam vremena tražiti papire u kojima piše da sam otkazala sve kartice i odlaziti tamo

jebešmisve ak si neću nać još tri posla samo da što prije isplatim kredu i odem iz te banke zasvagda
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 20:11   #112
Question

U SB imam oročene novce do 6mjeseca.Dali neko zna sankcije ako hoću raskinuti oročenje prije 6 mjeseca.
zrinkkle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 10:36   #113
Stvar je samo u kamati koju ćeš dobiti.

Negdje na forumu sam pročitala da SB u tom slučaju daje a vista kamatu, međutim ja sam doduše prije 2 godine u SB-u podizala oročenu štednju prije roka i dobila sam ugovorenu kamatu, naravno obračunatu na taj broj mjeseci i umanjenu za nekih 30-ak kn za prijevremeno razročenje.

Ne znam da li se u međuvremenu šta mijenjalo.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 00:38   #114
Quote:
zrinkkle kaže: Pogledaj post
U SB imam oročene novce do 6mjeseca.Dali neko zna sankcije ako hoću raskinuti oročenje prije 6 mjeseca.
Ako je oročenje bilo po akcijskoj kamati dobit ćeš avista tj, 0,2 %, ako je bilo po standardnoj ponudi dobit ćeš za najbližu izdržanu ročnost.
lakicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 01:21   #115
Zavisi što piše u ugovoru. Najvjerojatnije piše da će dobiti a vista kamatu, malo manje vjerojatno oiše da će dobiti kamatu za nižu izdržanu ročnost, a još manje vjerojatno da će dobiti ama baš svu ugovorenu kamatu uzimajući u obzir da je izdržala skraćeni rok.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 12:22   #116
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Zavisi što piše u ugovoru. Najvjerojatnije piše da će dobiti a vista kamatu, malo manje vjerojatno oiše da će dobiti kamatu za nižu izdržanu ročnost, a još manje vjerojatno da će dobiti ama baš svu ugovorenu kamatu uzimajući u obzir da je izdržala skraćeni rok.
SB ima akcijsku (najčešće između 5 i 6 %, ovisno o iznosu i roku oročenja-dobiva se a vista kod prijevremenog razročenja)i standardnu (oko 3-4%-dobiva se najbliža ročnost) kamatu za oročenja.
Ne postoji nikakva mogućnost da dobije cijeli iznos kamate kod prijevremenog razročenja.
lakicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 19:45   #117
Odlučila sam u Splitskoj banci otvoriti tekući račun jer daju Visa electron karticu na koju onda mogu vezati PayPal račun. Nije mi jasno što je tu BESPLATNO kod otvaranja tekućeg računa?? Naime otvorila sam obični tekući račun bez dozvoljenog prekoračenja i tražila me na šalteru da platim 60kn, kao da ću imati besplatno vođenje računa godinu dana?? Mislim što je tu besplatno ako sam platila 60kn (inače se vođenje AKTIVNOG računa naplaćuje 5kn mjesečno). Znači 5kn x 12 mjeseci = 60kn. S obzirom da nemam stalna mjesečna primanja platila sam tih 60kn bezveze, jer mi račun može biti neaktivan i po 2-3 mjeseca. Pitala sam je da li je to samo neka vrsta depozita i hoće li to stanje biti vidljivo na mom računu, rekla je da ne i da će mi stanje na računu biti 0,00kn.

Ovo je copy-paste iz njihovog cjenika.
1.2. Otvaranje tekućeg računa bez doz. prekoračenja
- besplatno vođenje za prvu godinu - 60,00
- za umirovljenike i studente - bez naknade
*dalmatinka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 06:32   #118
@Dalmatinka, a zašto nisi otvorila devizni račun koji je besplatan... bez troškova otvaranja i vođenja hahaha... prvo si raspitaš prije nego se odlučiš nešto kupiti, zar ne?
maserati24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 10:09   #119
Ljudi svi vi koji ste klijenti Splitske banke, kakva su vasa iskustva u posljednjih nekoliko mjeseci? Razmisljam da se prebacim u tu banku! Preporucate li ju ili da izbjegavam? Hvala
zbab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 14:11   #120
Ja bi ti preporučila da ju izbjegneš. Ja osobno nisam bila nikada njihov klijent (a ni necu). NO frendica je zato BILA klijent i iz prve ruke znam kakve je torture prolazila kod njih: Stoga Splitsku banku izbjegavati!
chicabonita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.